forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Pad prodaje kiosk stripova u Sloveniji
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/02/2024 : 13:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Ovo je više za ljude koji kupuje stripove na kiosku u Sloveniji.
Kako je kod vas, da li ima stripova na kiosku?

Več od Korone dalje, skoro nigdje nema stripova:

-jedna striparnica u koju zalazim nema ništa od Ludensa več godinama, inače uvozi stripove iz Srbije a može se kupiti i libellus po narudžbi,..no Ludensa nema
-nemaju više stripova u Merkatoru (a prije si mogao čak koristiti kupon na 25 posto popusta), sada nemaju ništa
-nema više trafike u City Centru, a ona trafika unutar SPAR-a ima samo neke stripove i to ponekada neki broj ne dođe, ili kasni ili je loše očuvan jer tamo svi mogu čitati pa onda uguraju između neke revije itd,...
-pozatvarale su se neke trafike ispred trgovačkih centra npr LIDL, a one koje još postoje ili nemaju stripova uopšte ili ih je potrebno naručiti
-npr u trafici u mom gradu, treba stripove naručiti i ne možeš npr kupiti samo neki broj ponekada, nego ima ona prodavačica spisak tko šta uzima pa onda pošalje sms i tako onda možeš dobiti samo ono šta si naručio. Ne možeš kupiti npr poneki broj Bleka jer ih nema "na lageru" ili Texa ili bilo šta ako nisi na tom spisku a ako jesi na spisku onda moraš uzimati redovno. Znači nema ništa samo za "usput" čitanje. Uz to, sada mislim da sam jedini koji još uzima stripove, jer mi je rekla prošli put da su ostali odustali, da su se dvojica bacila na sakupljanje ploča itd....i imam utisak da joj nekako smeta da sada mora da samo za mene naručivati stripove, p aj epitanje dokle če to još iči.

Znači, kako je kod drugih gradova po Sloveniji? Zatvaraju li se trafike? Ima stripova da se kupi tek tako ili trebate biti naručeni?
Jeste li i vi primjetili taj pad prodaje stripova?

jaki
Advanced Member



Croatia
25907 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/02/2024 : 14:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/02/2024 : 14:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ja največi problem vidim u tome, da če stripovi od Ludensa prestati dolaziti u Sloveniju, jer očito i kupci odustaju od njih. Naravno oni die hard fanovi če uvijek nekako doči do njih ali neče ih više biti na kiosku a to mi je šteta jer volim ponekada kupiti i pročitati strip i neki drugi za kojeg nisam na spisku i smeta mi da uopšte postoje nekakve liste, spiskovi, ko šta može kupiti. Npr vidio sam Tex maxi, kojeg sam želio kupiti i pročitati i video sam da ga imaju u trafici ali je več bio rezerviran za nekoga tko ga ima na spisku a viška nije bilo, p ada ga i ja mogu kupiti. Na taj način ni neki slučajni kupac ne bi mogao da kupi nijedan strip, neki prolaznik koji se zaustavio da kupi cigarete
Go to Top of Page

maverick
New Member

104 Posts

Member since 13/08/2012

Posted - 16/02/2024 : 17:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send maverick a Private Message  Reply with Quote
Znači počelo je. Ostaju ljudi bez stripova. Tužno.
To je još gore od onog matematičkog aforizma:
Dva na drugu znači da je ona prva ostala bez ijednoga...
Go to Top of Page

Caglio
New Member

129 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 16/02/2024 : 22:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
Meni je lijepo vidjeti da je 1EURO i dalje aktivan član ovog foruma
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7891 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 16/02/2024 : 22:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Kupovacu stripove ma koliko kostali a isto tako necu kupovati stripove izdavaca koji ne rade hronoloski izdanja..Za sad svaka cast Fibri,Libellusu,Golkondi ,Phoenih presu...I jos mnogima...Ako Veseli Cetvrtak ubrza k.Izdanja mogu im pruziti ruku...Ovako sa njihovim zljj i bljj knjigama zarad love idu ka dnu za mene.....Puno mi fali Dilan Dog tri u jedan i to ocekujem...Coloseum je Vrh.Samo napred

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/02/2024 : 08:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ovo o zatvaranju trafika(mislin baš na one ulične trafike) nije novo.
U ST recimo su ih pozatvarali masu.
Tu su bitne 2 stvari -
1. pad prodaje časopisa,tipa dnevnih novina zbog interneta
2. pad prodaje duvana

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25907 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/02/2024 : 09:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
3.Trenutna gradska vlast uklanja iz centra kioske.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/02/2024 : 10:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Većina ih je uklonjena daleko prije ove gradske vlasti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25907 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/02/2024 : 12:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
3 na Rivi,1 na Pjaci.
4 kioska u samom centu grada.
Zašto?
Bolje da su im digli cijenu najma.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/02/2024 : 14:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
U zadnjih nit 10 godina većina uličnih trafika je nestala.
Na Dubrovačkoj nasuprot HPB banke.
kod 2. policijske ,tamo početak parka Vlade Bagata.
Kraj Konzuma na Lokvama
Kraj hrvacke lutrije isto na Lokvama.
Na Blatine već odavno a bile su 2.
Mislin i ona kraj garaže u trondheimskoj na Mertojaku.
To ovako iz glave,sitiću se još koje

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/02/2024 : 14:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Nasuprot HEPa isto na Mertojaku.
Na ulazu na plažu Bačvice

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 17/02/2024 : 21:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Stvar je dosta jednostavna - broj postoječih kupaca se drastično samanjuje, dok kod novih/mladih ljubitelja stripa postaji 0 interesa za kupovanje stripova na kioscima.

Vidim po svojoj djeci, da im je i sama "kultura" kupovanja na kioscku dosta strana. Možda bi išla prodaja stripova u automatima...
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 17/02/2024 : 21:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

3.Trenutna gradska vlast uklanja iz centra kioske.


koja je trenutna gradska vlast? :)

inace poznata mi je situacija.. u slo u nekim delovima zemlje (sada i pre)
steta sto je sve gore sa stripovima na kioscima
secam se lepih letnjih dana i turneja.. jurnjava za ludens blekom, markom, zagor almanahom, zagor klasikom, teks maksijima i zagor maksijima


GGG sta mislis da je glavni razlog da ljudi odustaju od kupovine (uglavnom hr bonelija na slo kioscima)..
ne interesuje ih boneli.. ne interesuju ih stripovi vise ili im je ponuda slovenackih, srpskih i hrvatskih albuma sada vise zanimljivija.. pa onda bonelli ispasta..

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 17/02/2024 21:58:00
Go to Top of Page

mesar
Junior Member

385 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 17/02/2024 : 22:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote
Kod nas u MB(SLO) dobiješ na trafikama tri dva strip od Ludensa koji poželiš.Sve dobro založeno,glanceri,više primjeraka,nešto dođe i prije nego u HR.Prodavačice kažu,da prodaja stripa ide u redu.Sada još u Tuš planetu dobiješ sve,a kako je u drugim gradovima neznam.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/02/2024 : 23:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GGG

Stvar je dosta jednostavna - broj postoječih kupaca se drastično samanjuje, dok kod novih/mladih ljubitelja stripa postaji 0 interesa za kupovanje stripova na kioscima.

Vidim po svojoj djeci, da im je i sama "kultura" kupovanja na kioscku dosta strana. Možda bi išla prodaja stripova u automatima...



Budimo realni ko bi nastavio na 505.po redu strip sa 18 edicija

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 17/02/2024 : 23:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mesar

Kod nas u MB(SLO) dobiješ na trafikama tri dva strip od Ludensa koji poželiš.Sve dobro založeno,glanceri,više primjeraka,nešto dođe i prije nego u HR.Prodavačice kažu,da prodaja stripa ide u redu.Sada još u Tuš planetu dobiješ sve,a kako je u drugim gradovima neznam.


Znaci sasvim drugacija situacija nego u ojrovom Celju.

Under construction.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 18/02/2024 : 12:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

quote:
Originally posted by mesar

Kod nas u MB(SLO) dobiješ na trafikama tri dva strip od Ludensa koji poželiš.Sve dobro založeno,glanceri,više primjeraka,nešto dođe i prije nego u HR.Prodavačice kažu,da prodaja stripa ide u redu.Sada još u Tuš planetu dobiješ sve,a kako je u drugim gradovima neznam.


Znaci sasvim drugacija situacija nego u ojrovom Celju.


Na Bledu isti šit kao kod 1€..uglavnom pozatvarali kad je Delo prodaja propala. Sada jednom mesečno idem u Radovljicu, dobijem uglavnom sve osim Original Zagor i Chico...
AF imaju u Sparu, u Mercatoru imajo Zagor Maxi i Klasik, Žepni Jaka Racman
ide nekako
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2418 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 18/02/2024 : 12:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
Ko zna zašto izašao je sada na kioscima engleski Beano na slovenačkom u nakladi 6000(!), bar 6-puta veča naklada od uobičajne. 2,99€. (Znanje Zagreb i MenArt Slovenija)


Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 18/02/2024 12:32:39
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 18/02/2024 : 12:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
ma to so ena jajca
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18406 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/02/2024 : 09:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
kioska je manje,... ali ne dramite...ima još trafika, pogotovo onih 3dva dosta..
ima trgovskih lanaca i u njima stripova koliko hočeš...
Evo kod mene(Kočevje),...(manji gradič) dvije trafike sa svim stripovima, plus Tex klasik i Alan Fordi u Sparu plus Zagor, Blek, Tex, Dilan u Tušu...
U susjednom isto još manjem gradiču (Ribnica) trafika sa svim stripovima..
Samo na Rudniku u Leckerku sve što poželiš od stripova a u Supernovi trafika na ulazu opet stripovi skoro svi redom..
Dosta tih paketa sa remitendom stiži i kod nas, tako da izgleda da jih ima, samo treba protegnut nogice, zakurblat mečku i zapeljat se malo okolo..
Ko ima volju i želju a nije baš previše lijen do stripova stiže laganini…
Najviše se buni forumaš koji kupi strip-dva mjesečno i još to ako mu je kiosk pred nosom...
Kupujte sve redom i nema straha da stripovi nestanu sa kioska..
Buch nema stripova Ludensa i Strip Agenta, ali recimo več preko puta Murgel centra ima trafika sa stripovima…
Kukate ko stare babe i čuvate zmije u novčaniku…
Stripova svuda, samo neki hodate čoravi po svijetu..
Istina da Bled možda nema stripova, znam iz prve ruke, ali ni Radovljica nije kraj svijeta..
U Gadafi centru propalom je bila trafika sa stripovima,... pitam Janga, verovatno je više nema, ili nemaju više stripove?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 19/02/2024 09:33:43
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 19/02/2024 : 09:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

3.Trenutna gradska vlast uklanja iz centra kioske.



Interesantno je da su još pre dosta godina, tadašnje trenutne ovdašnje gradske vlasti, ispomerale razne kioske "da ne naružavaju grad" i postavile ih na neka neugledna mesta, neprometna - gde manje ljudi cirkuliše i još pre razvoja interneta, velikog pada prodaje štampe (i pada popularnosti pušenja) ugrozile njihov promet i izazvale gašenje nekih. Sad se to samo nastavlja.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 19/02/2024 : 11:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Na direktno pitanje da li su dobili uputstvo da se stripovi ne izlazu na vidljivo mesto na kiosku, prodavacica mi je potvrdno odgovorila.
Napred stoje svi oni idiotski Alo, Story casopisi. Enigmatika i kojestarije. Stripovi imaju dve male police sa strane gde stoje slozeni tako da se samo hrbati vide. Moze ih naci samo neko ko zna sta trazi.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25907 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/02/2024 : 11:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
U HR je obveza Tiska da uzme u prodaju tiskovine ali oni odlučuju koliko komada,gdje ih šalju i kako ih izlažu/neizlažu.
Bolje prodavat Coca Colu i kavu nego stripove.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 19/02/2024 : 11:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Na direktno pitanje da li su dobili uputstvo da se stripovi ne izlazu na vidljivo mesto na kiosku, prodavacica mi je potvrdno odgovorila.
Napred stoje svi oni idiotski Alo, Story casopisi. Enigmatika i kojestarije. Stripovi imaju dve male police sa strane gde stoje slozeni tako da se samo hrbati vide. Moze ih naci samo neko ko zna sta trazi.



Kod mene postoji par kioska, koji stripove drže samo unutra!
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1065 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 19/02/2024 : 12:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Tiskovine, ne samo stripovi, su kioscima postale nužno zlo, zadnja rupa na svirali.
Evo, koje još usluge nudie Tisak kiosci kao najveći distributeri:
https://www.tisak.hr/centar-usluga-2/

Potplaćena teta na kiosku mora stvarno biti multipraktik.
Još samo da kažu da su vječni gubitaši.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000