forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Lazarus Ledd - pojašnjenje serijala

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sonor Posted - 20/02/2024 : 23:34:25
Ekipa, da sad ne tražim tu po forumu, ako netko može objasniti zašto je prekinut ovaj serijal, zašto se preskakalo s epizodama i da li netko ikad misli opet ga pokrenuti?
Meni osobno, ako ne i najbolji junak!

Pozdrav svima! 🤘🏻
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 26/02/2024 : 20:41:43
Ili ovdje:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38017
corto33 Posted - 26/02/2024 : 20:37:19
quote:
Originally posted by Krscho

Postoji li popis negdje svih brojeva Lazarusa? Kad se vec dignuo iz naftalina, mislim na talijanske orginale



https://www.guidafumettoitaliano.com/guida/testate/testata/4079
Krscho Posted - 26/02/2024 : 20:31:35
Postoji li popis negdje svih brojeva Lazarusa? Kad se vec dignuo iz naftalina, mislim na talijanske orginale
Caglio Posted - 22/02/2024 : 17:26:57
Ja bi takodjer kupovao da izadje, no jedina opcija je naravno Libellus, nitko drugi ne bi uspio isfurati to prije nego krepamo :D
Deers Posted - 22/02/2024 : 17:09:28
U prvoj dvostrukoj epizodi Tajanstvena šuma i Obračun. Uh, još ćete me na tjerat da se opet uhvatim Larryja.
njofra32 Posted - 22/02/2024 : 16:01:12
U jednoj Lazarusovoj epizodi u Južnoj Americi se pojavljuje i Mister No, ne mogu se sada sjetiti u kojoj.

Ima pirata na njuškalu koji se nastavljaju tamo gdje je Ludens stao.

selanne Posted - 22/02/2024 : 13:28:38
Lazarus je bio odličan, na nekim epizodama sam se praktički učio čitati tamo negdje krajem 90-ih, možda su mi zato ostale tako urezane u sjećanje.

Ovako iz glave - Grad u plamenu (vuče za sobom onu neku djevojku dok traju prosvjedi i neredi po gradu), Braća po oružju (odlična pustolovina negdje u Južnoj Americi), Metallika (s onim proćelavim bijelim magom), Duh prvaka (nogomet i namještanje utakmica, teški vrh), Kodeks časti i Grad igre (ne mogu odlučiti koja mi je od te dvije najbolja od svih koje sam pročitao), pa onda već pred kraj SD epopeje je bila i ona dvodijelna kad traži bivšeg zapovjednika (Frey, čini mi se, kao onaj golman Parme), Lov na blago (dosta zagonetki i smijanja je bilo), možda još i Sjeme nasilja (čini mi se da je tu glumio nekog učitelja u srednjoj školi)...

Kupio sam onda i par onih Ludensovih brojeva, ali nije to bilo više to. Kasnije sam naletio i na neke skenove (mislim da su to brojevi koji su taman trebali slijediti u Ludensu), ali tu se već sve skašilo i pretvorilo u neku neukusnu kombinaciju Nathana Nevera i Martina Mysterea, a oni mi ne leže.

Možda sam subjektivan jer sam odrastao uz te epizode, ali bilo je tu odličnih priča.



Ted Miller Posted - 22/02/2024 : 12:21:06
zato ja hocu sve lijepo ispocetka, ako ima jos zainteresiranih, trebali bi napraviti neku peticiju za Lazarusa.
Cromwell Posted - 22/02/2024 : 10:11:35
Kao i većini stripova sa sf elementima i u Lazarusu ima nekih epizoda koje su baš loše ostarile, ali s druge strane malo koji bonelli/boneloid ima toliki autorski pečat utisnut u cijeli serijal. Capone nije štedio na emocijama a ponegdje je, mora se priznati i pretjerao, pa se znalo dogoditi da sve prelazi u patetiku. Ali teme koje je obrađivao i način na koji bi priču uspješno sažeo u tih stotinjak stranica su i tada i sada bili stvarno za čistu desetku.
Pročitao sam dosta ovih neobjavljenih i moram reći da je Ade u neku ruku bio u pravu sa preskakanjem jer ima tu dosta osrednjih epizoda, ali koji serijal ih nema? Ludens je ipak preskočio previše odnosno krenuo od broja gdje se u međuvremenu izdogađalo par bitnih stvari pa nam nije bilo jasno ko tu koga i gdje. Trebalo je probrati epizode a ne samo preskočiti, no jebatga sad...

Ima već par topika:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51194&whichpage=3
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=21894&whichpage=32
Ali da, nikad mi nije bilo jasno zašto teme nisu u Bonelli podforumu.
chris.tower Posted - 21/02/2024 : 23:24:32
U Italiji se nedavno u MM 407 nakratko pojavio Lazarus

Ted Miller Posted - 21/02/2024 : 22:04:08
Lazarus je imao sve, akcija, horor kao dylan, sex, bio je najmoderniji uz Nathana vjerojatno, nikad necu zaboraviti Hellraisers, prvi LL koji sam citao, naslovnice su bile predivne, prica napeta, i neka glavna priča odvijala se kroz brojeve, sto mi je bilo posebno u odnosu na ostale Bonelli heroje.

Caglio Posted - 21/02/2024 : 20:46:28
Au totalno sam zatripao :D moje isprike :)
Deers Posted - 21/02/2024 : 19:58:50
Lazarus je uvijek bio suvremen strip tako da se bavio aktualnim temama ali da bude samo korak ispred. Što je super, ali zna jako lako i jako loše ostariti. Lazarus se i mijenjao, sa novim milenijem su postale aktualne neke druge teme, otud i ta, nazovimo, new age faza. Malo do zamora, malo do promjene teme, malo i do općenitog pada prodaje stripova a malo i to što je publika naučena na nepromjenjivosti serijala, pada i Lazarusu prodaja.

Ne bih rekao da je toliko lošiji kasnije, PijaniPatak je kleo da je kasnije još i bolji, ali možda je izgubio na svježini što kod dugih serijala nije neobično.

Na kraju je sam Ade odlučio zaključiti priču ali je, nažalost, prije toga preminuo pa je u konačnici scenarij doveo do kraja njegov prijatelj.
Renky Posted - 21/02/2024 : 19:32:55
quote:
Originally posted by Caglio

Lazarus je meni bio odlican strip, puno bolji od Nathana naprimjer ( nekako sam uvijek ta dva povezivao ), doduse Nathan kasnije sa gigantima postaje super, tu ga ne mogu suditi vise, ali onaj prvi period ( slobodna / ludens ) mi je Larry puno bolji. Preskakanje epizoda je bilo debilno, ali ako je prodaja bila slabija, sa dobrim epizodama su ga vjerojatno htjeli podici ( ili ih barem podijeliti sa nama ) m opet kad malo gledam Slobodna je u to vrijeme bila odustala od svega, te prodala prava dalje, dok su Lazarusa i dalje drzali, nekako sam kao mulac uvijek to zamjerao, misleci kako bi bilo bolje da je Ludens kupio ( iako Ludens vjerojatno nije htio kupiti )....

Uglavnom daleko je od loseg serijala, plus Ade Capone mi je zakon. Takodjer, likovi U Larryevom serijalu najebu, ovi njegovi frendovi.... to je samo po sebi super



Khm... SD nije prodala prava dalje nego je objavila ono što je okupila prava i odustala. Tu upada Ludens.
Kako su zadržali Lazarusa? Istovremeno je i on obustavljen ( doduše mislim da su imali otisnut broj 54 koji je još otišao na kioske.

Ne da Ludens nije htui nego je uzeja i Lazarusa i objavija 7 brojeva pa onda odustali. Upravo Ludens radi preskok na "bolje" epizode i svima je rečeno da je to na Adeovu sugestiju.

E sad, kakav je dalje... neman pojma.
jaki Posted - 21/02/2024 : 19:29:13
Kako Ludens nije izdavao?
Ti si prespava to.🙂
Caglio Posted - 21/02/2024 : 19:22:01
Lazarus je meni bio odlican strip, puno bolji od Nathana naprimjer ( nekako sam uvijek ta dva povezivao ), doduse Nathan kasnije sa gigantima postaje super, tu ga ne mogu suditi vise, ali onaj prvi period ( slobodna / ludens ) mi je Larry puno bolji. Preskakanje epizoda je bilo debilno, ali ako je prodaja bila slabija, sa dobrim epizodama su ga vjerojatno htjeli podici ( ili ih barem podijeliti sa nama ) m opet kad malo gledam Slobodna je u to vrijeme bila odustala od svega, te prodala prava dalje, dok su Lazarusa i dalje drzali, nekako sam kao mulac uvijek to zamjerao, misleci kako bi bilo bolje da je Ludens kupio ( iako Ludens vjerojatno nije htio kupiti )....

Uglavnom daleko je od loseg serijala, plus Ade Capone mi je zakon. Takodjer, likovi U Larryevom serijalu najebu, ovi njegovi frendovi.... to je samo po sebi super
mpavin Posted - 21/02/2024 : 18:42:44
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by teller

Poslje 50 broja Lazarus postaje neki fantazi futuristični junak...
Bedast strip totalno...
Inace ga volim,..imam s ve od Slobodne.. kupovao bih ali da se srozao poslje 50 broja, to je istina živa...



+1


Kako znate ako niste čitali te brojeve?
udarnik007 Posted - 21/02/2024 : 17:06:23
quote:
Originally posted by Ted Miller

ovo mi je na prvom mjestu sto zelim da se izdaje, ispocetka kompletni LL sa svim specijalima, i koliko sam se ja informirao dok me isto tako puknulo da saznam sto je bilo sa LL, u Italiji je bio zavrsen serijal.
E Telleru, sad se nimalo ne slazem sa tobom, ovo je tako povrsno sto si rekao :)



+1
Ted Miller Posted - 21/02/2024 : 16:39:56
ovo mi je na prvom mjestu sto zelim da se izdaje, ispocetka kompletni LL sa svim specijalima, i koliko sam se ja informirao dok me isto tako puknulo da saznam sto je bilo sa LL, u Italiji je bio zavrsen serijal.
E Telleru, sad se nimalo ne slazem sa tobom, ovo je tako povrsno sto si rekao :)
RAKOSI4 Posted - 21/02/2024 : 14:52:41
quote:
Originally posted by teller

Poslje 50 broja Lazarus postaje neki fantazi futuristični junak...
Bedast strip totalno...
Inace ga volim,..imam s ve od Slobodne.. kupovao bih ali da se srozao poslje 50 broja, to je istina živa...



+1
teller Posted - 21/02/2024 : 14:48:36
Poslje 50 broja Lazarus postaje neki fantazi futuristični junak...
Bedast strip totalno...
Inace ga volim,..imam s ve od Slobodne.. kupovao bih ali da se srozao poslje 50 broja, to je istina živa...
mpavin Posted - 21/02/2024 : 09:28:42
Telleru opet govoriš napamet a nisi čita dalje od broja 50...ccc...

Inače, hrpa loših stripova se objavljuje zadnjih godina, puno lošijih od Lazarusa...
njofra32 Posted - 21/02/2024 : 09:19:26
Ja mislim da je serijal prekinut kad je AdeCapone umro. Inače meni najdraži junak.

Nadam se da će netko ponovno krenuti sa Lazarusom.
Bajdo666 Posted - 21/02/2024 : 09:04:54
Serijal je ugašen i u Italiji, slaba prodaja i, mora se priznati, došlo je do zamora materijala, Capone & Co. su jako brzo otupili oštricu, priče i scenariji su od samih početaka bili prozirni i klimavi. Kao omladinac sam čitao i skupljao Larryja, i prije nekog vremena kad sam iz nostalgije pročitao nekoliko brojeva, shvatio sam koliko su epizode "prozirne" i imaju opća mjesta žanra.
Ali dobro, ako ništa drugo, može se napraviti jedan dobar soundtrack serijala po referencama na pjesme i izvođače koje su lajtmotiv epizoda ili su inspirirale iste...
teller Posted - 21/02/2024 : 07:29:29
Najbolje od njega je več objavljeno....

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000