forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Lazarus Ledd - pojašnjenje serijala
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3778 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 20/02/2024 : 23:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message  Reply with Quote
Ekipa, da sad ne tražim tu po forumu, ako netko može objasniti zašto je prekinut ovaj serijal, zašto se preskakalo s epizodama i da li netko ikad misli opet ga pokrenuti?
Meni osobno, ako ne i najbolji junak!

Pozdrav svima! 🤘🏻

Dragi Teen, imam 18 godina i zaspala sam pokraj otvorene boce! Da li sam pijana?

jaki
Advanced Member



Croatia
25907 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/02/2024 : 00:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
1.slaba prodaja
2.preskakalo se na preporuku autora na bolje epizode.
3.ko zna šta ko misličisto sumnjam.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18406 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/02/2024 : 07:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Najbolje od njega je več objavljeno....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Bajdo666
Starting Member

24 Posts

Member since 19/02/2022

Posted - 21/02/2024 : 09:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Bajdo666 a Private Message  Reply with Quote
Serijal je ugašen i u Italiji, slaba prodaja i, mora se priznati, došlo je do zamora materijala, Capone & Co. su jako brzo otupili oštricu, priče i scenariji su od samih početaka bili prozirni i klimavi. Kao omladinac sam čitao i skupljao Larryja, i prije nekog vremena kad sam iz nostalgije pročitao nekoliko brojeva, shvatio sam koliko su epizode "prozirne" i imaju opća mjesta žanra.
Ali dobro, ako ništa drugo, može se napraviti jedan dobar soundtrack serijala po referencama na pjesme i izvođače koje su lajtmotiv epizoda ili su inspirirale iste...
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

743 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 21/02/2024 : 09:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da je serijal prekinut kad je AdeCapone umro. Inače meni najdraži junak.

Nadam se da će netko ponovno krenuti sa Lazarusom.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7737 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 21/02/2024 : 09:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Telleru opet govoriš napamet a nisi čita dalje od broja 50...ccc...

Inače, hrpa loših stripova se objavljuje zadnjih godina, puno lošijih od Lazarusa...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18406 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/02/2024 : 14:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Poslje 50 broja Lazarus postaje neki fantazi futuristični junak...
Bedast strip totalno...
Inace ga volim,..imam s ve od Slobodne.. kupovao bih ali da se srozao poslje 50 broja, to je istina živa...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 21/02/2024 : 14:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Poslje 50 broja Lazarus postaje neki fantazi futuristični junak...
Bedast strip totalno...
Inace ga volim,..imam s ve od Slobodne.. kupovao bih ali da se srozao poslje 50 broja, to je istina živa...



+1
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



639 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 21/02/2024 : 16:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
ovo mi je na prvom mjestu sto zelim da se izdaje, ispocetka kompletni LL sa svim specijalima, i koliko sam se ja informirao dok me isto tako puknulo da saznam sto je bilo sa LL, u Italiji je bio zavrsen serijal.
E Telleru, sad se nimalo ne slazem sa tobom, ovo je tako povrsno sto si rekao :)
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 21/02/2024 : 17:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ted Miller

ovo mi je na prvom mjestu sto zelim da se izdaje, ispocetka kompletni LL sa svim specijalima, i koliko sam se ja informirao dok me isto tako puknulo da saznam sto je bilo sa LL, u Italiji je bio zavrsen serijal.
E Telleru, sad se nimalo ne slazem sa tobom, ovo je tako povrsno sto si rekao :)



+1
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7737 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 21/02/2024 : 18:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by teller

Poslje 50 broja Lazarus postaje neki fantazi futuristični junak...
Bedast strip totalno...
Inace ga volim,..imam s ve od Slobodne.. kupovao bih ali da se srozao poslje 50 broja, to je istina živa...



+1


Kako znate ako niste čitali te brojeve?
Go to Top of Page

Caglio
New Member

129 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 21/02/2024 : 19:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
Lazarus je meni bio odlican strip, puno bolji od Nathana naprimjer ( nekako sam uvijek ta dva povezivao ), doduse Nathan kasnije sa gigantima postaje super, tu ga ne mogu suditi vise, ali onaj prvi period ( slobodna / ludens ) mi je Larry puno bolji. Preskakanje epizoda je bilo debilno, ali ako je prodaja bila slabija, sa dobrim epizodama su ga vjerojatno htjeli podici ( ili ih barem podijeliti sa nama ) m opet kad malo gledam Slobodna je u to vrijeme bila odustala od svega, te prodala prava dalje, dok su Lazarusa i dalje drzali, nekako sam kao mulac uvijek to zamjerao, misleci kako bi bilo bolje da je Ludens kupio ( iako Ludens vjerojatno nije htio kupiti )....

Uglavnom daleko je od loseg serijala, plus Ade Capone mi je zakon. Takodjer, likovi U Larryevom serijalu najebu, ovi njegovi frendovi.... to je samo po sebi super
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25907 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/02/2024 : 19:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kako Ludens nije izdavao?
Ti si prespava to.🙂

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 21/02/2024 : 19:32:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caglio

Lazarus je meni bio odlican strip, puno bolji od Nathana naprimjer ( nekako sam uvijek ta dva povezivao ), doduse Nathan kasnije sa gigantima postaje super, tu ga ne mogu suditi vise, ali onaj prvi period ( slobodna / ludens ) mi je Larry puno bolji. Preskakanje epizoda je bilo debilno, ali ako je prodaja bila slabija, sa dobrim epizodama su ga vjerojatno htjeli podici ( ili ih barem podijeliti sa nama ) m opet kad malo gledam Slobodna je u to vrijeme bila odustala od svega, te prodala prava dalje, dok su Lazarusa i dalje drzali, nekako sam kao mulac uvijek to zamjerao, misleci kako bi bilo bolje da je Ludens kupio ( iako Ludens vjerojatno nije htio kupiti )....

Uglavnom daleko je od loseg serijala, plus Ade Capone mi je zakon. Takodjer, likovi U Larryevom serijalu najebu, ovi njegovi frendovi.... to je samo po sebi super



Khm... SD nije prodala prava dalje nego je objavila ono što je okupila prava i odustala. Tu upada Ludens.
Kako su zadržali Lazarusa? Istovremeno je i on obustavljen ( doduše mislim da su imali otisnut broj 54 koji je još otišao na kioske.

Ne da Ludens nije htui nego je uzeja i Lazarusa i objavija 7 brojeva pa onda odustali. Upravo Ludens radi preskok na "bolje" epizode i svima je rečeno da je to na Adeovu sugestiju.

E sad, kakav je dalje... neman pojma.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 21/02/2024 : 19:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Lazarus je uvijek bio suvremen strip tako da se bavio aktualnim temama ali da bude samo korak ispred. Što je super, ali zna jako lako i jako loše ostariti. Lazarus se i mijenjao, sa novim milenijem su postale aktualne neke druge teme, otud i ta, nazovimo, new age faza. Malo do zamora, malo do promjene teme, malo i do općenitog pada prodaje stripova a malo i to što je publika naučena na nepromjenjivosti serijala, pada i Lazarusu prodaja.

Ne bih rekao da je toliko lošiji kasnije, PijaniPatak je kleo da je kasnije još i bolji, ali možda je izgubio na svježini što kod dugih serijala nije neobično.

Na kraju je sam Ade odlučio zaključiti priču ali je, nažalost, prije toga preminuo pa je u konačnici scenarij doveo do kraja njegov prijatelj.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Caglio
New Member

129 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 21/02/2024 : 20:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
Au totalno sam zatripao :D moje isprike :)
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



639 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 21/02/2024 : 22:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
Lazarus je imao sve, akcija, horor kao dylan, sex, bio je najmoderniji uz Nathana vjerojatno, nikad necu zaboraviti Hellraisers, prvi LL koji sam citao, naslovnice su bile predivne, prica napeta, i neka glavna priča odvijala se kroz brojeve, sto mi je bilo posebno u odnosu na ostale Bonelli heroje.

Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 21/02/2024 : 23:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
U Italiji se nedavno u MM 407 nakratko pojavio Lazarus


https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/02/2024 : 10:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Kao i većini stripova sa sf elementima i u Lazarusu ima nekih epizoda koje su baš loše ostarile, ali s druge strane malo koji bonelli/boneloid ima toliki autorski pečat utisnut u cijeli serijal. Capone nije štedio na emocijama a ponegdje je, mora se priznati i pretjerao, pa se znalo dogoditi da sve prelazi u patetiku. Ali teme koje je obrađivao i način na koji bi priču uspješno sažeo u tih stotinjak stranica su i tada i sada bili stvarno za čistu desetku.
Pročitao sam dosta ovih neobjavljenih i moram reći da je Ade u neku ruku bio u pravu sa preskakanjem jer ima tu dosta osrednjih epizoda, ali koji serijal ih nema? Ludens je ipak preskočio previše odnosno krenuo od broja gdje se u međuvremenu izdogađalo par bitnih stvari pa nam nije bilo jasno ko tu koga i gdje. Trebalo je probrati epizode a ne samo preskočiti, no jebatga sad...

Ima već par topika:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51194&whichpage=3
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=21894&whichpage=32
Ali da, nikad mi nije bilo jasno zašto teme nisu u Bonelli podforumu.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



639 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 22/02/2024 : 12:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
zato ja hocu sve lijepo ispocetka, ako ima jos zainteresiranih, trebali bi napraviti neku peticiju za Lazarusa.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 22/02/2024 : 13:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Lazarus je bio odličan, na nekim epizodama sam se praktički učio čitati tamo negdje krajem 90-ih, možda su mi zato ostale tako urezane u sjećanje.

Ovako iz glave - Grad u plamenu (vuče za sobom onu neku djevojku dok traju prosvjedi i neredi po gradu), Braća po oružju (odlična pustolovina negdje u Južnoj Americi), Metallika (s onim proćelavim bijelim magom), Duh prvaka (nogomet i namještanje utakmica, teški vrh), Kodeks časti i Grad igre (ne mogu odlučiti koja mi je od te dvije najbolja od svih koje sam pročitao), pa onda već pred kraj SD epopeje je bila i ona dvodijelna kad traži bivšeg zapovjednika (Frey, čini mi se, kao onaj golman Parme), Lov na blago (dosta zagonetki i smijanja je bilo), možda još i Sjeme nasilja (čini mi se da je tu glumio nekog učitelja u srednjoj školi)...

Kupio sam onda i par onih Ludensovih brojeva, ali nije to bilo više to. Kasnije sam naletio i na neke skenove (mislim da su to brojevi koji su taman trebali slijediti u Ludensu), ali tu se već sve skašilo i pretvorilo u neku neukusnu kombinaciju Nathana Nevera i Martina Mysterea, a oni mi ne leže.

Možda sam subjektivan jer sam odrastao uz te epizode, ali bilo je tu odličnih priča.




Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

743 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 22/02/2024 : 16:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
U jednoj Lazarusovoj epizodi u Južnoj Americi se pojavljuje i Mister No, ne mogu se sada sjetiti u kojoj.

Ima pirata na njuškalu koji se nastavljaju tamo gdje je Ludens stao.

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/02/2024 : 17:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
U prvoj dvostrukoj epizodi Tajanstvena šuma i Obračun. Uh, još ćete me na tjerat da se opet uhvatim Larryja.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Caglio
New Member

129 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 22/02/2024 : 17:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
Ja bi takodjer kupovao da izadje, no jedina opcija je naravno Libellus, nitko drugi ne bi uspio isfurati to prije nego krepamo :D
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 26/02/2024 : 20:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
Postoji li popis negdje svih brojeva Lazarusa? Kad se vec dignuo iz naftalina, mislim na talijanske orginale
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 26/02/2024 : 20:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho

Postoji li popis negdje svih brojeva Lazarusa? Kad se vec dignuo iz naftalina, mislim na talijanske orginale



https://www.guidafumettoitaliano.com/guida/testate/testata/4079


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000