forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex klasik 57 - Mjesečeva brda

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Strip-Agent Posted - 02/03/2024 : 17:31:12
A gdje je Dinamit!!?? Zovite društvo za zaštitu životinja!



Scenarij: Bonelli
Crtež: Galleppini, Muzzi

Brojevi u Italiji 113. i 114.

Već dostupno na shop.strip-agent.hr

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Andrey Posted - 13/03/2024 : 14:26:46
uhhhh boja nije nešto
john connor Posted - 12/03/2024 : 20:00:28
+1
Shaner Posted - 11/03/2024 : 21:20:51
quote:
Originally posted by pcoro



Samoubilački eskadron - početak je za sad top! Nepravda koja vapi do neba i Teks koji dijeli pravdu! Tako to treba biti, to je vrh vrhova, to je sama esencija civilizacije!!

Inače, Teks šamara u raznim epizodama, ali obično je to onako, reda radi. To je Teks, on šamara. Ovdje je radnja tako dobro pogođena da skoro ustaješ s kauča dok listaš stranice, toliko je jaka ta nepravda. Rukama gužvaš strip od bijesa i kad Teks onda stupi na scenu, ne možeš ne drhtati od zadovoljstva! Ovo je ono što bi Punisher htio biti ali nikako ne uspijeva.

Nadam se da se u nastavku priča neće razvodniti nego da će biti nabrijano od početka i kraja i da se negativci neće izvući nekim jeftinim kaznama.


Potpis na svako slovo!

peropero Posted - 11/03/2024 : 00:26:16
Prvu priču pročitao i ok mi je. Ne odskače puno od ostalih priča koje sam pročitao iz tog razdoblja. Drugu nisam ni počinjao. Sačekati ću da izađe sve, pa da čitam odjednom.
pcoro Posted - 10/03/2024 : 21:32:33
Pročitano. Dojmovi:

Kraj Zmije s perjem slabiji od početka. Opet je tu većina stripa bitka puškama protiv lukova i strijela, pa se zove pojačanje u obliku Navaja i opet masakr indijanaca koji pomažu negativcu. Razumljivo, al opet, nije mi baš drago to čitati danas. Glavni negativci, sve one mumije, nekako lagano padnu. Mislim, nije loše ali prilično podsjeća na Mefista koji je imao vrlo sličan zaplet. I, po meni, slabo su iskoristili mumije i bunar sa x zrakama.

Samoubilački eskadron - početak je za sad top! Nepravda koja vapi do neba i Teks koji dijeli pravdu! Tako to treba biti, to je vrh vrhova, to je sama esencija civilizacije!!

Inače, Teks šamara u raznim epizodama, ali obično je to onako, reda radi. To je Teks, on šamara. Ovdje je radnja tako dobro pogođena da skoro ustaješ s kauča dok listaš stranice, toliko je jaka ta nepravda. Rukama gužvaš strip od bijesa i kad Teks onda stupi na scenu, ne možeš ne drhtati od zadovoljstva! Ovo je ono što bi Punisher htio biti ali nikako ne uspijeva.

Nadam se da se u nastavku priča neće razvodniti nego da će biti nabrijano od početka i kraja i da se negativci neće izvući nekim jeftinim kaznama.
Jozzinelli Posted - 09/03/2024 : 23:57:23
quote:
Originally posted by Spock

109/3 = 109. strana, treća pasica
109/2 = 109. strana, druga pasica

40--------------33 (109/3 - 130), 34 (3 - 109/2)
Prijevod: Broj SA klasik 40 je izašao u regularnoj seriji 33 od 109. strane, treće pasice do 130 str. i u 34. broju od 3. str. zaključno s 109. stranicom i drugom pasicom.


Hvala na objašnjenju, Spock!

Nisam znao da su to oznake za pasice, ali najviše me je bunilo što svaka SA sveska uzima iz originalnih od 109. i do 109. stranice,
nešto sam ispermutovao da se to odnosi na pojedinačne epizode, znam da ne može svaka epizoda da počinje i završava se
baš uvek na fiksnom broju stranica, a u stvari je reč samo o prebacivanju iz jednog formata u drugi, odnosno broja stranica
originalnog izdanja u SA izdanje, nevezano za naslove priča u sadržaju i njihovu dužinu.

peropero Posted - 09/03/2024 : 00:25:47
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

quote:
Originally posted by peropero

quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Kupio danas

Usput, nemojte se iznenaditi ako vidite moju profilnu sliku na dnu 82. stranice



Tiger!
Konje!
Brzo!



Ugh!

A inace ta je Tigerova slika uzeta i koristena na onim uvodnim stranicama Texovih brojeva redovne serije. Tamo gdje je slika Texa, Tigera, Kita i Carsona i njihove slike uokviruju naziv stripa. To je i jedina koju sam uspio detektirati iz koje je epizode. Ne znam zna li netko iz kojih epizoda su preuzimane redom slike drugih junaka s te uvodne table?



Ja ne znam. Naići će i one, samo treba biti strpljiv.
Ivan Liverpool Posted - 08/03/2024 : 23:32:44
quote:
Originally posted by peropero

quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Kupio danas

Usput, nemojte se iznenaditi ako vidite moju profilnu sliku na dnu 82. stranice



Tiger!
Konje!
Brzo!



Ugh!

A inace ta je Tigerova slika uzeta i koristena na onim uvodnim stranicama Texovih brojeva redovne serije. Tamo gdje je slika Texa, Tigera, Kita i Carsona i njihove slike uokviruju naziv stripa. To je i jedina koju sam uspio detektirati iz koje je epizode. Ne znam zna li netko iz kojih epizoda su preuzimane redom slike drugih junaka s te uvodne table?
peropero Posted - 08/03/2024 : 22:26:46
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Kupio danas

Usput, nemojte se iznenaditi ako vidite moju profilnu sliku na dnu 82. stranice



Tiger!
Konje!
Brzo!
jaki Posted - 08/03/2024 : 07:53:29
quote:
Originally posted by Andrey

(btw pitam se jel ideja za naslovnicu popaljena od nekog filma ili klasične ilustracije, ne smeta mi to kod bonellija, logično je da će to raditi, i puno profinjeniji i skuplji francuzi su to radili)


Ova je popaljena
Spock Posted - 08/03/2024 : 06:42:29
109/3 = 109. strana, treća pasica
109/2 = 109. strana, druga pasica

40--------------33 (109/3 - 130), 34 (3 - 109/2)
Prijevod: Broj SA klasik 40 je izašao u regularnoj seriji 33 od 109. strane, treće pasice do 130 str. i u 34. broju od 3. str. zaključno s 109. stranicom i drugom pasicom.
Jozzinelli Posted - 08/03/2024 : 03:06:39
quote:
Originally posted by djukak

SA Klasik-------Teks original
40--------------33 (109/3 - 130), 34 (3 - 109/2)
41--------------


Možeš li da objasniš preciznije ove "šifre", šta znači ovo 109/3 i 109/2 ?
Znam da su Boneli sveske u to vreme izlazile na 130 strana,
ali zašto je kod svih brojeva ovakva podela sa brojem 109 ?

Andrey Posted - 07/03/2024 : 15:01:21
Naslovnica toliko lijepa da mi dođe da kupim iako nemam niti jedan drugi strip agent broj, kao što sam u 00ima krenuo kupovati stripove, u jednoj svesci jedna priča se završava, druga započinje i završava, treća započinje već (dobro to su samo najraniji brojevi od zagora but a boy can dream)

iako, iako volim dizajn od strip agenta i ludensa, ovdje je ne-galepovcrtež preveliki dio naslovnice, kao kad čovek ima ćelo koje mu zauzima pola lica, ali ok

(btw pitam se jel ideja za naslovnicu popaljena od nekog filma ili klasične ilustracije, ne smeta mi to kod bonellija, logično je da će to raditi, i puno profinjeniji i skuplji francuzi su to radili)
Ivan Liverpool Posted - 07/03/2024 : 13:47:30
Kupio danas

Usput, nemojte se iznenaditi ako vidite moju profilnu sliku na dnu 82. stranice
RAKOSI4 Posted - 07/03/2024 : 07:19:17
quote:
Originally posted by gogs.321

Na kioscima.



Jupi
gogs.321 Posted - 07/03/2024 : 07:16:15
Na kioscima.
jaki Posted - 05/03/2024 : 09:57:06
Crtež Galepa je sad već u najboljoj fazi.
A dolaze na red "kultne" epizode(tal.50-150).

D.J. Posted - 05/03/2024 : 02:20:21
Prikljucujem se i ja. Drago mi je da pocinju bolje epizode.
Cromwell Posted - 04/03/2024 : 19:08:41
Slažem se sa tellerom. Ja ću u ovakvim slučajevima pregrmiti nedostatak lekture (sve je bolje od Ane Gaspar) ali ta Docova psovka je potpuno neprimjerena jednom Bonelli stripu. Totalno ubojstvo atmosfere koje je u rangu toga da Kit Carson zatraži pržene krumpiriće i Netflix.
teller Posted - 03/03/2024 : 19:58:40
quote:
Originally posted by peropero

Ja se priključio u prošlom broju na nagovor ovog ljutog, sijedog bradonje.



Ok... ako si se iskreno prikljucio, mada tako više izglada da... iz straha..
Dok ni meni nije nesto...
Neznam ko prevodi ali ono "Mucko dubre" bar 5 puta u stripu Texa je... bedastoća na kvadrat..
peropero Posted - 03/03/2024 : 19:24:42
Ja se priključio u prošlom broju na nagovor ovog ljutog, sijedog bradonje.
anto Posted - 03/03/2024 : 19:08:11
znači,čeka se 59.broj za čitanje kompletne priče;koja je sjajna.
ok,priključujem se!
kimba Posted - 03/03/2024 : 18:35:18
We miss you.
Curunir Posted - 03/03/2024 : 18:08:58
Po običaju lupetaš bez AMA BAŠ IKAKVA ZNANJA I O ČEMU. Dokazan si specijalist za to.
Krasan je kad je bez lekture (recimo izvan LB). Pogledaj, ima nešto izdanja za kioske s njegovim samostalnim radom, ljudi su se zgražali upravo ovdje na forumu. Gori je od Gasparove u mnogočemu.
Ne tjeraj me da objavim Wordove i količinu ispravaka koje smo Darijo i ja imali u LB.
Bogte, gotovo više stranica lekture nego sam prijevod.
Dakle, ako su sami, posve je svejedno tko je.
ReemCP Posted - 03/03/2024 : 17:13:19
Dok je zakon!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000