forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Topic na temperaturi 37,5

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
kico Posted - 16/09/2007 : 00:19:26
Dakle,Markos
promašili smo dva albuma iz Orke biblioteke
sada i Spaghetti Brothers 3 i 4
sve u izdavačkoj kući Fibra.
Pitam se onda samo ćemu datumi?
Da samo dogodine daš mjesece?


http://www.fibra.hr/index.asp?cat=2

Kada da se nadamo izdanjima?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 02/08/2023 : 10:12:15
I revolving!

Čekove nitko ne spominje... :P
alexts Posted - 02/08/2023 : 10:03:31
Imaš platne, a imaš i kreditne.

jaki Posted - 02/08/2023 : 10:00:11
Topik je dobro počeja a obda u sredini se nastavija sa Nebojša vs.Marko gdje su malo dosadili svima i na kraju se sroza totalno u priču o karticama.
jagodanbg Posted - 02/08/2023 : 09:58:16
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Ja dodjem ovde kao neki mladji junior..




alexts Posted - 02/08/2023 : 09:51:28
quote:
Originally posted by bookglobe

Vjerujem da će u prvoj fazi (barem zbog koncepta, ako već ne i zbog svijh ili kvaliteta realizacije) doći do određene euforije kada će čitatelji biti uvjereni kako dobivaju puno za svoj novac, no vjerujem da će isto tako vrlo brzo doći do faze “triježnjenja”, te da će većina shvatiti da im je takva vrsta izdanja zapravo: a) nepotrebna, b) preskupa i c) previše koncentrirana. (too much too soon). Na kraju (u roku od 10 do 16 mjeseci od starta prvih integrala) većina će se čitatelja vratiti svojoj staroj navici kupovine određenih individualnih albuma koji imaju odavno utvrđen godišnji ritam izlaženja, a integrali će nakladnicima postati neisplativ izdavački teret od kojega će postepeno odustajati.



Biser pogrešne prognoze.
alexts Posted - 02/08/2023 : 09:42:37
quote:
Originally posted by marlowe

Bonelijeva produkcija NIJE komercijalni strip u Srbiji.



Tehnički tačno (samo jer u tom momentu ga nije bilo na kioscima), ali potpuno promašeno, realno.

jaki Posted - 02/08/2023 : 09:28:07
Koji blast from the past...
Pročita sam prve 3 stranice a i ove druge ću poslije.
BG sve isfaliva...
Fibra je pojam a on skoro i ne postoji.
Ali tuga me uvati kad vidim nickove forumaša koji su nekad bili aktivni a odavno ne pisù.To nikad nisam moga shvatit..Ne moraš visit non stop na forumu ali tu i tamo napisat nešto bi se moglo.
DiSkAcH Posted - 02/08/2023 : 08:18:17
Di si ovo iskopao?!
Ali baš sam malo proletio kroz topic i imam samo 2 kratka komentara.
Nebojšina procjena o budućnosti stripa je jako loše ostarila, pogotovo dio o tome kako će pojedinačni albumi debelo prešišati integrale i kako integrali ne drže vodu općenito.
A drugi je da vidim da je Marko napisao 2007 da ima plaću ekvivalentnu 4 prosječne Hr plaće, a ja trenutno nemam ni pola tog iznosa. Trebao sam u programere hebemu. :D :)
matori paraliticar Posted - 17/07/2023 : 23:48:11
Mislim da temperatura nije dovoljno visoka jos ali ja cu svakako gledati da procitam propusteno svejedno.
Deluje zanimljivo ovo.

Ja dodjem ovde kao neki mladji junior..
jest da sam lurkovao dugo ali tesko da se to moze uracunati u forumski staz...
acika Posted - 05/11/2007 : 02:56:23
kako mislis 5000 eura za prava..valjda za sve junake koje izdajes..koliko sam cuo,oni trazu bar 6 broja da im se plati unapred,valda zato mnogi izdavaci daju u prodaji po 6 broja ujednom..ali,ko zna kako je u stvarnosti..ovo predpostavljam samo...
Markos Posted - 04/11/2007 : 22:53:52
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by Kruger
nije losa usporedba

moglo bi biti i drugacije pa da ti metabaruni kostaju 100 eura kao i u francuskoj a placa je i dalje u istoj razlici kao sto sad ih mozemo kupiti za 500 kn

mozda je moguce i da su jos jeftiniji ali to je pitanje za strucnije ljude, mada ne vjerujem da bi mogli kostati puno jeftinije



ček ako je njima plaća recimo 3-4000 eura (valjda im se plaća obračunava u eurima) a kod nas je nekakav prosjek isto taj ali u kunama, je to je cca 200 kuna razlike, ali je i razlika u plaći, a to kaj markos i neki imaju 4x prosjek plaće to je drugi par rukava, koliko takvih ljudi ima. recimo ja sigurno neću dati 500 kn na svoju plaću jer treba i živjet is sve ostalo


Kako je lijepo brojke relativizirati.
Prema podacima ovdje prosjecna placa u Francuskoj u 2003 je bila 2113 Eura. Sad je sigurno nesto veca, ali sigurno ne puno.
http://www.swivel.com/data_columns/spreadsheet/3030741
U Hrvatskoj je 4869kn, (prema http://www.dzs.hr/ ), tako da razlika sigurno nije tolika kao sto ti kazes, mada je i dalje velika.

No, meni nije jasna jedna stvar - ti se bavis tiskom - zasto ne odes i pitaj tiskare s kojima radis koliko bi kostao tisak 2x500 komada HC knjige 32x24cm na 115gr kunstdrucku i tome onda dodaj jos 5000 Eura troskova za prava i jos 3000 Eura troskova za dizajn, prijelom i prijevod. Kad to sve lijepo izracunas, onda nam lijepo reci po koliko bi ti to prodavao. Bas me zanima.
Markos Posted - 04/11/2007 : 22:33:36
quote:
Originally posted by Kruger
nije losa usporedba

moglo bi biti i drugacije pa da ti metabaruni kostaju 100 eura kao i u francuskoj a placa je i dalje u istoj razlici kao sto sad ih mozemo kupiti za 500 kn

mozda je moguce i da su jos jeftiniji ali to je pitanje za strucnije ljude, mada ne vjerujem da bi mogli kostati puno jeftinije


Cijena od 250 kuna je ustvari premala. Uzmite pa usporedite - npr. jedanb klasican album od 48 stranica, istog formata (npr. Sillage/Blacksad/Tajna Povijest)- kosta 79 kn. Metabaruni imaju 264 stranice, dakle 5 klasičnih albuma. Vjerujem da dalje mozete sami izracunati.

Ja se s cijenom od 250 kn pokrivam kad prodam preko 300 i kusur primjeraka, znaci tko zna kad. Stavio sam je zbog psiholoske granice i zato sto bi se, da kosta vise, ljudi bunili da zasto Comanche kosta manje, pa sam unaprijed htio izbjeći objašnjavanja. Mogao bi kostati manje samo da se radi puno veca naklada, recimo 3-4000 primjeraka. Ali to je, za Hrvatsku, suludo.
Markos Posted - 04/11/2007 : 22:24:30
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by Markos
A sto mislis, da npr. Fibrini stripovi ne kostaju jeftinije nego u originalu? Npr. integral Metabaruna - svih 8 albuma u jednoj knjizi, u Francuskoj kosta 100 Eura. Kod nas kosta 500 kuna, dakle 30% jeftinije.



mislim da je loša usporedba. kolika je plaća u francuskoj?



Ajde ti meni navedi jos 5 hrvatskih strip izdanja koja su za 30% jeftinija od identicnih originalnih izdanja.
Kruger Posted - 04/11/2007 : 22:05:37
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by Markos
A sto mislis, da npr. Fibrini stripovi ne kostaju jeftinije nego u originalu? Npr. integral Metabaruna - svih 8 albuma u jednoj knjizi, u Francuskoj kosta 100 Eura. Kod nas kosta 500 kuna, dakle 30% jeftinije.



mislim da je loša usporedba. kolika je plaća u francuskoj?



nije losa usporedba

moglo bi biti i drugacije pa da ti metabaruni kostaju 100 eura kao i u francuskoj a placa je i dalje u istoj razlici kao sto sad ih mozemo kupiti za 500 kn

mozda je moguce i da su jos jeftiniji ali to je pitanje za strucnije ljude, mada ne vjerujem da bi mogli kostati puno jeftinije
Renky Posted - 01/11/2007 : 11:58:05
quote:
Originally posted by Curunir
sefica jedne podruznice lokalne banke mi je cak savjetovala "uzmi classic, nemoj revolver".



Pa da... šuruje se sa šeficama... eto di cure informacije
BD.shumar Posted - 01/11/2007 : 01:23:16
Da izvucem temu malo iz mrtvih sa svojim pojasnjenjem oko revolving kartica koje koristim vec skoro 3 godine, ako nije proslo i vise vremena.

Beva je samo donekle u pravu, al sledi objasnjenje.

Kamata je 1.5% + rast cena na malo tako da izadje negde oko 2.25-2.6%, ali u ovom slucaju radi lakseg proracuna uzecemo vrednost od 2.5%. Reci cemo da je mesecna kamata 2.5% na ostatak duga.

Isto tako recimo da otplacujemo 10% mesecno duga.

Znaci imamo sledeci proracun:

Ako sa P oznacimo pozajmicu, a sa O ostatak formula ce izgledati ovako:

1. mesec O=(P*0.9)*1.025=o1
2. mesec O=(o1*0.9)*1.025=o2
3. mesec O=(o2*0.9)*1.025=o3
4. mesec O=(o3*0.9)*1.025=o4
5. mesec O=(o4*0.9)*1.025=o5
.......
12. mesec O=(o11*0.9)*1.025=o13
13. mesec O=(o12*0.9)*1.025=o14


S' tim sto se banke ogranicavaju time da postoji minimalna uplata, koja je recimo 5 novcanih jedinica...

To je ukratko... :)
Beva Posted - 22/09/2007 : 22:06:24
Ako XII-u svaki mjesec na sumu dodaju 1.5% kamate, i tako do kraja godine, izađe ti tu negdje kao da mu na kraju godine obračunato 13% na cijeli iznos... Recimo, evo, 100 kn... Prvi mjesec je 101, drugi 102.01, treći 103.03, četvrti 104.06, peti 105.1, šesti 106.15, sedmi 107.21, osmi 108.28, deveti 109.36, deseti 110.45, jedanaesti 111.55, dvanaesti 112.67... Ako tebi banka godišnje obračuna na 100 kn 13% kamata, daješ 113 kn... Dakle, skoro pa isto...
Curunir Posted - 22/09/2007 : 20:02:24
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Curunir
sefica jedne podruznice lokalne banke mi je cak savjetovala "uzmi classic, nemoj revolving".


triba si je poslušat,ka šta sam ja svoju



pa jesam, cujes sto kazem:). uzeo sam classic jer revolving imam preko amexa, zlu ne trebao. a koliko je on podao, cinjenica je da je ta banka svima na kucnu adresu dostavila revolvuše pa su se mnogi upecali nemajući pojma o čemu je riječ. strašno!
ps ovo se ne odnosi na banku gospodina XIII. ona ima revolving kamatnu stopu od 0.005% a za štednju daje 57.3% dnevno.
Curunir Posted - 22/09/2007 : 19:59:53
cuj, ako je kod vas 1.5 posto, onda ste jedinstveni u galaktici i blago vam se. to naravno mijenja situaciju. zanimljivo je samo da ne znam cemu ovakva "rasprava" nepotrebna s tvoje strane, kad si i sam rekao "nemam pojma kolika je kamata". dakle, moze se zakljuciti da ne znas koliko stvarno iznosi i da to i sam lijepo kazes. boldao ili ne. naravno da je smijesno da se usporedjuje kamata od 1.5 i 15 posto.
no bit cu drzak, kad si vec i ti presao granicu dobrog ukusa: NE VJERUJEM TI DA POSTOJI BANKA S 1.5 POSTO KAMATNOM STOPOM NA REVOLVING KARTICU. I TOCKA. TO NALAZE ZDRAV RAZUM, MOJE SKROMNO POZNAVANJE EKONOMIJE I TVOJE PRIZNANJE DA NI SAM NE ZNAS KOLIKA TI JE.
XIII Posted - 22/09/2007 : 19:30:34
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by XIII

pa očigledno ovde postoji nesporazum.
kao što menhunter lepo reče, reč je o kreditnoj revolving kartici, znači uvek se otplaćuje minimum 10% od ukupnog zaduženja, a narednog meseca na ostatak duga dodje neka kamata, nemam pojma kolika valjda 1-1.5%
E sad neko se gore žalio za kamatu, ali ja ovde stvarno nekada ne razumem neke ljude. To što bi svi želeli je od prilike da malo karikiramo ovako:
kupujete auto od 12000 eura,kupujete ga na kredit na 10 godina, učešće ne plaćate a mesečna rata vam je 100 eura. Kažite mi ne nije tako. Znači nemorate da date ništa učešće, nemate nikakvu kamatu, a uzeli ste na rate.
ali toga nema u realnom životu. Ja kupovinu na karticu gledam ovako:
Da li dobijem ono što želim? - DA
Da li plaćam mesečno manje nego što bih od jednom pukao lovu za stripove? - DA
Da li mogu da mesečno izdvajam tu manju sumu i da ne osećam za kućni budžet? - DA
I ne interesuje me ko koliko zaradjuje, ko se koliko ugradio. Interesuje me da li se to meni po mojim shavatanjima isplati ili ne



posto sam prvi spomenuo da je to "revolving", evo i par objasnjenja. nije se nitko zalio, nego konstatirao. i nije 1-1.5, nego 13-15 posto, prika moj. kamate su masne, vece nego kod potrosackog kredita, pa se ne isplati ovom karticom placati jako velike iznose nikako. ali da je ovaj nacin ima dobrih strana, naravno. i ja ga koristim na amexu za kupovinu filmova i stripova netom.



OK u pravu si,
evo neću više da se javljam povodom ovih kartica, ali moram da kažem svoje mišljenje ili da kažem svoje mišljenje jer izgleda nekom mora sve da se bolduje da bi razumeo.
kao što stoji gore u mom postu "a narednog meseca na ostatak duga dodje neka kamata, nemam pojma kolika valjda 1-1.5%". E sad možda treba da ti boldujem i narednog meseca, jer je u mojoj banci kamata tolika, ako je kod vas u bankama mesečno 13-15%, šta da ti kažem osim da vas žalim.
Drugo, nikada nisam u svim ovim diskusijama voleo stav da je neko bogom dan da me uči šta je dobro, a šta ne. Po meni bi diskusija trebala da služi da bi neko ostavio svoje mišljenje, a ja sam to uradio: "Interesuje me da li se to meni po mojim shavatanjima isplati ili ne". Znači kao što vidite po mojim shvatanjima, što znači da postoje i drugačija shvatanja, a valjda će svako moći da se presabere šta je za njega dobro a šta ne.
A to što banke zaradjuju, one od toga žive. Ja ne mogu očekivati da ja treba da odredjujem banci koje će mi uslove dati. Moje je da prihvatim uslove banke ili da potražim drugu, ako nisam zadovoljan.
globinjo Posted - 22/09/2007 : 16:58:18
quote:
Originally posted by Curunir
sefica jedne podruznice lokalne banke mi je cak savjetovala "uzmi classic, nemoj revolving".


triba si je poslušat,ka šta sam ja svoju
Curunir Posted - 22/09/2007 : 16:42:00
i da, zar bi ga banke forsirale da im nije zlatna koka? mada sam upućen u ekonomske izracune dobro, sefica jedne podruznice lokalne banke mi je cak savjetovala "uzmi classic, nemoj revolving". nisam ga ni mislio jer imam vec amex. revolving je nuzno zlo za one kojima primanja nisu dostatna, bila ona velika ili mala. kako je u nas 90 posto takvih gradjana, banke uzivaju.
meni sluzi iskljucivo za online kupnju iz samo jednog razloga: amex jedini jamci 100-postotnu naknadu u slucaju malverzacije internetom, a iako to vec radim godinama bez problema, uvijek me malo strah...
Curunir Posted - 22/09/2007 : 16:37:01
quote:
Originally posted by XIII

pa očigledno ovde postoji nesporazum.
kao što menhunter lepo reče, reč je o kreditnoj revolving kartici, znači uvek se otplaćuje minimum 10% od ukupnog zaduženja, a narednog meseca na ostatak duga dodje neka kamata, nemam pojma kolika valjda 1-1.5%
E sad neko se gore žalio za kamatu, ali ja ovde stvarno nekada ne razumem neke ljude. To što bi svi želeli je od prilike da malo karikiramo ovako:
kupujete auto od 12000 eura,kupujete ga na kredit na 10 godina, učešće ne plaćate a mesečna rata vam je 100 eura. Kažite mi ne nije tako. Znači nemorate da date ništa učešće, nemate nikakvu kamatu, a uzeli ste na rate.
ali toga nema u realnom životu. Ja kupovinu na karticu gledam ovako:
Da li dobijem ono što želim? - DA
Da li plaćam mesečno manje nego što bih od jednom pukao lovu za stripove? - DA
Da li mogu da mesečno izdvajam tu manju sumu i da ne osećam za kućni budžet? - DA
I ne interesuje me ko koliko zaradjuje, ko se koliko ugradio. Interesuje me da li se to meni po mojim shavatanjima isplati ili ne



posto sam prvi spomenuo da je to "revolving", evo i par objasnjenja. nije se nitko zalio, nego konstatirao. i nije 1-1.5, nego 13-15 posto, prika moj. kamate su masne, vece nego kod potrosackog kredita, pa se ne isplati ovom karticom placati jako velike iznose nikako. ali da je ovaj nacin ima dobrih strana, naravno. i ja ga koristim na amexu za kupovinu filmova i stripova netom.
XIII Posted - 22/09/2007 : 14:16:48
i ponekad ostane bez onoga što želiš
klasičan primer mog Kena broj 5, sva sreća što će sad ponovo biti štampan
kažem, svako nek radi kako hoće, moj izbor - kartica
Toninho Posted - 22/09/2007 : 10:03:33
kartica služi da se razvučeš i potrošiš više neg mereš
i ničem drugom
no onaj koji ima dovoljno ne triba je
ona triba onom ko je na granici
s karticom bi tribalo bit discipliniran
aJ NAĐITE MI TOG KOJI SE NEĆE VIŠE PUSTIT KAD POPEGLA KARTICU U ODNOSU NA VAĐENJE KEŠA IZ đepa

ako putuješ vani trebaš je
al ako si lokalac
onda je to upitno
triba stvorit vlastitu bazu tj štedit par miseci i onda sam od sebe posuđivat i vraćat
tak se na rate bez kamata kupuje

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000