forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Topic na temperaturi 37,5
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 16/09/2007 : 00:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Dakle,Markos
promašili smo dva albuma iz Orke biblioteke
sada i Spaghetti Brothers 3 i 4
sve u izdavačkoj kući Fibra.
Pitam se onda samo ćemu datumi?
Da samo dogodine daš mjesece?


http://www.fibra.hr/index.asp?cat=2

Kada da se nadamo izdanjima?

Edited by - kico on 16/09/2007 00:20:59

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/09/2007 : 10:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

Dakle,Markos
promašili smo dva albuma iz Orke biblioteke
sada i Spaghetti Brothers 3 i 4
sve u izdavačkoj kući Fibra.
Pitam se onda samo ćemu datumi?
Da samo dogodine daš mjesece?


http://www.fibra.hr/index.asp?cat=2

Kada da se nadamo izdanjima?


Datumi su ionako okvirni, to sam odmah naveo. Nemoguce je to tocno procijeniti, planovi su jedno, a stvarnost drugo. Razlozi kasnjenja su dvojaki - na jednoj strani objektivni problemi oko materijala, prijevoda i ostalih sitnica koje su van moje moci, na drugoj strani velika zasicenost scene strip naslovima uslijed koje Fibrina izdanja prolaze katastrofalno do podnosljivo. Mislim, primjera radi - Crveni gospodar se do sada prodao u 57 primjeraka. Pedeset sedam. Zasto je tome tako, mozemo samo nagadjati. Stripovi koje ja radim su mahom premijerna izdanja nepoznata domacoj publici nesklonoj eksperimentima, publici koja je uglavnom okrenuta poznatim naslovima - mada se u ovom slucaju radi o dobrom stripu, lijepom izdanju, kultnom autoru. Dijelom je kriva i moja nesklonost kompromisima, inzistiranje na maksimalnoj kvaliteti izdanja sto donosi bitno vece troskove, a cijena ostaje ista. Sad kad vidim da jedne Ljubav i Rakete od skoro 300 c/b stranica, fantasticno prevedene i opremljene, s izvanrednim dizajnom i na kvalitetnom papiru, kostaju svega 10 kuna vise od izdanja koje ima 130 stranica manje, o ostalom da ne govorim... Rezultat toga je da trenutni minus Fibre iznosi preko 20.000 eura i svakim novim izdanjem raste.

U takvoj situaciji, mogu uciniti dvije stvari kako bi sve skupa potrajalo malo vise od jedne godine: malo usporiti ritam izlazenja (samim tim i minusa, jer iluzorno je ocekivati da ce se stvari bitno promijeniti na bolje) ili povecati cijene izdanja. Za sada sam se odlucio na prvu varijantu. Ja sam se pomirio s tim da je taj novac nepovratno izgubljen, i ne zalim za njim, ali ne bih htio da bude bacen u vjetar, da sve ostane na ovome do sada - htio bi da se iz toga pokusa jos izvuci odredjen broj naslova koje smatram bitnima, da ga iskoristim maksimalno moguce, vec kad sam ga odlucio spaliti. Dijelom je tu u pitanju i tvrdoglavost, zelim dokazati i sebi i drugima da se ovo sto radim i nacin kako radim odrzivo, dijelom i nekakva odgovornost prema publici, jer smatram da su stripovi kakve Fibra nudi potrebni na sceni, smatram da je potrebna alternativa, dijelom jer je feedback od ono malo publike koju Fibra ima izuzetno pozitivan, dijelom jer me urednicki i kreativni dio posla u izdavastvu i dalje jako veseli.

Stoga, necu zaliti jos novca da izdrzim jos par godina, u svakom slucaju, dok ne zavrsim Kena, to sam sebi obecao, ali ipak - moram to sve skupa pokusati odrzati u podnosljivim okvirima.

Sorry na ovoj ispovijedi, ali eto, tako funkcioniraju stvari.

A sad konkretno:
Orka 3 i 4 su u tiskari i izaci ce za otprilike 2 tjedna. Uskoro cu staviti najave.
Spaghetti 3 i 4 su odavno gotovi ali mi fale jos neke sitnice, trazim kvalitetnije materijale, imam desetak stranica s kojima nisam zadovoljan, fale mi naslovi poglavlja za knjigu 4. S obzirom da ne uspijevam doci do tih materijala na neki drugi nacin (ja sam dogovorio prava s autorima jos prije dvije godine, ne sa SAFom koji to sad drzi), trenutno sam odlucio cekati spanjolsku knjigu 4 koja bi trebala izaci u prosincu, uzeti te proklete naslove poglavlja i tih par stranica. Ako u medjuvremenu uspijem na neki drugi nacin doci do tih materijala, izaci ce do CRSa, ako ne, u prvom/drugom mjesecu. U svakom slucaju, tih dva tri mjeseca je mala zrtva u odnosu na kvalitetu izdanja, tako da cekati koliko bude trebalo.

Od ostalih najavljenih stvari - ove godine ce sigurno izaci El Nino, Svebor i Plamena, Ken 41-48, Ken 1-6 reprint, Orka 5 i 6 (Eternaut i Glista u bijegu). Ljubav i rakete 3 i 4 i From Hell su prolongirani za prvu polovicu 2008.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 16/09/2007 : 10:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Bome,ispovijed na mjestu.
Potpuno razumijem!
I očekivam da će kvaliteta Fibrinih izdanja biti na dosadašnjem nivou.Ja,kao kupac svih dosadašnjih izdanja(osim Ljubav & Rakete),sam prezadovoljan i cijenom i kvalitetom urađenoga.
Željno očekujem nove nastavke Spaghetti Brothers,tako da i jesam prvenstveno samo radi njih i napisao ovaj topic.U potpunosti i razumijem ovakav izdavački potez jer kako sam kažeš,to jesu premijere i stripovi koji nikada nisu bili zastupljeni na ovome tržištu(osim Kena),tako da je proboj do čitatelja vjerovatno i duži.
Kažeš za Milazza samo 57!Nevjerovatno!Samo 57 čitatelja je otkrilo fenomenalan Milazzov uradak za francusko-belgijsko tržište.A Orka najavljuje još jednog Milazza skoro.Hm.....
Nadam se da usprkos svim problemima i novčanom gubitku,prevladat će ljubav prema stripu i da ćeš nastaviti sa Fibrinim izdanjima i dalje.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/09/2007 : 11:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Bit ce bolje:)
Valjda:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 16/09/2007 : 11:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
Ih, majku mu, minus da se useres! Stvarno velika zrtva, nema sta. Svako postovanje! Izdanja izgledaju stvarno sjajno, bar ovo sto sam do sada kupio (Basne, Borbu i Srce), i bio bi krasno da cela akcija potraje.

Samo jedno pitanje: "Svagdanja borba" ima jos dva albuma, dakle materijala za jos jednu knjigu, tako? Ima li neke nade da se izda i to?

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/09/2007 : 11:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
To ce sigurno izaci, nema sanse da to ostane nedovrseno. Dogodine, sigurno. Vjerojatno druga polovica.

Trouble will find me
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5931 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 16/09/2007 : 11:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico
Kažeš za Milazza samo 57!Nevjerovatno!Samo 57 čitatelja je otkrilo fenomenalan Milazzov uradak za francusko-belgijsko tržište.
Pa i System-comicsovo izdanje je pomoglo u otkrivanju tog Milazzovog uradka (i smanjenju prodaje Fibrinog :P).
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 16/09/2007 : 11:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
glupo mi je sada ovdje nešto reći, razgovarali smo nekoliko puta o tome ovog ljeta
Stvari su nažalost takve. Meni je zbilja nejasno da Metabaruni nisu npr. blizu rasprodaje
Zar u Hrvatskoj i bližoj okolici nema 500 ljudi koji bi željeli Jodorovskog u integralu za cijenu od 50-ak kuna po albumu velikog formata. Znam da nije Zagor i da nije toliko popularno, ali Jodorovsky pobogu....
Kada se usporede cijene Metabaruna s Kenom, kod Metabaruna dobijemo luksuzno izdanje, ful u koloru, odličnu priču, simboliku, crtež, boje, slike.... ljepota za gledanje i čitanje...
Milazzo je kod nas kao velika faca, a niti taj Ken ne ide luđački ( opet samo 500 primjeraka ) a kamoli onda Crveni gospodar, strip s najboljom montažom koju sam ikada vidio. Ono je udžbenik montaže za akademiju dramskih umjetnosti, samo oni luđaci tamo za to sigurno nisu niti čuli :)

Razumijem da Ljubav i Rakete ne idu baš ponajbolje. Ipak je riječ o stripu koji niti vani nema neku strašnu publiku. Tu je ponajprije riječ o pokretu... nema to komercijalnu vrijednost... ali Presveto srce i Basne bi trebale ići. Basne pogotovo. Ipak je riječ o jedinom izdanju tog stripa kod nas.
Kod srca surađuju Mobius i Jodorovsky, dva ponajbolja strip autora svih vremena... kako da to nema publiku.
Kako da Svagdanja borba, jedan od najboljih stripova koje sam ikada vidio, nema svoji 500 kupaca ( barem 200, 250, 300 ako ne može više )... meni to ništa nije jasno

dok takve stvari propadaju, ovdje se nestrpljivo očekuje čak i Nick Raider koji će imati nekoliko stotina kupaca više od Milazza, što je meni nevjerovatno... Ljudi ne žele nove stvari i to je to. Ponašamo se kao autisti koje je strah probati nešto novo. Ne želim da se netko uvrijedi... meni je samo nevjerovatno da od nekoliko milijuna ljudi nema 300 koji žele nešto takvo kupiti

Razumijem da cijena eliminira neke od kupovine, ali ipak je riječ o vrhunskim izdanjima na velikoj količini papira i takve stvari koštaju. Zato i ne izlaze svaki tjedan, nego nekoliko puta godišnje... za to se isplati prišparati novce. Zato i imamo neke datume koji su samo okvirni, ali da znamo što možemo očekivati.
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 16/09/2007 : 13:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
Ma, ja mislim da ljudi nemaju para za to, that's it.

Pa pogledaj realno. Taman posla da izdanja nisu vredna svake pare, apsolutno jesu. Uopste ne mislim da treba da kostaju manje. Ali, frka je ljudima i jbg. Gledam po sebi - da ne radim u dve redakcije i da ne lutam Balkanom svakog vikenda zbog nastupanja - pa znas kad bih to sve mogao sebi da priustim? Dobro, iskreno, verovatno bih stedeo svaku paru da ipak dodjem do onoga sto me najvise zanima (ostavio bih pljuge, pod jedan:)- ali, puno puno manje bih mogao da upratim.

Drugim recima, nema u ovome rekreativnih hobisticara. Samo namernici.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 16/09/2007 : 13:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VJ

quote:
Originally posted by kico
Kažeš za Milazza samo 57!Nevjerovatno!Samo 57 čitatelja je otkrilo fenomenalan Milazzov uradak za francusko-belgijsko tržište.
Pa i System-comicsovo izdanje je pomoglo u otkrivanju tog Milazzovog uradka (i smanjenju prodaje Fibrinog :P).


A "Kasta Metabarona" Belog Puta?
Fibrini integali su barem cjeloviti....Beli Put ko zna kada će izdati drugi dio.
Što dolazimo do zaključka da je upitno duplicirati stvari za jedno te istu publiku u više država.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/09/2007 : 13:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
Ma to je to, cijena ubija volju za kupiti nesto novo. Darth postavlja dobra pitanja a i sam je dao 2 glavna razloga...

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/09/2007 : 14:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne, nije toliko cijena u pitanju. Mislim, je, ali nije presudna. Ako jedan "normalan" album u boji od 48 stranica kosta 75 kuna, dakle 1,56 kuna po stranici, a Metabaruni Integral 264 stranice kosta 250 kuna, dakle 0,94 kn po stranici, ispada da su Metabaruni skoro 40% jeftiniji. O kojoj mi to skupoci tu onda pricamo?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/09/2007 : 14:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Postoji razlika izmedju "skupo" i "puno para". Termin "skupo" podrazumeva da to što se prodaje nije vredno para za koje se prodaje. A puno para je puno para, iako je roba kvalitetna.

Drugim rečima, mislim da će se ljudi pre opredeliti za tri albuma od po 75 kuna, nego za jedan od 250 kuna - pa koliko god da se ispostavi da je ovaj drugi u stvari jeftiniji.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
789 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 16/09/2007 : 14:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message  Reply with Quote
Heh, o tome je bilo govora, prije nekoliko mjeseci. Dok na tržištu nije bilo ovako puno izdanja, stripofili su gutali sve što je izlazilo. Danas, u poplavi novih izdanja, čak i da žele, ne mogu to sve pratiti. Zato svako pravi neku svoju listu prioriteta. Evo, ja recimo, kupio sam si Špagetije, a htio bih si kupiti i Metabarune, Svagdanju borbu, jedva čekam El Nina, nastavak Špagetija, da ne pričam o američkim stripovima koje naručujem od Denisa, al neću si moći priuštiti sve to. Volio bih imati i Milazzovog Crvenog gospodara, ali sam si složio hijerarhiju po kojoj kupujem i on je trenutno pri dnu i vjerovatno neće ni doći na red, s obzirom da se stalno izdaju nove stvari koje me zanimaju. i tako to ide. Vjerovatno je takav slučaj i sa ostalima.
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 16/09/2007 : 14:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leo Charm

Ma, ja mislim da ljudi nemaju para za to, that's it.

Pa pogledaj realno. Taman posla da izdanja nisu vredna svake pare, apsolutno jesu. Uopste ne mislim da treba da kostaju manje. Ali, frka je ljudima i jbg. Gledam po sebi - da ne radim u dve redakcije i da ne lutam Balkanom svakog vikenda zbog nastupanja - pa znas kad bih to sve mogao sebi da priustim? Dobro, iskreno, verovatno bih stedeo svaku paru da ipak dodjem do onoga sto me najvise zanima (ostavio bih pljuge, pod jedan:)- ali, puno puno manje bih mogao da upratim.

Drugim recima, nema u ovome rekreativnih hobisticara. Samo namernici.



Ma, naravno, zapravo kod mene definitivno lova

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 16/09/2007 : 15:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne, nije toliko cijena u pitanju. Mislim, je, ali nije presudna. Ako jedan "normalan" album u boji od 48 stranica kosta 75 kuna, dakle 1,56 kuna po stranici, a Metabaruni Integral 264 stranice kosta 250 kuna, dakle 0,94 kn po stranici, ispada da su Metabaruni skoro 40% jeftiniji. O kojoj mi to skupoci tu onda pricamo?

A album od 48 stranica za 75 kuna kao nije puno. Nekima je i 16 kuna za strip puno. Nemaju svi dovoljno para tako da neki (govorim samo o stripofilima) odvajaju na strip 50 kuna mjesečno, neki 100 neki 200, a i oni koji odvajaju preko 1000 kuna opet ne mogu sve pokupovati.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 16/09/2007 : 15:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
Pare nisu problem - para nema.

Izdanja su preskupa i previše ih je. Izdavači su počeli izdavat stripove kao da će svijet propast za par godina, pa frenetično izbijaju izdanje za izdanjem. A to mogu pratit sam okorjeli stariji fanovi, koji rade i više ne izlaze vani, pa im je to OK, zanimacija. Klinci to više ne jebu 5%, i zato svakom godinom ima sve manje ljudi koji kupuju stripove - stariji ipak pomalo odustaju a ne dolaze novi mladi.
Metabaroni možda i zaslužuju luksuzno izdanje, ali sada i Bonellija čovjek mora kupovat u HC.
I onda odustaneš od jednog izdanja, pa od drugog, na trećem ti se ne sviđa papir, na četvrtom prijevod,...
Na kraju, nakon pitanja samome sebi Šta meni ovo ustvari treba? ne kupuješ više ništa.
Uostalom tu su i ti fini programčići ala DC++...



Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

cbarks
Junior Member

Slovenia
339 Posts

Member since 22/09/2002

Posted - 16/09/2007 : 16:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send cbarks a Private Message  Reply with Quote
Od mene samo na kratko jer je dath-vader več sve kazao.Meni je totalno nelogično da ovaj site ima više od 2000 logiranih članova,a albumi takve kvalitete ne prodaju se ni u tih 250 komada koja bi trebali da se pokriju troškovi.Žalosno !!
Evo u znak podrške kupujem po dodatna 2 komada Borbe i Presvetog srca,pa ih poklanjam prijateljima.A bliži se i nova godina pa ako svaki kupac Fibrinih izdanja pokloni frendovima samo jedan Fibrin album....
Marko ti samo nastavi svojom tvrdoglavostju,verovatno slabije od 57 komada me može bit.

It´s a must for every serious collector!!
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 16/09/2007 : 16:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Pare nisu problem - para nema.

Izdanja su preskupa i previše ih je. Izdavači su počeli izdavat stripove kao da će svijet propast za par godina, pa frenetično izbijaju izdanje za izdanjem. A to mogu pratit sam okorjeli stariji fanovi, koji rade i više ne izlaze vani, pa im je to OK, zanimacija. Klinci to više ne jebu 5%, i zato svakom godinom ima sve manje ljudi koji kupuju stripove - stariji ipak pomalo odustaju a ne dolaze novi mladi.
Metabaroni možda i zaslužuju luksuzno izdanje, ali sada i Bonellija čovjek mora kupovat u HC.
I onda odustaneš od jednog izdanja, pa od drugog, na trećem ti se ne sviđa papir, na četvrtom prijevod,...
Na kraju, nakon pitanja samome sebi Šta meni ovo ustvari treba? ne kupuješ više ništa.
Uostalom tu su i ti fini programčići ala DC++...




Količinski ih je previše, ali realno gledajući i nema ih baš nešto puno. Postoji Bonelli, malo francusko-belgijske škole, nešto malo Marvela i samo par američkih stripova. Govorim o hrvatskim izdavačima. Nema niti jedan strip Mange, od DC ništa, od nezavisnih američkih stripova vrlo malo. Zato sam i odlučio krenuti u izdavanje s tim stripovima jer smatram da postoji mjesto za Strangers in paradise, Spawna i volio bi još puno stripova ali po malo povoljnijim cijenama. Recimo SiP će imati nižu cijenu nego američko izdanje. Cijena Spawna će uspoređujući ga s američkim HC izdanjem biti također niža. Ne bi vjerovali ali nekad je i par kuna niža cijena dovoljna da se netko odluči za kupnju. Možda sam u krivu ali to ću onda i platiti

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/09/2007 : 17:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole


Drugim rečima, mislim da će se ljudi pre opredeliti za tri albuma od po 75 kuna, nego za jedan od 250 kuna - pa koliko god da se ispostavi da je ovaj drugi u stvari jeftiniji.


Pa, ocito je tako.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/09/2007 : 17:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cbarks
Marko ti samo nastavi svojom tvrdoglavostju,verovatno slabije od 57 komada me može bit.


Pa, to bi stvarno bilo tesko;)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/09/2007 : 17:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

quote:
Originally posted by flamboyant soul

Pare nisu problem - para nema.

Izdanja su preskupa i previše ih je. Izdavači su počeli izdavat stripove kao da će svijet propast za par godina, pa frenetično izbijaju izdanje za izdanjem. A to mogu pratit sam okorjeli stariji fanovi, koji rade i više ne izlaze vani, pa im je to OK, zanimacija. Klinci to više ne jebu 5%, i zato svakom godinom ima sve manje ljudi koji kupuju stripove - stariji ipak pomalo odustaju a ne dolaze novi mladi.
Metabaroni možda i zaslužuju luksuzno izdanje, ali sada i Bonellija čovjek mora kupovat u HC.
I onda odustaneš od jednog izdanja, pa od drugog, na trećem ti se ne sviđa papir, na četvrtom prijevod,...
Na kraju, nakon pitanja samome sebi Šta meni ovo ustvari treba? ne kupuješ više ništa.
Uostalom tu su i ti fini programčići ala DC++...




Količinski ih je previše, ali realno gledajući i nema ih baš nešto puno. Postoji Bonelli, malo francusko-belgijske škole, nešto malo Marvela i samo par američkih stripova. Govorim o hrvatskim izdavačima. Nema niti jedan strip Mange, od DC ništa, od nezavisnih američkih stripova vrlo malo. Zato sam i odlučio krenuti u izdavanje s tim stripovima jer smatram da postoji mjesto za Strangers in paradise, Spawna i volio bi još puno stripova ali po malo povoljnijim cijenama. Recimo SiP će imati nižu cijenu nego američko izdanje. Cijena Spawna će uspoređujući ga s američkim HC izdanjem biti također niža. Ne bi vjerovali ali nekad je i par kuna niža cijena dovoljna da se netko odluči za kupnju. Možda sam u krivu ali to ću onda i platiti


A sto mislis, da npr. Fibrini stripovi ne kostaju jeftinije nego u originalu? Npr. integral Metabaruna - svih 8 albuma u jednoj knjizi, u Francuskoj kosta 100 Eura. Kod nas kosta 500 kuna, dakle 30% jeftinije. Itd itd... Ljudima je to i dalje jednostavno puno. I ima puno stripova koji su im na vrhu liste prioriteta, tako da ovi nikad nece doci na red.
Kad si me pitao sto mislim u koliko ce se komada prodati Strangers in Paradise, rekao sam ti max. 200. To je super strip i to bi trebalo dobro proci, ali... iskustvo mi govori drugacije.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 16/09/2007 : 17:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Interesantno je to. Ljudi kupe pet komada tvrdo ukoričenog Mister Noa, iako te stripove već imaju, a ne kupe jednu Svagdanju borbu, koja je strip nad stripovima.
Mislim da i nije tolko problem u novcu, koliko recimo u tome što Metabarone ne može svako da svari i da mu se dopadnu. Ima i toga.
Cena? Puno je izdanja i sva su dosta skupa. Ipak mislim da ima 500 probranih budala koji će to da kupe. Velika je šteta što se izdananja dupliraju. Možda je i to razlog slabe prodaje Crvenog gospodara i Metabarona.
Imam i jedno pitanje:
-Zašto nema Fibrinih izdanja kod Miroslava u Alan Fordu? Meni odgovara da toga ima i kod njega, jer ja od njega stripove naručujem pouzećem. Pored mene ima i puno ljudi koji vole da kupuju u Alan Fordu više nego u Darkvudu.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/09/2007 : 17:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Postoji razlika izmedju "skupo" i "puno para". Termin "skupo" podrazumeva da to što se prodaje nije vredno para za koje se prodaje. A puno para je puno para, iako je roba kvalitetna.

Drugim rečima, mislim da će se ljudi pre opredeliti za tri albuma od po 75 kuna, nego za jedan od 250 kuna - pa koliko god da se ispostavi da je ovaj drugi u stvari jeftiniji.



Apsolutno točno. Marko upamti ovo dobro - to je ipak GLAVNI razlog. Izdaj strip od 700 stranica i daj ga zabadava, recimo 350 kn. Pa ćeš potući i rekord Crvenog gospodara u minusu... PUNO novaca za jedan strip je puno, makar bilo ne znam kako jeftino...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 16/09/2007 : 17:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

Interesantno je to. Ljudi kupe pet komada tvrdo ukoričenog Mister Noa, iako te stripove već imaju, a ne kupe jednu Svagdanju borbu, koja je strip nad stripovima.


Ehm.....Ja sam taj koji će prije kupiti tvrdoukoričene Mister noe nego "strip nad stripovima".
Iz nekoliko razloga.
Prvi od njih je što poznajem Mister Noa,predočeno mi je u LMSu o čem se radi i kakav je to strip.Kako imam kolekciju LMSa,znam koliko je sakaćeno i kakav je kvalitet,a junak poput pilota je meni veoma drag i želio sam njegovo izdanje u tvrdim koricama koje je veličanstveno urađeno bez i jedne zamjerke.Svaka čast Libellusu na tome!
Dalje,znam da će se takav strip,makar bio u ha ceu,prije prodati nego ostali,pa će biti problem poslije ga naći po istoj cijeni po kojoj je sada ponuđen kupcima.
Drugo,ako ostane para,a ostane nekad,nekad ne,upućujem se u daljnja istraživanja.Tako je na red došao i "Svagdanja Borba" o kojem nisam pojma imao.Strip je isto tako fenomenalno urađen i odličan.Nije mi žao ni jedne jedine kune koju sam platio.Sada kada znam kakav je to strip,bit će mi njegov nastavak na visokom mjestu prioriteta za nabaviti kada izađe.
Što dobijamo iz ovoga zaključka?Masu ljudi se ne odlučuju za nove stvari,kako je gore već rekao darth-vader.....
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/09/2007 : 17:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Djole

Postoji razlika izmedju "skupo" i "puno para". Termin "skupo" podrazumeva da to što se prodaje nije vredno para za koje se prodaje. A puno para je puno para, iako je roba kvalitetna.

Drugim rečima, mislim da će se ljudi pre opredeliti za tri albuma od po 75 kuna, nego za jedan od 250 kuna - pa koliko god da se ispostavi da je ovaj drugi u stvari jeftiniji.



Apsolutno točno. Marko upamti ovo dobro - to je ipak GLAVNI razlog. Izdaj strip od 700 stranica i daj ga zabadava, recimo 350 kn. Pa ćeš potući i rekord Crvenog gospodara u minusu... PUNO novaca za jedan strip je puno, makar bilo ne znam kako jeftino...


Pa uskoro cemo i to probati;) From Hell ima 600tinjak stranica i kostat ce 250 kn.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000