forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ALAN FORD - E, baš nećem samo prvo!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Humbert Coe Posted - 22/10/2007 : 17:50:28
Živjeli!
Dederte, dopustite mi jednu opasku. Kad god je riječ o Alanu Fordu te upitu o kvaliteti epizoda,u zboru se uvijek recitira da je do Odlaska Superhika med i mlijeko, a dalje samo sranje, a time kao da se i zabranjuje uporaba kasnijih epizoda. Ma dajte, nemojte me zezati! Kolika je šansa da su prvih 75 remek djela(a nisu,jasno!),a iz istoga mozga, valjda uslijed kakvog kirurškog zahvata,dalje ispadaju same debilnosti?! Odakle se pojavio taj mit o tome? A zanimljivo je kako se ista pjesmica recitira kada god se dijele savjeti neupućenima. Odakle je to počelo? Vjerojatno od dana kada su neki pročitali datum prekida suradnje dvojice prvotnih autora.Nije li nevjerojatno da su svi uočili taj pad baš nakon tih brojeva?
Zar nikada nismo pročitali bljuvotinu u prvih 6 tuceta i još 3 broja, a nismo pronašli zanimljivosti kasnije?! Ma daaaaaaaajte!
I ukusi su različiti. Pa zar je moguće da se samo u pristupu ovom stripu savršeno slažu oni koji najglasnije pljuju po milijun brojeva poslije? Moć mase? Strah od blijedih pogleda krvnika ako vam se svidi neka kasnija epizoda? Ili samo sigurnost koju vam garantira masa jer barata podatkom da je najplodnije razdoblje upravo početno?
Hajde, slobodno mi priznajte da vam se sviđa i koja kasnija epizoda.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Darth Ivan Posted - 02/06/2010 : 19:43:47
quote:
Originally posted by Leo Charm
Pifarerio nikada nije umeo da nacrta nikakvu emociju a i nikakav je scenograf (dva polja gde Magnus apsolutno briljira), a njegov put i ono cemu je sve vreme stremio lepo je olicen u specijalima koji se ne mogu ocima gledati koliko su gadni. 'Ajmo sad da prelistamo 'Zvonara Bogorodicine crkve', 'MOby Dicka' ili "Zarucnike' na jednoj i bilo koji njegov na drugoj strani, pa da vidimo koliko nerealan treba da bude onaj ko ne primecuje ko je bolji, detaljniji, ko ima vise AF duha. Uporedjujmo zrele faze. Druga je stvar sto Perucca u svojoj zreloj fazi nema vise oko cega tu da se trudi.
Ali, paralela on i Pifarerio... samo teski nostalgicari.



ti specijali (zvonar crkve ND, moby dick i još neki koje je crtao) su nešto potpuno odvojeno od njegovih crteža u onim "redovnim" brojevima. istina je da su ti specijali mnogo užasniji što se crteža tiče, ali fora je u ovome: piffarerio je bio crtao od 1975. do 1984. pa je otišao (to je period u kojem je crtao te redovne epizode). zatim je bunker (početkom devedesetih) obnovio suradnju s njim i tad je piffarerio crtao specijale (doduše nakratko). uglavnom, piffarerio je, inače, imao 51 godinu kad je debitirao (rođen 1924.), a kad je crtao one specijale je imao blizu 70. tako da, ne samo što mu se crtež promijenio na gore nego je tada bio puuuno stariji nego kad je bio "aktivan" crtač.
Darth Ivan Posted - 02/06/2010 : 19:25:11
quote:
Originally posted by Jur

Meni so likovi, njihova karakterizacija i emocije najbitniji dio Alana Forda - i tu je bio meni Magnus majstor. Njegovi likovi, mada groteksni stilom, su mi veoma zivotni, sa razlicitim izrazajima lica i odlicnom "govoricom" tijela u razlicitim situacijama. Kod Piffarerijeva mi likovi djeluju krutiji, nekako pospani . To je samo moje mnenje naravno. A Piffarerio je i meni puno bolji crtac od nekih koji su dosli posle njega.



ovo na kraju što si rekao si sasvim u pravu, ali se ne bi baš s time složio da su kao piffarerijevi likovi krutiji. podsjeti se one epizode sastanak na groblju npr.(pogotovo ona scena gdje je bob preorao pola groblja sa onim buldožerom, pa zatim ukapalova reakcija na sve to, sve je piffarerio po meni to odlično nacrtao). isto i ona jedna svađa između klodovika i starkelje u bandi propalica. to uopće nije beživotno.
Jur Posted - 02/06/2010 : 09:02:15
Meni so likovi, njihova karakterizacija i emocije najbitniji dio Alana Forda - i tu je bio meni Magnus majstor. Njegovi likovi, mada groteksni stilom, su mi veoma zivotni, sa razlicitim izrazajima lica i odlicnom "govoricom" tijela u razlicitim situacijama. Kod Piffarerijeva mi likovi djeluju krutiji, nekako pospani . To je samo moje mnenje naravno. A Piffarerio je i meni puno bolji crtac od nekih koji su dosli posle njega.
Darth Ivan Posted - 02/06/2010 : 00:53:17
quote:
Originally posted by Jur

Interesantno je, da su pri degradaciji epizoda, crtez i scenariji isli istim tempom. Magnusove epizode imaju najbolji i crtez i price, zato su klasa za sebe. Magnusovog crtez se od prve do poslednje 75 epizode dosta izmenio ali po meni nije izgubio na kvaliteti. Njegovi likovi su bili dinamicni i veoma izrazajni (osim Alana, koji je postajao sve blezlicniji). Piffarerio je bio dobar ali nije u rangu Magnusa - njegov crtez mi deluje nekako trom, kad ga poredim sa Magnusovim.



po meni su magnusovi crteži izgubili na kvaliteti (u onoj zadnjoj fazi crtanja se nije baš bio naročito potrudio s obzirom da se zasitio crtanja) i meni je recimo ona magnusova kasna faza crtanja gora od piffarerijeve rane faze (opet, moje mišljenje).
nego, mene zanima, zar su piffarerijevi likovi bili kao manje dinamični od magnusovih? isto tako, ovo kad si rekao da je piffarerijev crtež trom, to navodi na zaključak kao da on nije imao volje za crtanjem ovog stripa. piffarerio nije imao nikakve trome crteže, nego je razlika jedino u time što je on imao drugačiji stil crtanja od magnusa, ali crteže nikako ne možemo opisati kao trome. zašto ti tako misliš?
Jur Posted - 01/06/2010 : 21:10:17
Interesantno je, da su pri degradaciji epizoda, crtez i scenariji isli istim tempom. Magnusove epizode imaju najbolji i crtez i price, zato su klasa za sebe. Magnusovog crtez se od prve do poslednje 75 epizode dosta izmenio ali po meni nije izgubio na kvaliteti. Njegovi likovi su bili dinamicni i veoma izrazajni (osim Alana, koji je postajao sve blezlicniji). Piffarerio je bio dobar ali nije u rangu Magnusa - njegov crtez mi deluje nekako trom, kad ga poredim sa Magnusovim.
Darth Ivan Posted - 01/06/2010 : 18:54:03
najprije da kažem da je magnus uistinu bio najbolji crtač alana forda i njegov period je bio onaj u kojem je strip bio u svom najboljem izdanju (iako postoji nekoliko epizoda, neki su spomenuli povratak superhika kao evidentan pad kvalitete, inače meni ta epizoda izgleda kao čisti rehash epizoda superhik, superhik-alkohol prijeti i razbijena boca). piffarerio je po meni imao crteže koje bi ocijenio između vrlo dobrog i odličnog (pogotovo onu njegovu najraniju fazu crtanja). neki su od vas napomenuli da su ovi ostali crtači (pogotovo perucca) vrlo dobri, ali po meni su svi oni daleko ispod piffarerija, a kamoli magnusa (iako perucca crta aktivno od 1986.).ali da kažem svoje mišljenje zašto mislim da neki kažu da su brojevi nakon magusa šrot: ja pretpostavljam zato što je magnus bio najbolji crtač AF-a, pa ljudi onda automatski kažu: magnus je bio najbolji crtač ovog stripa, ovi drugi mu nisu ni do boka, prema tome, ove ostale epizode ne znače ništa, pa ih nećemo ni čitati. a što je onda npr. sa ovim današnjim epizodama, što bi one trebale biti u usporedbi s onim epizodama nakon magnusa? mnogi su isto bili napominjali da im klo ide na živce (meni, priznajem, najbolji životinjski agent uz nosonju) ali si onda isto možemo postaviti pitanje: zašto je klo ostao sve do danas u stripu ako je bio glup i besmislen lik?
neke epizode koje bi izdvojio u eri nakon magnusa:
crne planine južne dakote
sastanak na groblju
nestanak kipa slobode
šah-mat
epizode s gumiflexom
daj daj samuraj
do re mi
safari bez veze...
ima ih puno
danielp Posted - 01/06/2010 : 09:37:37
Mene interesuje gde je Lucius Getty iz Tajne loze P 38 ? Taj covek je samo nestao posle one dvodelne epizode.
velka031 Posted - 31/05/2010 : 21:31:12
I meni je Gumiflex jedna od najdražih epizoda, iako je činjenica da je najbolje upravo početno razdoblje...
alexts Posted - 31/05/2010 : 17:58:28
Samo bih se na dve stvari osvrnuo.

Naravno da i posle 75-e epizode idu solidni scenariji. Scenarijski pad nije nagli, niti je tako nešto moguće kad piše ista osoba, nego postepen, pa se veći pad primećuje sa većim protokom vremena tj u više kasnijim epizodama.

Magnusov crtež u zadnjim epizodama nije "manje detaljniji i površniji". Samo je tuširanje u njegovim kasnijim epizodama svetlije, sa manje crnih površina, a to nema veze sa detaljnošću. Mada nikakva "detaljnost" nije presudan kvalitet u Magnusovom crtežu na Alan Fordu, nego pre svega likovi, koji besprekorno funkcionišu i u epizodama sa Vurdlakom, Dr Rakarom itd.
PijaniPatak Posted - 31/05/2010 : 16:22:59
UH! Ako mene pitate, pravi kvalitet cele serije je prosao negde posle 60-og broja. Kasnije zaista ima dobrih, tacnije odlicnih epizoda, posebno pod rukom Pifarerija. Moj problem je sto u poslemagnusovskom periodu strip napusta onaj mracni satiricni ton glede drustva, sistema itd. itb. i prelazi na jednostavniji humor, gotovo deciji. Naravno da nije istina da je Magnus zasluzan za kvalitet serijala, ali lagani pad u scenariju se ipak oseti, iako je oduvek nosio pecat MaxBunker. Ocigledno je da su njih dvojica funkcionisala zajedno, da su medjusobno saradjivali maksimalno i jedan drugog dopunjavali sto se tice price. Tzv. "PAD" serijala jeste malo i uticaj vecine sto pljuje po svemu sto nije Magnusovo, ali tu ima i zrno istine. Onih elemenata zbog kojih je Umberto Eco krunisao strip kao " najzrelije, najgenijalnije i najkvalitetnije delo devete umetnosti" svakako fali. Bunkeru svaka cast sto je ovoliko opstao (priznace se, na veresiju stare slave), ali sad je sa raskrinkavanjem Grupe TNT i moderniziranjem cvecarnice (sa sve Alanom u odelu i masnici) totalno, da izvinete na izrazu "zasrao" celu pricu.
Sve u svemu, Alan Ford mi je citljiv, i za prolaznu ocenu, negde do broja 300-400. I dan danas uzmem na kiosku te brojeve cisto da se malo raznonodim, i u nadi da cu naci necega "dobrog starog" ali PIH!
Serijal bih zakljucio sa brojem 200, onako kroz prste, i do tog broja bih voleo imati AF na polici...
Ostalo sve nek ode do vraga!
DOMI Posted - 06/11/2007 : 00:04:59
quote:
Originally posted by Poncho

Normalno da nije sve vrijedno samo u prvih 75 brojeva. Po meni prvih 10-etak brojeva nije baš nešto... Ali to je mana svim stripovima, dok se scenarist i crtač ne uhodaju.... Ali zato san u pravu i svi se slažu sa mnom kad kažem da zadnjih 100 brojeva Alan Forda je smeće!!!


Naravno. Zadnjih 200 je (gotovo sve) smeće (od Hik Hik Hura na dalje), ali zato je prvih 200 dobra roba, o čemu sam pisao ranije... (viška su Nijema papiga, Ljeponoga Betty i još par priča pred kraj, blzu br. 2oo). Ostatak zaslužuje reprinte i vrijedno je imati na policama. U poplavi svega i svačega, naravno, i niz od 200-400 bolji je od mnogo čega drugoga ali i normalno je da svi mi uspoređujemo staro i novo, dobro i loše, Bunkera i nove crtače... Npr. ovi novi brojevi u Italiji, gdje leti VJEŠTICA NA METLI na naslovnici (WITCHCRAFT), pa br. 500 čak 4 (!!?!!) godine ranije, a u njemu opet vještica na metli s transformacijama...
Vjeko1980 Posted - 05/11/2007 : 23:35:03
Meni su među prvih 10 brojeva sve fenomenalne, pogotovo Traži se Alex Barry i Ucviljeni diktator.. Jednostvno antologijske fore (gastronomska tombola i grad napravljen od kulisa:))))))))))
lwood Posted - 05/11/2007 : 19:55:37
i više od 100 zadnjih(nažalost)
Poncho Posted - 05/11/2007 : 19:53:05
Normalno da nije sve vrijedno samo u prvih 75 brojeva. Po meni prvih 10-etak brojeva nije baš nešto... Ali to je mana svim stripovima, dok se scenarist i crtač ne uhodaju.... Ali zato san u pravu i svi se slažu sa mnom kad kažem da zadnjih 100 brojeva Alan Forda je smeće!!!
flamboyant soul Posted - 05/11/2007 : 18:42:04
quote:
Originally posted by VALTER
Prepucavanja njega i Broja Jedan su duhovita, ali kako netko reče, samo je preoteo rolu Boba Rocka. A humor u AF-u nam je dobar valjda zato što nam je bio (i jest) blizak, stvaran, realno zamišljiv. Neki dan sam u jednom studentskom restoranu u Osijeku vidio gojaznog, krupnorukog, neobrijanog i neljubaznog radnika na liniji kako rukama grabi zelenu salatu i stavlja je u tanjure, i odmah sam se sjetio Alan Forda! Takvih je asocijacija bezbroj, na šalterima javnih službi, primjerice.




Ja sam neko vrijeme proveo u bolnici, i tamo ima nekih medicinskih sestra koje pojavom i ophođenjem asociraju na Bepu Jozef. To je stvarno najjače u AF-u; kad te sprdačine prepoznaš u stvarnom životu i skužiš da nisu uopće tako daleke i nestvarne. Prejako.

lwood Posted - 05/11/2007 : 18:34:02
u biti je to zato jer smo bliski Italiji i tom tipu humora
VALTER Posted - 05/11/2007 : 17:40:11
Također mi se ne sviđa bajkoviti lik Klodovika.

Prepucavanja njega i Broja Jedan su duhovita, ali kako netko reče, samo je preoteo rolu Boba Rocka. A humor u AF-u nam je dobar valjda zato što nam je bio (i jest) blizak, stvaran, realno zamišljiv. Neki dan sam u jednom studentskom restoranu u Osijeku vidio gojaznog, krupnorukog, neobrijanog i neljubaznog radnika na liniji kako rukama grabi zelenu salatu i stavlja je u tanjure, i odmah sam se sjetio Alan Forda! Takvih je asocijacija bezbroj, na šalterima javnih službi, primjerice.

A papiga koja tečno govori, to je nemoguće, daleko nevjerojatnije od Grunfovih izuma, i ubija taj smiješni osjećaj stvarnoga.
Aco Posted - 05/11/2007 : 17:19:27
Nikako se ne slažem se tezom da prvih 75 brojeva kvalitetom odskače od ostalih.Realno,tamo negdje nakon POvratak SUperhika(50 i neki broj)evidentan je pad kvalitete,što u pričama što u crtežu koji je sve manje detaljniji i sve više površniji.Baš sam neki dan pročitao Poziv na krstarenje/Spasavaj se tko može.To je živi očaj,negdje u rangu epizoda koje objavljuje Borgis.Ni kasnije epizode (do famoznog #75)nisu ne znam kako kvalitetne i miljama su iza prvih 40-ak te se po ničemu ne odvajaju od onih koji idu nakon#75(osim što je crtao Magnus ali drastično lošije).

Btoj 75 značajan je po tome što je crtanje preuzeo Piffareiro,još jedan promašeni slučaj i krivac za veliku muku kod čitanja.Perucca je za klasu bolji od njega ali imao je valjda tu nesreću da je uskočio u nepravo vrijeme.

Ružičasta majica za boba,Krck-fu,Banda propalica itd.su bolje od dosta Magnusovih epizoda.A iako se većini sviđa,pojava Klodovika za mene je značila početak srozavanja AF i početak širenja zoološkog vrta TNT.Nikako mi taj lik nije odgovarao i njegove prepirke sa Brojem 1 su mi brzo postale dosadne.Kasnije?Serijal sa smrću Broja 1 je interesantan ali kriminalno loše nacrtan,pa zatim Mangia koja je jako dobra a nakon smrti Velikog Cezara ne kupujem više AF pa kako je dalje ne mogu reći.
DOMI Posted - 27/10/2007 : 22:49:34
quote:
Originally posted by srleb

Steta samo sto u Srbiji nema na trafikama clasic izdanja!!!!



Pa nema veze, imaš u strip knjižari ALAN FORD u Beogradu sve klasike, i HC, možeš ih i internetom naručit... Opet ti je jeftinije to nego u RH putovat do nekog kioska (Ilok, Vukovar) ili Zagreb u MC knjižaru po set brojeva...
srleb Posted - 27/10/2007 : 15:23:41
Steta samo sto u Srbiji nema na trafikama clasic izdanja!!!!
Zagor-te-nay Posted - 27/10/2007 : 08:55:13
Sve to stoji, do broja 75 savršenstvo, jedino Magnus prati Bunkera u interpretaciji humora u crtež, kasinije Paolo Piffarerio ga dobro minja, pa sljedi pad...
Al virujte vi meni, svi znamo da će Berni nastavit objavljivljat do KRAJA a.f. classic jel meni osobno, ideja je bila da kupujem samo do broja 75, al nek mi reće ko neće kupit broj 76, a kupija je 75 prvih, kad ga vidi u trafici?Ko?Kupiće i broj 76 i broj 192 i broj 310.Jer to tako ide, i to Berni zna, jel nismo mi ode da strip pročitamno i itnemo ga u smeće, nama to predstavlja nešto više, a osim toga, treba kupovat i pohvalit nešto što ide - JEDINIM PRAVILNIM RASPOREDOM IZLAŽENJA BROJEVA od svih stripova na području juge (HC tipa Ken parker i M.M neću računat, toga nema na trafici, to meni nije strip u obliku kojem ga poznajem, u stvari princip A.F.Classic je savršen, za one malo dubljeg džepa ima 500 primjeraka tvrdog uveza, a za ostale idi na trafiku pa ga kupi, da taj princip imaju M.M, K.P. i Mr.No ja bi bija sretan čovik sad).
srleb Posted - 25/10/2007 : 23:54:38
Cinjenica je da Alan Ford izgubio kvalitet i originalnost sto se crteza tice. Kao sto je neko rekao, Alan (mrsav i visok plavusan) je predstavljao naivnu dobricinu, a sada me poseca na Swarzenegera punog sebe (slicno je i sa ostalim clanovima grupe TNT). Gde je nestao duh kapitalizma "sve za jednog, jedan za sve"?
Druga stvar, iz prvih cca 200 epizoda svaka je bila sama za sebe. Negde u pozadini svih epizoda prozimala se povezanost svih njih ali je poenta i da je svaka epizoda zaokruzivala celinu. Sa pojavom mangie, ukoliko ste propustili neku od epizoda gubi se nit (niti vam je jasno sta je bilo pre, sta je bilo posle .... katastrofa).
Prevod je takodje katastrofa!!! Humor!?!?!? Ako je neko zapazio dobru salu u zadnjih 100 brojeva neka napise; mozda sam ja izgubio smisao za humor?
Alan Ford, nekada i sad - velika razlika.
DOMI Posted - 25/10/2007 : 21:51:52
Rasprava se zahuktala a Bernard će vjerovatno zaključiti ono što većina želi - objavljivati nakon 75. dalje. Ne slažem se da nakon Sjećam se... osjetno pada kvaliteta... Paolo Piffarerio po meni dobro je odradio svoj posao -sjetimo se samo epizoda br.100 - "Crne planine južne Dakote", br. 110 - "Gumiflex", br. 112 - "Hipnos", br. 126 "Veliki šišač"... Neću ni spominjati daljnji niz sa Gumiflexom, Hipnosom, Grbavcem... Neka netko kaže da je to smeće?
Stvar je počeo kvariti tek Edoardo Morricone ubačen u br. 168 ("Nijema papiga"), pa onda Raffaele Della Monica u br. 174. "Ljeponoga Betty" - tek se tu vidi drastičan pad kvalitete.
Pa Bernarde, ako čitaš ovo, a naklada nastavi dobro, praši do "Hik Hik Hura" punom parom...
Vjeko1980 Posted - 25/10/2007 : 16:03:06
quote:
Originally posted by Humbert Coe

quote:
Originally posted by Vjeko1980

Ponavljam opet: Do zaključka da je (u velikoj većini) jedino kaj vrijedi rad Magnusa & Bunkera sam došao davno prije no što sam se logirao na ovaj sajt.. Ovo mazanje očiju sa forom da je scenarij ostao isti jer ga je radio Bunker je notorna glupost.. Pa jedino je Magnus mogao Bunkerove zamisli pretočiti u briljantan crtež i postići puni efekt ironije, crnjaka i izaženih emocija.. To je isto kao da kažemo: "Francis Ford Coppola je izvrstan redatelj, nema veze kaj je Vita Corrleone-a glumio Marlon Brando, isto bi bilo i da ga je glumio Van Damme"..

Ljudi dajte se saberite malo..



Evo me. Trebalo mi je par dana da se saberem. Hvala na savjetu!
Nego, ovo izgleda kao da pogadja one koji su sami uočili pad nakon 75(!) brojeva. Ako mislite da je to za čestitati, ok, čestitam, no i dalje nitko ne može pobiti besmislicu recitiranja jednih te istih stihova kada je riječ o točnom mjesecu pada kvalitete. To je sad, reklo bi se, in! A uspijeva svakom "frajeru" jer se uvijek nađe neki uvrjeđeni, recimo Vjeko, koji ih brani samo na temelju vlastitog zaključka da baš od 74... oprostite mi, 75(!) - ništa ne valja.
Odoh se opet sabirati. Ja + ...




Ma daj ne nori.. Ko se vrijeđa.. Pa ja samo iznosim elementarne činjenice, i to donesene objektivnim sudom.. Nitko ne tvrdi da kvaliteta samog scenarija nije pala negdje oko broja 60, vjerojatno je razlog tome, što za takvu vrstu statiričnog stripa ubrzo nestaje inspiracije.. Već se dobrano kuži da tu više nema one britkosti dijaloga, fantastičnih poredbi, komentara pa i uvreda! Odlazak Magnusa je bio samo katalizator općeg kraha Alan Ford kakav je prvotno zamišljen, te je kasnije postao jednostavan strip za dječicu (čast nekim epizodama koje su iskakale iz tog sivila), za koji su posljednjih 10 Magnusovih epizoda (koje kakti spadaju u lošije) Gogoljeva i Ionescova sabrana djela
Nou hard filings Humberte
Humbert Coe Posted - 25/10/2007 : 15:33:20
quote:
Originally posted by Vjeko1980

Ponavljam opet: Do zaključka da je (u velikoj većini) jedino kaj vrijedi rad Magnusa & Bunkera sam došao davno prije no što sam se logirao na ovaj sajt.. Ovo mazanje očiju sa forom da je scenarij ostao isti jer ga je radio Bunker je notorna glupost.. Pa jedino je Magnus mogao Bunkerove zamisli pretočiti u briljantan crtež i postići puni efekt ironije, crnjaka i izaženih emocija.. To je isto kao da kažemo: "Francis Ford Coppola je izvrstan redatelj, nema veze kaj je Vita Corrleone-a glumio Marlon Brando, isto bi bilo i da ga je glumio Van Damme"..

Ljudi dajte se saberite malo..



Evo me. Trebalo mi je par dana da se saberem. Hvala na savjetu!
Nego, ovo izgleda kao da pogadja one koji su sami uočili pad nakon 75(!) brojeva. Ako mislite da je to za čestitati, ok, čestitam, no i dalje nitko ne može pobiti besmislicu recitiranja jednih te istih stihova kada je riječ o točnom mjesecu pada kvalitete. To je sad, reklo bi se, in! A uspijeva svakom "frajeru" jer se uvijek nađe neki uvrjeđeni, recimo Vjeko, koji ih brani samo na temelju vlastitog zaključka da baš od 74... oprostite mi, 75(!) - ništa ne valja.
Odoh se opet sabirati. Ja + ...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000