forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ALAN FORD - E, baš nećem samo prvo!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Humbert Coe
Average Member

Croatia
591 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 22/10/2007 : 17:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
Živjeli!
Dederte, dopustite mi jednu opasku. Kad god je riječ o Alanu Fordu te upitu o kvaliteti epizoda,u zboru se uvijek recitira da je do Odlaska Superhika med i mlijeko, a dalje samo sranje, a time kao da se i zabranjuje uporaba kasnijih epizoda. Ma dajte, nemojte me zezati! Kolika je šansa da su prvih 75 remek djela(a nisu,jasno!),a iz istoga mozga, valjda uslijed kakvog kirurškog zahvata,dalje ispadaju same debilnosti?! Odakle se pojavio taj mit o tome? A zanimljivo je kako se ista pjesmica recitira kada god se dijele savjeti neupućenima. Odakle je to počelo? Vjerojatno od dana kada su neki pročitali datum prekida suradnje dvojice prvotnih autora.Nije li nevjerojatno da su svi uočili taj pad baš nakon tih brojeva?
Zar nikada nismo pročitali bljuvotinu u prvih 6 tuceta i još 3 broja, a nismo pronašli zanimljivosti kasnije?! Ma daaaaaaaajte!
I ukusi su različiti. Pa zar je moguće da se samo u pristupu ovom stripu savršeno slažu oni koji najglasnije pljuju po milijun brojeva poslije? Moć mase? Strah od blijedih pogleda krvnika ako vam se svidi neka kasnija epizoda? Ili samo sigurnost koju vam garantira masa jer barata podatkom da je najplodnije razdoblje upravo početno?
Hajde, slobodno mi priznajte da vam se sviđa i koja kasnija epizoda.

Humbert Coe

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 22/10/2007 : 17:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Meni se posebno svidja epizoda - "Crne planine Juzne Dakote".

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 22/10/2007 : 18:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Naravno da mi se sviđaju i ostale!
Drhtao sam čekaju mjesečno na svaki izlazak nove sage o Mangii.
Strepio sam sa smrću Broja Jedan.
I dan danas se pitam u koji to "dim" je otišao Superhik.
Šta radi Konspirator?
Jel Aseptik još živ?
Dal Katodik stvara novi izum?
Ono što Alan Fordu nedostaje jest prijevod.Ovaj koji nam se nudi u regularnoj seriji je tako bezličan i nikakav.
Ne kažem da su epizode vrhunske.
Nisu!
Poželjan je novi scenarista pod hitno.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 22/10/2007 : 18:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
meni je gumiflex i dan danas jedan od najdražih protivnika grupe TNT pa tako i epizode s njime
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4989 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 22/10/2007 : 21:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Dobri su i nakon 75.br, upravo sam ja jučer forumašima postavio pitanje vezano uz markicu "klasik" (pročitati na topicu Alan Ford ultimate), meni su negdje do 150. sasvim pristojni (do Grbavca i Melise, uključujući i te brojeve). Kasnije se, po meni, stvar srozava...

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/10/2007 : 21:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
meni su negdi do 120. ,donekle solidnih ima do 200.a posli uglavnom propast

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/10/2007 : 22:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
ma jasno, malo je rec propast... ajde kico lovi rakove i tmnt, kakav prijevod bi tu pomogao, to je ocaj ocaja
svakako da ima nelosih epizoda od 76-200, ali kao prvo, malo, kao drugo, sve je to ipak ispod kvalitete prvih 75, makar i tamo ima shita... nikakva moc mase, cista cinjenica za mene i veliku vecinu...
a nakon 200, da ne kazem 300... Boze, IQ scenarista je ocito presao ispod osi x u Gaussovoj krivulji...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/10/2007 : 22:17:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ma iza 200 ima par epizoda šta donekle valjaju a ostalo je shit na 15-tu.možda i 16-tu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/10/2007 : 03:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message  Reply with Quote
Ruzicasta majica za Boba!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 23/10/2007 : 07:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo je da sam ja došao do zaljučka da je prvih 75 epizoda ono kaj valja i puno prije nego sam došao na ovaj sajt, a ovdje sam susreo puno istomišljenika..
Apsolutno je crtež bolji, a o prijevodu ne treba ni trošiti riječi..
Od kasnijih epizoda dobre su mi: Do,re,mi, Banda propalica, Beppa Joseph se vraća, ali to je sve labuđi pjev...
Ni jedna kasnija epizoda se ne može usporediti sa primjerice osrednjim Cirkusom iz doba Magnusa..
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 23/10/2007 : 10:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
ja sam recimo u nadmudrivanju klodovika i broja 1 uvijek uživao i primjerice ostyxa kao kasne epizode se rađe sjetim nego mnogih iza 28. broja magnusove ere. piffarerijev crtež mi je sasvim dobar i veselim se tim epizodama. sve do one zmije i pelikana, tada stvar propada.

Till I Collapse
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 23/10/2007 : 10:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
promašio si metu humbi
do 129 i ostixa prihvatljivo
ostix je uvreda za mozak telo i dušu
reko više puta a izgleda da ću morat ponovit
zašto
pogledaj vjekin post
niko me nije navuka to mi je proizašlo iz višekratnog čitanja istoimenih stripova
do 75 je crta magnus i taj crtež nemre ništa zameniti
a do tamo iza stoje je priča imala smisla
posle slabo

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 23/10/2007 : 21:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
Svakako ima dobrih epizoda i poslije broja 75. Ali problem nije u scenariju ili u prijevodu, jer priče su mi zanimljive i narednih 100 brojeva, največa mana je crtež, koji polako postaje očajan.
Piffarerio, koji preuzima crtanje nakon Magnusa, ima svoj stil, koji je u usporedbi sa Magnusom slab, ali napram svim ostalim crtačima sasvim pristojan. Za mene je Perruca crtao pravo sranje, nekako modernizirao Forda, što je još pogoršalo sve skupa.
Dok je crtao Magnus, Alan u stripu svakako djeluje takav kakav je i zamišljen u pričama: mlad, neizkusan, naivan, dobrićina od čovjeka, uvijek pošten, sa nadom da če nekad biti bolje...
Piffareio me iritira sa svojim crtežom Alana, jer unakazi Magnusov crtež.

Evo nekoliko slika, pa usporedite...


Magnus..




Piffarerio + njegove naslovnice






Perucca.Alan Ford in 90,s

Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7737 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 23/10/2007 : 22:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
nikad mi se nije sviđao Piffareriov crtež
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4989 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 24/10/2007 : 00:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Perucca je očajan! Te brojeve kupio sam jedino radi kolekcije...kao i vjerovatno većina kolekcionara... Šteta, što je "modernizirao" Alana jer izgleda očajno, mršavo i feminizirano.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 24/10/2007 : 08:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message  Reply with Quote
Kod mene imaju prolaz prvih 150 epizoda(s vise ili manje uspjeha),ostalo smece me ne zanima.Volio bi da Klasik potegne do 150-tog broja.

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
591 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 24/10/2007 : 12:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Toninho

promašio si metu humbi
do 129 i ostixa prihvatljivo
ostix je uvreda za mozak telo i dušu
reko više puta a izgleda da ću morat ponovit
zašto
pogledaj vjekin post
niko me nije navuka to mi je proizašlo iz višekratnog čitanja istoimenih stripova
do 75 je crta magnus i taj crtež nemre ništa zameniti
a do tamo iza stoje je priča imala smisla
posle slabo



Živio, Toninho!
Ma meta bješe logička i praktična nemogućnost zamijećivanja promjene kvalitete baš od spomenutog broja, i to kod svih. Jasno da se to vidi na crtežu(iako i kasnije ima izvrsnih), ali, ponavljam, ono sa stalnim spominjanjem prvih 75 više je stvar mode. Nitko nije stao na 71 ili 74?! Baš 75. O tome ja pričam. A nikako se ne može reći da nakon bilo kojega broja ne postoji ijedna iole vrijedna epizoda. To je sad u modi. A ja ne volem modu. ;) (Iako, u posljednje vrijeme ne pratiti modu- također je u modi.)

Humbert Coe
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/10/2007 : 12:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Ja ne stajem ni posle 400-og broja,al' da je Magnus jedan to stoji.
Ovo posle ide nekako po inerciji.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4989 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 24/10/2007 : 13:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Kada bi maknuli numeraciju, većina bi rekla da je negdje do broja 110 stvar OK, onda se malo razvodnjava ali drži dobru kvalitetu negdje do 160 (Grbavac, Melisa)...
Dakle, psihološka barijera U GLAVI NEUPUĆENIH je broj 75, a kad pročitaju još jednom od 76 do npr. 159 zaključit će da zapravo nema velike razlike u odnosu na 51 - 75. Naravno da se neke fore ponavljaju ali ne može se reći da je strip loš ali niti uspoređivati sa strahotama od "Mijaukanja tigra", "Pax vobisa", "Alcatraza" itd itd.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 24/10/2007 : 13:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
Bravo, Humbert Coe. To je postalo toliko dosadno da je neverovatno kako svaka tri meseca neko dodje da napise takav post (to u vezi s prvih 75) i oseti se i poznavaocem i pametnim do jaja. Ej, mrsomudje sve u 16. Neverovatno koliki broj ljudi kopira recenice iz raznih tekstova o Alanu svaki put kad se potegne ova tema. Ima li tu sopstvenog misljenja ili su tekstovi bas toliko bili upecatljivi?

Kao prvo, ama bas NISTA nije se desilo scenariju posle 75 broja, citav jedan dugi niz godina. Bogme ni sa prevodom, Brixy je radio sve do svoje smrti (tako negde do 180 i neke epizode, taman pred "Umro je Broj Jedan"). Trebalo je mnogo vremena Bunkeru da sasvim ode u kurac, i jedino sto je padalo jeste kvalitet crteza. Ali Bunker? Ruku stavljam u vatru da niko ne bi pisnuo do dvestotog broja pa i posle, da je Magnus ostao na serijalu, jer Bunkeru nema sta narocito da se prigovori, on pada veoma, veoma sporo. Jedina muka je tu crtez, samo sto to ljubitelji Pifarerija tako tesko sebi priznaju - pa k'o fol ne valja celi serijal. NIje tacno. Nije valja crtez i ocajan je. A Bunker je cak i Mangiom znao da nabije tenziju dobro, jos uvek (poslednji trzaji, ali vredni pomena).

Kao drugo, ima neki tekst gde se bas TIM RECIMA kaze kako je Perucca modernizovao Alana i cik pogodite, stavljena je bas ova slidza koju vi sad ovde pejstujete. Sta, kao, stavi se ta slika, upotrebi isti taj glagol i onda je to jasno k'o dan?:) Taj tu crtez uopste nije ilustrativan za Peruccin rad, mada jeste za jedan njegov period. ALI. Treba biti teeeeski nostalgicar pa proglasiti Pifarerija boljim crtacem od Perucce.

Pifarerio nikada nije umeo da nacrta nikakvu emociju a i nikakav je scenograf (dva polja gde Magnus apsolutno briljira), a njegov put i ono cemu je sve vreme stremio lepo je olicen u specijalima koji se ne mogu ocima gledati koliko su gadni. 'Ajmo sad da prelistamo 'Zvonara Bogorodicine crkve', 'MOby Dicka' ili "Zarucnike' na jednoj i bilo koji njegov na drugoj strani, pa da vidimo koliko nerealan treba da bude onaj ko ne primecuje ko je bolji, detaljniji, ko ima vise AF duha. Uporedjujmo zrele faze. Druga je stvar sto Perucca u svojoj zreloj fazi nema vise oko cega tu da se trudi.

Ali, paralela on i Pifarerio... samo teski nostalgicari.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 24/10/2007 : 13:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je uvodjenje "Klodovika", bas kao i uvodjenje "Superhika", spasilo celi serijal Alan Forda!!!!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 24/10/2007 : 13:31:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
Ponavljam opet: Do zaključka da je (u velikoj većini) jedino kaj vrijedi rad Magnusa & Bunkera sam došao davno prije no što sam se logirao na ovaj sajt.. Ovo mazanje očiju sa forom da je scenarij ostao isti jer ga je radio Bunker je notorna glupost.. Pa jedino je Magnus mogao Bunkerove zamisli pretočiti u briljantan crtež i postići puni efekt ironije, crnjaka i izaženih emocija.. To je isto kao da kažemo: "Francis Ford Coppola je izvrstan redatelj, nema veze kaj je Vita Corrleone-a glumio Marlon Brando, isto bi bilo i da ga je glumio Van Damme"..

Ljudi dajte se saberite malo..
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 24/10/2007 : 14:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
No baš to je bitno, emocije, karakterizacija likova, koju Piffarerio nije znao nacrtati!

Leo Charm! ako se tvoj post (djelomično) nanosi na mojeg, znaj da ne pokušavam ispasti pametan, nije tajna da su sličice iz nekog drugog sajta, nego htio sam samo prikazati kvalitetu različitih crteža. Dobro, treba napomenuti kako svaki crtač ima svoj period.Nije bitno! Pa Piffarerio u svojim najboljim radovima ostaje daleko za Magnusom.. Samo odgovaram na pitanja zašto AF pada nakon Magnusa. Mislio sam da to svi znaju pa neće bit ovakvih pitanja. A broj 75??? Nema veze. Pa valjda tako i svi znaju, da Magnus nije ostao na Fordu jer se ga zasitio, što se može ljepo primjetiti u epizodama. Da bi ostao narednih 100,200 epizoda??? Niste ozbiljni, AF bi gubio na kvaliteti kako i jeste pod drugim crtaćima..
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 24/10/2007 : 20:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
leo
zere si pretjero
čitaj što su ljudi pisali
a pogotovo vjekin postove
je 75 je prekretnica jer se dvojac pretvorio u jedinku
i tu nema priče
a ja lepo reko da za mene još dosta toga vredi uostalom i imam
al čarolija tad prestala

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 24/10/2007 : 20:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
A koja je tacno epizoda br.75 po italijanskoj numeraciji?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 24/10/2007 : 23:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
Pa to se i broji po talijanskoj numeraciji iz razloga jer ih pet nije izdano u Superstripovom prvom izdanju.. Dakle talijanski 75., tj. prvo izdanje Superstripa br. 70 - Odlazak Superhika..
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000