forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zašto (ne) volite Enki BILALA?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
GeneziS Posted - 22/06/2008 : 19:33:14
Zapostavljen ili precenjen autor na ovim prostorima?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zokalav Posted - 11/02/2014 : 21:54:59
Ne dirajte mi prijatelja
Raymond Posted - 10/02/2014 : 08:57:44
Meni se Bilal svidja onako za promjenu a ne da prativ sve sto crta itd..slicno kao Zezelj i neki drugi crtaci koji imaju neki stil kao sto dzuka napisah vjesto skriven kolorima, fotkama koje su 'malo' promijenjene u kadrove itd..nekako nisu striktno crtaci stripa ali im polazi od ruke i to dobro da njihove stilove upotrebljuju i kakvu takvu pricu ispricaju sa tim slikama/kadrovima...ali ipak lijepo za promjenu vidjeti/procitati tu i tamo njihov neki strip..plus lijepo je vidjeti drugaciji stil itd..ne mora se striktno gledati/uporedjivati sa drugim strip crtacima kao Tezuka itd..
ninel Posted - 05/02/2014 : 21:34:32
Zašto volimo Enkija Bilala?
Evo, izmedju ostalog i zbog ovakvih naslovnica!



http://tacno.net/kultura/nova-knjiga-gojka-berica-zbogom-xx-stoljece-sjecanja-ive-vejvode/
Sekta Posted - 16/10/2010 : 10:58:06
quote:
Originally posted by GeneziS

Loš scenarista? Teško. Scenario u kvartologiji "San Monstruma" je odličan.

Meni je to baš loše. Partija lova mi je dobra, a Falange su mi onako za 3. Žestoko je Enki precjenjen. To što je popularan u Francuskoj meni ništa ne znači.
all_ba Posted - 14/10/2010 : 22:51:37
Precenjen nije sigurno. Enki, bez obzira na statičnost svojih strip likova ima svoj prepoznatljiv i jedinstven likovni izraz na svjetskoj strip sceni. Pročitao sam Trilogiju Nikopol, vrlo intrigantna sf strip storija. Najači je u koloritu i tu je jedinstven i inventivan u korištenju kombiniranih slikarskih tehnika. Vrlo je cijenjen kako u Francuskoj tako i svijetu.
Njegovi albumi imaju jako velike tiraže i jedan je od najkomercijalnijih (u pozitivnom smislu) autora. Njegove originalne table prodaju se na aukcijama sa vrtoglavim ciframa. Ovo su fakti. Da li se meni dopada njegov rad to je manje bitno, ali potpisujem ovo navedeno.
Sneaksie Thiefsie Posted - 14/10/2010 : 10:51:54
OK je Enki I film mi je dobar za razbibrigu
Price mi nisu nezanimljive,samo im,za moj ukus,hvali malo duse,a crtez mi je sasvim zadovoljavajuci
desolator5 Posted - 14/10/2010 : 10:01:21
quote:
Originally posted by Barker

ja jednostavno ne mogu odoleti njegovim albumima.
procitao ANIMAL'Z juce.
kao i obicno, intrigantna postavka u uvek zanimljivoj post apokalipsi.
od onolikog sivila prosto isijava neka turobna atmosfera.
i dalje vazi (skoro) sve sto smo ispisali na ovih para strana u 2008 :)



Slazem se za Animalz odlican strip.
Barker Posted - 14/10/2010 : 07:04:32
ja jednostavno ne mogu odoleti njegovim albumima.
procitao ANIMAL'Z juce.
kao i obicno, intrigantna postavka u uvek zanimljivoj post apokalipsi.
od onolikog sivila prosto isijava neka turobna atmosfera.
i dalje vazi (skoro) sve sto smo ispisali na ovih para strana u 2008 :)
axle munshine Posted - 27/06/2008 : 19:35:15
quote:
Originally posted by Constantine33

nikopol mu je genijalan, ali ni prije ni poslije njega nije napravio ništa dobro....



A Partija lova,Falange...???Da li si to procitao pa tvrdis to sto si rekao?
Constantine33 Posted - 27/06/2008 : 18:03:43
nikopol mu je genijalan, ali ni prije ni poslije njega nije napravio ništa dobro....
GeneziS Posted - 26/06/2008 : 10:18:15
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by teller

Bilala ne volim samo iz jednog razloga-jer nije Bonelli.



Ja stvarno veću glupost odavno nisam čuo. Kako i zašto dozvoliš sebi da si toliko ograničen.


JUPI,I JA SAM OGRANIČEN
btw,ne sviđa mi se crtež...



Nisi, ti si moderator pa ti je oprošteno.
globinjo Posted - 26/06/2008 : 03:17:51
quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by teller

Bilala ne volim samo iz jednog razloga-jer nije Bonelli.



Ja stvarno veću glupost odavno nisam čuo. Kako i zašto dozvoliš sebi da si toliko ograničen.


JUPI,I JA SAM OGRANIČEN
btw,ne sviđa mi se crtež...
Duh_koji_hoda Posted - 26/06/2008 : 01:25:29
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:
Originally posted by dzuka

slazem se sa svim gore, osim da je odlican crtac. poprilicno je ogranicen, ali je to upakirao u fini kolor. ali to je vec dugo vremena uzasno shmiranje.



E, falim te Boze, da se napokon javi neko ko dokazano ima talenta za crtanje i da potvrdi sto sam rekao.
Drago mi je da se slazemo.



... ma kakav on.. pa taj zna da crta samo neke lezbo scene...
etmgosa Posted - 25/06/2008 : 23:22:59
quote:
Originally posted by dzuka

slazem se sa svim gore, osim da je odlican crtac. poprilicno je ogranicen, ali je to upakirao u fini kolor. ali to je vec dugo vremena uzasno shmiranje.



E, falim te Boze, da se napokon javi neko ko dokazano ima talenta za crtanje i da potvrdi sto sam rekao.
Drago mi je da se slazemo.
GeneziS Posted - 25/06/2008 : 23:00:51
quote:
Originally posted by teller

Genesis,čovječe šta je s tobom, kad sam napisao da Bilala ne volim-jer nije Bonelli, ti si odgovorio, da je to glupost, te da sam ograničen.(bez smailija).
Tko je tu koga žalio, ako mi se Bilali ne svidja to je moj problem a ne tvoj, pa prihvati i mišljenje onih, koji baš na ludujo za tim tvojim Bilalijem.
Tebi se može svidjat, meni ne i to je zame dosta.Zato za mene ti nisi ograničen.
Iako bi čovijek po tome što pišeš to pomislio.
Živ mi bio.



OK, sve uredu. Niko nije rekao da ga iko mora voleti. Niti ja "ludim" za njim. Naše različitosti nas i čine posebnima. I zašto "moj" Bilal? Nisam rekao da si ti ograničen ni glup ( taman posla ), ne komentarišem tebe, nego samo rečenicu koju si napisao, ispostaviće se ironično. Jel zaista misliš da je dovoljan razlog nekog ne voleti zato što nije Boneli?

Na ovom sajtu dosta članova pljuje po Boneliju, samo zato što je Boneli, jer kao to čitaju klinci. Pa i to je, priznaćeš vid ograničavanja, ali i obrnuto. Dobar strip je dobar strip.

I živ i ti meni bio, nećemo se svađati zbog gluposti
dzuka Posted - 25/06/2008 : 16:17:40
quote:
Originally posted by ninel

Tačno tako, odličan crtač i loš scenarista.
Meni su njegovi najbolji stripovi Partija lova i Falange crnog reda
za koje je scenarij pisao Pjer Kristin i bilo bi sjajno da neki naš
izdavač to izda u albumima.



slazem se sa svim gore, osim da je odlican crtac. poprilicno je ogranicen, ali je to upakirao u fini kolor. ali to je vec dugo vremena uzasno shmiranje.
dakle, naravno da je precjenjen. ima zvijezdani status priskrbljen vjestim foliranjem i isfuravanjem na autorstvo i umjetnost.
teller Posted - 25/06/2008 : 09:25:56
Genesis,čovječe šta je s tobom, kad sam napisao da Bilala ne volim-jer nije Bonelli, ti si odgovorio, da je to glupost, te da sam ograničen.(bez smailija).
Tko je tu koga žalio, ako mi se Bilali ne svidja to je moj problem a ne tvoj, pa prihvati i mišljenje onih, koji baš na ludujo za tim tvojim Bilalijem.
Tebi se može svidjat, meni ne i to je zame dosta.Zato za mene ti nisi ograničen.
Iako bi čovijek po tome što pišeš to pomislio.
Živ mi bio.
GeneziS Posted - 25/06/2008 : 01:02:05
quote:
Originally posted by axle munshine

Da...u pravu su i Dusman i Duh...Bilal je izuzetno komercijalan autor...to govore tirazi njegovih albuma...



S tim što komercijalno vrlo često ne mora da bude nužno i dobro, čak naprotiv, mada to nije slučaj sa Enkijem.

Nisam znao za ovaj njegov proboj u Japan, pozitivno sam iznenađen, drago mi je zbog njega. Mislim da to zaslužuje.
alexts Posted - 25/06/2008 : 01:00:04
HMMM...

Bojim se da brkate neke pojmove.

Jedna stvar je komercijalan autor u pristupu.
A druga po trenutnoj i dosadašnjoj zaradi!

Definitivno je trebalo da bude jasno da mislim na prvo.

Da pojasnim - kad je reč o komercijijalnom autoru u pristupu (ili bolje - autorom dela koja su "komercijala"), to znači da se takav autor obraća širokoj publici (najčešće ta širina obuhvata i niže obrazovane, decu i sl kategorije), a ne mora da znači da dobro zarađuje tj može biti i totalno neuspešan.

Nekomercijalan autor se obraća užem sloju publike, najčešće intelektualno zahtevnijoj, nije mu prvashodni cilj velika zarada, ali ne mora da znači da neće doći do nje i postati stvarno komercijalan - i to najčešće tako što obuhvati ciljanu publiku na svim prostorima i meridijanima (mnogo puta malo je mnoogo).

Primer: ne znači da će izvođač srpske novokomponovane folk muzike obavezno biti realno komercijalniji (iako je komercijala) od avangardnog jazz muzičara, koji može biti genije, imati svetski uspeh i zaraditi više od "narodnjaka".
GeneziS Posted - 25/06/2008 : 00:58:27
quote:
Originally posted by teller

Zato što mi se sviđa bit ograničen-pa se ti možeš jeb....

To je bila više šala, samo za tebe preteška, da bi je shvatio. Žalim te.... tako malo smisla za ironiju.



Kad se neko šali, valjda stavi jebeni smajli, ili ja treba da pogađam šta ti misliš. Komentarisao sam ono što si napisao, ne ono što misliš, i šta ima ti nekoga da žališ? Ironočno.
ridiculus Posted - 24/06/2008 : 23:30:12
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

.... te jedan od retkih autora koji uspeo da se probije u Japan i tamo zabelezi takodje veliku prodaju...


Teško. Poslednje što sam čuo, doduše, je:
"There were 6,000 copies of the Japanese version of le Sommeil du monstre printed by Kawadeshobô in November 98, and only 4,800 copies had been sold by December 2000 after two years in bookstores and despite strong advertising." (http://www.boilet.net/am/nouvellemanga_manifeste_1.html)
Tih 4800 primeraka su verovatno kupljeni od ljudi koji se bave nekom vrstom vizuelne umetnosti i cene Bilala kao ilustratora, sa pravom. Ali 6000 primeraka je smešna cifra u Japanu. Znam da je donekle popularan Tintin, ali možda više kao franšiza (maskota). Ne znam za stripove.
axle munshine Posted - 24/06/2008 : 22:42:10
Da...u pravu su i Dusman i Duh...Bilal je izuzetno komercijalan autor...to govore tirazi njegovih albuma...
Duh_koji_hoda Posted - 24/06/2008 : 16:10:17
.... te jedan od retkih autora koji uspeo da se probije u Japan i tamo zabelezi takodje veliku prodaju...
DusMan Posted - 24/06/2008 : 15:47:03
quote:
Originally posted by alexts

on nije autor komercijalnih stripova namenjenih širokoj publici.

Covek kome strip album izlazi u 280.000 komada i ciji je album u prvih pet najprodavanijih u Francuskoj?
alexts Posted - 24/06/2008 : 15:20:44
Za mene je Bilal jedan od najvećih umetnika stripa.

Precenjen nije - cenjen je vrlo i sasvim adekvatno.

A potcenjen? Pre bi se moglo reći da je neshvaćen od šireg kruga čitalaca, jer on nije autor komercijalnih stripova namenjenih širokoj publici.

Zapostavljen. Definitivno da! Ja ne znam šta izdavači još čekaju sa izdavanjem njegovih ranijih poznatih dela, na ovim prostorima.

Kad bi ljudi imali malo više prilike da se upoznaju sa njegovim radom, više bi ga i prihvatili.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000