forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog u izdanju Veselog četvrtka

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Le Samourai Posted - 21/11/2008 : 00:43:38
Poshto se na topicu veselog Chetvrtka samo diskutuje o tome ko sa kime pije pivo, gde radi u inostranstvu, i kako dizajn ne valja, evo otvorih ovaj da podelimo mishljenje o (shok i neverica!), stripu koji se nalazi unutar korica! (!!!!)

Ovaj broj Dilana me je potpuno odushevio. Pricha sa Dilanovom zhenskom kopijom mogla je biti mnogo grozna, ali zapravo je samo jedna od uporednih radnji, i izvedena je vrlo dobro. Sama pricha, o zamku koji je nestao, vraca nas u period ranog Dilana kada je chesto suluda radnja bila samo izgovor za sjajne interakcije likova.

Grucho odavno nije bio ovako dobar kao ovde, takoreci godinama, sa posebnim osvrtom na njegove scene sa pomocnicom Dilanove konkurentkinje i, ponajvishe, jednu scenu u kolima sa Dilanom koja mora biti jedna od antologijskih Gruchovih scena svih vremena, u kojoj Grucho napusti 'character' i iskreno podeli sa Dilanom svoje mishljenje, stvarajuci bond izmedju njih dvojice koji je retko vidjen van Sklavijevih epizoda.

Sve u svemu, ovo je bila najbolja Dilanova epizoda koju sam prochitao jako dugo.
____________________________________
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
solar Posted - 17/05/2016 : 01:20:56
Da i ovo vratimo iz mrtvih.

Scenarij: Giovanni Gualdoni
Crtež: Daniele Bigliardo
Naslovnica: Angelo Stano

Original #316
going going Posted - 10/09/2012 : 21:55:34
Ja bih voleo kad bi isli po jednu novu i po jenu staru epizodu Superbooka i tako bi svi bili mirni
misterx381 Posted - 10/09/2012 : 09:12:42
Zanimljivo. Nisam još kupio novi Super Book pa nisam ni video šta je u najavi. Violinista je epizoda iz almanaha pa verovatno ima oko 100 stana, a Teskoba je iz Giganta 2 pa sam očigledno pogrešno predpostavio da je na nekih 30-tak strana. Razlog za pogrešan zaključak je i to što na italijanskoj naslovnici nema podatka o broju strana. 30 strana više i nije nešto puno, ali nakon tog broja trebalo bi da ide broj na 228 stana, pa tri broja na 244 strane. Sumnjam da bi u tom slučaju cena ostala ista.
star-duster Posted - 10/09/2012 : 08:08:29
Pa, na zadnjoj strani baš ovog broja stoji najava za sledeći SB "Teskoba/Violinista" i na njegovoj naslovnici piše da ima 160 strana. Dosadašnji Superbookovi su imali po 130-132. Dakle, verovatno je već taj sledeći broj jedan od onih na povišenom broju strana, o kojima govoriš. Takođe piše i cena od 280 (nepromenjena), ali za tri meseca cena u dinarima može itekako da se promeni. Mada, piše i CG cena od 2,5 evra, kao što je i sada, pa po tome možemo da se nadamo da VČ neće podizati cenu kada dođu na red epizode na više strana.
misterx381 Posted - 09/09/2012 : 22:11:27
E vidiš ja bih baš voleo suprotno, da se vrate na početak (najviše zbog kratih priča koje su uzlazile po raznoraznim magazinima i koji ima podosta među tim prvim brojevima, a i zbog broja sa Gručovim epizodama). Činjenica je da je među tim prvim epizodama više manje sve objavljeno, ali u brojevima koji slede idu epizode iz Giganata, almanaha i specijalaca koji su relativno skoro objavljeni. Biće čak i po neka epizoda iz Maksija. Na primer u sledećem broju idu epizode iz zadnjeg Ludensovog almanaha i Giganta 2, pa onda epizode iz Specijalnog broja 12 (Ludens 16) i Giganta 8, pa onda jedna dugačka epizoda iz Giganta 9 itd.
A brojevi sa većim brojem strana će i više koštati dako da će Super Book opet morati da poskupi. Pitanje je kako će to prolaziti na kioscima. Dok sa prvim brojevima mogu da zadrže istu cenu, mada za njih ne postoje digitalni materijali i pitanje da li će redakcija imati volje da ih skenira.
I jedan i drugi pristup imaju logike, a koje će biti odabran uskoro ćemo videti, verovatno već na zadnjoj strani sledećeg broja. A možda bude i neka informacija na sajmu knjiga.
star-duster Posted - 09/09/2012 : 18:55:21
Nadam se da će da nastave, a nikako ne da se vraćaju na početak. Barem bi meni tako više odgovaralo jer sam nedavno nabavio većinu epizoda koje su izašle u pred-VČ eri u Superbooku (nabavio sam specijane brojeve i Alamanahe straha, Gigante nisam). Verujem da nisam jedini, ipak su to već dosta stare epizode, već objavljivane, neke i više puta. Potrebne su nam nove i neobjavljivane. Dakle, definitivni glas za dalje nastavljanje sa Superbook izdanjima. Hajde da se izrazim poput nekog političara - idemo samo napred, nema povratka.
misterx381 Posted - 09/09/2012 : 12:10:26
Izašao je novi Super Book




Kako se meni čini još sledeći ima 132 strane i nakon njega slede brojevi na povećanom broju stranu. Jel zna neko da li VČ nastavlja dalje sa tim brojevima ili se vraća na prvi broj?
going going Posted - 31/08/2012 : 11:41:33
.
_______________________________________________________________________
[/quote]

da, dobar je ritam... pokupovao sam DD VČ do br.40, nedostaje mi jedino br.31 ali će doći u SNK do Nove god-tako su rekli.. Trenutno imam oko 260 brojeva DD-a - pristojna kolekcija
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
43 godine Alan Forda u HR ZVONKO BOŽIĆ na kioscima (Minuette-ekstra 63) MEKSIKO OLE već za 18 dana SUPER Klasik 21 već na kioscima
[/quote]

I vise nego pristojna! Procitao sam formular a38 fantastcan je ovaj Rekijoni je odlican scenarista.
DOMI Posted - 25/08/2012 : 14:42:30
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by DOMI

lijepo za čuti da su dobri ovi "visoki" brojevi..
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
43 godine Alan Forda u HR Klasik 127 VARALICE na kioscima Minuette-ekstra 63 na kioscima SUPER Klasik 21 na kioscima


Meni je lijepo vidjeti što su stripovi već došli do 60.-og broja... Samo neka šibaju i dalje...



da, dobar je ritam... pokupovao sam DD VČ do br.40, nedostaje mi jedino br.31 ali će doći u SNK do Nove god-tako su rekli.. Trenutno imam oko 260 brojeva DD-a - pristojna kolekcija
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
43 godine Alan Forda u HR ZVONKO BOŽIĆ na kioscima (Minuette-ekstra 63) MEKSIKO OLE već za 18 dana SUPER Klasik 21 već na kioscima
Zagor12 Posted - 25/08/2012 : 12:54:15
quote:
Originally posted by DOMI

lijepo za čuti da su dobri ovi "visoki" brojevi..
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
43 godine Alan Forda u HR Klasik 127 VARALICE na kioscima Minuette-ekstra 63 na kioscima SUPER Klasik 21 na kioscima


Meni je lijepo vidjeti što su stripovi već došli do 60.-og broja... Samo neka šibaju i dalje...
DOMI Posted - 25/08/2012 : 12:05:37
lijepo za čuti da su dobri ovi "visoki" brojevi..
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
43 godine Alan Forda u HR Klasik 127 VARALICE na kioscima Minuette-ekstra 63 na kioscima SUPER Klasik 21 na kioscima
dzoni Posted - 25/08/2012 : 00:17:35
super prica
Barker Posted - 23/08/2012 : 15:41:12
de nardo je u pitanju, znaci... :)
naslovnica bas klasicno dilanovski dobra.
Magico_Vento Posted - 23/08/2012 : 09:14:49
quote:
Originally posted by legaz

Fotke pozajmljene ali vredi videti:





Kakva je prica?
wesskowaz Posted - 23/08/2012 : 08:24:49

DOMI Posted - 17/08/2012 : 08:06:25
Ludens je više komercijalizirao korice i iskoristio ih za najavu ostalih DD izdanja (Gigant, Maxi, ...) - čak u nekim Zagorima niti nema slikovne najave idućeg broja jer su sve korične strane iskorištene za reklame...

Ovi iz VČ su možda više "fer" prema čitateljima, dok su ovi malo više komercijalizirani što opet dovodi do bolje prodaje ostalih DD izdanja - dakle, oboji su u pravu podjednako...

Jedino što mi je super kod ovih DD VČ su one plastificirane vrećice - kupio sam ovaj mjesec u Libellusu i SNK 20-ak brojeva DD-a - svi su besprijekorni (čini mi se da su se do br.10 uhodavali, a onda poboljšali papir, korice, uvez) - kako se približavamo Čarobnom frulašu, nisam mogao izdržati da svoju biblioteku ne upotpunim s ovih 59 br. DD VČ, a onda ću ih polako mijenjati jednog po jednog do 2022.god. s izdanjima Ludensa - bitno mi je sada da pročitam tih 59 novih priča - za ovu "kapaljku" novih Ludens priča (6 kom godišnje) potrebno je puno zdravlja i dosta godina
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
43 godine Alan Forda u HR SUPER Klasik 21 već u SNK
acestroke Posted - 17/08/2012 : 01:56:56
Ovo kako VC objavljuje redovnog Dylana je 1000 puta bolje nego sto Ludens radi.

Plastificirane korice, dobro ljepilo koje se nikad ne raspada, najava sledeceg broja i naslovnica u boji na zadnjoj korici: super!

Koliko to treba Ludensu da skuzi kako se soft cover izdanja stampaju?
legaz Posted - 16/08/2012 : 23:56:08
Fotke pozajmljene ali vredi videti:



swamp thing Posted - 16/08/2012 : 23:13:57
quote:
Originally posted by CZdravko

Posljednja 3? Po mojoj evidenciji zadnji koji je dosao u BiH je broj 54 "Breg zeceva", sto znaci da zadnjih 5 nije doslo. Ne znam iz kojeg si dijela BiH, ali u centralnom dijelu je tako (sarajevko-zenicka kotlina). Takodjer nisu dosla ni dva zadnja superbooka, zadnji je dosao broj 17.

Nadam se da ce striparnica Agarathi uskoro rijesiti distributerska pitanja sa izdavacima iz Srbije i da ce se uskoro moci kod njih naci ovi brojevi (i VC kolekcionarske knjige i System Comicsov gigant 10 kojeg je teze dobiti nego azil za Svedsku), jer su trafike u Bih izgleda odustale od "stranih" strip izdanja kako se pojavio BiH izdavac... vjerovatno je njima sve to isto - strip k'o strip...

Od hrvatskih izdanja na kioske dolazi jos samo ludens regularni, dok specijalce, gigante, maxije i almanahe nema sanse da nadjes...

Ovo sve vazi za Dylan Doga, naravno... ne znam kakvo je stanje sa ostalim izdanjima...


U RS je izašao DD VČ 'Reinkarnacije' i DD SB 18.
zeljko Posted - 16/08/2012 : 17:59:41
ja sam kupio reinkarnacije u RS-u
superbuk ne kupujem

oće li se iko od svetitelja iz VČa udostojiti i nama sitnim grešnicima odgovoriti na pitanje

GDJE JE ZAPELO MAJKU MU $#"$#"#$#$%&&%%
CZdravko Posted - 16/08/2012 : 15:23:37
Posljednja 3? Po mojoj evidenciji zadnji koji je dosao u BiH je broj 54 "Breg zeceva", sto znaci da zadnjih 5 nije doslo. Ne znam iz kojeg si dijela BiH, ali u centralnom dijelu je tako (sarajevko-zenicka kotlina). Takodjer nisu dosla ni dva zadnja superbooka, zadnji je dosao broj 17.

Nadam se da ce striparnica Agarathi uskoro rijesiti distributerska pitanja sa izdavacima iz Srbije i da ce se uskoro moci kod njih naci ovi brojevi (i VC kolekcionarske knjige i System Comicsov gigant 10 kojeg je teze dobiti nego azil za Svedsku), jer su trafike u Bih izgleda odustale od "stranih" strip izdanja kako se pojavio BiH izdavac... vjerovatno je njima sve to isto - strip k'o strip...

Od hrvatskih izdanja na kioske dolazi jos samo ludens regularni, dok specijalce, gigante, maxije i almanahe nema sanse da nadjes...

Ovo sve vazi za Dylan Doga, naravno... ne znam kakvo je stanje sa ostalim izdanjima...
zeljko Posted - 16/08/2012 : 12:08:16
kod nas nisu došla posljednja 3
DOMI Posted - 16/08/2012 : 11:10:17
vidim tek sada da su naslovnice sporadično objavljivane u topicu VČ-Izdavački plan...
bez obzira, neka su i ovdje još jednom na okupu... za kolekcionare koji se tek uključuju u ovu priču...
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
43 godine Alan Forda u HR SUPER Klasik 21 već u SNK
DOMI Posted - 15/08/2012 : 08:18:45
zašto nitko više ne stavlja skenove novih DD u izdanju V. Četvrtka ovaj topic je postao zaboravljen..
stavit ću par zadnjih naslovnica kojih ovdje nema..

DD VČ 56 DD VČ 57 DD VČ 58 DD VČ 59

__________________________________________________________________________________________________________________________________________
43 godine Alan Forda u HR Super KLASIK 21 već u SNK VARALICE ovih dana
marko15532 Posted - 07/05/2012 : 00:38:34
Hvala na izvinjenju. Ja sam se malo uzbudija pa se i ja izvinjavam! Valjda je kljucni preokret u svakom slucaju da je rec o stripu a ne stvarnosti.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000