forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog u izdanju Veselog četvrtka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 21/11/2008 : 00:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Poshto se na topicu veselog Chetvrtka samo diskutuje o tome ko sa kime pije pivo, gde radi u inostranstvu, i kako dizajn ne valja, evo otvorih ovaj da podelimo mishljenje o (shok i neverica!), stripu koji se nalazi unutar korica! (!!!!)

Ovaj broj Dilana me je potpuno odushevio. Pricha sa Dilanovom zhenskom kopijom mogla je biti mnogo grozna, ali zapravo je samo jedna od uporednih radnji, i izvedena je vrlo dobro. Sama pricha, o zamku koji je nestao, vraca nas u period ranog Dilana kada je chesto suluda radnja bila samo izgovor za sjajne interakcije likova.

Grucho odavno nije bio ovako dobar kao ovde, takoreci godinama, sa posebnim osvrtom na njegove scene sa pomocnicom Dilanove konkurentkinje i, ponajvishe, jednu scenu u kolima sa Dilanom koja mora biti jedna od antologijskih Gruchovih scena svih vremena, u kojoj Grucho napusti 'character' i iskreno podeli sa Dilanom svoje mishljenje, stvarajuci bond izmedju njih dvojice koji je retko vidjen van Sklavijevih epizoda.

Sve u svemu, ovo je bila najbolja Dilanova epizoda koju sam prochitao jako dugo.
____________________________________

Edited by - Ultras on 29/02/2012 23:22:06

Magic Wind
New Member



Serbia
263 Posts

Member since 25/07/2008

Posted - 21/11/2008 : 02:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Magic Wind a Private Message  Reply with Quote
I meni se sviđa pričica, Casertanov crtež je dobar, čist,ima baš dosta duhovitih Gručovih pošalica. Bebi Dojl simpatična, rasplet dobar, smislen.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 21/11/2008 : 10:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Tipični Rujuovski twist na kraju, odnosno razlog zašto je Debi postala to što je postala, mi je kilav, ali je epizoda zabavna.

A milo mi je da se ljudima dopada Gručo ovde - tri dana sam razbijao glavu oko prepeva njegovih fazona i igara reči.

Što mu uz Superbook 2 i narednu turu Dilana i Dampira dođe i labudova pesma mog angažmana u VČ. Oh well.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

LK
Starting Member



86 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/11/2008 : 11:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send LK a Private Message  Reply with Quote
Zadnjih godina ne citam previse DD ponajvise zbog osrednjih epizoda koje mi nisu narucito zanimljive. Kod ovog broja me privukla naslovna stranica pa sam resio da ga i procitam posto sam ga kupio sto nije bio obicaj s predhodnim brojevima. Veoma mi se dopala epizoda, sto zbog crteza sto zbog zapleta i raspleta. Ocekujem da se Debi Dojl pojavi ponovo u nekom narednom broju jer prica ima potencijala za dobar nastavak.

U životu postoje razlicite tacke gledišta. Verujemo da stvarnost odgovara našem pogledu, ne sumnjajuci da je pogled lican i da ga ne dele i ostali.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/11/2008 : 11:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Tipični Rujuovski twist na kraju, odnosno razlog zašto je Debi postala to što je postala, mi je kilav, ali je epizoda zabavna.

A milo mi je da se ljudima dopada Gručo ovde - tri dana sam razbijao glavu oko prepeva njegovih fazona i igara reči.

Što mu uz Superbook 2 i narednu turu Dilana i Dampira dođe i labudova pesma mog angažmana u VČ. Oh well.


Nećeš više prevoditi Dylana? Uh.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 21/11/2008 : 11:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Nisam prevodio, samo adaptirao. A kad je Sloba rešio da ode, otišao sam i ja, i to e to.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/11/2008 : 11:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da, sve mi je jasno:(

Trouble will find me
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 21/11/2008 : 16:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
odlicna epizoda....

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

Zika
Starting Member



Serbia
89 Posts

Member since 17/11/2008

Posted - 21/11/2008 : 17:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zika a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav ljudi!!! Dugo pratim forum pa resio konacno da se registrujem. Forum je sjajan. Sve sto me zanima o stripovima ovde saznam mada mnogo spamujete na VC temi:D:D ajd da i ja ne spamujem vise..

sto se DD tice predobra epizoda. Odusevljen sam.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 21/11/2008 : 18:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Nisam prevodio, samo adaptirao. A kad je Sloba rešio da ode, otišao sam i ja, i to e to.

'Bemti.

Bilo kako bilo, razbio si na Dilanu.
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 21/11/2008 : 18:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zika

Pozdrav ljudi!!! Dugo pratim forum pa resio konacno da se registrujem. Forum je sjajan. Sve sto me zanima o stripovima ovde saznam mada mnogo spamujete na VC temi:D:D ajd da i ja ne spamujem vise..

sto se DD tice predobra epizoda. Odusevljen sam.




good one
dobro dosao u ekipu

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/11/2008 : 18:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zika

Pozdrav ljudi!!! Dugo pratim forum pa resio konacno da se registrujem. Forum je sjajan. Sve sto me zanima o stripovima ovde saznam mada mnogo spamujete na VC temi:D:D ajd da i ja ne spamujem vise..

sto se DD tice predobra epizoda. Odusevljen sam.



Tek što si ušao a već spamuješ.Ti si moj čovek
Dobrodošao
Inače, DD je sjajan

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/11/2008 : 18:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Nisam prevodio, samo adaptirao. A kad je Sloba rešio da ode, otišao sam i ja, i to e to.



ZBači, neće bit više tekstova u izdanjima i sočnih najava na forumu o izdanjima VČ od tebe?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 21/11/2008 : 21:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

Bilo kako bilo, razbio si na Dilanu.


Tnx - još samo da ovaj DD SB sa Gručom bude makar malkice smešan ljudima, i moja misija je uspešno okončana. ;)

quote:
Originally posted by DeeCay

ZBači, neće bit više tekstova u izdanjima i sočnih najava na forumu o izdanjima VČ od tebe?


Not by me. Ali siguran sam će već neko preuzeti taj težak posao. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 22/11/2008 : 01:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Jebga, makar si se ovom epizodom na nivou oprostio od redovnog, a za Superbook cemo videti.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 22/11/2008 : 02:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Djole

Nisam prevodio, samo adaptirao. A kad je Sloba rešio da ode, otišao sam i ja, i to e to.



ZBači, neće bit više tekstova u izdanjima i sočnih najava na forumu o izdanjima VČ od tebe?

ovo je velika steta i tezak udarac za strip scenu. i to bas kad sam odlucio ponovo kupovati vc.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 22/11/2008 : 03:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
Au, 'leba ti.

Pih, al' bolje sto sam ovo procitao nego da sam od tebe licno cuo kad se vidimo, Djole - skenj bi bio jos veci. Bas losa vest:(

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 22/11/2008 : 13:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Tipični Rujuovski twist na kraju, odnosno razlog zašto je Debi postala to što je postala, mi je kilav, ali je epizoda zabavna.

A milo mi je da se ljudima dopada Gručo ovde - tri dana sam razbijao glavu oko prepeva njegovih fazona i igara reči.

Što mu uz Superbook 2 i narednu turu Dilana i Dampira dođe i labudova pesma mog angažmana u VČ. Oh well.



Bedak !
Odlicno si radio do sad, a poslednji Dylan je bio kruna tvog rada (Grucovi vicevi)

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 23/11/2008 : 16:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
bez slobe to ce biti prije otuzni cetvrtak...veselje negdje se zagubi putem
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 24/11/2008 : 03:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Steta za Djoleta i VC, iako mi nije jasno zasto je on izasao. Ako je to utadio Sloba kao urednik izdanja, Djole je bio odgovoran za ono sto je radio a to je nesto na sta niko nije nikad imao primedbi. Nismo imali ni na Slobu, naravno, ali on se ipak osecao odgovornim za sve sto je logicno jer je bio urednik izdanja.
Go to Top of Page

ciprijani
New Member



Serbia
180 Posts

Member since 03/08/2008

Posted - 24/11/2008 : 13:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ciprijani an AOL message  Send ciprijani a Private Message  Reply with Quote
i meni je epizoda super!

Grobar Do Groba!!!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 24/11/2008 : 15:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
Ovaj epizodu očekujem valjda još od prije par godina kada sam o njoj uradio topik, a koja je tada bila upravo izašla u Italiji. Interesantna u mnogočemu!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/11/2008 : 16:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

Jebga, makar si se ovom epizodom na nivou oprostio od redovnog, a za Superbook cemo videti.


Not yet, dvanestica Dilana, dvanaestica Dampira i (verovatno) trojka Martija su mi oproštajni.

quote:
Originally posted by ---dp---

Steta za Djoleta i VC, iako mi nije jasno zasto je on izasao.


Nije bitno samo šta radiš, nego i s kim radiš. Bar meni, kad su hobiji u pitanju.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 24/11/2008 : 16:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Le Samourai

Jebga, makar si se ovom epizodom na nivou oprostio od redovnog, a za Superbook cemo videti.


Not yet, dvanestica Dilana, dvanaestica Dampira i (verovatno) trojka Martija su mi oproštajni.

quote:
Originally posted by ---dp---

Steta za Djoleta i VC, iako mi nije jasno zasto je on izasao.


Nije bitno samo šta radiš, nego i s kim radiš. Bar meni, kad su hobiji u pitanju.



Samo ako ces strip citalastvu pruziti isto na nekom novom radnom mestu. Ili ako ces raditi za vecu platu na drugom mestu. U prvom slucaju treba biti nesebican, u drugom materijalista. Ne vidim smisao sredine.

Svakako nemam nista protiv, svako kreira svoju stvarnost i ima puno pravo na to. Kazem samo da je steta za nas koji cemo te stripove platiti isto koliko i do sada, a niti cemo za te pare dobiti onaj deo koji si ti radio niti ces ti biti placen upravo od tih nasih para tako da smo svi u gubitku.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/11/2008 : 16:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ---dp---

Samo ako ces strip citalastvu pruziti isto na nekom novom radnom mestu. Ili ako ces raditi za vecu platu na drugom mestu. U prvom slucaju treba biti nesebican, u drugom materijalista. Ne vidim smisao sredine.


Ima smisla, kako da nema. K'o što rekoh - hobi, radiš stvari dok ti pružaju zadovoljstvo. Kad ne - onda ne.

quote:
Originally posted by ---dp---

Svakako nemam nista protiv, svako kreira svoju stvarnost i ima puno pravo na to. Kazem samo da je steta za nas koji cemo te stripove platiti isto koliko i do sada, a niti cemo za te pare dobiti onaj deo koji si ti radio niti ces ti biti placen upravo od tih nasih para tako da smo svi u gubitku.



Eno, ima me u Lavirintovim izdanjima, pohrlite tamo.

Šalu na stranu, kao što već rekoh, preuzeće već neko taj posao, neće čitaoci biti oštećeni.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/11/2008 : 20:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole
quote:
Originally posted by ---dp---

Steta za Djoleta i VC, iako mi nije jasno zasto je on izasao.
Nije bitno samo šta radiš, nego i s kim radiš. Bar meni, kad su hobiji u pitanju.



Pa dobro, zar je baš bilo tako loše na relaciji međuljudski odnosi? ILi nikako plaćeno?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000