forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog u izdanju Veselog četvrtka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 25/11/2008 : 22:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message  Reply with Quote
U ovom DD mi se ne svidja rasplet. Odlicno je postavljena prica, ali mi je rasplet nekako neodgovarajuci. Mislim da je moglo vise da se izvuce iz ove epizode. Takav je bar moj utisak.

I fala Bogu da se neko setio da otvori poseban topik, jer na onom (topiku VČ) ne moze da se zivi od spamovanja. Ne secam se kad je neko prokomentarisao strip, tamo je i dalje glavna zanimacija Blazina sa njegovim naslovnicama.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 26/11/2008 : 00:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by regar

U ovom DD mi se ne svidja rasplet. Odlicno je postavljena prica, ali mi je rasplet nekako neodgovarajuci. Mislim da je moglo vise da se izvuce iz ove epizode. Takav je bar moj utisak.

Samo da nije bilo te pozadinske priche sa Debi Dojl, meni bi kraj bio odlichan.

Ali, tu je i glavna mana toga shto se Dilan uvek mora vratiti na status quo, jer ako se Debi nekako do kraja epizode ne otera iz Krejven Rouda, kako li ce se chitaoci samo snaci?
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 26/11/2008 : 01:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

quote:
Originally posted by regar

U ovom DD mi se ne svidja rasplet. Odlicno je postavljena prica, ali mi je rasplet nekako neodgovarajuci. Mislim da je moglo vise da se izvuce iz ove epizode. Takav je bar moj utisak.

Samo da nije bilo te pozadinske priche sa Debi Dojl, meni bi kraj bio odlichan.

Ali, tu je i glavna mana toga shto se Dilan uvek mora vratiti na status quo, jer ako se Debi nekako do kraja epizode ne otera iz Krejven Rouda, kako li ce se chitaoci samo snaci?



I po meni je rasplet mogao biti bolji. Iako mi je pricica sasvim simpaticna i ok
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 28/11/2008 : 20:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
nemogu se bas pridruziti pozitivnom raspolozenju ove price.
sama ideja je super i nudi mogucnosti za puno zabave, konkurencija pa jos i zenska, ohoho :)
problem je u zadatom problemu koji istrazuju i kako ga resavaju.
jeste da smo morali da se ratosiljamo debi ali bilo bi bolje da je ona "resena" na drugi nacin.
plus i casertano u maniru koji mi je skoro pa grozan, da ne pominjen koiko su debi i asistentica grozno nacrtane (ok, casertano ima ubedljivo najgoru galeriju zenskih likova, ustvari sve su mu grozne osim one vile u Divu)
i sta je stano mogao da uradi, da je prikaze jos odvratnije, mislim, pogledajte samo kako je obucena? provokativno? )

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 02/12/2008 : 11:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Govno od epizode.
Ne mogu vjerovati da je Dylan toliko nisko pao da se i ovakvi scenariji daju crtati.

Gore od Pobune automobila i Usisivača Ubojice.
A mislio sam da ne može gore...
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 02/12/2008 : 14:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Ja sam vec komentarisao ovu epizodu na izd.izlogu,meni jedna od boljih u
poslednje vreme.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 04/12/2008 : 00:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Promenio sam ime, poshto bash evo lepo prichamo, pa mozhemo da produzhimo i na dalje epizode.

Gruchov Superbook me je plashio, poshto su mi onako kratki na kraju specijalaca bili uglavnom neimpresivni, ali morma da priznam da sam u ovom izuzetno uzhivao. Sigurno je tome doprineo Djoletov prevod, ono puf! pant! (odklae to beshe izvorno?), ona opaska za globalnu ekonomsku krizu i josh mnogo trenutaka me je nateralo da se naglas nasmejem. Moram da priznam da mi prevod Dilana nije posebno upadao u ochi do prethodnog broja redovne serije, bio mi je potpuno ok, ali ovih par poslednjih su medju najbolje prevedenim Boneli stripovima u posledne vreme, zajedno na vrhu sa nekim Libellusovim prevodima.

Tek me posle ovog stripa, koji je 95% igra rechi, plashi odlazak Djoleta, jer samo mogu da zamislim na shta ce bez njega lichiti sledeci Grucho Superbook.

Za sledeci Superbook najavljene su epizode Ubica chudovishta, Povratak vampira i Sused. Zna li neko koje su to priche?
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 04/12/2008 : 01:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
Vidim da je ova epizoda odusevila neke ljude,meni je bila sasvim solidna ali moj favorit,bar od ovih novijih epizoda koje izadaje Vc,je svakako Nekropolis....fantasticna epizoda,posle nje sam se osetio odusevljenim kao sto dugo nisam posle citanja nekog Bonellija!!!!
Posto je ovo topic gde se prica o stripovima a ne dizajnu :) Hteo bih nekog iz VC da pitam ima li sanse da se Dylan izdaje od pocetka,jer je puno proslo od dnevnikovih izdanja a mnogo ljudi nije imalo priliku da kupuje Ludensovu extra ediciju,pa verujem da bi za to izdanje postojalo trziste...Ima li neke sanse za to????

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 04/12/2008 : 02:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Mislim da bi se 99% nas ovde (a i Dilanovih fanova uopshte) slozhilo da je Nekropolis ubedljivo najbolja epizoda od dosad objavljenih od strane VC, ali mi je Nelojalna konkurencija takodje dobra, takoreci na drugom mestu.
Go to Top of Page

vlada035
Junior Member



Serbia
451 Posts

Member since 26/10/2008

Posted - 04/12/2008 : 09:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vlada035 a Private Message  Reply with Quote
^ I ja se slazem sa tobom
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 04/12/2008 : 10:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico


Gore od Pobune automobila i Usisivača Ubojice.
A mislio sam da ne može gore...



EH, sad ga pretera...

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/12/2008 : 10:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morrison
EH, sad ga pretera...


Samo da napomenem da moje mišljenje ne mora nužno značiti i vaše mišljenje.
Meni se epizoda ne sviđa i to ću napisati ovde,kao što bih napisao da mi se epizoda i svidjela.
Međutim,i dalje tvrdim da je jedna od gorih.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 04/12/2008 : 13:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Slobodno podeli sa nama zashto tako mislish. Bash me zanima zashto ti se bash toliko nije svidela.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4660 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 04/12/2008 : 15:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Zato sto Dilan nije zvekn'o Dojlovu!
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 05/12/2008 : 12:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by morrison
EH, sad ga pretera...


Samo da napomenem da moje mišljenje ne mora nužno značiti i vaše mišljenje.
Meni se epizoda ne sviđa i to ću napisati ovde,kao što bih napisao da mi se epizoda i svidjela.
Međutim,i dalje tvrdim da je jedna od gorih.



Ma, naravno, nisam ni mislio previše ozbiljno.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 05/12/2008 : 14:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai


Za sledeci Superbook najavljene su epizode Ubica chudovishta, Povratak vampira i Sused. Zna li neko koje su to priche?



Znači "Ubica čudovišta", priča iz, do sada, neobjavljenog Almanaha Straha, "Povratak vampira" (Almanah straha broj 3, objavio Ludens) i Rujuova kratka priča "Komšija" iz Giganta (objavio System Comics).

A nitko još nije napisao iz kojih specijalaca su Gručove priče iz posljednjeg Suerbooka?
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 05/12/2008 : 14:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Komshija mi je fenomenalan, bash se mislim da li je to ta pricha. Shteta shto dve vec imam, ali shta da se radi.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 05/12/2008 : 15:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
A i peti Almanah Straha koji je upravo ovaj Kjaverotijev "Ubica čudovišta" je na redu za objavljivanje od strane Ludensa. ;)
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 05/12/2008 : 15:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
A i cena ce im biti otprilike ista (mislim Almanahu i Superbooku) iako potonji ima josh dve priche. :)
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 05/12/2008 : 23:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Wayne

Vidim da je ova epizoda odusevila neke ljude,meni je bila sasvim solidna ali moj favorit,bar od ovih novijih epizoda koje izadaje Vc,je svakako Nekropolis....fantasticna epizoda,posle nje sam se osetio odusevljenim kao sto dugo nisam posle citanja nekog Bonellija!!!!




Nekropolis je i meni najbolja DD prica u izdanju Veselog Cetvrtka

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 06/12/2008 : 00:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message  Reply with Quote
sad je bas retkost da se nadje neki dobar strip u izdanju veselog cetvrtka. tek po neki moze da prodje.

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 19/12/2008 : 18:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Kakva je ova Barbatina epizoda? Jel' opet ima poslednjih 15 strana fleshbek shta se zapravo desilo? :)
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/12/2008 : 18:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ne baš. Iako ima dosta objašnjavanja - prirodnije je uklopljeno u priču.

Naučila je zanat.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 19/12/2008 : 18:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

[quote]Originally posted by Le Samourai

Bilo kako bilo, razbio si na Dilanu.


Tnx - još samo da ovaj DD SB sa Gručom bude makar malkice smešan ljudima, i moja misija je uspešno okončana. ;)

Sinoć sam pročitao Superbook 2 i mogu reć da ti je misija okončana :(( za više od +5. Umirao sam od smijeha na Grouchove baze, a 2. priča mi je posebno legla:))
Do sada se nisam puno razmišljao o problemima prevoditelja i lektora, ali stvarno je gadna stvar prilagodit strani tekst da ga svatko može razumjet.
Svaka čast!!!

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 19/12/2008 : 19:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
ajd sad ja: ako ste citali karmu (zivotinjsku) trebalo bi da vam bude jasnije kakav trud ulaze djole u sve te prevode i adaptacije. ja sam bukvalno plakao od smeha, tako da jedva cekam ovaj superbuk ;)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000