forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog u izdanju Veselog četvrtka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4615 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 19/12/2008 : 19:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
nego pajdo, jel to sezona na moru gotova, pa sad si cest gost na forumu? ;) :P

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 19/12/2008 : 19:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

nego pajdo, jel to sezona na moru gotova, pa sad si cest gost na forumu? ;) :P



UH ove godine sam se malo zaletio sa sezonom, odradio sam 5ipo mjeseci, pa sa curom vamo-tamo, pa dok sam procitao sve stripove koje sam kupio (samo najzanimljivije, ostalo još dosta toga), pa pogledat sve filmske zaostatke, pa još jedno milijun stvari koje sam propustio...
Sorry svima zbog offtopic teme

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 20/12/2008 : 12:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
Dobar meni ovaj "Djavolov dodir", dobar... nije sad u konkurenciji s Nekropolisom, Maglom i Preko praga, ali lepo tece i dobru ideju ima.

I da, Djole, dobra je ova Meddina sledeca, pravo velis:) Ima tacnu onu njegovu melanholicnu crtu i lepu poentu na kraju.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!

Edited by - Leo Charm on 20/12/2008 12:49:26
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4660 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 20/12/2008 : 16:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Nisam do sada citao ovog Celonija,nije los.Barbatova je "Grom i Pakao"(bez obzira sto od Dikice stalno pravi mekusca i ubija ga apstinencijom ),posle citanja njene price,imam zelju za resavanjem pitanja koja mi stoje na salteru mozga u iscekivanju odgovora... Smisao zivota?Dobro i zlo?Da li nekome,nesvesno,umesto dobra,cinimo zlo?Jos puno dilema mi je naviralo tokom citanja,neke sam zaboravio,a za neke nemam reci definisati ih!'Oladi me cinjenica da nema nigde Gruca,kad se manijak pojavi na kraju!"Znao sam svo vreme da je Dast kriminalac-oblaci se kriminalno!"-i eto mi smisao zivota,smeh! Gruco je,u ovoj epizodi,jedini normalan lik.A dastova recenica:"Ovde skupljam svo zlo,osim ono u ljudima.Za njega samog ne bih ovde imao dovoljno mesta.",je cista !Dajte komentare epizode,interesuje me kako na vas uticu ovakve price?
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 20/12/2008 : 17:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message  Reply with Quote
Tek sam sinoc procitao DD, odlicna prica. Poo mom misljenju nakon Nekropolisa najbolja sto je izasla u okviru VC. Moje jje misljenje da Paola dobro zna da razvije radnju i da je zavrsi. Da budem jasniji, prosli strip Nelojalna konkurencija imao je odlicnu ideju, sjajno zapoceo, ali onda se naglo i veoma glupo zavrsio. Postavka price je mnogo obecavala, ali uopste mi se nije svidelo u kom je pravcu otisla, a pogotovo kako je zavrsena. U Djavolovom dodiru ja nemam sta da zamerim, svih 98 strana maksimalno iskoriscenih. Ne bi ni dodao ni oduzeo nista.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 20/12/2008 : 18:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
ahm...a znate korice...

salim se.Ovaj najnoviji dilan mi se bash svideo...svaka joj cast,jedva cekam tu pomenutu 18 epizodu.

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

kitaric
Average Member



Serbia
975 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 20/12/2008 : 20:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kitaric a Private Message  Reply with Quote
Nije los "Djavolov dodir", deluje mi da je i crtac dobar, ali kao da je malo zbrzao ovo, nekako je sve povrsno, pogotovu pozadine. Ali ona gornja tabla na 87. strani ga vadi, moguce da je inspirisana nekom slikom? Sve u svemu - dobro!

You tell anyone about this and I'll fucking kill you. I'm kidding, I'm kidding, we'll have him home by midnight.
Go to Top of Page

Pusti
Starting Member



Serbia
80 Posts

Member since 20/10/2008

Posted - 20/12/2008 : 22:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Pusti a Private Message  Reply with Quote
...izvrsna epizoda,jako zanimljiv taj odnos dobra i zla,slozen,komplikovan,isprepletan...
ciniti zlo u ime dobra i cineci dobro podsticati zlo...granica nije bas tako jasna,ostra...
pali andjeo koji cini zlo da bi ga upoznao,i demon,posrednik,koji prepoznaje
zlo u ljudima i izvlaci ga na povrsinu...jako,jako zanimljivo...
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 21/12/2008 : 01:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Odlichna epizoda.

Nije perfektna, Barbatova nam imenima malo unapred telefonira povezanosti izmedju Dasta i Esha (a iskreno nekakav takav rasplet sam i ochekivao poshto Dast izgleda isto kao Isus u Enisovom Chronicles of Wormwood iako je ovo izashlo dosta ranije), a i u onom monologu posvecenom Dilanu izbaci ipak malo previshe gorchine prema protagonisti stripa koji pishe. No, kvalitet joj se mora priznati. Kada bi samo izbacila taj gnev prema navodnom seksizmu u Sklavijem epizodama iz sistema, mislim da bi Dilan sa njom mogao da dostigne nesluceni nivo.
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 21/12/2008 : 01:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja da se prikljucim pohvalama na racun epizode "Djavolov dodir". Sto god mislili o nekim njenim resenjima i pristupu Dilanovom liku, Paola Barbato definitivno predstavlja trenutno najzanimljivijeg scenaristu koji radi na Dilanu. Mogu neke njene epizode da nam se ne svidjaju, moze da davi sa flashbackovima i da ne da Dilanu da se "omrsi", ali jedino njene epizode daju povoda za neko razmisljanje i komentare, bili oni pozitivni ili negativni. Ruju je hiperproduktivan, ali rijetko iskace iz prosjeka ("Nelojalna konkurencija" je jedan od pozitivnih primjera), ovaj Faraci obicno nit' smrdi nit' mirise, a ni ostali povremeni scenaristi koji se pojavljuju u posljednje vrijeme obicno ne ostavljaju neki utisak. Cuo sam da je Sclavi odradio par epizoda u posljednjih par godina, a nadajuci da ce se stari majstor opet aktivirati, ostaje nam da cekamo epizode koje potpisuje g-djica Barbato, ili barem da se nadamo da ce se Meda malo dohvatiti Dilana i prenijeti malo svoje cuvene melanholije koju je patentirao kod Natana...
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 21/12/2008 : 20:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Njen najveci kvalitet je to shto je prvi scenarista u istoriji Dilana koji preispituje fundamente serijala, ukljuchujuci tu i Sklavija. Sve nedoumice koje su prisutne u svesti Dilanovih chitalaca ona izvlachi na videlo i makar priznaje da ta pitanja postoje, iako na njih josh uvek ne daje odgovore. No, nece me iznenaditi ako upravo ona buda ta koja jednog dana to i uradi.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 21/12/2008 : 21:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Sumnjam. Barbatica je najbolja kada ne rčka po kontinuitetu (Nekropolis, Magla, Poslednja karta, Opelo za jedno čudovište). U stvari, jedina njena potpuna uspešna priča u kojoj se pojavljuje Ksabaras je Preko praga, sve ostalo je ili tek okej (Izbor, Bezimeni, pa i Čarobni frulaš), ili potpuno nečitljivo (sva tri jubilarca, Kuga). A i mislim da je Ksabaras posle broja 250 završio pojavljivanje u serijalu za vjek i vjekova.

Što ne znači da Barbatica ne treba da preispituje druge osnove serijala. Glavni likovi su DIlan i Gručo? E više nisu, sad je tu i Kaljostro. Epizoda počinje arlaukanjem zvona? E ne počinje, idemo odmah na glavnu stvar. Dilan u svakoj epizodi ima novu devojku? E nema, nema nijednu. Gručo je džoker, njegova uloga je samo d priča viceve dok ulazi klijent i eventualno dobaci pištolj? E nije, može da bude i koristan, a i duhovit u isto vreme, i očigledno da snjim nije baš sve u redu kad već 20 godina ne znamo ni kako se stvarno zove.

Neki od navedenih primera su banalizacija osnovnih Sklavijevih ideja (ona za Gruča i njegov identitet naročito), ali neke su dobrodošle.

nače, trenutno nainteresantniji scenarista DD-a, po meni, je - Bruno Ena. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4660 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 21/12/2008 : 23:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
To,Djole,samo napred,pomno te pratimo!Post pun informacija i analize!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 22/12/2008 : 01:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
@Djole

Pa dobro, ti si chitao originale pa si vishe i pratio njen rad, dok ja mogu da ga zasnivam samo na prevedenim epizodama, ali je meni iskreno najbolja njena pricha Bezimeni, koja mi je onoliko kontinuitetna koliko Dilan dozvoljava. Iskreno nisam ni mislio na Ksabarasa/Morganu i taj deo kontinuiteta, vec vishe na upravo ono shto mi je sushtinskiji deo kontinuiteta, upravo ove stvari koje si pomenuo u svom drugom pasusu, te se ne znajuci sa mnom slozhio. :)

Zaboravio si Seme ludila u kome mu da devojku, koju pre pochetka epizode otpremi na tako okrutan nachin kakav se nikada do sada nije desio u ovom serijalu, i njegovu reakciju, retkost za nju, predstavlja kao potpuno iskrenu i emotivnu. Sad, ta epizoda ima tu boljku njenih ranijih epizoda sa loshim raspletom, ali prvih sedamdesetak strana su medju njenim najboljim Dilanima, pokazuje vrstu zrelosti koju ochigledno tek dostizhe u epizodama koje trenutno idu u VC time shto ne pravi polufarsichni i usiljeni fanfic u koji ume da izleti, nego svoja ochigledno burna osecanja prema Dilanu kanalishe ka spolja, takoreci autopsihoanalizujuci sopstvenu opsednutost Dilanom.

Ako je bilo shta shto sam napisao razumljivo. :)
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24717 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/12/2008 : 01:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

Njen najveci kvalitet je to shto je prvi scenarista u istoriji Dilana koji preispituje fundamente serijala



Zašto bi to bio kvalitet?? Meni ona više "oblikuje" DD po svom nahođenju, i tobož, ispravlja Sclavijeve greške. Možda sam isuviše tradicionalan, ali onog Sclavijevog Dilana drugi scenaristi smeju samo da pokušaju da nadograde, a ne da preispituju njegovo dosadašnje postojanje..

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/12/2008 : 02:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
@Le Samourai

Jeste, jeste. ;)

Seme ludila pati od tog kilavog raspleta i dobar-loš-zao trougla (toga ima i u Dodiru đavola). Scena Dilanovog bola jeste odlična, jedna od Barbaticinih najboljih, ali priča kao celina, sad sa distance... meh.

A ako još nisi čitao Oltre quella porta, odnosno Preko praga kako će se, trebalo bi, zvati u izdanju VČ - tek ćeš da vidiš šta je autopsihoanaliza. ;)

Enivej, glavni problem koji imam sa Barbaticinim pričama, kad su dobre, naravno, je to što je preeeviše mračna. Nekropolis je mračan do bola, kao i Poslednja karta. Odlične priče, ali premračne.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

Edited by - Djole on 22/12/2008 02:02:57
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 22/12/2008 : 02:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Meni Sklavi jeste vrhunac Dilana, ali kao i Sendmen u istoimenom stripu, Dilan mora da se promeni ili umre. :)

Chini mi se da ono shto Barbatova radi mozhe da otvori mnoshtvo mogucnosti down the line, jer, ako pogedash Kjaverotijeve i Rujuove epizode, koji su nepobitno najblizhi Sklavijevoj liniji, to je uglavnom vrlo, vrlo mrshavo i, ako smem da primetim, dosadno. I ako poneka od njih valja, onda je to neka potpuno iznebuha epizoda za koju ne mozhesh da verujesh da su dotichni pisali, poput Pasjeg otoka, Nesrecnog zgoditka ili Komsije.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/12/2008 : 02:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Zašto bi to bio kvalitet?? Meni ona više "oblikuje" DD po svom nahođenju, i tobož, ispravlja Sclavijeve greške. Možda sam isuviše tradicionalan, ali onog Sclavijevog Dilana drugi scenaristi smeju samo da pokušaju da nadograde, a ne da preispituju njegovo dosadašnje postojanje..


Ma daj, ako već niko od njih ne može da ga nadogradi, a očigledno da ne može, pa nek' probaju da urade šta mogu. Pošto serijal očigledno neće biti ukinut nikada.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24717 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/12/2008 : 02:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole


Ma daj, ako već niko od njih ne može da ga nadogradi, a očigledno da ne može, pa nek' probaju da urade šta mogu. Pošto serijal očigledno neće biti ukinut nikada.



Pa ne kažem da je to pogrešno što rade, ali se to batrganje i mučenje(sa, naravno, više izuzetaka) ne mora nužno nazvati kvalitetom.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 22/12/2008 02:08:34
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24717 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/12/2008 : 02:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

Meni Sklavi jeste vrhunac Dilana, ali kao i Sendmen u istoimenom stripu, Dilan mora da se promeni ili umre. :)



Pa ako mora, onda bolje ovo drugo, zar ne?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 22/12/2008 : 02:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Enivej, glavni problem koji imam sa Barbaticinim pričama, kad su dobre, naravno, je to što je preeeviše mračna. Nekropolis je mračan do bola, kao i Poslednja karta. Odlične priče, ali premračne.

Pa pazi, meni je ol-tajm omiljena Dilanova epizoda Golkonda, tako da sam i ja uvek bio veci fan tih malo vise sprdachinastih, fantastichnijih, leprshavijih epizoda, ali nakon pet smornih Rujua, Minjaka i Kjaverotija i ekipe upadne mi u ruke Barbato i...moram da priznam znachajnu razliku u kvalitetu.

Mozhda nije Dilan na koga sam navikao, ali sve se nadam, kao shto vec rekoh, da ce malo da i ona razredi taj mrak u nekom trenutku.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 22/12/2008 : 02:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Le Samourai

Meni Sklavi jeste vrhunac Dilana, ali kao i Sendmen u istoimenom stripu, Dilan mora da se promeni ili umre. :)



Pa ako mora, onda bolje ovo drugo, zar ne?


Pa ja mislim da ne. Uzmesh Betmena iz 39, pa onda iz 76, pa iz 84, pa iz 99, pa iz 2008 i svi su razlichiti, i svi na svoj nachin dobri. Zashto da ne. Ja sam skroz za reinvenciju. Svakom konceptu je potrebno umivanje posle nekog vremena. Ne znachi da vishe nije dobar, samo da mora da odraste i adaptira se.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/12/2008 : 02:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Pa ne kažem da je to pogrešno što rade, ali se to batrganje i mučenje(sa, naravno, više izuzetaka) ne mora nužno nazvati kvalitetom.


Ne mora, ali ako je kvalitetno, može. ;)

Glavno pitanje kod mnogih Barbaticinih priča nije dali su kvalitetne (neke, jesu, veoma), već - da li je to Dilan Dog?

Po meni jeste, ali mogu da razumem ljude koji misle da nije.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/12/2008 : 02:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

Mozhda nije Dilan na koga sam navikao, ali sve se nadam, kao shto vec rekoh, da ce malo da i ona razredi taj mrak u nekom trenutku.



Do sada - nije.

Al' pošto je odnedavno mama, možda dođe do promena. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 22/12/2008 : 04:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
Ali to materinstvo se bas oduzi - kad ce da pise, kad mali krene u prvi osnovne?:)

Ni traga Kaljostru jos od jubilarca, btw - ocigledno svi imaju instrukcije da ne pipaju tu temu dok ona ne zapocne. Ili se koristi guzva za neke vec ranije pripremljene price ostalih scenarista. Da se ne baci, je l':)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000