forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 JLA cartoons!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
DeeCay Posted - 25/11/2008 : 20:09:46


Justice League i Justice League Unlimited, traje negdje od 2001 pa do 2006, sa oko 100 epizoda...
Skinuo sam jučer prvu sezonu, pa malo odgledao par epizoda. Traju po 20minuta tako da vrijeme brzo preleti. Nego, interesira me koliko je crtana serija usklađena sa stripovskom verzijom? Prate li se događaji iz stripova ili su crtići samo slobodno ekranizacija nekih epizoda.

Isto tako, jel i u stripovima JLA Superman prikazan tako slab? Najjači čovjek na Zemlji, no svako malo ga neku spusti na zemlju...
14   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Le Samourai Posted - 26/11/2008 : 17:31:18
I meni.
Djole Posted - 26/11/2008 : 17:09:11
Sve jasno, i meni je omiljeni Bond Roger Moore jer sam uz njega odrastao.
Le Samourai Posted - 26/11/2008 : 16:37:12
Ne znam. Moguce da sam uz taj JL odrastao 90-tih, pa mi onda sve ostalo nekako deluje kao kad imash mnogo dobar lokalni tim koji jebe kevu a onda dovedu prvu postavu Lejkersa da kuca iza ledja, a ti pogledash, odmahnesh rukom i ne bude ti to to.

Ali, volim ja i blokbasterasti JLA, kad je dobar (kao shto trenutno, apsolutno se slazhem, uopshte nije).
Djole Posted - 26/11/2008 : 11:40:01
quote:
Originally posted by Le Samourai

Morison je ok, ali jedini pravi Justice League je Giffen/De Matteis/Maguire, imash u dva HC trejda po 15 dolara na Amazonu pod nazivom Justice League International. Nishta bolje od toga se nije pojavilo sa JL prefiksom.


Dobar je Giffen, al' baš najbolji...?

Šta znam, za mene JLA treba da bude blockbuster za blockbusterom, sve veće i veće...Morrisonova JLA to jeste, a Super buddies to ipak nisu...
Billy_the_Kid Posted - 26/11/2008 : 10:56:59
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by DeeCay

Prate li se događaji iz stripova ili su crtići samo slobodno ekranizacija nekih epizoda.


Slobodna ekranizacija nekih epizoda, mada neretko ni to. Ako te zanima JLA, pokupi prvi deluxe HC Morrisonove JLA, imaš za pristojne pare na e-bayu. Nije baš entry level za DC, ali mislim da ćeš moći da se snađeš.

I izbegavaj ovu Meltzer/McDuffie glupost koja sad izlazi.

quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

Preporucujem jos i dugometrazne Superman: Doomsday i Justice League: The New Frontier


Crtani New Frontier je, fascinantno, uspeo da uništi sve što je šarmantno u stripu (a ima ga).

A "Doomsday" nije mogao da bude gori od "Death of Superman", tako da...




moze biti, upoznat sam sa serijalom samo povrsinski, svega par jla stripova u kolekciji
Le Samourai Posted - 26/11/2008 : 01:33:49
Donerov Supermen se slabo mozhe porediti sa Singerovim. Singer ne razume elementarne osobine Supermena, dok je Doner bio jedan od kljuchnih u kreiranju istih.

A New Frontier cu, kao i svaki DC fan, svakako gledati, makar i da je najvece smece. Nema toliko strip filmova da bash mogu da Bogzna koliko birkam.
Vlaadisha Posted - 26/11/2008 : 01:24:45
quote:
Originally posted by Le Samourai

Morison je ok, ali jedini pravi Justice League je Giffen/De Matteis/Maguire, imash u dva HC trejda po 15 dolara na Amazonu pod nazivom Justice League International. Nishta bolje od toga se nije pojavilo sa JL prefiksom.

Meni je Doomsday bio sjajna terapija posle onog Singerovog smora, konachno meni prepoznatiljiv Superman,
Sta, Superman Returns...? Pa taj je isti kao Donnerov Superman. Koliko ti bre imas godina?!
quote:
a New Frontier chekam da prochitam pre gledanja.

Nemoj ni gledati. Strip je odlican, a crtani je za decu (u losem smislu).
Le Samourai Posted - 26/11/2008 : 00:50:05
Morison je ok, ali jedini pravi Justice League je Giffen/De Matteis/Maguire, imash u dva HC trejda po 15 dolara na Amazonu pod nazivom Justice League International. Nishta bolje od toga se nije pojavilo sa JL prefiksom.

Meni je Doomsday bio sjajna terapija posle onog Singerovog smora, konachno meni prepoznatiljiv Superman, a New Frontier chekam da prochitam pre gledanja.
Djole Posted - 25/11/2008 : 23:55:30
quote:
Originally posted by DeeCay

Prate li se događaji iz stripova ili su crtići samo slobodno ekranizacija nekih epizoda.


Slobodna ekranizacija nekih epizoda, mada neretko ni to. Ako te zanima JLA, pokupi prvi deluxe HC Morrisonove JLA, imaš za pristojne pare na e-bayu. Nije baš entry level za DC, ali mislim da ćeš moći da se snađeš.

I izbegavaj ovu Meltzer/McDuffie glupost koja sad izlazi.

quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

Preporucujem jos i dugometrazne Superman: Doomsday i Justice League: The New Frontier


Crtani New Frontier je, fascinantno, uspeo da uništi sve što je šarmantno u stripu (a ima ga).

A "Doomsday" nije mogao da bude gori od "Death of Superman", tako da...
culfis Posted - 25/11/2008 : 23:25:42
Ja sam nabavio u m2:
DVD originale (ne znam koliko diskova, ali su ove ep[izode)
Secret Origins,In Blackest Night,The Enemy Below,Paradise Lost,Justice on Trial,Starcrossed,The Brave and the Bold,Injustice for All,Challenge of the Super Friends to Justice.
tako da bi za ovo trebalo da postoje titlovi!
Inace JLA sam `skinuo` do "Epilogue", i sad pogledah ima novih epizoda!
dal` je ovo kompletan spisak (klikni na sliku)?


Dajte jos neki dugometrazni crtani...
Le Samourai Posted - 25/11/2008 : 22:09:43
Kome ovo fali, upravo je krenuo Batman: Brave and the Bold, koji u svakoj epizodi upari Betmena sa jednim, dva, tri heroja koji se bore protiv nekog negativca. Za sada (izashle dve epizode mi je fenomenalno zabavan, kao crtana pulp adaptacija Betmena iz 60tih za znachajno boljim scenarijima.
DeeCay Posted - 25/11/2008 : 21:32:51
quote:
Originally posted by Malicius

a meni bi trebali titlovi ako ko ima



E pa sretno s titlovima, jer ih nećeš naći! Mislim da ima za prvu sezonu, no samo za neku egzotičnu zemlju...
Billy_the_Kid Posted - 25/11/2008 : 21:09:46
Superman je u pocetku bio prejak, pa su ga bili ''ubili'' pa kad je vaskrsao bio je malo slabiji to je uradjeno zato sto se vise niko nije bojao da bi neko mogao razvaliti Supsa. Crtic mi je dobar, ali strip nisam volio previse likova i previse sarenila.

Preporucujem jos i dugometrazne Superman: Doomsday i Justice League: The New Frontier
Malicius Posted - 25/11/2008 : 20:45:06
a meni bi trebali titlovi ako ko ima

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000