forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 JLA cartoons!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/11/2008 : 20:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote


Justice League i Justice League Unlimited, traje negdje od 2001 pa do 2006, sa oko 100 epizoda...
Skinuo sam jučer prvu sezonu, pa malo odgledao par epizoda. Traju po 20minuta tako da vrijeme brzo preleti. Nego, interesira me koliko je crtana serija usklađena sa stripovskom verzijom? Prate li se događaji iz stripova ili su crtići samo slobodno ekranizacija nekih epizoda.

Isto tako, jel i u stripovima JLA Superman prikazan tako slab? Najjači čovjek na Zemlji, no svako malo ga neku spusti na zemlju...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 25/11/2008 : 20:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message  Reply with Quote
a meni bi trebali titlovi ako ko ima

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 25/11/2008 : 21:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Superman je u pocetku bio prejak, pa su ga bili ''ubili'' pa kad je vaskrsao bio je malo slabiji to je uradjeno zato sto se vise niko nije bojao da bi neko mogao razvaliti Supsa. Crtic mi je dobar, ali strip nisam volio previse likova i previse sarenila.

Preporucujem jos i dugometrazne Superman: Doomsday i Justice League: The New Frontier

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/11/2008 : 21:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Malicius

a meni bi trebali titlovi ako ko ima



E pa sretno s titlovima, jer ih nećeš naći! Mislim da ima za prvu sezonu, no samo za neku egzotičnu zemlju...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 25/11/2008 : 22:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Kome ovo fali, upravo je krenuo Batman: Brave and the Bold, koji u svakoj epizodi upari Betmena sa jednim, dva, tri heroja koji se bore protiv nekog negativca. Za sada (izashle dve epizode mi je fenomenalno zabavan, kao crtana pulp adaptacija Betmena iz 60tih za znachajno boljim scenarijima.
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 25/11/2008 : 23:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
Ja sam nabavio u m2:
DVD originale (ne znam koliko diskova, ali su ove ep[izode)
Secret Origins,In Blackest Night,The Enemy Below,Paradise Lost,Justice on Trial,Starcrossed,The Brave and the Bold,Injustice for All,Challenge of the Super Friends to Justice.
tako da bi za ovo trebalo da postoje titlovi!
Inace JLA sam `skinuo` do "Epilogue", i sad pogledah ima novih epizoda!
dal` je ovo kompletan spisak (klikni na sliku)?


Dajte jos neki dugometrazni crtani...

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/11/2008 : 23:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Prate li se događaji iz stripova ili su crtići samo slobodno ekranizacija nekih epizoda.


Slobodna ekranizacija nekih epizoda, mada neretko ni to. Ako te zanima JLA, pokupi prvi deluxe HC Morrisonove JLA, imaš za pristojne pare na e-bayu. Nije baš entry level za DC, ali mislim da ćeš moći da se snađeš.

I izbegavaj ovu Meltzer/McDuffie glupost koja sad izlazi.

quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

Preporucujem jos i dugometrazne Superman: Doomsday i Justice League: The New Frontier


Crtani New Frontier je, fascinantno, uspeo da uništi sve što je šarmantno u stripu (a ima ga).

A "Doomsday" nije mogao da bude gori od "Death of Superman", tako da...

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 26/11/2008 : 00:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Morison je ok, ali jedini pravi Justice League je Giffen/De Matteis/Maguire, imash u dva HC trejda po 15 dolara na Amazonu pod nazivom Justice League International. Nishta bolje od toga se nije pojavilo sa JL prefiksom.

Meni je Doomsday bio sjajna terapija posle onog Singerovog smora, konachno meni prepoznatiljiv Superman, a New Frontier chekam da prochitam pre gledanja.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3303 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 26/11/2008 : 01:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

Morison je ok, ali jedini pravi Justice League je Giffen/De Matteis/Maguire, imash u dva HC trejda po 15 dolara na Amazonu pod nazivom Justice League International. Nishta bolje od toga se nije pojavilo sa JL prefiksom.

Meni je Doomsday bio sjajna terapija posle onog Singerovog smora, konachno meni prepoznatiljiv Superman,
Sta, Superman Returns...? Pa taj je isti kao Donnerov Superman. Koliko ti bre imas godina?!
quote:
a New Frontier chekam da prochitam pre gledanja.

Nemoj ni gledati. Strip je odlican, a crtani je za decu (u losem smislu).
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 26/11/2008 : 01:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Donerov Supermen se slabo mozhe porediti sa Singerovim. Singer ne razume elementarne osobine Supermena, dok je Doner bio jedan od kljuchnih u kreiranju istih.

A New Frontier cu, kao i svaki DC fan, svakako gledati, makar i da je najvece smece. Nema toliko strip filmova da bash mogu da Bogzna koliko birkam.
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 26/11/2008 : 10:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by DeeCay

Prate li se događaji iz stripova ili su crtići samo slobodno ekranizacija nekih epizoda.


Slobodna ekranizacija nekih epizoda, mada neretko ni to. Ako te zanima JLA, pokupi prvi deluxe HC Morrisonove JLA, imaš za pristojne pare na e-bayu. Nije baš entry level za DC, ali mislim da ćeš moći da se snađeš.

I izbegavaj ovu Meltzer/McDuffie glupost koja sad izlazi.

quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

Preporucujem jos i dugometrazne Superman: Doomsday i Justice League: The New Frontier


Crtani New Frontier je, fascinantno, uspeo da uništi sve što je šarmantno u stripu (a ima ga).

A "Doomsday" nije mogao da bude gori od "Death of Superman", tako da...




moze biti, upoznat sam sa serijalom samo povrsinski, svega par jla stripova u kolekciji

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/11/2008 : 11:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

Morison je ok, ali jedini pravi Justice League je Giffen/De Matteis/Maguire, imash u dva HC trejda po 15 dolara na Amazonu pod nazivom Justice League International. Nishta bolje od toga se nije pojavilo sa JL prefiksom.


Dobar je Giffen, al' baš najbolji...?

Šta znam, za mene JLA treba da bude blockbuster za blockbusterom, sve veće i veće...Morrisonova JLA to jeste, a Super buddies to ipak nisu...

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 26/11/2008 : 16:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Ne znam. Moguce da sam uz taj JL odrastao 90-tih, pa mi onda sve ostalo nekako deluje kao kad imash mnogo dobar lokalni tim koji jebe kevu a onda dovedu prvu postavu Lejkersa da kuca iza ledja, a ti pogledash, odmahnesh rukom i ne bude ti to to.

Ali, volim ja i blokbasterasti JLA, kad je dobar (kao shto trenutno, apsolutno se slazhem, uopshte nije).
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/11/2008 : 17:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Sve jasno, i meni je omiljeni Bond Roger Moore jer sam uz njega odrastao.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 26/11/2008 : 17:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
I meni.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000