forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 bidanje u poslednji čas

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
osim Posted - 23/12/2008 : 10:38:43
Prvi put sam pokušao nešto da kupim na aukcijama i takoreći uspeo, kad je izvesni darkobab u poslednjem minutu bidao i kupio strip. Prethodnih dana niko nakon mene nije pokazivao zainteresovanost, osim jedne osobe pre mene. Možda je po pravilima, ali je stvarno bezveze da moram ujutru u 10.30 da budem na forumu i ne znam kako da uspem da dobijem željeni strip.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
fabriano Posted - 21/01/2024 : 18:02:00
quote:
Originally posted by alen

Dižem topic jer sam maloprije pričao s kolegom koji nešto kupuje na jednom od švicarskih aukcijskih sajtova (ricardo.ch). Da skratim priču - kaže da tamo nema onih bidanja u zadnjoj sekundi jer svako bidanje unutar zadnje tri minute produžuje aukciju na nove tri minute.

Dakle ako netko bida 1:23 minuta prije isteka, sat se automatski resetira na 3:00 minuta do isteka. I tako po potrebi u beskonačnost (ak se vetj raji nadbidaba).

Marko - jel to izvedivo?

Ostali - komentari?



Takav sistem imaju aukcije.hr.
Meni se dogodilo da sam na jednoj aukciji imao borbu s jednom osobom i gdje je bidanje bas dugo potrajalo da bi na kraju preplatio osvojenu aukciju jer sam na samo htio pobjedit .
Tako da smatram da selleri najvise profitiraju na takvim aukcijama.
zeljko Posted - 21/01/2024 : 00:23:04
Meni smeta sto 14 dana nema aktivnoati
99% vremena

Meni bi vise odgovarala najava za 14 dana onda aukcija da traje 10 minuta haha
IGMAN2 Posted - 21/01/2024 : 00:01:39
quote:
Originally posted by Renky



Sve je to po pravilima i bit aukcije je baš "natjecanje" što podrazumjeva i bidanje u zadnji tren.




Sve OK dok se sistem aukcija može izboriti kad više njih bida u isto vrijeme.
Nisam do sada čuo da se netko žalio da je tako bio oštećen, ali da ima malih grešaka- ima. Ništa strašno dok su male.

Više puta sam primjetio da, kada bi bidao u zadnjim sekundama, i kasnije išao pogledati popis ponuda, mene nigdje u popisu.
Mislim, ne žalim se jer ionako, po ponudama, ne bi osvojio te aukcije, ali, pitam se, dali bi moglo biti i da sam dao najveću ponudu, a da me sistem, radi gužve ne zabilježi?

Greška se javila i sad, na ovoj zadnjoj Fibrinoj novogodišnjoj aukciji, gdje smo malicius i ja dali ponudu u istoj sekundi. Aukcije su pokazivale da je on osvojio strip s konačnom cijenom od € 17, a ja sam bio drugi s isto € 17!
Znam da sam ponudio preko 20 eura, a aukcije punu minutu pokazuju da sam izgubio. Nakon nekog vremena sistem se ispravio (valjda sam?) i stavio mene kao najvećeg ponuđača.
Dvije ponude u istoj sekundi i greška. Što bi bilo da je bilo još nekoliko ponuđača u toj sekundi?
Možda i nije toliko pametno čekati zadnje sekunde i gužvu
nebkv Posted - 20/01/2024 : 23:56:31
Pomenuti sistem je vec neko vreme na Limundu
Po mom misljenju koliko je dobar,toliko je i los
Secam se da sam jednom imao 7-8 aukcija koje sam pratio i koje su isticale sa razmakom od minut-dva
Ponude naravno pocele da pljuste pred sam kraj i onda su se aukcije samo smenjivale u nizu u mojoj listi zelja
To je islo do te mere da ja vise nisam znao sta sam licitirao,sta nisam,koja se okoncala,koja se produzava...
zeljko Posted - 18/01/2024 : 14:48:02
jes meni ovo bidanje u posljednjoj sekundi smiješno
aukcija traje 14 dana ja cim vidim dam svoj maksimum i to je to

shvaćam ideju da ciljana meta ne dobije kasnije veću cijenu kad neko razmisli
ali mi uvijek bude komično to natezanje u posljednji sekud... ako je u nisu 30 aukcija to se otegne na sat vremena čekanja i stopanja

ja brale 99% vremena ukucam odmah svoj maksimum za taj proizvod
eventualno povećam ako sam na sličnoj robi izgubio pa prebacim pare na sljedeci artikal u nizu


REJS Posted - 22/01/2011 : 03:28:59
Hahaaa!Bilo je i nezeljenih kupovina,takozvane padobranac kupovine.Licitiras ni sam neznas zasto,uz to si u gomili dugova za bolje stripove.I naravno uvek kupis neke padobrance koje nisi svim srcem zeleo.Obicno ti se to desi kada si najtanji sa parama.
DKoor Posted - 21/01/2011 : 02:15:36
quote:
Originally posted by REJS

Sve sto sam stvarno zeleo da kupim,kupio sam.Za ono sto sam licitirao sa pola snage ili cisto da probam,redovno sam gubio.


Ja samo obrnuto...
Redovito sam dobijao samo ono na što sam išao početnom cijenom ili možda je bila još jedna mala ponuda i tako.

A ono za što se ljudi otimaju uglavnom zaobilazim.
Tonka24 Posted - 20/01/2011 : 23:50:54
quote:
Originally posted by Andrej

Meni se sviđa ovako kako je sada i mislim da neme potrebe za ikakvim izmjenama....


potpis
REJS Posted - 20/01/2011 : 22:54:52
Sve sto sam stvarno zeleo da kupim,kupio sam.Za ono sto sam licitirao sa pola snage ili cisto da probam,redovno sam gubio.
DKoor Posted - 19/01/2011 : 22:47:43
quote:
Originally posted by sofronije

U zivotu je svuda tako,borba otimanje nema fer pleja.A bidanje ko bidanje svako moze u zadnjoj i u prvoj.Ruke su svima slobodne i svi igraju istim kartama,uslovi isti.Nema ni grama prevare u tome.Sta je problem uvek licitiram u zadnoj,nikada ne gubim zbog brzine vec zato sto ne platim vise od drugog.


+1
U tome i jest stvar.
Idemo kalkulirati pa onda popušimo pa se onda žalimo.

Da stavimo npr. 212kn na strip koji realno vrijedi 100kn da li bi se i onda žalili?

"Taktike" po sadašnjim pravilima bi se trebale sastojati od momačkog podizanja pola minute prije pa onda ovaj koji diže za kunu neka stišće left click... jaka pamet treba za to.

Premda je najbolja taktika ne skupljati skupe stripove.
sofronije Posted - 19/01/2011 : 15:13:15
U zivotu je svuda tako,borba otimanje nema fer pleja.A bidanje ko bidanje svako moze u zadnjoj i u prvoj.Ruke su svima slobodne i svi igraju istim kartama,uslovi isti.Nema ni grama prevare u tome.Sta je problem uvek licitiram u zadnoj,nikada ne gubim zbog brzine vec zato sto ne platim vise od drugog.
vope Posted - 18/01/2011 : 21:28:05
quote:
Originally posted by alen

Dižem topic jer sam maloprije pričao s kolegom koji nešto kupuje na jednom od švicarskih aukcijskih sajtova (ricardo.ch). Da skratim priču - kaže da tamo nema onih bidanja u zadnjoj sekundi jer svako bidanje unutar zadnje tri minute produžuje aukciju na nove tri minute.

Dakle ako netko bida 1:23 minuta prije isteka, sat se automatski resetira na 3:00 minuta do isteka. I tako po potrebi u beskonačnost (ak se vetj raji nadbidaba).

Marko - jel to izvedivo?

Ostali - komentari?



Pa to nema smisla uopšte. Što je loše ostaviti ponudu u poslednjoj sekundi? Postoji početak i kraj aukcija, pa izvolite razradite taktiku za osvajanje stripa, pa ko bude bolji. Za sve su isti uslovi, ovo produžavanje aukcija je potpuno besmisleno i čisto preseravanje.
Šta ako ostaviš ponudu u sekund prije početka zadnja tri minuta? Maltene se svodi se na isto.
Ko bi imao koristi od "odlaganja":
1. prodavači - dobro očuvani i traženi stripovi bi u velikom broju slučajeva dostizali bar za 10-20% veće cijene, da dam slobodnu procjenu.
2. vlasnik sajta - prosta činjenica da što se veće cijene stripova postignu na aukcijama veći je procenat koji ide vlasniku sajta na konto prodaje.
Ostavite stvari kakve jesu, pa kom obojci kom opanci.
mystere Posted - 18/01/2011 : 21:17:31
Meni se čini da je ovako kako je sada ipak najpoštenije. A i najzabavnije :-)
Collector Posted - 18/01/2011 : 20:32:38
quote:
Originally posted by Markos

Izvedivo je, naravno. Ali nisam siguran koliko mi se sviđa.



Khm, gore pomenuti sistem nemoj ni u razmatranje da uzimaš......
radulovic marko Posted - 18/01/2011 : 20:11:17
quote:
Originally posted by osim
[br Možda je po pravilima, ali je stvarno bezveze da moram ujutru u 10.30 da budem na forumu i ne znam kako da uspem da dobijem željeni strip.

E ovako,,,,Zeljeni strip se dobija samo ako je stvarno zeljen..u prevodu moras da progutas bidanja u zadnjem trenutku ,,to jest moras dobro da ga platis,,,ako cekas zadnji trenutak i nadas se da ces uspeti da usicaris veruj mi neces uspeti ...(mozda jedan od 50) i ne toliko vredan....zato moras biti jaci od zadnjih sekundi i ljudi sa slicnim ukusom....A imas i SENKE njih posebno moras da se pazis..oni su ljubitelji svih stripova ,,vole sve junake i sve im treba...a kad dodas da imaju mnogo VIRTUELNOG novca..onda moras da shvatis da bitka za strip i nije tako laka....a ako bas imas zelju da ga kupis moras dobro da proucis svoje finansisko stanje,,,zato bidaj i uzivaj...
sofronije Posted - 18/01/2011 : 12:28:39
Pa svi to mogu da rade,poenta je koliko daleko hoce da idu a ne koliko su brzi.
Andrej Posted - 18/01/2011 : 11:52:24
Meni se sviđa ovako kako je sada i mislim da neme potrebe za ikakvim izmjenama....
il cattivo Posted - 18/01/2011 : 11:36:30
Pa to ti je onda isti bog kao i ulovi.hr.Tako se može do preksutra bidati po kunu i onda tko prije odustane.Nije to za ovaj sajt.
Markos Posted - 18/01/2011 : 11:29:07
Izvedivo je, naravno. Ali nisam siguran koliko mi se sviđa.
alen Posted - 18/01/2011 : 10:59:07
Dižem topic jer sam maloprije pričao s kolegom koji nešto kupuje na jednom od švicarskih aukcijskih sajtova (ricardo.ch). Da skratim priču - kaže da tamo nema onih bidanja u zadnjoj sekundi jer svako bidanje unutar zadnje tri minute produžuje aukciju na nove tri minute.

Dakle ako netko bida 1:23 minuta prije isteka, sat se automatski resetira na 3:00 minuta do isteka. I tako po potrebi u beskonačnost (ak se vetj raji nadbidaba).

Marko - jel to izvedivo?

Ostali - komentari?
GTI_TURBO Posted - 30/12/2008 : 22:16:58
Sve zavisi jeli to strip koji je trazen inace je gubljenje vremena cekati i pregledavati toliko puta.
byoman Posted - 29/12/2008 : 05:03:59
quote:
Originally posted by Renky

Mislim da se ljudi najviše živciraju kad izgube "za jednu kunu" pa misle da im nije bija problem dati i te dodatne dvi kako bi osvojili aukciju a u stvari najčešće su ponude onih koji su osvojili takve aukcije bile i veće samo je sistem prikaza najmanju dovoljnu za pobjedu/osvajanje.



Upravo tako. Vjerojatno je ponuda bila veća za desetak kuna, ali je sistem prikazao samo najmanju potrebnu za "pobjedu".
sdragan@ Posted - 28/12/2008 : 20:18:18
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by sdragan@

[quote]Originally posted by dveribad




Xexexe... Srbijanac, a još rođen u Vojvodini, a žena Mađarica, daj ne lupaj, možeš biti samo Vojvođanin, ili Lala, pardon Sremac, pošto nisi iz Banata!!!
Ajde malo šale, Srečno Novo Leto!



Sve to stoji... ali moji koreni su ipak podno Kopaonika...to su ti oni najzesci "Carapani" koji imaju zmiju u dzepu kada nesto kupuju Cenkamo se za dve pare...
srdjandj Posted - 28/12/2008 : 15:03:23
quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by dveribad


-O bože....ajde razmisli što sam napisao,a ja ću pokušat još jednom detaljnije objasnit,mada ovo tvoje isto pije vodu,ali se zove "zdravo-seljačka logika".Da je sve tako logično,vjerojatno u npr.matematici ne bi postojale integralne funkcije!.......no,ajmo pokušat još jednom!---Recimo da netko postavi rijedak strip,ljepo očuvan npr. LMS 1-Trenutno je taj strip u super stanju oko 700 kn.Prodavač postavi taj strip i tu cijenu,a ti ili bilo tko ga hoće kupit i čakaš zadnji trenutak.Međutim,u tom trenutku postoji još jedan čovjrk koji razmišlja kao ti.I on će ga stisnut u zadnjih 2-3 sekunde.Ti recimo,da budeš siguran staviš ponudu 1500 kuna u zadnje 2 sekunde,sustav to prihvati,ali ti ne vidiš da je 3 sekunde prije ovaj drugi stavio cijenu 1600 kuna i nesvjesno,odnosno ne namjerno podigneš strip na nerealnu cijenu,odnosno,dogodi se da ste nenamjerno jedan drugom podigli cijenu,a prodavač profitira.
-Zašto je produženje bolje?-Zato jer kada to znaš,bidaš u zadnjih recimo 30 sekundi i podigneš 10 kn,pa pogledaš jel netko prati,ako ne prati pustiš i osvojiš strip za 700 kn.Ako prati i nabije veliku cijenu ti imaš kalkulaciju da ideš do cifre do koje smatraš da hoćeš i možeš,recimo 800 kn.Ako se i dalje vraća aukcija na 2 minute,opet pustiš.Nisi osvoio,ali nisi niti preplatio strip,tj.nitko ti ne može nabit cijenu.
-Ne vidim što tu nije jasno,a ti Dragane.....živio 100 godina i sretna ti Nova Godina!


Sretna i tebi nova godina...

Sto se aukcija tice...nisam neki ekspert...ja sam "srbijanac" i navikao sam da se cenkam...a kod cenkanja se cena obicno snizava
Tvoja teorija o produzavanju aukcije bi svakako doprinela da se "opustenije" bida...ali pitanje dokle bi se tako nastavilo ako se dva "krupna"igraca uhvate u kostac oko nekog stripa...mislim da bi tu prodavac zadovoljno trljao ruke



Xexexe... Srbijanac, a još rođen u Vojvodini, a žena Mađarica, daj ne lupaj, možeš biti samo Vojvođanin, ili Lala, pardon Sremac, pošto nisi iz Banata!!!
Ajde malo šale, Srečno Novo Leto!
sdragan@ Posted - 28/12/2008 : 13:37:07
quote:
Originally posted by dveribad


-O bože....ajde razmisli što sam napisao,a ja ću pokušat još jednom detaljnije objasnit,mada ovo tvoje isto pije vodu,ali se zove "zdravo-seljačka logika".Da je sve tako logično,vjerojatno u npr.matematici ne bi postojale integralne funkcije!.......no,ajmo pokušat još jednom!---Recimo da netko postavi rijedak strip,ljepo očuvan npr. LMS 1-Trenutno je taj strip u super stanju oko 700 kn.Prodavač postavi taj strip i tu cijenu,a ti ili bilo tko ga hoće kupit i čakaš zadnji trenutak.Međutim,u tom trenutku postoji još jedan čovjrk koji razmišlja kao ti.I on će ga stisnut u zadnjih 2-3 sekunde.Ti recimo,da budeš siguran staviš ponudu 1500 kuna u zadnje 2 sekunde,sustav to prihvati,ali ti ne vidiš da je 3 sekunde prije ovaj drugi stavio cijenu 1600 kuna i nesvjesno,odnosno ne namjerno podigneš strip na nerealnu cijenu,odnosno,dogodi se da ste nenamjerno jedan drugom podigli cijenu,a prodavač profitira.
-Zašto je produženje bolje?-Zato jer kada to znaš,bidaš u zadnjih recimo 30 sekundi i podigneš 10 kn,pa pogledaš jel netko prati,ako ne prati pustiš i osvojiš strip za 700 kn.Ako prati i nabije veliku cijenu ti imaš kalkulaciju da ideš do cifre do koje smatraš da hoćeš i možeš,recimo 800 kn.Ako se i dalje vraća aukcija na 2 minute,opet pustiš.Nisi osvoio,ali nisi niti preplatio strip,tj.nitko ti ne može nabit cijenu.
-Ne vidim što tu nije jasno,a ti Dragane.....živio 100 godina i sretna ti Nova Godina!


Sretna i tebi nova godina...

Sto se aukcija tice...nisam neki ekspert...ja sam "srbijanac" i navikao sam da se cenkam...a kod cenkanja se cena obicno snizava
Tvoja teorija o produzavanju aukcije bi svakako doprinela da se "opustenije" bida...ali pitanje dokle bi se tako nastavilo ako se dva "krupna"igraca uhvate u kostac oko nekog stripa...mislim da bi tu prodavac zadovoljno trljao ruke

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000