forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 12 - Tiki

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 31/08/2009 : 15:03:29


Dvije trećine Amazonije, najvećeg riječnog bazena na svijetu, pripadaju Brazilu, dok ostatak dijele Peru, Ekvador, Kolumbija i Venezuela. Ova beskrajna nizina crpi svoju životnu snagu iz rijeke Amazone. Šuma je veliko rijekino djelo; zajedno tvore nepro­bojnu prepreku, sposobnu zaustaviti tijek civilizacije i vremena. Ovdje, u simbiozi s najrazličitijim vrstama biljaka i životinja, živi oko 300.000 domoroda­ca na primitivnom stupnju razvoja. Ovo je priča o jednom od njih ...

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=3&TitleID=77
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Paka01 Posted - 25/07/2020 : 18:07:20
Lijep i pitak strip, ali ne i više od toga. Priča je sasvim korektna, na momente sam imao osjećaj kao da čitam neku random epizodu Mister Noa, ali iz gledišta amazonskog urođenika. Berardi na momente previše odlazi u patetiku za moj ukus, mislim da se to moglo prikazati i malo suptilnije. Milazzov crtež očekivano lijep i oku ugodan.
vešmašina Posted - 10/03/2016 : 08:34:29
odličan strip.

predivan crtež, priča odlično složena, scenarij...

nema tokom čitanja amplituda u kvaliteti, zaista lijepo izdanje.

ocjena: 8/10
maddox031 Posted - 12/05/2013 : 13:31:56
Pročitao, i stvarno mi je odličan. Ne osjećam neku potrebu za nastavcima i stvarno mi se čini kao završena priča.

Crtež mi je odličan, a priča je simpatična i tužna istovremeno, ali vrlo dobro ispračana. Najefektnije mi zapravo kako se stvorio odnos između Tikija i inžinjera, koji se stvarno osjeti a da zapravo nemogu pričati međusobno.
stbojan Posted - 16/02/2013 : 17:57:24
Vrlo simpatican strip...
jeste da postoji ona... da je entuzijazam odlika amaterizma, ali kako je Tiki ipak klinac, moze se reci da njegov entuzijazam ipak na neki nacin ocarava, odusevljava i da svakako pozitivno deluje na citaoca...
Ne znam da li je radjeno jos albuma ili se razmisljalo o tome, ali mi svakako Tiki deluje kao karakter koji je glat mogao da prodje u jos po nekom albumu, odnosno kao lik koji je mogao da ima i vise svojih zanimljivih prica...
anto Posted - 23/12/2012 : 00:20:24
ovaj album posedujem preko dve godine, ali tek sad mi je došao na red.
ponovio bih prethodne komentare - slatko, ali kratko.
za B&M fanove obavezno štivo.
Ignus Posted - 19/04/2010 : 22:50:08
Meni je isto bilo žao kako se sve brzo završilo, htjeo sam vidjeti bijele majmune na sudu zbog zločina koji su počinili, Tikijevu i Petiminu svadbu i td...ali kad malo bolje razmislim priča je završena u pravom trenutku, sve ostalo bi bilo suvišno.
tristan Posted - 16/04/2010 : 12:31:55
quote:
Originally posted by Porter

Meni se isto svidjeo,samo sto je malo ljudi(djece) sa vrlinama Tikia,mozda se rodi 1 na 100 000.
Inace mi je bila simpaticna borba sa dzipom kao i opis ,,bijeli majmun sa dlakama po licu,,

Jedino sto mi nije pozitivno kod ovog stripa sto sam ga brzo procitao, uzivao i fajrunt a ono kad je covjeku lijepo da mu je jos.
Neka imam ja jos stripova



Istina, jedini problem sto se brzo procita i ostaje glad za jos.
Porter Posted - 14/04/2010 : 01:20:32
Meni se isto svidjeo,samo sto je malo ljudi(djece) sa vrlinama Tikia,mozda se rodi 1 na 100 000.
Inace mi je bila simpaticna borba sa dzipom kao i opis ,,bijeli majmun sa dlakama po licu,,

Jedino sto mi nije pozitivno kod ovog stripa sto sam ga brzo procitao, uzivao i fajrunt a ono kad je covjeku lijepo da mu je jos.
Neka imam ja jos stripova
Aco Posted - 07/02/2010 : 17:32:38
Čitao se Tiki danas.Jako,jako sam zadovoljan.Pravi Berardi i Milazzo masterpiece.Tek nešto lošiji od Tom´s bara te puno bolji od Čovjeka sa Filipina te Detektiv Marvina.Milazzov crtež,iako u ranijoj fazi, mi savršeno paše, posebno bogati eksterijeri što kasnije (npr nakon 15 godina u Tom´s bar) kad je skroz pročistio i unaprijedio crtež više nije radio tolikom pažnjom.Jedino mi je žao što je strip tako kratak jer itekako bi dobro došlo još nekih 3oo- ak stranica ;-)))
Mord Posted - 20/01/2010 : 16:02:06
Po meni su nepotrebni nastavci, problem broj 1 stripa. Vidim da se u Francuskoj npr. promjenilo, pa sad serijali zavrsavaju ranije nego prije, mada se opet sve sto je malo vise popularno nepotrebno razvlaci. Cini mi se da najbolje po tom pitanju stoje japanci.
Poli Posted - 20/01/2010 : 15:24:07
Ne znam, meni deluje zavrseno. Kratka ali slatka pricica. Neke stvari mozda i ne bi trebale nastavke, ko npr. Spagheti Brothers. Tu bi isto svi da se nastavi ali razvodeni se onda tako sve skupa.
Ko i s ovim nasim Bonelli junacima, koliko god volim MN ali sta mu uradise..., pa to nije humano! No, tu je ipak mesecni ritam, pa bi mozda jedan spec. godisnje i prosao, ali da se uradi kako treba. Dok kod ovih prvorazrednih albumcina... ne znam, neke stvari je bolje ostaviti na vrhu, u sjaju, a ne reciklirati ko Zagora i Texa. :s
wer Posted - 20/01/2010 : 13:03:39
Meni je Tiki isto tako dobar, pročitao sam ga brzo, priča mi je u početku bila nekako poznana i kad sam malo potražio ima veze sa albumom Andrije Maurovića i pričom Kišova zagonetka, naravno drugi čas i prostor. Naravno nema u tome ničeg lošeg jer se priča o Tikiju poslije razširuje - možda nekad dobijemo i nastavak.
tristan Posted - 19/01/2010 : 13:04:26
Meni je Tiki Izvrstan. Jucer sam ga procitao do kraja i jedino sto meni fali je nastavak ili nastavci.
alexts Posted - 07/01/2010 : 01:28:17
Dan blještavih ptica, objavljen je svojevremeno u Eks Almanahu. U nekakvom koloru.
Barker Posted - 06/01/2010 : 23:28:02
postavlja se pitanje kada i kako dati kritiku ovako sjajnom tandemu?
tiki se iscita za tili cas, milacove briljantne table mogu da se gledaju satima ako bas hocete, ali meni se cini kao da tu nesto fali, a neznam bas sta :/
nisam pametan :)
_saruman_ Posted - 02/12/2009 : 16:38:44
Berardi je genijalan scenarist, meni osobno najbolji iako ponekad opasno pleše na samoj granici patetike. E sad, sve dok tu granicu ne prijeđe to je fantastično (primjerice u Ken Parkeru, pa čak i u Tomovom baru) ali tu i tamo mu se omakne pa ju prijeđe. Osobno smatram da ju je ovdje prešao (razgovor dvojice pilota u avionu), kao što ju je prešao i u Čovjeku s Filipina (osobno mi je to najlošiji uradak dinamičnog dvojca) iako to je i dalje fantastično djelo. Naravno kad ocjenjujete takvog genjalca kao što je on i kriteriji ocjenjivanja su stroži. S druge pak strane Milazzo je ovdje bio fantastično inspiriran. Oduševio me crtež džungle. S velikim nestrpljenjem iščekujem "Welcome to Springville"
Raspucin Posted - 27/11/2009 : 00:50:06
I ja sam ga upravo zavrsio. Odlican je. Milaco se odlicno snasao u pricama iz dzungle. Ovo se cini kao da je Berardi planirao da ovo bude duzi serijal, pa ga je ovde ipak zavrsio.
Tex Willer Posted - 26/10/2009 : 17:24:10
Procitao danas Tiki,posle citanja Fulu. Znam da bas i nema mesta za neko poredjenje,ali kad posle izvrsnog Fulu opet ostanem zatecen koliko su B & M majstori svog zanata,kako je maestralno ispripovedana prica o Tikiju,koliko je genijalan Milazzov crtez
Koliko malo treba ovom dvojcu da ostavi citaoca bez daha,pa to nije normalno
Jedva cekam naredne albume B & M
Jos 2,ako se ne varam?
Le Samourai Posted - 19/10/2009 : 18:48:25
Detektiv Marvin je prilichno slab Berardi, ali najbolji Milaco kojeg sam ikada video. Nikada pre ni posle mi nije dostigao tako dobar crtezh.

Tom's Bar, pak, je chisto remek delo jednostavnosti i strip koji bi svakom preporuchio.

Chovek sa Filipina je od ova tri mozhda i najslabiji, jer mu ni scenario ni crtezh nisu preterano fenomenalni - ali je i on takodje ok strip.
Tex Willer Posted - 19/10/2009 : 18:42:53
quote:
Originally posted by Le Samourai

Ima i Detektiv Marvin.



Jeste,njega sam zaboravio,ali ga na srecu imam.
Meni nesto slabiji od Tom's bar ali sasvim solidan. A Milazzo ko Milazzo - razbija.
Planiram da uzmem i one albume gde je samo Milazzo,sta tu ima sve?
Crveni gospodar...
I obratno,zna li neko sta jos ima od Berardija a da je objavljeno na nekom od jezika iz Ex-YU?
Mord Posted - 19/10/2009 : 18:02:04
Taj mi ima najlosiju pricu, mada je fenomenalno nacrtan.
Le Samourai Posted - 19/10/2009 : 17:45:07
Ima i Detektiv Marvin.
King Warrior Posted - 19/10/2009 : 17:42:59
Ja sam ubijedjen da je i "Adah" bio zamisljen kao zaseban album, i da se onda kod 60 i neke stranice Berardi/Milazzo odlucili da ubace Kena i onda je ispalo sve drugacije...
Tex Willer Posted - 19/10/2009 : 15:08:20
quote:
Originally posted by tiberije

Procitao sam ovaj preview i strip mi je bas "legao". Pitanje je koliko ovaj album ima strana i koliko su strip albuma uradili Milazzo i Berardi, pored ovoga.Hvala



Evo ja dobio danas ovo i Fulu pa da ti odgovorim ono sto znam
Tiki ima 96 strana i prelepo je uradjen. Pored njega od B&M imas Tom's Bar i Covjek s Filipina od onoga sto je izaslo(mislim da se ne varam,ali odgovorice vec neko ako gresim).
A ocekuju nas jos i Springwille i cini mi se jos nesto,ali nisam siguran.
tiberije Posted - 04/10/2009 : 16:32:40
Procitao sam ovaj preview i strip mi je bas "legao". Pitanje je koliko ovaj album ima strana i koliko su strip albuma uradili Milazzo i Berardi, pored ovoga.Hvala

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000