forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Le Céleste noir

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KuntaKinte Posted - 29/04/2008 : 01:01:02
Vec negde sredinom maja u izdanju Delcourt-a izlazi prvi album Le Celeste noir, koji je nacrtao Vlada Krstic - Laci (Billy Wanderer u YU stripu), posle krace pauze od dvadesetak godina necrtanja stripova.
Prica onako, neka nebeska bica, borba dobra i zla, ali fenomenalno nacrtano (i nazalost prilicno usrano bezlicnim kolorom).

Links by Zlatko Milenkovic:
http://www.editions-delcourt.fr/aller_plus_loin/dossiers_bd/planete_43
www.editions-delcourt.fr/pdfplanete43.pdf
11   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Vlaadisha Posted - 04/05/2008 : 02:45:19
Odlican crtez.
axle munshine Posted - 01/05/2008 : 23:33:18
Ovaj Krstic je stvarno mnogo napredovao,i ja ga se secam iz Yu stripa.Inace sam Ovaj katalog Planete pogledao pre postavljanja ovog topica i nisam imao pojma da se iza tog imena krije nas autor...
alexts Posted - 01/05/2008 : 20:44:14
Ja bi im naredio da svi crtaju kao Mignola bar godinu dana, dok ne nauče kako se radi.
alexts Posted - 01/05/2008 : 20:38:53
Veština i trud su izuzetni.

Ali savremena francuska škola mi već ide na živce. Toliko insistiranja na fanatičnom "realizmu", bolje rečeno detaljizmu i stalnom, neprestanom, u svakom kadru iscrtavanju dekora u tančine, koji zagušuje crtež, usporava priču, a ničemu ne služi, sem da oduševi najšire laičke mase (i namuči crtača), dakle u komercijalne svrhe.

Pri tome, da bi što više ambijenta i scenografije stalo u kadrove - da bi se videlo, insistira se na širokim planovima. To za rezultat ima lošu režiju i glumu, jer vrlo često je neopravdano da kamera (oko posmatrača) bude odaljena, time se umanjuje dramski efekat, a gluma likova je loša i bezizražajna jer su lica suviše sitna.

Kao da Francuzi ne gledaju američke filmove (koji su još uvek najbolji, bar zanatski) i ne vide značaj krupnih planova - razne sadržine, a sa licima (glave, biste...) pre svega, koji u svakom filmu zasluženo zauzimaju značajan deo. Izgleda da ih tretiraju kao suviše lake za crtanje, pa time i nepotrebne.

Zato im je i savremena kinematografija nezanimljiva, a polako postaje i strip, koji se komercijalizovao, sa svim tim dekor hiper - realizmom, više od američkog i to na pogrešan način.

Sve ovo nije primenjivo samo na ovaj strip, nego na mnoge novije fr-belg crtače, a posebno na crtače sa naših prostora koji rade za njih i da bi dobili angažman moraju da slepo slušaju njihove (glupave - očigledno) urednike.

Gde se dede umetnički, autorski, slobodan pristup, koji je nekad bio sinonim za evropski strip?
beli luk Posted - 01/05/2008 : 20:09:13
Ovo stvarno nema potrebe za bojama.
Renky Posted - 30/04/2008 : 00:13:27
quote:
Originally posted by BlekenDekara
da nisi pomenuo o kom se radi prva asocijacija bi mi bila Talaja:)
imaju slichan nachin tushiranja, pogotovo nabora na odetji...
ili ja po obichaju tripujem:))


Mi tu
KuntaKinte Posted - 29/04/2008 : 23:55:55
quote:
Originally posted by BlekenDekara
chekamo domatje(c/b:) izdanje od Nishkog SKCa:)


Jea, rajt. Litl tumorou.
BlekenDekara Posted - 29/04/2008 : 21:07:50
lepo izgleda.
da nisi pomenuo o kom se radi prva asocijacija bi mi bila Talaja:)
imaju slichan nachin tushiranja, pogotovo nabora na odetji...
ili ja po obichaju tripujem:))
kako god bilo - lepo je videti matorce kako se vrtju stripu... istina, verovatno osrednjim te ispraznim francuskim pizdarijama ali bolje ishta nego nishta, ne?
chekamo domatje(c/b:) izdanje od Nishkog SKCa:)
Renky Posted - 29/04/2008 : 18:28:11
Strašan napredak prema onome iz YU stripa.
Peyo Posted - 29/04/2008 : 12:50:47
Ovih nekoliko tabli mi odlično izgleda.

Veliki trud i talent ...
KuntaKinte Posted - 29/04/2008 : 12:38:10
Čisto poređenja radi, par crno-belih tabli:








forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000