forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Le Céleste noir
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 29/04/2008 : 01:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Vec negde sredinom maja u izdanju Delcourt-a izlazi prvi album Le Celeste noir, koji je nacrtao Vlada Krstic - Laci (Billy Wanderer u YU stripu), posle krace pauze od dvadesetak godina necrtanja stripova.
Prica onako, neka nebeska bica, borba dobra i zla, ali fenomenalno nacrtano (i nazalost prilicno usrano bezlicnim kolorom).

Links by Zlatko Milenkovic:
http://www.editions-delcourt.fr/aller_plus_loin/dossiers_bd/planete_43
www.editions-delcourt.fr/pdfplanete43.pdf

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 26/05/2008 06:40:55

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 29/04/2008 : 12:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Čisto poređenja radi, par crno-belih tabli:








Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 26/05/2008 06:41:57
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/04/2008 : 12:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ovih nekoliko tabli mi odlično izgleda.

Veliki trud i talent ...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 29/04/2008 : 18:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Strašan napredak prema onome iz YU stripa.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 29/04/2008 : 21:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
lepo izgleda.
da nisi pomenuo o kom se radi prva asocijacija bi mi bila Talaja:)
imaju slichan nachin tushiranja, pogotovo nabora na odetji...
ili ja po obichaju tripujem:))
kako god bilo - lepo je videti matorce kako se vrtju stripu... istina, verovatno osrednjim te ispraznim francuskim pizdarijama ali bolje ishta nego nishta, ne?
chekamo domatje(c/b:) izdanje od Nishkog SKCa:)

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 29/04/2008 : 23:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara
chekamo domatje(c/b:) izdanje od Nishkog SKCa:)


Jea, rajt. Litl tumorou.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 30/04/2008 : 00:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara
da nisi pomenuo o kom se radi prva asocijacija bi mi bila Talaja:)
imaju slichan nachin tushiranja, pogotovo nabora na odetji...
ili ja po obichaju tripujem:))


Mi tu

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 01/05/2008 : 20:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message  Reply with Quote
Ovo stvarno nema potrebe za bojama.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 01/05/2008 : 20:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Veština i trud su izuzetni.

Ali savremena francuska škola mi već ide na živce. Toliko insistiranja na fanatičnom "realizmu", bolje rečeno detaljizmu i stalnom, neprestanom, u svakom kadru iscrtavanju dekora u tančine, koji zagušuje crtež, usporava priču, a ničemu ne služi, sem da oduševi najšire laičke mase (i namuči crtača), dakle u komercijalne svrhe.

Pri tome, da bi što više ambijenta i scenografije stalo u kadrove - da bi se videlo, insistira se na širokim planovima. To za rezultat ima lošu režiju i glumu, jer vrlo često je neopravdano da kamera (oko posmatrača) bude odaljena, time se umanjuje dramski efekat, a gluma likova je loša i bezizražajna jer su lica suviše sitna.

Kao da Francuzi ne gledaju američke filmove (koji su još uvek najbolji, bar zanatski) i ne vide značaj krupnih planova - razne sadržine, a sa licima (glave, biste...) pre svega, koji u svakom filmu zasluženo zauzimaju značajan deo. Izgleda da ih tretiraju kao suviše lake za crtanje, pa time i nepotrebne.

Zato im je i savremena kinematografija nezanimljiva, a polako postaje i strip, koji se komercijalizovao, sa svim tim dekor hiper - realizmom, više od američkog i to na pogrešan način.

Sve ovo nije primenjivo samo na ovaj strip, nego na mnoge novije fr-belg crtače, a posebno na crtače sa naših prostora koji rade za njih i da bi dobili angažman moraju da slepo slušaju njihove (glupave - očigledno) urednike.

Gde se dede umetnički, autorski, slobodan pristup, koji je nekad bio sinonim za evropski strip?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 01/05/2008 : 20:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ja bi im naredio da svi crtaju kao Mignola bar godinu dana, dok ne nauče kako se radi.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 01/05/2008 : 23:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Krstic je stvarno mnogo napredovao,i ja ga se secam iz Yu stripa.Inace sam Ovaj katalog Planete pogledao pre postavljanja ovog topica i nisam imao pojma da se iza tog imena krije nas autor...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3303 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 04/05/2008 : 02:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Odlican crtez.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000