forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor Klasik 22: "Ocean"

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
acestroke Posted - 09/08/2011 : 11:44:19
od danas u strip knjizari SNK

Nolitta / Ferri
388 stranica


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
velka031 Posted - 29/08/2011 : 22:55:22
quote:
Originally posted by acestroke

Ali jos samo jedan (mali) dodatak:
Ja bi rekao da je kraj prvog zlatnog doba 'Uzas Seste Planete' (poslednji rad Nolitte), a ne 'Tigar', ali nisi bio tako daleko
;)



Ace, u tom periodu su Gamba i Segna pokvarili dosta priča, iako su Ferri i Donatelli bili na vrhunskom nivou, mislim da se zlatni period može nazvati samo onaj period gdje su Zagora radili Nolitta, Ferri i Donatelli i to od one priče koju je naveo Bruce, pa sve to "uplitanja" Gambe, Segne, Bignottija...
acestroke Posted - 29/08/2011 : 22:05:32
Ali jos samo jedan (mali) dodatak:
Ja bi rekao da je kraj prvog zlatnog doba 'Uzas Seste Planete' (poslednji rad Nolitte), a ne 'Tigar', ali nisi bio tako daleko
;)
Bruce Springsteen Posted - 29/08/2011 : 21:49:34
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Ferriev crtež postepeo ide uzlaznom linijom negde od "Nasilje u Darkwoodu i "Zarobljenici Crvene veštice", a već kod "Tajna služba" je vrhunski, i takav tempo kvaliteta drži, čak i više od toga, do "Beli Tigar", koji je ujedno na neki način i poslednja priča "zlatnog perioda"



Pa jebote, ti si veci Zagorovac nego sto sam ja i mislio. Bravo!




Drago mi je da imamo isti ukus, mislim na Ferriev crtež
acestroke Posted - 29/08/2011 : 20:01:07
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Ferriev crtež postepeo ide uzlaznom linijom negde od "Nasilje u Darkwoodu i "Zarobljenici Crvene veštice", a već kod "Tajna služba" je vrhunski, i takav tempo kvaliteta drži, čak i više od toga, do "Beli Tigar", koji je ujedno na neki način i poslednja priča "zlatnog perioda"



Pa jebote, ti si veci Zagorovac nego sto sam ja i mislio. Bravo!
Bruce Springsteen Posted - 29/08/2011 : 18:02:08
Ferriev crtež postepeo ide uzlaznom linijom negde od "Nasilje u Darkwoodu i "Zarobljenici Crvene veštice", a već kod "Tajna služba" je vrhunski, i takav tempo kvaliteta drži, čak i više od toga, do "Beli Tigar", koji je ujedno na neki način i poslednja priča "zlatnog perioda"
velka031 Posted - 29/08/2011 : 09:11:43
Nema šanse da je netko bolji od Ferrija, gledajući ukupan serijal... Na vrhuncu je bio toliko dobar da je neponovljiv doživljaj čitati ta remek djela (i Ocean je primjer, naravno)...
Bruce Springsteen Posted - 22/08/2011 : 20:35:28
Da, to je i nekadašnje glasanje na ovom forumu i pokazalo
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=33453&SearchTerms=Zagor
dsormaz1 Posted - 22/08/2011 : 19:47:49
Ferri, Donatelli, pa ostali.
PijaniPatak Posted - 22/08/2011 : 16:05:33
Zaista, Donatelli je crtac takvog kova da mozes da ga obozavas ili mrzis, bez sredine. To je covek koji je zajedno sa Ferrijem nosio na svojim ledjima najveci deo Zagorove epohe, te zbog toga ne mogu i necu da kritikujem njegov stil crtanja. Donateli je kralj i tacka!
hrvoje23 Posted - 22/08/2011 : 11:53:18
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ---dp---

U tome i jeste njegova velicina, sto je uspevao da bude rame uz rame Ferriju tolike godine


Ja sam jedan, od rjetkih vjerovatno, kojemu je Donatelli uvijek bio bolji od Ferrija...



Postoje neke stvari u kojima je i meni bolji, ali mi je Ferri generalno bolji. Medjutim, uvek sam radije citao Donatellijevog Zagora, i to bas zbog tih razlika kad je sam Zagor u pitanju (ne likovno vec karakterno) o kojima sam govorio u ranijim postovima






Što reći osim da se slažem u potpunosti!
globinjo Posted - 22/08/2011 : 04:59:35
quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ---dp---

U tome i jeste njegova velicina, sto je uspevao da bude rame uz rame Ferriju tolike godine


Ja sam jedan, od rjetkih vjerovatno, kojemu je Donatelli uvijek bio bolji od Ferrija...



Postoje neke stvari u kojima je i meni bolji, ali mi je Ferri generalno bolji. Medjutim, uvek sam radije citao Donatellijevog Zagora, i to bas zbog tih razlika kad je sam Zagor u pitanju (ne likovno vec karakterno) o kojima sam govorio u ranijim postovima


---dp--- Posted - 22/08/2011 : 03:46:45
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ---dp---

U tome i jeste njegova velicina, sto je uspevao da bude rame uz rame Ferriju tolike godine


Ja sam jedan, od rjetkih vjerovatno, kojemu je Donatelli uvijek bio bolji od Ferrija...



Postoje neke stvari u kojima je i meni bolji, ali mi je Ferri generalno bolji. Medjutim, uvek sam radije citao Donatellijevog Zagora, i to bas zbog tih razlika kad je sam Zagor u pitanju (ne likovno vec karakterno) o kojima sam govorio u ranijim postovima
Bruce Springsteen Posted - 19/08/2011 : 23:39:07
quote:
Originally posted by pravedni

Donatelli je odličan,ali Ferri je Ferri! Time je sve rečeno...



pravedni Posted - 19/08/2011 : 23:12:27
Donatelli je odličan,ali Ferri je Ferri! Time je sve rečeno...
Obi-wan Posted - 19/08/2011 : 22:51:49
quote:
Originally posted by ---dp---

U tome i jeste njegova velicina, sto je uspevao da bude rame uz rame Ferriju tolike godine


Ja sam jedan, od rjetkih vjerovatno, kojemu je Donatelli uvijek bio bolji od Ferrija...
---dp--- Posted - 19/08/2011 : 22:49:14
U tome i jeste njegova velicina, sto je uspevao da bude rame uz rame Ferriju tolike godine
teller Posted - 19/08/2011 : 10:32:36
nogo što,Donateli je bio crtač prve lige, pogledajte samo njegove naslovnice za Kit Tellera/Mali Rendžer(pola serijala od 250),
zar bi to mogao nacrtati neko škrabalo?Genij koji je imao tu ne/sreču da je crtao Zagora(bar veči dio epizoda) uz takvog maestra kao što je Ferri.
---dp--- Posted - 19/08/2011 : 06:01:15
quote:
Originally posted by teller

bravo -dp- ZIMSKA ZMIJA, KAPETAN ZMIJA, BRATIČ SIMON,SEDMA RUNDA....neponovljivo....i ništa bez Ferrija,nacrtao je sve najbolje od Zagora, dobro ni Donatelli nije za bacanje ali jedino je Ferri pravi Zagorov crtač...Nucio ima te kvalitete da ga možda zameni.



Daleko od tog da je za bacanje. Meni je Donatelli rame uz rame Ferriju, bez obzira na ociglednu superiornost Ferrija. No, Donatellijev Zagor, kako sam mnogo puta isticao, ima neke osobine koje Ferrijev nema (ne znam zasto je to tako). Na primer, izgleda odlucnije, reaguje brze i munjevito, surovije (slicno Texu).

Da ne spominjem legendarne price koje je nacrtao Donatelli, i za koje sam se vezao bas kao takve (i tesko mi je da ih zamislim kako bi izgledale da ih je Ferri crtao), kao sto su: Sloboda ili smrt, Povratak u Darkvud, Trenuci zebnje, Kraj tiranina, Poklic Sauka, Podvodno cudoviste, Snezni sokolovi, Blindirana soba, Odred straha (Tropical Corp), Obracun kod Big Beja, Horde zla...
---dp--- Posted - 19/08/2011 : 05:48:17
quote:
Originally posted by teller

pročitao tu stripčinu Ocean ovih dana po treči put(prvi pred 20 godina u ZS, drugi pre nekoliko godina u extra Zagoru i sada u klasik izdanju)i moji utisci nisu ništa drugaćiji od onih iz 80-tih...Nollita me oduševio po ko zna koji put, tako
odlično razrađena prića može proteći samo od njegovih moždanih vijuga,ako je i "ukrao" kakvu idejicu iz filmova 70-tih,odlično je to preneo u strip...O Ferriju tu ne treba trošit reći,to su bile njegove"zlatne godine", sve od jedrenjaka,gusarskih likova,podmorja,Oceana,crtanja emocija na licima(znojni invalid Hamad kod pogleda na ajkule)...
da skratim-savršenstvo.Posebno mi se ko klincu dojmila scena kad mornar pokazuje gusarima i Kapetanu Zmija rad pušaka pa onda razpali po njima in dok ga oni ne upucaju...ko klincu ta scena mi je bila(uz onu bacanja starog mornara ajkulama)možda i malo okrutna, sada mi djeluje samo realistična i daje Oceanu onu dozu ozbiljnosti da i Zagorovi prijatelju ponekad loše završe...velika šteta što Ludens u te klasike na stavlja naslovnice jer su sve za tu priću perfektne..ja bih možda radije za noseću naslovnicu izabrao Crnu zastavu ili Kapetan Zmija ali i ova Ocean(Na dnu mora ZS)je perfekcija.
Kad bi nekome "neznalici"morao preporućit neki strip Zagora onda je taj OCEAN idealno rešenje da se oduševi...ubrzo stiže i Zimska zmija u klasiku,ja se več veselim...ako je ikoji Zagor vrijedan dupliranja onda je to taj OCEAN.
Neznam za vas, meni je to odlično...i po treći put.



Da, to je prica koju bih mogao stalno iznova citati. I citao sam je vec nekoliko puta. Sve to sto si naveo, i jos dosta toga, naveo sam u svom komentaru na recenziju
emirem Posted - 17/08/2011 : 23:33:11
"Ocean" literatura obavezna za ovo ljeto na plazi....koje ja ne mogu niti primirisati!
giant Posted - 17/08/2011 : 20:24:11
Ja sam se na dilemu, koje izdanje Zagora da skupljam-ili kolekcionarski Ludens ili klasik, ipak nastavljam skupljati klasik i tako ...ipak mi je sam dizajn vrlo ok, i dopadaju mi se priče "stisnute" u jedan strip, tako da i na policama izgledaju super. Ova zadnja klasik knjižurina je, ako se ne varam najdebljija...(ili 2 najdebljija, ne znam, nemam svih zasada). Super edicija iako imam već ove priče u izdanju ZS/LMS i SD/Lu, evo uzimam i klasik i sve je na mjestu
kandraks Posted - 17/08/2011 : 15:27:47
Meni je Klasik jedno od najdrazih izdanja...
Iako sam sa brojem 18 "Zagor Protiv Vampira" poceo duplirati epizode i dalje ga uzimam a razlozi su slicni kao i kod Bruce-a, super je kad je epizoda kompletna a i dizajn je odlican, ima nekog smeka u sebi...
King Warrior Posted - 17/08/2011 : 15:18:20
Ja klasik nikada nisam ni uzimao, pogotovo sada kada marsira jos jedno KI izdanje. Sve te price imam vec u extra ediciji.
Bruce Springsteen Posted - 17/08/2011 : 15:15:32
@acestroke
U pravu si, u početku Extra edicija ima taj nedostatak, kasnije je to poboljšano
acestroke Posted - 17/08/2011 : 14:43:54
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Dupliram Klasik sa Extra serijom U Extra ima sve kao u originalu, dok mi je Klasik posebno drag zbog celovitosti priče i prelepog dizajna, a tek slede fenomenalne priče Brtić Simon, Zimska Zmija, Gnev Osaga...



Slazem se. Ali zar Klasik edicija nema bolje ljepivo na hrbatu nego Extra edicija, ili mi se to samo cini...? ne vjerujem da mi se je ni jedan klasik ikad raspao, dok mi se u extra ediciji stranice cesto raspadaju, zbog loseg ljepila.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000