forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Da li su ovo orginal pan posteri?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
andjelt Posted - 17/05/2012 : 11:48:43

Naleteo sam na ove aukcije slicajno pretrazujuci limundo. Tip se kune da su posteri orginal iz 1974 god., meni bas ne izgleda tako...

Šta vi mislite?


http://www.limundo.com/kupovina/Casopisi-Stripovi-Igre/Stripovi/Stari-stripovi/KOMADANT-MARK-PAN-POSTER-1974-GODINA-48-X-68-cm/5252191

http://www.limundo.com/kupovina/Casopisi-Stripovi-Igre/Stripovi/Stari-stripovi/KIT-TELER-PAN-POSTER-1974-GODINA-48-X-68-cm/5252206

http://www.limundo.com/kupovina/Casopisi-Stripovi-Igre/Stripovi/Stari-stripovi/ZAGOR-PAN-POSTER-1974-GODINA-48-X-68-cm-ODLICNO-STANJE/5252169
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Oki Posted - 31/03/2015 : 20:41:01
quote:
Originally posted by boddhisatva

http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&header=0&Action=1&Name=poster&NameDesc=0&SearchTypeCriteria=OR&SearchTypeDesc=2&Seller=&Buyer=&City=&Country=&aucCategoryID=0&SearchTypeTime=0&SearchTypeTimeValue=0&SearchType=1&submit=Tra%9Ei


A mogao bi čovjeku i olakšati pretragu...

http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&header=0&Action=1&Name=Pan+poster&NameDesc=0&SearchTypeCriteria=AND&SearchTypeDesc=2&Seller=&Buyer=&City=&Country=&aucCategoryID=0&SearchTypeTime=0&SearchTypeTimeValue=0&SearchType=1&submit=Tra%9Ei
boddhisatva Posted - 31/03/2015 : 15:37:09
http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&header=0&Action=1&Name=poster&NameDesc=0&SearchTypeCriteria=OR&SearchTypeDesc=2&Seller=&Buyer=&City=&Country=&aucCategoryID=0&SearchTypeTime=0&SearchTypeTimeValue=0&SearchType=1&submit=Tra%9Ei
ZokAlex Posted - 31/03/2015 : 14:21:53
Pozdrav,
moze li mi reci ko od clanova koja je vrednost dobro ocuvanih orginalnih pan postera?
lwood Posted - 18/05/2012 : 19:17:12
quote:
Originally posted by mamlaz

novi kruger:)



mamlaz Posted - 18/05/2012 : 17:46:28
novi kruger:)
mamlaz Posted - 18/05/2012 : 17:46:02
pih, tko sljivi interpunkciju:)
wolf Posted - 18/05/2012 : 15:03:10
Kad je već riječ o sličicama, nadam se da mi nitko neće zamjeriti što bih priupitao ima li netko ove brojeve:

28 41 74 77 81 109 125 126 133 176 177 182 206 211 216 234

Najvažnija mi je 41, jer mi jedina nedostaje u albumu, ali u međuvremenu sam nabavio jedan dodatni album u kojemu nedostaju sve ostale. Može i žive i izrezane, meni to ne igra previše ulogu.
andjelt Posted - 18/05/2012 : 12:00:15
@ korner ... sad sam pogledao i video da si ti pobedio na ovoj aukciji
http://www.limundo.com/kupovina/Kolekcionarstvo/Albumi-sa-slicicama/Junaci/Zagor/4618626

reci mi, da li je ta slicica 210 sa te aukcije orginalna ?
lwood Posted - 18/05/2012 : 11:47:58
quote:
Originally posted by korner

Nije mi jasno zašto jedni te isti članovi prave problem dali je nesto orginal ili ne posteri su orginal za mene i dali ti isti članovi imaju postere da to mogu potvrdit tako da nije sve kopija sto neko napise i uvjek sam se nosio s time nije bitno šta se napise već ko napise ovo je moj prvi komentar na bilo koju priču uvjek sam gledo ostat po strani ali vidim da ne vrijedi ja imam te iste postere ali lošije ocuvane i sigurno su orginal i nikad ne bi pitao na drugim foruma ili aukcijama dali su orginal ili ne i ovo nije prvi put da na drugim aukcijama neko pravi problem i eto moja priča se svodi na to da ću ja sigurno pokušat osvojit te postere a drugi neka pričaju da sam ovakav ili onakav a onda me mole za neku uslugu a nisu ni svjesni da nije problem u meni već u njima pozdrav svima koji su dobra i topla srca i onima koji misle da svi nesta mute i misle zaradit kruha bez motike vjerujtemi grese




znači po tebi nije bitno jeli nešto original ili ne?
korner Posted - 18/05/2012 : 01:55:33
Ti meni nemozes to platit ja u ovom trenutku imam 4 puna kompleta a u petom mi fali 15 slicica a ja se obvezujem da ću ti riješiti te sličice ako ne sve bar 2-3 gratis već imam 210 a znaš da sam imao i skoro sve ali moj dug prema Danijelu je to odneo na njegovu stranu i one su kod njega znaš i sam kad ti je trebalo da se nesta uzme da sam ja uvjek popustio i sada još uvjek im oko 160 duplo zagora pa ako treba tvojim prijateljima nek se jave pozdrav
andjelt Posted - 18/05/2012 : 01:47:42
Druze, ajd da mi zajebemo tu raspravu i da se dogovorimo za ove slicice što meni fale
zagor 104,108,188,198,210. Kao pravi kolekcionar imaćeš valjda toliko kolegijalnosti da mi pomognes da kompletiram nesto sto godinama skupljam, a ja cu ti se adekvatno oduziti ... novcano ili nesto sto ti treba
korner Posted - 18/05/2012 : 01:41:24
Sve je to ok ali nerazumijem šta postizete s time da nekog oblatite da prodaje fus robu dali je neko zazalio radi toga dali ti mene možeš sprecit da ostavim ponudu na te aukcije mislim da bi trebao svako na ovom forumu vodit svoje brige a ne tuđe zato nemojmo drugim ljudima na bilo kojim aukcijama uskratit da prodaju svoje pa makar i lažno i ako kupimo za to smo sami krivi nitko nas nije na to naterao pozdrav i nemoj se naći uvreden jer mi to stvarno nije bio cilj
andjelt Posted - 18/05/2012 : 01:26:59
izvini druze, ali smesno postaje ... želim ti da nadjes i da kupiš to sto trazis i da te to učini srećnim.
Laku noc
korner Posted - 18/05/2012 : 01:26:17
Nemoj se odmah nać da imam nesto protiv tebe ali dopizdilo mi kupovat lažne stvari i glumiti budalu a kad mi stignu ja vidim da su prave a nemam pravo glasa nadam se da si shvatio moj problem
korner Posted - 18/05/2012 : 01:21:57
Nisam samo tebe da spominjem nego da ti uvidim da ja za svoje novce mogu da kupim šta hoću da me ti ili neki drugi nebi upisali kao neku budalu koja voli nesta jer sam do sada imao lošeg iskustva sa osobama koje ne zanima ono sto Nas druge zanima zato meni da se neko drugi naljuti ma mene nikad nisam ništa komentiro niti davao savjete ali nije prvi put da nesta hoću kupit a da za pojedince nije orginal
andjelt Posted - 18/05/2012 : 01:14:00
druze, želim ti sve najbolje i pozdrav od toze
korner Posted - 18/05/2012 : 01:11:02
Evo kad smo kod toga 70% moji stripova sam kupio kod Ratka sto ns aukcijama sto privatno i većinu dobio na poklon jer je vidio da nisam neki vakav ili nakav kako ljudi kažu i nisam stigo da odem na otvorenje striparnice gdje sam trebao ići sa gospodinom gasom iz Osijeka ili dcrapo sa stripova com jer sam bio sprecen i pogledah slike s otvorenja i vidjeh uokvirenje slike Pan postere Odmah sam nazvao Ratka da vidim dali ima još da ih kupim jer sam zainteresiran i on mi je rekao da se može nabaviti znaci da ih ima samo ih treba naći ili prepoznat da su pravi pozdrav nadam se da nisam nikoga uvredio

andjelt Posted - 18/05/2012 : 01:03:58
quote:
Originally posted by korner

Nisam mislio samo na tebe pusti ljude da rade i prodaju i ti sigurno nećeš ostavit ponudu o 50€ ali drugi hoće i ja to cjenim na limundu nisam prodao ni jedan predmet niti hoću nego samo kupujem i hoću da kupim bez tvog savjeta nemoj se umarat tuđim aukcijama nadam se da si shvatio moj i tvoj problem jer neću ja kupovat i davat novac da bi ti piso na forumu da sam ja budala koja je platila ovoliko ili onoliko svaka aukcija ima svoju cjenu i kupca i svako voli nekog ili nesto zato strpljenja za sve koji skupljaju svašta


Ne razumem te druze. Odakle ti znas da ja ne bih ostavio ponudu od 50€? Malo vise novca sam ja ostavio na stripove nego sto ti mislis očigledno ... ali, to nije bitno sad.
U svakoj grani kolekcionarstva, pravi kolekcionari ne vole i to im je rak rana kada se pojavi neka replika koja naizgled izgleda kao orginal. Što se mene tiče tako je i ovde. Nekoliko puta sam ukazao ovde na predmete koji su meni lično sumnjivi i pitao ostale kolekcionare za misljenje. Ne vidim šta sam tu loše uradio.
Ako sam te iz ko zna kog razloga uznemirio ovim topikom, evo javno ti se izvinjavam.
Šta ti meni zapravo zameras?

... ne želim da budem grub, ali ako ti se ne svidja šta piše u ovom topiku nemoj ga otvarati, što kažu "šta zagorči ne mora se zagristi".
Ni u jednom trenutku tebe nisam etiketirao kao budalu ...
korner Posted - 18/05/2012 : 00:52:54
Nisam mislio samo na tebe pusti ljude da rade i prodaju i ti sigurno nećeš ostavit ponudu o 50€ ali drugi hoće i ja to cjenim na limundu nisam prodao ni jedan predmet niti hoću nego samo kupujem i hoću da kupim bez tvog savjeta nemoj se umarat tuđim aukcijama nadam se da si shvatio moj i tvoj problem jer neću ja kupovat i davat novac da bi ti piso na forumu da sam ja budala koja je platila ovoliko ili onoliko svaka aukcija ima svoju cjenu i kupca i svako voli nekog ili nesto zato strpljenja za sve koji skupljaju svašta
andjelt Posted - 18/05/2012 : 00:51:12
Na darkwood forumu je već pisano o ovome

evo u vezi pan postera sta kaze sloba :
"Ti posteri su jako retki, a da su originalni. I Srbiji i u Hrvatskoj su dostampani u solidnoj kolicini, ali se lako primeti razlika izmedju originala i kopije, iako je jedna serija jako dobro uradjena.

Od strip junaka, na Pan posterima postoje jos i Dr. Zistis i Lun kralj ponoci."
a onda Dveribad dodaje
"Ti posteri su se naručivali poštom i dolazili bi u nekakvoj kartonskoj tubi na kojoj je bila adresa primatelja(na malom cijelom zaljepljenom papiru je bila vaša adresa,napisana na pisaćoj mašini).Mislim da još negdje imam tu orginalnu kartonsku tubu,kaja je inače odlično čuvala sadržaj koji je unutra.Vrhovi tube su bili zatvoreni nekakvim plastičnim čepovima(ako se dobro sjećam).
Inače,ja sam s orginala kopirao te postere(zagor,tex,mark,blek,kit) i uradio po 500 primjeraka svakog junaka,a ideja je bila da ih djelim kolekcionarima ili poklanjam te kopije uz neke stripove.Obzirom da ih je trebalo skenirati,a da ne ispadne da kopiram orginal,na tim kopijama nema nikakvog natpisa(izbrisano je PAN poster i ona sitna štampana slova na lijevoj strani ...npšro "dnevnik".Novi Sad....itd...).
Vjerojatno je nekoliko ljudi primjetilo da sam u te postere pakirao i zaštićivao stripove kada sam ih slao sa aukcija.To su čiste kopije na nešto tvrđem papiru.Još uvijek imam te filmove i dosta dobro je to urađeno,ali je očito da je kopirano i korišteno u propagandne svrhe.Mislim da sam to radio 2004 godine.

Naknadno se pojavilo nekoliko fuš pokušaja,ali jedan lik iz N.Sada je to odlično kopirao.Od orginala se razlikuje po teksturi boje,nešto slabije prozirnosti papira na dnevnom svijetlu i postoje, na toj odlično odštampanoj kopiji ,nekoliko detalja koji odudaraju od orginala.Na Tex-ovom posteru je fulana boja u par nijansi,a na Zagorovom je greška vidljivija.Inače,to su jedina dva postera koja su poprilično dobro odrađena u kopiranom izdanju.Papir je identičan sa orginalom,pa se teško razaznaje.
Vrlo uočljiva razlika tih kopija u odnosu na orginal su upravo ta sitna slova u lijevom dijelu postera,duž ruba.U orginalu su nešto mutnija ta slova.
Poster od Mikija je rađen(isti kao i na albumu sa sličicama),ali mislim da nije išao u prodaju(možda Srbija i blizina).Crtali su ih talijanski crtači i može se otkrit tko ih je radio,mislim da negdje imam taj podatak.
Vidjet ću i probat pronać orginalni paket(tubu),pa javim."
uostalom to je ovaj topik:
http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=1026.15
andjelt Posted - 18/05/2012 : 00:44:14
Druže? jel ti dobro ?
korner Posted - 18/05/2012 : 00:42:54
Nije prvi put da neko povuče pitanje šta je to a nije ponudio ni 2 kune da bi znao dali je orginal ili ne a bitno da je stavio na forum da je neka budala dala 35 kuna za jednu slicicu a pojedini te iste sličice skupinama 10 godina i nemogu ih skupit i opet nije problem u prodavcima već u kupcima jer su oni loši i prevaranti kupuju kopirano zato bolje da se ne javljaju i da ne ostavljaju ponude na nesta kopirano ili sto nije orginal već da puste nas loše i prevarante da to kupimo ja ih molim za strpljenje pozdrav svima
andjelt Posted - 18/05/2012 : 00:35:14
?
korner Posted - 18/05/2012 : 00:28:48
Nije mi jasno zašto jedni te isti članovi prave problem dali je nesto orginal ili ne posteri su orginal za mene i dali ti isti članovi imaju postere da to mogu potvrdit tako da nije sve kopija sto neko napise i uvjek sam se nosio s time nije bitno šta se napise već ko napise ovo je moj prvi komentar na bilo koju priču uvjek sam gledo ostat po strani ali vidim da ne vrijedi ja imam te iste postere ali lošije ocuvane i sigurno su orginal i nikad ne bi pitao na drugim foruma ili aukcijama dali su orginal ili ne i ovo nije prvi put da na drugim aukcijama neko pravi problem i eto moja priča se svodi na to da ću ja sigurno pokušat osvojit te postere a drugi neka pričaju da sam ovakav ili onakav a onda me mole za neku uslugu a nisu ni svjesni da nije problem u meni već u njima pozdrav svima koji su dobra i topla srca i onima koji misle da svi nesta mute i misle zaradit kruha bez motike vjerujtemi grese
srdjandj Posted - 17/05/2012 : 23:44:52
quote:
Originally posted by Lastan

quote:
Originally posted by srdjandj

Posteri su originalni, 100%!



Niti jedan od ovih postera nije orginalan.Nemoguće da su ovoliko sjajni(odraz blica).Boje su prejake i papir je previše sjajan.Na orginalima se prilikom slikanja može stvorit odbljesak na dijelu papira na kojem nema boje(slike),ali odbljesak sa slike je nemoguć kod orginala.Nije prvi puta da su se pojavile kopije.Na takvom papiru ti posteri nisu rađeni jer taj sjajni papir ne upija boju.Na takvom papiru sigurno nisu rađeni.
Moj dojam.



Imao sam ja ove postere kao dete, čak se sećam i da sam ih naručio i dobio u originalnoj futroli. Kasnije je to bačeno, no nije to tema, meni se u prvi mah učinilo da su originalni i moguće da su čuvani baš u takvoj originalnoj futroli i mogli bi biti i dan danas isti kao i kad su kupljeni.
No, ako ti kažeš da nisu originalni(verujem da se bolje razumeš u ove stvari, jer si se susretao godinama sa svim i svačim), ja ti verujem!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000