forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 20 grafičkih novela koje morate pročitati

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
PR0T0N Posted - 05/06/2012 : 17:25:16
http://www.happynovisad.com/strip/20-grafickih-novela-koje-morate-procitati.8246.htm

Ima li vaših favorita na listi?
Ili još bolje, ako nema, koji su?
19   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
petar.pan Posted - 08/06/2012 : 18:50:10
naslov članka je "20 grafičkih novela koje morate pročitati" i s njim se potpuno slažem, nigdje ne piše da su to najbolje grafičke novele ikad ni išta slično, samo smo ga po običaju malo krivo protumačili
The Kid #9 Posted - 07/06/2012 : 22:26:19
Očigledno su zanemarili izdanja koja nisu prevođena na ovdašnje jezike, pa se samim tim i lista ne može uporediti sa pravim stanjem.
feniks Posted - 06/06/2012 : 13:12:47
Death Notes i Blankets nisam citao (jos)
Kod mene je situacija obrnuta >
Pri dnu Scott Pilgrim, Maus, Palestina, Persepolis i Crna rupa
a vrh Scalped i 100 metaka.
Sve ostalo sredina
Johnny Difool Posted - 06/06/2012 : 09:42:59
Lista je zapravo najvećim dijelom igranje na sigurno, sve redom ziceri.
Ali naravno, tko može odoljeti svim Batmanima, From Hell, Persepolisu, Mausu, Crnoj rupi, Hellboyu, Vendetti itd., itd.
Makar, među ovim naslovima meni su Preacher i Scott Pilgrim pri dnu, dok bi pri vrhu bili Maus, Palestina, Persepolis i Crna rupa. Uz napomenu da Death Notes i Blankets nisam čitao.
Ostatak po sredini, teško mi je odrediti redosljed.
mike Posted - 06/06/2012 : 00:06:30
quote:
Originally posted by C Celtic

quote:
Originally posted by Markos

Ova lista očito podrazumijeva da je "grafička novela" tj. "crtani roman" samo američka produkcija...
Lista je ok, ali meni recimo fale Ofucani holivudski film, "Jimmy Corrigan, the Smartest Kid on Earth", Asterios Polyp itd...





Što se tiče Betmena , ne mogu da razumem tu opsednutost Milerom , čovek je uzeo pare napravivši od jednog prevaziđenog superheroja kao nekog mislioca i filozofa i mi sad kao padamo u nesvest od njegovih tobože visokoumnih razmišljanja i dijaloga.



Ne "kao" padamo nego stvarno padamo . I bas se dobro osjecam zbog toga. Jer Millerov Batman je jebeno dobar. Cak tako dobar, da jos nikome u poslednjih 25 godina nije uspjelo napravit boljeg.
kreŠa Posted - 05/06/2012 : 22:31:15
Koliko sam ja primetio, ovo su sve stripovi koji su ili će biti izdati kod nas, verovatno se sastavljač liste orijentisao prema tome. :)
Mr. Bushido Posted - 05/06/2012 : 22:20:20
quote:
Originally posted by Mord

a ne znam. ne bi li taf omrazeni termin trebao obuhvacati stripove kod kojih je naglasak na sadrzaju. meni je hellboy primjer slikovnice.


Ne znam, mislim da Hellboy i B.P.R.D. imaju prilično sadržaja.

A i slikovnice su stripovi.
C Celtic Posted - 05/06/2012 : 22:12:08
quote:
Originally posted by Markos

Ova lista očito podrazumijeva da je "grafička novela" tj. "crtani roman" samo američka produkcija...
Lista je ok, ali meni recimo fale Ofucani holivudski film, "Jimmy Corrigan, the Smartest Kid on Earth", Asterios Polyp itd...




Moram reći da si potpuno u pravu što se tiče "Ofucanog holivudskog filma " , to je zaista sjajan strip , ostalo nisam čitao ali ne sumnjam u tvoj izbor , s obzirom da ( ovo nije nikakvo podilaženje ) ono što izdaješ zaista odgovara mom ukusu.
Što se tiče Betmena , ne mogu da razumem tu opsednutost Milerom , čovek je uzeo pare napravivši od jednog prevaziđenog superheroja kao nekog mislioca i filozofa i mi sad kao padamo u nesvest od njegovih tobože visokoumnih razmišljanja i dijaloga .
Meni lično više znači jato Pratovih galebova iznad okeana od lelemudanja ostarelog šišmiša u smešnom kostimu.
King Warrior Posted - 05/06/2012 : 21:47:01
quote:
Originally posted by Mord

meni je hellboy primjer slikovnice.


uh, ovu rijec nisi trebao uzeti. Upravo dosta GN nisu nista drugo do slikovnice i to u pravom smisliu rijeci
Mord Posted - 05/06/2012 : 21:43:08
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Mord

samo ne znam sto hellboy tamo radi.



Možda zato što je sjajan strip?

a ne znam. ne bi li taf omrazeni termin trebao obuhvacati stripove kod kojih je naglasak na sadrzaju. meni je hellboy primjer slikovnice.
King Warrior Posted - 05/06/2012 : 21:41:48
Zaista je tesko napraviti uzi izbor, ima tu jos dosta stvari koje bi lezerno mogle uci u top 10, kao npr. Vagabond, Vinslusov Pinokio, Jos najmanje dvije stvari od Taniguchija, Ottov Dead End, Heute ist der letzte Tag vom Rest deines Lebens, Putovanje u Italiju itd...
Mhejl Posted - 05/06/2012 : 21:26:30
Ne bih izbacio "Black Hole" i "DKR", ali za ostalo se slažem.

Što se tiče najboljih manga-predstavnika, oprijedijelio bih se za... pa, recimo Tezukinog "Budu", bilo koji horor-strip Kazua Umezua, ranog "Berserka", "I am a Hero" i Iwaakijevog "Parazita". Napominjem da me u mangama najviše interesuje horor i kaidan.

No to su naslovi koji, uglavnom, zahtijevaju određeno predznanje i poznavanje stilskih pravaca jap. škole stripa, dok je lista prije u formi instant-preporuka.
Mr. Bushido Posted - 05/06/2012 : 21:24:41
quote:
Originally posted by Mord

samo ne znam sto hellboy tamo radi.



Možda zato što je sjajan strip?
King Warrior Posted - 05/06/2012 : 21:17:18
Sa liste nisam procitao Death Note i Ghost World(kanim se vec neko vrijeme, ali gledao sam film).
Pilgrima, Hellboya, oba Millerova Batmana, 100 metaka i Black Hole bih hladno izbacio sa liste.
Dodao bih A Distant Neighborhood, Kingdom Come, The Walking Dead, Ennisovog Punishera, Sambrove i Fun Home.
I Demon ludila, naravno.
Mord Posted - 05/06/2012 : 20:40:28
Meni je lista ok. samo ne znam sto hellboy tamo radi.
kiky Posted - 05/06/2012 : 18:05:08
sa liste pročitao FROM HELL
a PERSEPOLIS pogledao u formi odličnog dugometražnog animiranog filma
Markos Posted - 05/06/2012 : 17:56:52
Ova lista očito podrazumijeva da je "grafička novela" tj. "crtani roman" samo američka produkcija...
Lista je ok, ali meni recimo fale Ofucani holivudski film, "Jimmy Corrigan, the Smartest Kid on Earth", Asterios Polyp itd...
Mhejl Posted - 05/06/2012 : 17:41:15
Pa ako im je "Death Note" predstavnik vrhunskih mangi, onda bolje da su ih potpuno zanemarili.

Dodao bih "Habibi" na listu, zaslužuje da se tu nađe. Nije mi jasno šta "Scott Pilgrim" traži tu, ali dobro, ukusi se (definitivno!) razlikuju.
Poli Posted - 05/06/2012 : 17:34:45


hah haha, mojih ima mozda 5-6 :DD


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000