forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 20 grafičkih novela koje morate pročitati
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

PR0T0N
Starting Member



39 Posts

Member since 22/10/2009

Posted - 05/06/2012 : 17:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit PR0T0N's Homepage  Send PR0T0N a Private Message  Reply with Quote
http://www.happynovisad.com/strip/20-grafickih-novela-koje-morate-procitati.8246.htm

Ima li vaših favorita na listi?
Ili još bolje, ako nema, koji su?

Poli
Advanced Member



Slovenia
37335 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/06/2012 : 17:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


hah haha, mojih ima mozda 5-6 :DD


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 05/06/2012 : 17:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Pa ako im je "Death Note" predstavnik vrhunskih mangi, onda bolje da su ih potpuno zanemarili.

Dodao bih "Habibi" na listu, zaslužuje da se tu nađe. Nije mi jasno šta "Scott Pilgrim" traži tu, ali dobro, ukusi se (definitivno!) razlikuju.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/06/2012 : 17:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ova lista očito podrazumijeva da je "grafička novela" tj. "crtani roman" samo američka produkcija...
Lista je ok, ali meni recimo fale Ofucani holivudski film, "Jimmy Corrigan, the Smartest Kid on Earth", Asterios Polyp itd...

Trouble will find me
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7311 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 05/06/2012 : 18:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
sa liste pročitao FROM HELL
a PERSEPOLIS pogledao u formi odličnog dugometražnog animiranog filma
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 05/06/2012 : 20:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Meni je lista ok. samo ne znam sto hellboy tamo radi.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/06/2012 : 21:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Sa liste nisam procitao Death Note i Ghost World(kanim se vec neko vrijeme, ali gledao sam film).
Pilgrima, Hellboya, oba Millerova Batmana, 100 metaka i Black Hole bih hladno izbacio sa liste.
Dodao bih A Distant Neighborhood, Kingdom Come, The Walking Dead, Ennisovog Punishera, Sambrove i Fun Home.
I Demon ludila, naravno.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/06/2012 : 21:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

samo ne znam sto hellboy tamo radi.



Možda zato što je sjajan strip?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 05/06/2012 : 21:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ne bih izbacio "Black Hole" i "DKR", ali za ostalo se slažem.

Što se tiče najboljih manga-predstavnika, oprijedijelio bih se za... pa, recimo Tezukinog "Budu", bilo koji horor-strip Kazua Umezua, ranog "Berserka", "I am a Hero" i Iwaakijevog "Parazita". Napominjem da me u mangama najviše interesuje horor i kaidan.

No to su naslovi koji, uglavnom, zahtijevaju određeno predznanje i poznavanje stilskih pravaca jap. škole stripa, dok je lista prije u formi instant-preporuka.

Edited by - Mhejl on 05/06/2012 21:30:11
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/06/2012 : 21:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Zaista je tesko napraviti uzi izbor, ima tu jos dosta stvari koje bi lezerno mogle uci u top 10, kao npr. Vagabond, Vinslusov Pinokio, Jos najmanje dvije stvari od Taniguchija, Ottov Dead End, Heute ist der letzte Tag vom Rest deines Lebens, Putovanje u Italiju itd...
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 05/06/2012 : 21:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Mord

samo ne znam sto hellboy tamo radi.



Možda zato što je sjajan strip?

a ne znam. ne bi li taf omrazeni termin trebao obuhvacati stripove kod kojih je naglasak na sadrzaju. meni je hellboy primjer slikovnice.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/06/2012 : 21:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

meni je hellboy primjer slikovnice.


uh, ovu rijec nisi trebao uzeti. Upravo dosta GN nisu nista drugo do slikovnice i to u pravom smisliu rijeci
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 05/06/2012 : 22:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ova lista očito podrazumijeva da je "grafička novela" tj. "crtani roman" samo američka produkcija...
Lista je ok, ali meni recimo fale Ofucani holivudski film, "Jimmy Corrigan, the Smartest Kid on Earth", Asterios Polyp itd...




Moram reći da si potpuno u pravu što se tiče "Ofucanog holivudskog filma " , to je zaista sjajan strip , ostalo nisam čitao ali ne sumnjam u tvoj izbor , s obzirom da ( ovo nije nikakvo podilaženje ) ono što izdaješ zaista odgovara mom ukusu.
Što se tiče Betmena , ne mogu da razumem tu opsednutost Milerom , čovek je uzeo pare napravivši od jednog prevaziđenog superheroja kao nekog mislioca i filozofa i mi sad kao padamo u nesvest od njegovih tobože visokoumnih razmišljanja i dijaloga .
Meni lično više znači jato Pratovih galebova iznad okeana od lelemudanja ostarelog šišmiša u smešnom kostimu.

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/06/2012 : 22:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

a ne znam. ne bi li taf omrazeni termin trebao obuhvacati stripove kod kojih je naglasak na sadrzaju. meni je hellboy primjer slikovnice.


Ne znam, mislim da Hellboy i B.P.R.D. imaju prilično sadržaja.

A i slikovnice su stripovi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 05/06/2012 : 22:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam ja primetio, ovo su sve stripovi koji su ili će biti izdati kod nas, verovatno se sastavljač liste orijentisao prema tome. :)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 06/06/2012 : 00:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

quote:
Originally posted by Markos

Ova lista očito podrazumijeva da je "grafička novela" tj. "crtani roman" samo američka produkcija...
Lista je ok, ali meni recimo fale Ofucani holivudski film, "Jimmy Corrigan, the Smartest Kid on Earth", Asterios Polyp itd...





Što se tiče Betmena , ne mogu da razumem tu opsednutost Milerom , čovek je uzeo pare napravivši od jednog prevaziđenog superheroja kao nekog mislioca i filozofa i mi sad kao padamo u nesvest od njegovih tobože visokoumnih razmišljanja i dijaloga.



Ne "kao" padamo nego stvarno padamo . I bas se dobro osjecam zbog toga. Jer Millerov Batman je jebeno dobar. Cak tako dobar, da jos nikome u poslednjih 25 godina nije uspjelo napravit boljeg.

Jack the Black.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/06/2012 : 09:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Lista je zapravo najvećim dijelom igranje na sigurno, sve redom ziceri.
Ali naravno, tko može odoljeti svim Batmanima, From Hell, Persepolisu, Mausu, Crnoj rupi, Hellboyu, Vendetti itd., itd.
Makar, među ovim naslovima meni su Preacher i Scott Pilgrim pri dnu, dok bi pri vrhu bili Maus, Palestina, Persepolis i Crna rupa. Uz napomenu da Death Notes i Blankets nisam čitao.
Ostatak po sredini, teško mi je odrediti redosljed.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1917 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 06/06/2012 : 13:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
Death Notes i Blankets nisam citao (jos)
Kod mene je situacija obrnuta >
Pri dnu Scott Pilgrim, Maus, Palestina, Persepolis i Crna rupa
a vrh Scalped i 100 metaka.
Sve ostalo sredina
Go to Top of Page

The Kid #9
Starting Member



35 Posts

Member since 06/05/2012

Posted - 07/06/2012 : 22:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send The Kid #9 a Private Message  Reply with Quote
Očigledno su zanemarili izdanja koja nisu prevođena na ovdašnje jezike, pa se samim tim i lista ne može uporediti sa pravim stanjem.
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 08/06/2012 : 18:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
naslov članka je "20 grafičkih novela koje morate pročitati" i s njim se potpuno slažem, nigdje ne piše da su to najbolje grafičke novele ikad ni išta slično, samo smo ga po običaju malo krivo protumačili
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000