forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Aleksandar Zograf: OHRABRENJA u prodaji

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
zokalav Posted - 15/08/2019 : 12:47:57
U septembru 2019. godine iz štampe će izaći novi strip album u izdanju „Devete dimenzije“. Riječ je o strip albumu stripskog velemajstora iz Pančeva Aleksandra Zografa alias Saše Rakezića. Strip album nosi naslov „Ohrabrenja“, format je B5, tvrde korice, 100 stranica u boji. Tiraž 300 primjeraka. Više detalja uskoro na našim stranicama.

Cijena 15 KM

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zokalav Posted - 25/09/2019 : 15:08:46
uskoro nova dostava
Zograf
Parabellum br. 9
zokalav Posted - 25/09/2019 : 12:19:29
quote:
Originally posted by zokalav

Strip je stigao u striparnicu Alan Ford
kao i kod Osmana u Brčko

živjeli



Već rasprodato, pa vi vidite ;)

https://alanford.co.rs/stripovi/deveta-dimenzija/ohrabrenja/
zokalav Posted - 19/09/2019 : 10:42:22
Strip sutra stiže u HR
striparnica
Stripovi na kvadrat
zokalav Posted - 16/09/2019 : 10:34:46
Strip je stigao u striparnicu Alan Ford
kao i kod Osmana u Brčko

živjeli
zokalav Posted - 12/09/2019 : 10:14:23
Strip je u prodaji
uskoro u striparnicama
sumohrvat Posted - 28/08/2019 : 18:00:53
.
anto Posted - 19/08/2019 : 22:45:55
quote:
Originally posted by zokalav


jedini problem kod Zografa je što moraš razmišljati dok čitaš njegove stripove....kod Zagora baš i ne...drago mi je da je neko kupio svih 13 Zagorovih naslovnih strana i sve trinaest brojeva pročitao jer jbg..... drukčija je naslovna strana možda je drugi strip u pitanju...divnoo... hahahahaha


ako ovo nije uterivanje kite do balčaka zagorovcima,ne znam šta je.
zoko majstore
zokalav Posted - 19/08/2019 : 14:50:46
Uh dobro
zakuhalo se dok me nije bilo
strip je otišao u štampu....odličan je album...naravno ja kao izdavač to gledam iz drugog ugla ali hvala kolegi koji je postavio Zografovu biografiju...

jedini problem kod Zografa je što moraš razmišljati dok čitaš njegove stripove....kod Zagora baš i ne...drago mi je da je neko kupio svih 13 Zagorovih naslovnih strana i sve trinaest brojeva pročitao jer jbg..... drukčija je naslovna strana možda je drugi strip u pitanju...divnoo... hahahahaha

šalim se
uskoro ću da postavim par strana stripa pa....
verab Posted - 17/08/2019 : 19:52:30
ono što vrijedi ima jaču kontru

i vjerovao ili ne, slažem se s tobom.



stinky Posted - 17/08/2019 : 19:28:59
quote:
Originally posted by verab

ali postoji pjena, zapjenjeni pojedinci, postoji nešto stvarno, nešto što nisam ja izmislio.



pa to postoji, jednako kao što postoje zapjenjeni pojedinci kontra bonelija, čak zaglupljeni pojedinci kontra bonelija

ako tebe iritiraju ovi prvi, mene iritiraju ovi drugi
a čak su ti drugi bliže nekoj patetičnoj gesti, nekom umaštanom prosvjetiteljstvu, ako već hoćeš pričati na razini frontovske borbe

u svakom slučaju, ne treba(š) doživljavati forumske komentare koji ništa ne znače, tako fatalno. ako postoji pokret kojega nosi zograf hejt (od čega smo mi i pošli, prema tvom upisu), onda bih se mogao složiti s tobom da tu nešto ne štima sa fenomenom zagor. ali, ja sam bio unutra, gledao sam samu srčiku tog fenomena vlastitim očima, čovječe!!, i ne vidjeh to na razini na kojoj si ti inicijalno predstavio. pojedini ekscesi, kako rekoh, to postoji - kako na jednoj, tako i na drugoj strani.
verab Posted - 17/08/2019 : 17:52:12
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by lwood

Kako nije? Čemu onda uopće izdavački izlog? Valjda je cilj izdavača privuč šta veći broj potencijalnih kupaca?


reci, jel' postoji neki strip koji ti ne možeš smislit?
ajde recimo da je to tarzan, ne voliš gledat kako goli muškarac skače po africi, russ manning ti je sprdačina od crtača, scenarij sranje i za vrtičku dob...itd. jesi li ti onda potencijalni kupac tog izdanja i bi li išao na topik di izdavač predstavlja svoje izdanje russ manningovog tarzana? nisi potencijalni kupac i ne vjerujem da bi išao na taj topik.


Potencijalni kupac je svatko tko ima 15 km.


potencijalni ubojica je svatko ko ima nož i bar jednu ruku.
verab Posted - 17/08/2019 : 17:48:15
kvragu i kvotanje. ne ide mi...
verab Posted - 17/08/2019 : 17:47:13
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by verab




"zograf hejt" jest nešto smiješno, ali ne i očito. ne znam otkud ti to?? ja to, recimo, ne vidim. tko je taj koji mrzi zografa, pogotovo ako je to maltene nekakav program, kako po tebi ispada. ti praktički nastupaš kao da postoji stranka sa programom "mrzi zografa".





otkud mi to? pa recimo iz topica o zs13 naslovnicama, ili onog poll-a... ja ne pamtim da je ikad netko zbog jednog stripa prijetio batinama autoru, zazivao "kažnjavanje izdavača" (ma što to značilo), a pogotovo ne zbog jednog crteža ili naslovnice.
no to je više vezano uz fenomen zagora nego uz samog zorgafa kao autora. jasno, ne postoji stranka sa programom kontra zografa, ali postoji pjena, zapjenjeni pojedinci, postoji nešto stvarno, nešto što nisam ja izmislio.

quote:
Originally posted by stinky

[quote]Originally posted by verab

hoću ti samo reći da ismijavanje ne vodi ničemu, ako to ismijavanje baziraš na promatranju besmislenog (ili bestijalnog) spektakla. to je kao da gledaš ljude koji se prostituiraju po tv-emisijama, komentiraš ih sa ekipicom - a sami ste dio toga, jer gledate te besmislenosti. razumiješ, kad malo staneš, razmisliš, vidiš i sam promašenost vlastite pozicije.



ovo stoji. pogotovo ukoliko tražiš po kanalima big brothere, farme, zorgafe, živote na vagi... samo da bi im se rugao.

Red Marquis Posted - 17/08/2019 : 17:35:58
quote:
Originally posted by Macon

"on se sada, preko Zagora, našao na tren u jednoj pozornosti"

Pročitaj njegovu stripovsku biografiju gore i pitaj se ako je Zagorova naslovna stvarno jedna pozornost za njega. Gore je navedenih više najznačajnijih svetskih izdavaća alternativnog stripa kao što su Fantagraphics i L'Association. Zograf je več dugo međunarodno ime.


Ti našao da objašnjavaš onima koji svet van Bonelija nisu upoznali.
stinky Posted - 17/08/2019 : 17:00:04
ma govorim o strip-sceni koju prezentira scom i slična mjesta. tu je definiran interes publike, praktički jedini kojega ja znam i koji je relevantan za mene (a i, pravo rečeno, to je općenito relevantan interes publike).
specificiranje interesa i ulaženje u neke stripovske oaze, nije predmet mog zanimanja. zograf se nije mapirao na bazičnoj razini; može ti se ne sviđati, ali to je jednostavno tako.
i meni je vrh, recimo, Škobaljevo istraživanje obrednih gomila i povezivanje sa stećcima, ali 99,99% ljudi nije ni čulo za tog autora i za tu knjigu.

svjetski izdavači alternative malo znače za bazičnu strip publiku. nema pojma je li IKADA otvoren topic o zografu - nitko se ne zanima za njega. tebi je izgleda stalo, pa ipak nisi otvorio temu da provjeriš kako bi je i bi li uopće mogao razviti.
Macon Posted - 17/08/2019 : 16:39:41
"on se sada, preko Zagora, našao na tren u jednoj pozornosti"

Pročitaj njegovu stripovsku biografiju gore i pitaj se ako je Zagorova naslovna stvarno jedna pozornost za njega. Gore je navedenih više najznačajnijih svetskih izdavaća alternativnog stripa kao što su Fantagraphics i L'Association. Zograf je več dugo međunarodno ime.
stinky Posted - 17/08/2019 : 16:34:35
quote:
Originally posted by verab

besmislenost cijelog ovog zograf hejta je očita i smiješna, zašto joj se ne bih smijao? ako treba i sebi.



"zograf hejt" jest nešto smiješno, ali ne i očito. ne znam otkud ti to?? ja to, recimo, ne vidim. tko je taj koji mrzi zografa, pogotovo ako je to maltene nekakav program, kako po tebi ispada. ti praktički nastupaš kao da postoji stranka sa programom "mrzi zografa".

meni pak to izgleda debelo promašivanje, pretjerivanje. postoje neki pojedinci koji ga ne vole (kao crtača, stripaša, što već), postoje neki kojima je okej, i postoji ogromna stripaška većina kojima je svejedno za zografa. tako ja to vidim, na strip sceni, koju već dugo, godinama, gledam preko scoma i sličnih okupljališta.

on se sada, preko Zagora, našao na tren u jednoj pozornosti, neuobičajenoj za njega u smislu publike. ali to nije buđenje zanimanja, ne raste i neće porasti interes za zografa u našoj dobroj standardnoj strip publici. to su prazni baloni koji se ispušu prije nek si reko zograf.

kako god,
hoću ti samo reći da ismijavanje ne vodi ničemu, ako to ismijavanje baziraš na promatranju besmislenog (ili bestijalnog) spektakla. to je kao da gledaš ljude koji se prostituiraju po tv-emisijama, komentiraš ih sa ekipicom - a sami ste dio toga, jer gledate te besmislenosti. razumiješ, kad malo staneš, razmisliš, vidiš i sam promašenost vlastite pozicije.
Peyo Posted - 17/08/2019 : 13:56:53
Baš fino da je Zograf izašao iz anonimnosti.

Istina o njemu pišu i na wikipediji, ali kao da je to nešto:


Čuli su za njega i u Hrvatskoj:
https://arteist.hr/aleksandar-zograf-razgovor/

A što će biti s njim tek kad nauči da crta i piše?
King Warrior Posted - 17/08/2019 : 11:42:15
Drago mi je da je ZAGOR još jednom umjetniku pomogao!
Nadam se da će autor, a i njegovi fanovi, to znati da cijene i da su zahvalni. Tako nešto se očekuje od ljudi sa karakterom.
verab Posted - 17/08/2019 : 10:51:33
pa ne baš.
besmislenost cijelog ovog zograf hejta je očita i smiješna, zašto joj se ne bih smijao? ako treba i sebi.
i nije mi smiješno što "druga strana" "grize", smiješno mi je i zabavno gledati kako hejt stvara hype, ne veseli me što se "druga strana" srdi, nego što iz (besmislene i nepotrebne) srdnje dolazi interes. najgore što se autoru može dogoditi jest ignoriranje, u tom smislu zograf može biti zadovoljan.
stinky Posted - 17/08/2019 : 10:11:53
quote:
Originally posted by verab

vč je napravio odličan potez angažiravši zografa na zs trinaestici. underground je dotakao mainstream, ugrizao ga za guzicu i uskomešao duhove. win-win situacija koju neki još ne shvaćaju. da mi je netko prije pola godine rekao da će zograf upravo preko zagora dobiti širi prostor nasmijao bih se. kao što se sada smijem gledajuči kako hejt stvara kult. ništa novo, ali zabavno. kladim se zograf uživa ko prase u blatu. ja bih.



pa ne govoriš baš dobro
pazi što ti kažeš: moja vrhunska uživancija je u tome da nekoga srdim.

ma to je djetinjasto.
prenaglio si se i fulao, pao pod utjecaj umjetno stvorene polemike. a zapravo prave polemike ni nema, bura u čaši vode.

kažeš "hejt", a onda sam upadaš u taj 'polemički' zvrk i pričaš da se smiješ, da zamišljaš kako se 'druga strana' gize ili što i da ti u tome uživaš. i da tako radi famozni zograf, da uživa kao prase. ???

ali tako se i sam nalaziš u "hejtu" i nemaš se prava onda postavljati u neku superiornu poziciju. sam upadaš u ono što žigošeš.

naprotiv, taj zograf, ako je imalo zreo, ne može ni uživati niti se štimati sa tako postavljenim stvarima. ne treba ga se uopće ticati, jer je potpuno pogrešno postavljeno. ako se da uvući, onda je izabrao stranu, ali 'stranu' u jednoj bezveznoj polemici frontovskog tipa.

mislim, meni se fućka za njega, nikada nisam vidio nijedan njegov strip, vidio sam onu naslovnicu Zagora (koja je skroz bezveze, baš beznačajno). znači, ne zanima me on, ali kako istovremeno ne ulazi u moj prostor, može raditi i crtati stripove kako mu drago. može i crtati Zagora, ja bih to pročitao ako bi mu izašlo u zagor-seriji i rekao što mi se ne sviđa.

ali ne može upravo to što ti priželjkuješ: sa strane dobacivati i dičiti se nekakvim izmaštanim pobjedama. to bi bio pucanj u prazno, jalovi bodovi.

tako da, griješiš u tome što govoriš.
a sad, kad sam ovako lijepo objasnio, znaš to i sam;)
verab Posted - 17/08/2019 : 08:56:12
quote:
Originally posted by Deers

Iman do sada 3 zbirke Zografovih radova i zadovoljan s njima. Kako su njegovi stripovi cestu u formi redovne strip kolumne pate malo od neujednacenosti. Neke njegovi radovi su remek djela razmisljanja i poetike. Ne razumijem toliki hejt. Mislim da prije ZS13 nikad nije dobio toliko prostora tu na forumu.



potpisujem (s tim da ja imam dvije zbirke:)

vč je napravio odličan potez angažiravši zografa na zs trinaestici. underground je dotakao mainstream, ugrizao ga za guzicu i uskomešao duhove. win-win situacija koju neki još ne shvaćaju. da mi je netko prije pola godine rekao da će zograf upravo preko zagora dobiti širi prostor nasmijao bih se. kao što se sada smijem gledajuči kako hejt stvara kult. ništa novo, ali zabavno. kladim se zograf uživa ko prase u blatu. ja bih.
alexts Posted - 17/08/2019 : 01:29:35
Nisam ljubitelj underground stripa, daleko od toga da mi je Zograf neki dobar crtač.

Ali čitao sam (i imam) njegove stripove u rock časopisu Ukus nestašnih. Interesantni su, posebno je dobar Life Under Sanctions.

Ne razumem ovog RENK-a, jel tako negoduje uvek kad mu se nešto ne dopada ili...?
Deers Posted - 17/08/2019 : 00:48:05
Iman do sada 3 zbirke Zografovih radova i zadovoljan s njima. Kako su njegovi stripovi cestu u formi redovne strip kolumne pate malo od neujednacenosti. Neke njegovi radovi su remek djela razmisljanja i poetike. Ne razumijem toliki hejt. Mislim da prije ZS13 nikad nije dobio toliko prostora tu na forumu.
Macon Posted - 16/08/2019 : 23:52:13
Zografove stripove čitam oko 25 godina i nikad me nisu razočarali što ne mogu reči za večinu stripova.

A objavio jih je u dosta zemalja i u puno samostalnih izdanja tako, da ne brinite za njegovu čitanost.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000