forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 FRANQUIN
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 02/09/2003 : 13:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Zna li tko ima li na Tresnjevackom trgu ili u MC albuma Gastona i posto su?
Go to Top of Page

Aster
Average Member



Hungary
871 Posts

Member since 18/06/2002

Posted - 02/09/2003 : 15:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aster's Homepage  Send Aster a Private Message
Franquin-ov humor je nenadmasan!
Njegovi gegovi i fore su fantasticni!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 02/09/2003 : 16:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Jos cu se poceti hvaliti svojim albumima... premda ih nemam bas mnogo
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 02/09/2003 : 22:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
Kladim se u jedini svoj album da jih imaš više od mene.
Go to Top of Page

dekara
Average Member

Fed Rep Yugoslavia
667 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 02/09/2003 : 23:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit dekara's Homepage  Send dekara a Private Message
tja...gasha je ok...bio nekad...
shta znam...sada kada prelistavam i chitam te stare albume ne vidim bash TOLIKO zanimljivosti i humora koliko pre 5,6,7,8 godina...pogotovu kada u paketu chitash i zadnja piratska izdanja gastona i crne ideje.tu je razlika kao nebo i zemlja.
vidi se da je jedne radio kao posao a druge iz chistog zadovoljstva.
shtete shto ga je industrija pojela pre nego shto je uspeo da izbaci josh koji albumchitj crnih ideja jer ova dva(tj jedan i po)definitivno ne utazuje moju zedj za frankenovim morbidarijama:)
ajde pirati ima par knjigica posvetjenih frankenu i svaka vrca od raznoraznih ilustracija i perverzija koje bi pravoslavni gaston frikovi definitivno trebali videti:)
preobratili bi se odma`:)



Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 02/09/2003 : 23:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Meni je Gaston OK jer me nasmije ali nikako ne bih mogao davati pare za kompletan album.Bolje mi je ovako kako je izlazio npr. u Comic stripu.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/09/2003 : 01:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Za Crne ideje ga nije pojela industrija, nego vise nije imao nervnih slomova...

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

dekara
Average Member

Fed Rep Yugoslavia
667 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 03/09/2003 : 01:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit dekara's Homepage  Send dekara a Private Message
ma napravio bi mu ja jedno pet komada bez problema samo da je ziv:)
ovako ne mogu da se iskazem valjano jbga.
nego mogli bi mozda da nadjemo neku adekvatnu zamenu a?:)
nekog domatjeg autora koji pritisnut najamnichkim radom ne uspeva da se iskaze u pravom svetlu iako mu srce i dusha vape za tim?
evo ja bih sa zadovoljstvom recimo jantjetovu napravio jedan lanchani trostruki nervni slomitj ako bi to uticalo na njegov povratak miki museeu i paji pacceu(jel se beshe tako zvao,djole?:).

ostale predloge mozete postovati ovde ne bi li ja polako pripremio plan rada(tj napada:)



****napomena/iliti fajn print/

iz gore pomenute ponude su izuzeti bane kerac i ekipa poshto za njih nema nade:)



Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 03/09/2003 : 03:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote by Miha:
_________________
Kladim se u jedini svoj album da jih imaš više od mene.
_________________

I ja... daj ovamo onda taj jedini album


quote by dekara:
___________________
ma napravio bi mu ja jedno pet komada bez problema samo da je ziv:)
___________________

Da je tebe poznavao, ne bi doziveo ni da podje u osnovnu skolu...
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 03/09/2003 : 18:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
quote:

quote by Miha:
_________________
Kladim se u jedini svoj album da jih imaš više od mene.
_________________

I ja... daj ovamo onda taj jedini album



Ok ako nemaš nijedan album stvarno si ga zaslužio, rokni mail i tvoj je. Nego ne sjecam se dobro, jesi li ti ona legenda koja preferira skenirane stripove?
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 03/09/2003 : 18:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
quote:
Originally posted by dekara

... povratak miki museeu i paji pacceu(jel se beshe tako zvao,djole?:).


Zvao se Jaka Racman.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 04/09/2003 : 03:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ma Dekara nema pojma dekara, zar ti ne znas ko je Jaka Racman? I ko je Pepe?
Imace Miha, jeste, ja sam taj koji preferira skenirane... ali ne bas u punom smislu te reci. Volim ih toliko da su mi dovoljni skenirani stripovi i kad ih imam, onda mi je zelja za nabavljanjem pravog stripa znatno manja. To je korisno posebno kad za originalni treba izdvojiti po 100 eura ili vise (na primer, stari stripovi koji imaju kolekcionarsku i antikvitetnu vrednost).
Sto se tice Franquina, salim se... imam nekoliko albuma (pet-sest) a od drugih albunma iz istog serijala imam i Nataschu, Spirua, Tin-tina...
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 04/09/2003 : 19:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
Joj joj joj kako bi voleo da fotokopiram ovu Dejanovu Natašu.
Go to Top of Page

dekara
Average Member

Fed Rep Yugoslavia
667 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 04/09/2003 : 21:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit dekara's Homepage  Send dekara a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Ma Dekara nema pojma dekara, zar ti ne znas ko je Jaka Racman? I ko je Pepe?



pojma nemam.
da si me lepo pitao ko su jill kelly,asia carrera ili laura angel pa da ti lepo i kazem(i izdiktiram bibliografije:).
ja sam u stripu samo rekreativno poshto je to sada IN(al nemoj nikom da kazete inache mi propade cool status u drushtvu:)


Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 04/09/2003 : 21:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>ja sam u stripu samo rekreativno poshto je to sada IN(al nemoj nikom >da kazete inache mi propade cool status u drushtvu:)

Jadno ti je drusstvo u kojem su stripovi in ...
mcn

Mali duchan mojih stripova je na Burzi pod AJM KLININ' AUT MAJ KLOZET - hvala ...
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 04/09/2003 : 23:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
Franquinov Spirou iz sredine 50-tih (Dolazi Zorglub i ostale epizode) je jedan od najboljih strip serijala ikad. Rame uz rame sa Tin Tinom. Mozda i bolji. I crtacki i scenaristicki. Meni je osobno ta Franquinova faza najdraza. Draza i od Gastona kojem svaka cast jer je zakon i od Crnih Ideja koje su super.

A kako je tek taj tip znao crtati aute... :)))


B.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/09/2003 : 23:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Koliki su kreativni input imali Franquinovi saradnici, sta mislite? Da li su recimo Greg i Jidehem isto tako zasluzni za Spiroua kao i sam Andre?

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 04/09/2003 : 23:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
>Koliki su kreativni input imali Franquinovi saradnici, sta mislite? Da li su recimo Greg i Jidehem isto tako zasluzni za Spiroua kao i sam Andre?

Dobro pitanje! Mislim da na forumu postoji jedna osoba koja je definitivno dovoljno kvalificirana da odgovori na ovo.

Darko, izvoli...



B.
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 04/09/2003 : 23:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
Cesto biva da saradnici imaju veci utjecaj na izgled stripa od imena koji jih podpisuje (najeklatantniji primjer bi bio Walt Disney) za ovaj slucaj ne bi rekao da je tako ali samo pogadam da nisu?
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 04/09/2003 : 23:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
>Cesto biva da saradnici imaju veci utjecaj na izgled stripa od imena koji jih podpisuje (najeklatantniji primjer bi bio Walt Disney)

Istina. On bi bez Barksa bio nula.

Ali kad usporedis talente Walta Disneya i Franquina odgovor je i vise nego ocit.

Sto ne znaci da ovi ostali momci nisu nista pridonijeli Spirouu.

B.
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 04/09/2003 : 23:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
Dapace, mislim da je doprinos bio nezamisiv, ali najteže je pitanje tipa šta bi bilo kad bi bilo (da nije bilo Grega i Jidehema). Ja ne mogu na osnovi jedne dvije procitane epizode ni da pokušam da pogadam kakav je savremeni Spiru zato, da skratim banaliziranjem, mislim da su, mada je doprinos davno bio, doprinjeli su da je Spiru ono što jeste danas. A gledano opcenito svi na sve utjicu ionako.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 05/09/2003 : 00:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote by Dekara:
___________________
ja sam u stripu samo rekreativno poshto je to sada IN(al nemoj nikom da kazete inache mi propade cool status u drushtvu:)
___________________

Moze, ali to ce te kostati...
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 05/09/2003 : 18:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
ja pokusavam da uzivam u stripu bez gledanja na to ko je i koliko uticao na njegovo stvaranje.
vazno je ime pored naslova...

Kakva je razlika izmedju glupog i pametnog muskarca???
- Glupi prica viceve o Plavusama, a pametni SPAVA sa njima!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/09/2003 : 00:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Nope, vazan je sam strip.

Ali, ovo je cisto s totalno zaljubljenicke tacke gledista...

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 06/09/2003 : 01:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Djole, nisi mi se javio na ICQ?
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000