forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 DILAN DOG i BLUBERI-Pirati NOOOOOVOOO.....
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2003 : 11:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ma to je reakcija na sve. Nek mi netko objasni sto je tu tako dobro? Opet cemo dobit smece kvalitetu. Nikakvog kontinuiteta nema. Samo take the money and run. Ljudi kako vam nije jasno da oni koji to rade uopce ne vole strip. Oni ce tu doci, objaviti jedan-dva broja, pokupiti lovu i zbogom. A to da li ce izaci novi broj sljedeci mjesec, koga briga? To sto netko mozda nece krenuti objavljivati Dampira ili MV zbog toga, nema veze. Pa ko da je problem objaviti tri pirata godišnje. I ja imam i novac i znanje za to, ali to nije nacin na koji se te stvari rade, jer se tako radi vise stete nego koristi. Ma... u biti nema veze. Sto se ja tu bezveze sekiram. Samo vi uzivajte u novim piratima...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 11:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Evo i ja sam ga danas nabavio. Pa, mogu samo reci da sam se tresao dok sam otvarao strip!! Spolja deluje odlicno sa sve zadnjom stranicom i najavom za MV i Dampira!! I jos pise naslov epizode na srpskom!! LJudi, ovo deluje ozbiljno... Unutra je jos i pismo urendika (Marinko Masari, zna li neko ko je on?) i najava da ce ovo izdanje redovno izlaziti!
ZASTO STE TOLIKO SIGURNI DA JE OVO PIRAT?
Bila je prica da se odustalo od Ludensa (marketprint) jer je neko zainteresovan da radi DD i Zagora kod nas. DD je uradjen. Mozda ce uskoro i Zagor?

Samim kvalitetom stripa sam zadovoljan, mada mi "Mala vavilonska..." deluje nekako previse belo. Svaka cast Masariju za izbor epizoda. Meni se vaka svidja, a Komsija mi je the best of!

Let there be light...
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 11:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Takodje, ko je zainteresovan da kupi ovo voljan sam da pomognem (isto kao i kod Princa elfova). Znaci ne morati svi Magica da opterecujete! ;)
Cena 2 eura + ptt. dusman@sezampro.yu

Let there be light...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/10/2003 : 11:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Sigurni smo zato sto pise da je izaslo u Nisu 1998. :/

Htedoh da kazem da nema sanse da bi neki legalac pustio Biblioteku onako lose ociscenu od boja, a onda se setih Stripoteke i Kena Parkera...

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 12:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Hmmm... stoji to za godinu. Ne znam... stamparska greska? :)

Let there be light...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/10/2003 : 12:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
MV i Dampyr na stranu, ne vidim sta je problem sa ovim Dylanom. DD ionako nema kontinuitet koji bi mogao biti narusen. Tesko da ce ovo spreciti bilo koga da izdaje DD gigant ili Super Book, zato sto se niko na tako nesto ne bi ni usudio u narednih par decenija.

A smece kvalitet i apsolutnu nesigurnost da li ce i kada izaci sledeci broj, pa to imamo i kod legalnih izdavaca, zar ne? Kod nekih jedno, kod nekih drugo. Ako je legalni izadavac koji potkrada svoju firmu na tirazu good guy, samo zato sto se pravi da je legalan, super.

Pride, to polaganje prava na izdavanje nekih stripova je totalni shit. Komuna polaze pravo Korta i ne da nikom drugom da ih otkupi, ali ga sama ne izdaje (a to sto je ceo projekat samo pranje julovskih para nema veze). Rusalic zove telefonom svakog kome i padne na pamet da izdaje Bonellija, ali ga ni on ne izdaje (a kada ga je izdavao, videli smo na sta je to licilo). Neki drugi prave megalomanske projekte sa reklamnim kampanjama na Pinku, a ne mogu ni stampanje da obezbede. Treci se pak dogovaraju sa legalnim izdavacima koje specijalce da objave i onda je to kao OK.

Sve skupa, RAZLIKA NE POSTOJI (osim par casnih izuzetaka). I na pirate se moze primeniti ono "da im nije stalo do stripova, radili bi nesto drugo", isto kao i na legalne. U celoj prici, najbitnija je samo jedna stvar - STRIP. Ako neko hoce da se potrudi, napravi sve kako treba, i uradi to mudro, super, nece vise biti potrebe za piratima. Do tada, oni su nuzno zlo (i to ne preveliko). Naravno da bih ja vise voleo da je sve ovo izaslo u Gigantima, ili da MV izlazi onako kako si ga ti zamislio - ali isto tako bih voleo i MM-a na kisocima svakog meseca. Ali to ne moze, pa se zadovoljavamo onim sto imamo.

Zasto se onda i kod pirata ne treba zadovoljiti onim sto imamo? Logika "bolje ista nego nista" nije dobra, ja sam prvi protiv nje, ali ako je vec primenjujemo, hajde da je primenimo dosledno, na sve.

To je isto kao sa Zlatkom. "UA piraterija", a ima piratske programe na kompjuteru. Kupice originalne cim bude mogao. E jebi ga, kupicu i ja DD Gigante a ne pirat cim budem mogao.

Sve skupa Markose, ne vidim sta je problem sa ovim piratom. Da su krenuli da izdaju MV, pa bih razumeo (mada ne i pravdao). Da IZDAJES MV, pljuvao bih po svakom nagovestaju MV pirata. Ovako, steta je minimalna, a dobitak (za ljubitelje stripa) veoma veliki.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."

Edited by - Djole on 23/10/2003 12:10:53
Go to Top of Page

Orloff
Junior Member



Croatia
396 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 23/10/2003 : 12:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Orloff a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ma to je reakcija na sve. Nek mi netko objasni sto je tu tako dobro? Opet cemo dobit smece kvalitetu. Nikakvog kontinuiteta nema. Samo take the money and run. Ljudi kako vam nije jasno da oni koji to rade uopce ne vole strip. Oni ce tu doci, objaviti jedan-dva broja, pokupiti lovu i zbogom. A to da li ce izaci novi broj sljedeci mjesec, koga briga? To sto netko mozda nece krenuti objavljivati Dampira ili MV zbog toga, nema veze. Pa ko da je problem objaviti tri pirata godišnje. I ja imam i novac i znanje za to, ali to nije nacin na koji se te stvari rade, jer se tako radi vise stete nego koristi. Ma... u biti nema veze. Sto se ja tu bezveze sekiram. Samo vi uzivajte u novim piratima...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


Slazem se s tobom u pogledu Dampyra i MV ali ovaj DD i ove kratke price itako nebi bile objavljene nikad,u Gigantima(u nasem prevodu sigurno) niti bilo kako drukcije pa je ok sta se neko sjetio napravit jedan zanimljiv primjerak,tek fore radi!
A nadam se je kvalitet dobar,a ne kao Horus,ono po meni nema nikako smisla,ili radi kako treba ili nemoj ni radit

PS.Nekad su pirati jedini nacin!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2003 : 12:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ma dobro, taj dylan i taj bluberi cak i ne bi bio problem, ali MV i Dampyr... Dampyr, a MV pogotovo su stripovi koji se mora citati i pratiti u kontinuitetu i koji mora izaci svako mjesec dana jer inace nema smisla. Sve su price samostalne ali su medjusobno povezane i mjesec dana je ionako predugo da docekas sljedecu epizodu a kamoli da se to izdaje "svako nikad". Ako ovi idioti to krenu izdavati tako napravit ce samo sranje. S druge strane, da krenu sa mjesecnim ritmom i relativno kvalitetnim izdanjem, nema problema, ali za to nema sanse. Djole, ja ne poznajem toliko izdavaca u Srbiji i ne znam kakvi tamo vjetrovi pusu, tu i tamo cujem nesto i vidim sto se pojavi... Ono sto je jasno je da se na prste jedne ruke daju izbrojati kvalitetna izdanja, i da je vecina toga iskreno receno smece, jer svima je cilj da to bude sto jeftinije, a koga briga kako ce to izgledati. Markeprintovi i SC albumi lice na nesto, a Rusalicev Vanini i KP nije Bernardu ni do koljena, ni u kom pogledu. Istodobno mi je vise manje jasno o kakvim se tu likovima radi i da je jedina razlcika izmedju njih i pirata ta sto ovi kao imaju neka prava, a u biti se ponasaju jos gore.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/10/2003 : 12:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Upravo tako.

Sve skupa, ovaj Dylan je podnosljiv, a ako budu krenuli nesto drugo, videcemo kako ce ici.

AKO bude islo. Sumnjam da ce se iko usuditi da izdaje dva stripa koji nikada nisu izlazili na nasim prostorima, pre ce biti da je lozenje publike, kao kada je Dark House najavio Boga oca, a izdao sam par stripova.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."

Edited by - Djole on 23/10/2003 12:28:18
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17749 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/10/2003 : 12:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
pirati svih zemalja ujedinite se

Ko je vas poznavao ni pakao mu nece biti težak!!!!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6132 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 12:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Da Bernard(ili Markos ili bilo tko drugi od "ozbiljnih" izdavaca) objavi MV i Dampyra,i da izlaze mjesecno u kvalitetnoj opremi- nitko sretniji od mene.Medutim,pošto ti stripovi nažalost NE izlaze,onda su dobri i pirati,zašto ne.E sad ako oni prekinu sa objavljivanjem nakon 2 ili 3 broja i ako ce kvalitet biti loš - jebi ga ali bolje da imamo bar nešto nego ništa.I uvijek može neko ponovno poceti sa izdavanjem ako pirati propadnu ili ugase te stripove.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2003 : 12:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Da Bernard(ili Markos ili bilo tko drugi od "ozbiljnih" izdavaca) objavi MV i Dampyra,i da izlaze mjesecno u kvalitetnoj opremi- nitko sretniji od mene.Medutim,pošto ti stripovi nažalost NE izlaze,onda su dobri i pirati,zašto ne.E sad ako oni prekinu sa objavljivanjem nakon 2 ili 3 broja i ako ce kvalitet biti loš - jebi ga ali bolje da imamo bar nešto nego ništa.I uvijek može neko ponovno poceti sa izdavanjem ako pirati propadnu ili ugase te stripove.



Nije tocno. Bi li ti krenuo u stampanje necega da znas da je netko prije tebe objavio prva tri broja i da ces sigurno imati veliki gubitak od manje prodaje ta prva tri broja? I u cemu je smisao izdavanja 3 broja Magico Venta? Ajde ok kad se radi o albumima, pa se izdaju dva albuma od 5 pa i nije tako strasno (iako je i dalje jako glupo), ali krenuti sa komercijalnim serijskim proizvodom kao sto je MV koji se vec sada sastoji od skoro 80 epizoda i objaviti samo prve 3 je katastrofa, zlocin. To je bio jedan od glavnih razloga zbog cega sam ja i odustao od svega toga, jer nisam bio siguran da mogu odrzati konstantno izlazenje. I zasto da nekome kvarim posao, neka to odradi bolje, kako treba, netko drugi. U suprotnom sam mogao i ja staviti prst u usi i "bas me briga za sve" i bez imalo problema objaviti recimo prvih 5 brojeva. I sve napraviti sam, i prijevod i sken i dtp i sve ostalo i bilo bi jeftino i vjerojatno bi na tome i zaradio nesto. Ali to sve nema smisla. Nema smisla stampati MV u 500 komada i prodavati ga "ispod police" ili preko interneta. On treba doci na kioske.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6132 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 13:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Slažem se sa ovim što si rekao ali moraš znati da je meni kao velikom zaljubljeniku u stripove jako jako stalo da citam MV i Dampyra na našem jeziku pa zato svakako pozdravljam ovaj potez..Nemam pojma o izdavaštvu,ali mislim da kad bi neko ozbiljan krenuo sa izdavanjem,ta (ajmo reci) 3 broja koja bi izdao neko drugi i ne bi imala preveliki uticaj na kupnju (barem meni ne bi9.Evo npr. ista situacija je sad sa izdavanjem Zagora.Što uciniti kad Berni dode do onih brojeva koje je objavio Vannini?Naravno da ce on to izdati i da cemo ih kolekcionari u 95 % slucaja kupiti ponovno.

Kaže,to je mišljejne,možda sam u krivu jer ne znam kako idu te fore sa izdavanjem.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Orloff
Junior Member



Croatia
396 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 23/10/2003 : 13:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Orloff a Private Message
quote:
Originally posted by Markos



Nije tocno. Bi li ti krenuo u stampanje necega da znas da je netko prije tebe objavio prva tri broja i da ces sigurno imati veliki gubitak od manje prodaje ta prva tri broja? I u cemu je smisao izdavanja 3 broja Magico Venta? Ajde ok kad se radi o albumima, pa se izdaju dva albuma od 5 pa i nije tako strasno (iako je i dalje jako glupo), ali krenuti sa komercijalnim serijskim proizvodom kao sto je MV koji se vec sada sastoji od skoro 80 epizoda i objaviti samo prve 3 je katastrofa, zlocin. To je bio jedan od glavnih razloga zbog cega sam ja i odustao od svega toga, jer nisam bio siguran da mogu odrzati konstantno izlazenje. I zasto da nekome kvarim posao, neka to odradi bolje, kako treba, netko drugi. U suprotnom sam mogao i ja staviti prst u usi i "bas me briga za sve" i bez imalo problema objaviti recimo prvih 5 brojeva. I sve napraviti sam, i prijevod i sken i dtp i sve ostalo i bilo bi jeftino i vjerojatno bi na tome i zaradio nesto. Ali to sve nema smisla. Nema smisla stampati MV u 500 komada i prodavati ga "ispod police" ili preko interneta. On treba doci na kioske.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
[/quote]
To je istina, i problem kod nas je da nema niko love da krene sa objavljivanjem(pogotovo nekog novog lika) i da radi s gubitkom u pocetku,ako uopce bude imao srece da to izgura i da se probije na trziste! SB ima dovoljno love i moze riskirati ,ali tu je drukcija prica, i opet mora se poklopit da taj neko radi to iz ljubavi i da ne gleda samo na interes pa da to na nesto lici!

Nadam se da cet opreuzeti na sebe (kad bude) neka odgovorna osoba,a na nama je samo se nadati!

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2003 : 13:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Pazi Bernard ce to objaviti samo zato sto je to Zagor i sto ce se to prodati svejedno. Pazi, ti danas mozes stampati sta god hoces od Zagora i prodat ce se. Svejedno bila to nova ili stara epizoda. To je kod nas jednostavno tako. Ali ipak budi uvjeren da ce se te ponovljene epizode u Srbiji prodati slabije (u Hrvatskoj ne jer ih jako malo ljudi iam a i oni koji ih imaju su zagrizeni kolekcionari koji ce ih svejewdno kupiti ponovo zbog kolekcije). Ono gdje svi mi tu grijesimo je sto gledamo po sebi, kolekcionarima, ljudima koji kupuju ionako sve sto izadje, vise manje. Medjutim, mi cinimo mozda 20% od ukupnog broja ljudi koji kupe strip, ostali ga procitaju i bace i oni nece kupiti epizodu koju su vec procitali.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

fumettisti
Senior Member

Croatia
2265 Posts

Member since 13/07/2002

Posted - 23/10/2003 : 14:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send fumettisti an ICQ Message  Send fumettisti a Private Message
zato u italiji postoje kompleti od po tri epizode za one koji stripove citaju dok cekaju autobus ili slicno.tad ih mogu baciti u smece.Bernard mozda i jest izdavac ali i on ima velikih mana oko svojih izdanja a o tome su vec mnogi raspravljali pa necu ponovno o tom pitanju.
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/10/2003 : 14:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Svi vi koji me poznajete znate da najviše mrzim pirate (kako stripovske tako i sve moguce druge poput cd-a, dvd-a i sl.) i da radije placam i 5 puta više samo ako je rijec o originalu. Ali, postavlja se pitanje što uciniti ukoliko originala NEMA? Naravno da cu u tom slucaju uzeti pirat i zamijeniti ga u što skorije vrijeme originalom ako ikad izade, naravno. Prema tome ja ne vidim ama baš ništa loše u cinjenici što su izašla ova dva pirata. Takoder, slažem se sa Djoletom kada kaže da bi prvi pljuvao po piratima MV-a ili Dampyra kada bi te iste stvari netko izdavao zvanicno i za to placao copyright. Ali ljudi, budimo realni. Od MV-a i Dampyra nema ništa vidljivog u doglednoj buducnosti! Daj Bože da se varam i da griješim u tom pogledu. Ipak, mislim da na moju iskrenu žalost ne griješim. Stoga, ja sam definitivno ZA piratska izdanja necega što nigdje drugo nije izdano, niti se planira izdati. Takoder, slažem se i s Acom koji je rekao da smo mi preveliki ljubitelji stripa i da je svako novo izdanje za nas jako znacajno, te da cemo svi mi ponovo te iste stripove kupiti i u originalnom obliku ukoliko se ikada kao takvi uopce pojave na našim prostorima. Evo ja se kunem pred svima vama da cu sve zvanicne stripove MV-a i Dampyra (ako se ikada pojave, naravno), a koji su prije izdani kao pirati, kupiti po 5 komada tako da dam svoj doprinos službenom izdavacu! Nadalje, slažem se sa Markosom kada kaže da treba ustrajati na kontinuitetu. Naravno! To je najvažnija stvar od svega, ali opet - bolji kontinuitet je tri stripa nego NULA stripova. Evo, prije par dana sam se predbilježio za tecaj talijanskog jezika cisto zbog toga da ne ovisim o izdavacima koji ipak moraju paziti na profit jer od toga žive. Pa ljudi sjecate li se vi zadnjeg redovnog MM-a? Žalosno je da smo bombardirani tolikim šundom kojeg promoviraju nove epizode Zagora (cast iznimkama koje su RIJETKE!), a u isto vrijeme moramo moliti Boga da MM, NN i Tex izadu (o MV-u i Dampyru necu ni pricati...). Ma meni je pun kurac svega toga. Boli mene što vecina sluša mainstream ako se meni svidaju KINGS OF LEON. Jebe mi se što ce u lokalnom CD shopu biti originalna izdanja Westlifea, S Club 7 i Kylie Minogue. Ja cu radije kupiti pirat Kings Of Leon pa original kad stigne. Na kraju, ne mislim da ce eventualni pirati ugroziti neko zvanicno izdanje jer jebem ja takvog izdavaca koji ce ovisiti o 50 manje ili više prodanih stripova u okviru npr. tri broja prethodno izdana u piratskom obliku.

Još samo dvije stvari na kraju. MV i Dampyr definitivno JESU za kioske, ali isto tako i MM, NN, Tex i MNo zaslužuju barem mjesecna izdanja, a da ne govorim o specijalcima, gigantima i sl. Ukoliko to nije profitabilno za zvanicnog izdavaca (a znam da nije) onda PODRŽAVAM svakog pirata koji ce izbaciti vani bilo što od navedenog jer definitivno je bolje išta nego ništa.

Druga stvar je da sam ja definitivno za ORIGINALNA i SLUŽBENA izdanja, no ako ih nema onda znate kako se kaže: "Za prvu ruku DAJ ŠTA DAŠ!"

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2003 : 14:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ne mozes usporedjivati strip i muziku. To je sasvim druga prica. Pogotovo sto je danas prilicno lako nabaviti bilo koji cd. Odes na amazon ili cdnow i kupis sve sto ti treba, ako ga bas ne mozes naci u trgovini. Ne treba se pojaviti u tvom CD shopu da bi ga ti kupio. Ma sve u svemu ova prica nemam nikakvog smisla jer jako sumnjam da ce se pirati upustiti u izdavanje MV. Ali u slucaju da se to desi, siguran sam 150 posto da nece izdrzati i da ce puknuti vrlo brzo pa cete svi vi koji ste ih kupili dobiti lijepo govno, jer taman ste procitali prvih par epizoda, navukli se na lik i onda gotovo, nema vise. Ako je to vama bolje onda ok, nema problema.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 14:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Evo te najave o kojoj je DusMan pricao...



Btw pirati kao PSDZ okay tu logiku donekle pratim jer to izlazi nekim "redovnim" tempom,pirati zagor specijalci koji je to kurac to je "hit&run" svake prestupne izade jedan strip.
Drugo BLBerry mali format are you kidding me?Nemoj mi jos reci da je crno bijeli...
Jos jedan hint za pirate jer ocigledno prate ovaj site,bolje da izdaju DD gigante,maxija po redoslijedu umjesto sto nasumice strip pune :-).

The owls are not what they seem.

Edited by - seinfeld on 23/10/2003 14:58:32
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2003 : 15:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Nevjerojatno, cak imaju i bar code:-)))
Ma to je onaj tip Dark House na znaksagite forumu, ovdje se mislim zvao Langreus ili nesto slicno.
Vec po ove dvije stranice se moze vidjeti da je to smece koje je radio netko tko nema pojma o dizajnu, pripremi za tisak i grafickom oblikovanju, a prijevod je vjerojatno na Dnevnikovom nivou ili još gori ( DP #3 je preveden sa Duhovi peska!!!!???, vec spomenuta Era morta).


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 15:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Nevjerojatno, cak imaju i bar code:-)))




Kao i svaki ozbiljan izdavac.Ima nade za strip!

The owls are not what they seem.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 23/10/2003 : 17:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ja se slazem sa Acom i Gastonom.

Uostalom sta i da Berni jednog dana pocne da izdaje MV i Dampyra? Ovaj pirat je izdan na teritoriju SCG a ne na hrv., bh. ili slo. trzistu, tako da ne vjerujem da ce napraviti neku veliku stetu, dapace ja mislim da ce se raja napaliti na nove junake i da ce ih Berni jos bolje moci da prodaje (naravno u kvalitetnijem izdanju).

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2003 : 17:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Pametnije vam je nauciti talijanski.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 17:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Pametnije vam je nauciti talijanski.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



nije svako dokolicar i neradnik ko ti!znas,neki ljudi imaju i obaveze i rade!

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6132 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 17:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Marko ako sam dobro razumio,mi bi sad trebali bojkotirati ove stripove(ako uopce izadu,naravno). Ja to sigurno necu uciniti,ako vec dajem pare za ona Zagorova sranja koja trenutno Ludens izdaje,sigurno cu dati i za MV/Dampyra pa makar trajali samo 3 broja.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000