forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 DILAN DOG i BLUBERI-Pirati NOOOOOVOOO.....
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/10/2003 : 17:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Pametnije vam je nauciti talijanski.


I onda cemo moci da idemo u Italiju svakog meseca po stripove? Ili ce nam Sloba postenjacina naplacivati 25 maraka za pocepane i iskvasene DD Gigante, kao jedan od redjih izvora IT stripova?

Nije sve bas toliko prosto.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."

Edited by - Djole on 23/10/2003 17:59:21
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 18:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Nevjerojatno, cak imaju i bar code:-)))
Ma to je onaj tip Dark House na znaksagite forumu, ovdje se mislim zvao Langreus ili nesto slicno.
Vec po ove dvije stranice se moze vidjeti da je to smece koje je radio netko tko nema pojma o dizajnu, pripremi za tisak i grafickom oblikovanju, a prijevod je vjerojatno na Dnevnikovom nivou ili još gori ( DP #3 je preveden sa Duhovi peska!!!!???, vec spomenuta Era morta).


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


sto se tice prevoda....prevod je odlican unutar stripa,i prevodjen je u duhu jezika...uopste nije losijiod ludensa a meni je cak i bolji
Era Morta ...je prevedeno kao Mrtvo vreme,i za mene je to sjajno prevedeno ,SJAJNO,jer je prica bas o tome...najgori su mi buvalni prevodi i prevodi prevodioca koji nemaju za to smisla,...a to je itekako uocljivo i u mnogim legalnim izdanjima

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2003 : 18:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ma pazite ljudi, meni je zaista svejedno sto ce izlaziti, gdje i kako. Ozbiljno. Ionako sve te stripove vec imam i vec sam ih procitao. I dylana i blueberrya i mv i dampyra i dobar dio svega ostalog sto jos nije objavljeno a moze se pojaviti. Istovremeno sam digao ruke od izdavackih planova tako da ne mislite da se ja sad tu nesto pjenim zbog konkurencije. Moj jedini cilj, ako se to tako moze nazvati, jer u pitanju je ipak samo moj hobi, je popularizacija i promocija stripa. Zato i postoji ovaj sajt i ovaj forum. I cinim sve sto mogu u tom pravcu, pisem tekstove, slazem popise, skeniram naslovnice, odgovaram na pitanja. Sve u svemu prilicno puno energije. Ono sto me nervira je da se pojave pametnjakovici koji na ho-ruk izbace dva tri izdanja, pokupe lovu i goodbye. Takvi ljudi samo unistavaju trziste, ubijaju volju citacima za stripom i kupovanjem stripa. Hrvati ce se sjetiti Milicevica sa svojim 14567 revija od koja je svaka dozivjela maksimalno 8 brojeva, a obicno 1 ili 2. Pitaj macana sto mu je rekao tip koji se javio na nagradnu igru na Radiju 101 kad ga je mcn pitao zasto nije kupio prvi broj Q-a (koji je, jel'te, bio nagrada) i ovaj je rekao zato sto nije bio siguran da ce to trajati vise od jednog broja. Mislim, zaista, uzmimo npr. ovaj Dylan. Da li taj jedan pirat u godini dana ista znaci? Does it makes any difference? Da ih frajer izda 10 komada, nekim redom i smislom ajde nekako, mozda bi i progutao. Ovako nema smisla. Pa kakve su sve strahote ti ljudi napravili sa Manarom, Moebiusom, Najamnikom, Gastonom, Asterixom itd itd... Mislite da ce to neko ponovo izdati? O da, kako da ne. Evo svi trce, bore se za prava tko ce to prvi objaviti. jer "to je vec objavljeno". To sto to sto je objavljeno lici na zadnje govno nema veze. Steta ja napravljena i ona je dugorocna, htjeli vi to priznati ili ne. Uostalom, kad je to tako dobro i super, sto se frajer nije potpisao na svoje izdanje? Ako je to tako dobro i super, sto svatko od vas na napravi nesto slicno? Svi mi tu volimo strip, svima nam je stalo do njega sigurno puno vise nego Marinku Massariju i Hamdiji Tunguzu! Ajde, skupite se svi lijepo, nek svak da po 500 eura i eto vam 500 komada bilo kojeg Bonellijevca.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2003 : 18:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Markos

Pametnije vam je nauciti talijanski.


I onda cemo moci da idemo u Italiju svakog meseca po stripove? Ili ce nam Sloba postenjacina naplacivati 25 maraka za pocepane i iskvasene DD Gigante, kao jedan od redjih izvora IT stripova?

Nije sve bas toliko prosto.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."



Ja idem u Italiju max 2 puta godisnje. I opet imam gotovo sve nove stvari koje me zanimaju a koje su se pojavile na kisocima u Italiji zadnjih par godina. To nije nikakav problem. Dovoljno je otici na njihove news grupe, na njihove Forume, s ljudima komunicirati i uvijek ce se naci netko tko ce ti kupiti i poslati sto ti treba. Ako imas srece, nekome ce biti zanimljiva nasa izdanja pa ces se i mijenjati. Odes na ebay i stavis nesto na prodaju i kad se proda ne trazis novac nego stripove u zamjenu. Odes na SBE official site i narucis online sto ti treba. Nije Srbija na kraj svijeta i ne moras kupovati kod Slobe tal. originale. Treba samo malo mrdnut guzicom. Ako nesto stvarno zelis, doci ces do toga. Cak nije toliko ni pitanje novca nego snalazljivosti i vremena i strpljenja.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2003 : 18:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by MAGIC

quote:
Originally posted by Markos

Nevjerojatno, cak imaju i bar code:-)))
Ma to je onaj tip Dark House na znaksagite forumu, ovdje se mislim zvao Langreus ili nesto slicno.
Vec po ove dvije stranice se moze vidjeti da je to smece koje je radio netko tko nema pojma o dizajnu, pripremi za tisak i grafickom oblikovanju, a prijevod je vjerojatno na Dnevnikovom nivou ili još gori ( DP #3 je preveden sa Duhovi peska!!!!???, vec spomenuta Era morta).


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


sto se tice prevoda....prevod je odlican unutar stripa,i prevodjen je u duhu jezika...uopste nije losijiod ludensa a meni je cak i bolji
Era Morta ...je prevedeno kao Mrtvo vreme,i za mene je to sjajno prevedeno ,SJAJNO,jer je prica bas o tome...najgori su mi buvalni prevodi i prevodi prevodioca koji nemaju za to smisla,...a to je itekako uocljivo i u mnogim legalnim izdanjima

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..



Ne znam, ne sjecam se u detalje rednje, procitat cu to veceras. Medjutim sigurno je da "duhovi peska" nije tocno.
Evo sad cu ja kuci sjesti, uzeti te superbookeve i gigante, skenirati ih i prevesti i staviti online na sajt. Pa ljudi nece morati kupiti pirate:-)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 23/10/2003 : 18:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Marinko Massari i Hamdija Tunguz
Ozbiljno, nema sta...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/10/2003 : 18:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ma pazite ljudi, meni je zaista svejedno sto ce izlaziti, gdje i kako. Ozbiljno. Ionako sve te stripove vec imam i vec sam ih procitao. I dylana i blueberrya i mv i dampyra i dobar dio svega ostalog sto jos nije objavljeno a moze se pojaviti. Istovremeno sam digao ruke od izdavackih planova tako da ne mislite da se ja sad tu nesto pjenim zbog konkurencije. Moj jedini cilj, ako se to tako moze nazvati, jer u pitanju je ipak samo moj hobi, je popularizacija i promocija stripa. Zato i postoji ovaj sajt i ovaj forum. I cinim sve sto mogu u tom pravcu, pisem tekstove, slazem popise, skeniram naslovnice, odgovaram na pitanja. Sve u svemu prilicno puno energije. Ono sto me nervira je da se pojave pametnjakovici koji na ho-ruk izbace dva tri izdanja, pokupe lovu i goodbye. Takvi ljudi samo unistavaju trziste, ubijaju volju citacima za stripom i kupovanjem stripa. Hrvati ce se sjetiti Milicevica sa svojim 14567 revija od koja je svaka dozivjela maksimalno 8 brojeva, a obicno 1 ili 2. Pitaj macana sto mu je rekao tip koji se javio na nagradnu igru na Radiju 101 kad ga je mcn pitao zasto nije kupio prvi broj Q-a (koji je, jel'te, bio nagrada) i ovaj je rekao zato sto nije bio siguran da ce to trajati vise od jednog broja. Mislim, zaista, uzmimo npr. ovaj Dylan. Da li taj jedan pirat u godini dana ista znaci? Does it makes any difference? Da ih frajer izda 10 komada, nekim redom i smislom ajde nekako, mozda bi i progutao. Ovako nema smisla. Pa kakve su sve strahote ti ljudi napravili sa Manarom, Moebiusom, Najamnikom, Gastonom, Asterixom itd itd... Mislite da ce to neko ponovo izdati? O da, kako da ne. Evo svi trce, bore se za prava tko ce to prvi objaviti. jer "to je vec objavljeno". To sto to sto je objavljeno lici na zadnje govno nema veze. Steta ja napravljena i ona je dugorocna, htjeli vi to priznati ili ne. Uostalom, kad je to tako dobro i super, sto se frajer nije potpisao na svoje izdanje? Ako je to tako dobro i super, sto svatko od vas na napravi nesto slicno? Svi mi tu volimo strip, svima nam je stalo do njega sigurno puno vise nego Marinku Massariju i Hamdiji Tunguzu! Ajde, skupite se svi lijepo, nek svak da po 500 eura i eto vam 500 komada bilo kojeg Bonellijevca.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


Sto se mene, hajmo... ;)

Salu na stranu, ima tu jedna sitnica. Pogledaj PSDZ pirat. Stigao je do broja 13 i prema svemu sudeci, gurace i dalje. A sada mi reci da li je vise koristi stripu doneo on, ili legalni Vanini?

Cinjenica je sledeca: u Srbiji NE POSTOJI izdavac koji se nesto posebno trudi. Zlatko gura svojski, ali to ne znaci da i ceo Marketprint to isto radi. O Systemu/Vaniniju necu nista pricati. MAH jedva da i postoji. I Zasto onda da neko ne izdaje pirate?

Kazes da piratizovane stvari nece niko legalno izdavati. Da, ALI NE BI NI OVAKO. Ili bi zabrljao, kao Marketprint sa Blistokom.

U ovakvoj situaciji, pirati cvetaju. I tako ce biti dok se gospoda legalni izdavaci sami ne potrude da nesto promene kod sebe.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."

Edited by - Djole on 23/10/2003 18:33:54
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/10/2003 : 18:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ja idem u Italiju max 2 puta godisnje. I opet imam gotovo sve nove stvari koje me zanimaju a koje su se pojavile na kisocima u Italiji zadnjih par godina. To nije nikakav problem. Dovoljno je otici na njihove news grupe, na njihove Forume, s ljudima komunicirati i uvijek ce se naci netko tko ce ti kupiti i poslati sto ti treba. Ako imas srece, nekome ce biti zanimljiva nasa izdanja pa ces se i mijenjati. Odes na ebay i stavis nesto na prodaju i kad se proda ne trazis novac nego stripove u zamjenu. Odes na SBE official site i narucis online sto ti treba. Nije Srbija na kraj svijeta i ne moras kupovati kod Slobe tal. originale. Treba samo malo mrdnut guzicom. Ako nesto stvarno zelis, doci ces do toga. Cak nije toliko ni pitanje novca nego snalazljivosti i vremena i strpljenja.


Da, samo toliko.

A fakat da treba verovati ljudima da ti nesto posalju, i verovati im da su to bas glanceri? Umeju ponekad da stignu i stripovi sa obojenim stranicama, i slicnim stvarima, zar ne? Pa onda treba nekom i da ih prodas posle.

Nije sve tako prosto, i to znas i sam.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2003 : 18:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
NIJE ISTINA DA NE BI NITKO IONAKO IZDAVAO PIRATIZIRANE STVARI. Pogledaj Bernarda. Bi li itko izdavao Usagija? Bonea? Lucky Lukea i Torpeda vjerojatno da, ali hajde ti sad pogledaj Torpedo album od 50+ stranica na kvalitetnom a4 papiru sa tvrdim koricama i odlicnim tiskom koji kosta 5E i ovo tu koje kosta 2E. A uz to Bernard placa i prava i poreze.
Pogledaj Marketprint. Oni su se uhvatili Akire. Da ti je netko to rekao prije 3 godine, ne bi vjerovao. Pogledaj koliko su albuma izdali. Istina, puno je reprinta, ali tu je i jedan Petar Pan, vrhunsko strip ostvarenje. Ako su reprintirali Hermana, zasto si tako uvjeren da ne bi reprintirali ni Manaru? Pa to je bar komercijalno!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 18:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by MAGIC

quote:
Originally posted by Markos

Nevjerojatno, cak imaju i bar code:-)))
Ma to je onaj tip Dark House na znaksagite forumu, ovdje se mislim zvao Langreus ili nesto slicno.
Vec po ove dvije stranice se moze vidjeti da je to smece koje je radio netko tko nema pojma o dizajnu, pripremi za tisak i grafickom oblikovanju, a prijevod je vjerojatno na Dnevnikovom nivou ili još gori ( DP #3 je preveden sa Duhovi peska!!!!???, vec spomenuta Era morta).


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


sto se tice prevoda....prevod je odlican unutar stripa,i prevodjen je u duhu jezika...uopste nije losijiod ludensa a meni je cak i bolji
Era Morta ...je prevedeno kao Mrtvo vreme,i za mene je to sjajno prevedeno ,SJAJNO,jer je prica bas o tome...najgori su mi buvalni prevodi i prevodi prevodioca koji nemaju za to smisla,...a to je itekako uocljivo i u mnogim legalnim izdanjima

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..



Ne znam, ne sjecam se u detalje rednje, procitat cu to veceras. Medjutim sigurno je da "duhovi peska" nije tocno.
Evo sad cu ja kuci sjesti, uzeti te superbookeve i gigante, skenirati ih i prevesti i staviti online na sajt. Pa ljudi nece morati kupiti pirate:-)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



hahaha....ajd da te vidim,suvise si lenj za tako nesto!
uzgred budi receno nevalja ti da priznajes javno da ces tako nesto da uradis i to je kradja prava

nego reci ti meni sto si stavio princa elfova a ovo nisi na sajt,a?

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2003 : 18:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Markos

Ja idem u Italiju max 2 puta godisnje. I opet imam gotovo sve nove stvari koje me zanimaju a koje su se pojavile na kisocima u Italiji zadnjih par godina. To nije nikakav problem. Dovoljno je otici na njihove news grupe, na njihove Forume, s ljudima komunicirati i uvijek ce se naci netko tko ce ti kupiti i poslati sto ti treba. Ako imas srece, nekome ce biti zanimljiva nasa izdanja pa ces se i mijenjati. Odes na ebay i stavis nesto na prodaju i kad se proda ne trazis novac nego stripove u zamjenu. Odes na SBE official site i narucis online sto ti treba. Nije Srbija na kraj svijeta i ne moras kupovati kod Slobe tal. originale. Treba samo malo mrdnut guzicom. Ako nesto stvarno zelis, doci ces do toga. Cak nije toliko ni pitanje novca nego snalazljivosti i vremena i strpljenja.


Da, samo toliko.

A fakat da treba verovati ljudima da ti nesto posalju, i verovati im da su to bas glanceri? Umeju ponekad da stignu i stripovi sa obojenim stranicama, i slicnim stvarima, zar ne? Pa onda treba nekom i da ih prodas posle.

Nije sve tako prosto, i to znas i sam.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."



Naravno da nije sve bas tako prosto i sve i svasta se tu zna desiti, ali je uz malo truda i volje izvedivao, ja sam zivi primjer. Pa cijele kolekcije Nathana, Nick Raidera, Tex NR itd itd. sam tako nabavio. Po izuzetno povoljnim cijenama, cak i uz postarinu. Na ebayu se mogu naci odlicne kolekcije po 1E po komadu, ukljucujuci specijalce almanahe gigante itd itd. Postarina ti je u prosjeku 0.5 E pa ti racunaj i vidi gdje ces ih naci jeftinije.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/10/2003 : 18:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

NIJE ISTINA DA NE BI NITKO IONAKO IZDAVAO PIRATIZIRANE STVARI. Pogledaj Bernarda. Bi li itko izdavao Usagija? Bonea? Lucky Lukea i Torpeda vjerojatno da, ali hajde ti sad pogledaj Torpedo album od 50+ stranica na kvalitetnom a4 papiru sa tvrdim koricama i odlicnim tiskom koji kosta 5E i ovo tu koje kosta 2E. A uz to Bernard placa i prava i poreze.
Pogledaj Marketprint. Oni su se uhvatili Akire. Da ti je netko to rekao prije 3 godine, ne bi vjerovao. Pogledaj koliko su albuma izdali. Istina, puno je reprinta, ali tu je i jedan Petar Pan, vrhunsko strip ostvarenje. Ako su reprintirali Hermana, zasto si tako uvjeren da ne bi reprintirali ni Manaru? Pa to je bar komercijalno!


Da preformulisem: Ono sto je isplatljivo, izdavace se bez obzira na to da li je vec izaslo ili ne. Torpedo je savrsen primer, jos je taj pirat imao i pozitivan efekat jer je pitanje da li bi u suprotnom Bernie krenuo u HC avanturu. Ono sto nije isplatljivo, ili nemoguce, ne bi izaslo.

A Manaru nisu stampali ni ranije, cenzurisali su Indijansko leto, ocigledno im je previse bludan. Moebius? Koliko je legalnih Moebiusa izaslo kod nas? Crne misli? A reprinti, pa majku mu, sve je to vec izaslo, zar ne? Pa ga opet izdaju, samo (malo) kvalitetnije.

Pirati su u nacelu irevelvantni za prodaju legalaca. mogu da smetaju ako se pojave bas u nezgodno vreme (DD Franketnstajn bas pre pocetka Vaninija, recimo), ali sa distance od par godina - no way.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2003 : 18:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by MAGIC
hahaha....ajd da te vidim,suvise si lenj za tako nesto!



Jesi siguran?

quote:
Originally posted by MAGIC
uzgred budi receno nevalja ti da priznajes javno da ces tako nesto da uradis i to je kradja prava



Pa tako sam isto stavio i Ken Parkera, npr.

quote:
Originally posted by MAGIC
nego reci ti meni sto si stavio princa elfova a ovo nisi na sajt,a?


Ne znam ni sam. Nagovorili me staffovci mozda. Lako ja njega skinem:-)
Npr. nema zg 400. I jos stosta od pirata. Jedino PSDZ redovito stavljam jer smatram da to sto taj covjek radi donekle ima smisla.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/10/2003 : 18:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Naravno da nije sve bas tako prosto i sve i svasta se tu zna desiti, ali je uz malo truda i volje izvedivao, ja sam zivi primjer. Pa cijele kolekcije Nathana, Nick Raidera, Tex NR itd itd. sam tako nabavio. Po izuzetno povoljnim cijenama, cak i uz postarinu. Na ebayu se mogu naci odlicne kolekcije po 1E po komadu, ukljucujuci specijalce almanahe gigante itd itd. Postarina ti je u prosjeku 0.5 E pa ti racunaj i vidi gdje ces ih naci jeftinije.


1. To je pod pretpostavkom da znas italijanski dovoljno dobro da se snadjes na njemu. Ajde, to je manji problem.

2. Potrebno je da ti to sve i stigne, tj. da te postar ne zajebe.

3. Da je to sve tako lako, ova nasa tri jadna strip shopa bi bila puna italijana, a ne bi neki od njih molili klince koji idu na maturantsku ekskurziju da im donose stripove.

Cenu, kao sto vidis, nisam ni spomenuo, jer znas da mi nije bitno koliko para dajem za kvalitet.

Nije sve tako jednostavno.



"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2003 : 18:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Djole
Da preformulisem: Ono sto je isplatljivo, izdavace se bez obzira na to da li je vec izaslo ili ne. Torpedo je savrsen primer, jos je taj pirat imao i pozitivan efekat jer je pitanje da li bi u suprotnom Bernie krenuo u HC avanturu. Ono sto nije isplatljivo, ili nemoguce, ne bi izaslo.



Berni bi Torpeda sigurno izdao jer stvari koje on izdaje kroz "strip agent" su iskljucivo stripovi koje ON voli i koje on zeli izdavati. Ludens je nesto sasvim drugo. Bone i Usagi su isplativi? Tko bi se od nas kladio na to?

quote:
Originally posted by Djole
A Manaru nisu stampali ni ranije, cenzurisali su Indijansko leto, ocigledno im je previse bludan. Moebius? Koliko je legalnih Moebiusa izaslo kod nas? Crne misli? A reprinti, pa majku mu, sve je to vec izaslo, zar ne? Pa ga opet izdaju, samo (malo) kvalitetnije.



I dobro, ajd mi sad samo reci da si zadovoljan Manarom i Moebiusom? Pa ono je meni toliko lose napravljeno da je negledljivo. Pa radje cu skinuti sken i citati skenove (a znas koliko ne volim skenove) nego ono. Manara i Moebius onako lose skenirani, odstampani i smanjeni, to je zlocin. Isto vrijedi i za Thorgala i za jos hrpu toga.

quote:
Originally posted by Djole
Pirati su u nacelu irevelvantni za prodaju legalaca. mogu da smetaju ako se pojave bas u nezgodno vreme (DD Franketnstajn bas pre pocetka Vaninija, recimo), ali sa distance od par godina - no way.



A Aster Blistok?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2003 : 18:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Djole
1. To je pod pretpostavkom da znas italijanski dovoljno dobro da se snadjes na njemu. Ajde, to je manji problem.


Ne, upravo to je vecini problem. Evo, Mephisto je kupio nesto na ebay i sad treba dogovoriti slanje love i posiljke i covjek ne zna talijanski. I sta ce, zamolio mene da mu ja prevedem nekoliko mailova da se nekako sporazumije sa prodavacem... Jezik je u svemu tome najbitniji.

quote:
Originally posted by Djole
2. Potrebno je da ti to sve i stigne, tj. da te postar ne zajebe.



Ne znam kako je u srbiji, ali kod nas je to jako jako rijetko. Ja sam primio i poslao stotine paketa i nista se nije zagubilo.

quote:
Originally posted by Djole
3. Da je to sve tako lako, ova nasa tri jadna strip shopa bi bila puna italijana, a ne bi neki od njih molili klince koji idu na maturantsku ekskurziju da im donose stripove.


Vidi pod 1.

quote:
Originally posted by Djole
Cenu, kao sto vidis, nisam ni spomenuo, jer znas da mi nije bitno koliko para dajem za kvalitet.



Znam.

quote:
Originally posted by Djole
Nije sve tako jednostavno.


Nije, ali ... Uvijek ima ali. I uvijek postoji nacin.


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 19:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
quote:
Jesi siguran?

jesam,ti si covek jakih principa,ako nemozes ceo strip da skeniras prevedes i obradis,ti neces delimicno odradjivati posao




quote:
Pa tako sam isto stavio i Ken Parkera, npr.

pa to je super,samo tako nastavi!oni kenovi su mi strava,mogao bi jos nesto da stavisa znam da imas puno dobrih stvari u tvojoj kolekciji



quote:
Ne znam ni sam. Nagovorili me staffovci mozda. Lako ja njega skinem:-)
Npr. nema zg 400. I jos stosta od pirata. Jedino PSDZ redovito stavljam jer smatram da to sto taj covjek radi donekle ima smisla.


hihihihihi...

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/10/2003 : 19:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Berni bi Torpeda sigurno izdao jer stvari koje on izdaje kroz "strip agent" su iskljucivo stripovi koje ON voli i koje on zeli izdavati. Ludens je nesto sasvim drugo. Bone i Usagi su isplativi? Tko bi se od nas kladio na to?


Ja bih se kladio da su DOVOLJNO isplativi. A neces me ubediti da na Torpedu Bernie ima gubitke.


quote:
Originally posted by Markos

I dobro, ajd mi sad samo reci da si zadovoljan Manarom i Moebiusom? Pa ono je meni toliko lose napravljeno da je negledljivo. Pa radje cu skinuti sken i citati skenove (a znas koliko ne volim skenove) nego ono. Manara i Moebius onako lose skenirani, odstampani i smanjeni, to je zlocin. Isto vrijedi i za Thorgala i za jos hrpu toga.


NARAVNO da nisam zadovoljan time. NARAVNO da nisam zadovoljan ni ovim Dylanom. Nisam zadovoljan ni legalnim izdanjima (uz veoma, veoma mali broj izuetaka). ALI NEMAMO IZBORA. Ajde mi sa kompjuterima i poznavanjem neta. Ali imas i gomilu ljudi koji NE ZNAJU da ga koriste. I to im je jedini nacin da nabave stripove.


quote:
Originally posted by Markos

A Aster Blistok?


Blistok je posebna prica. Da ga je Marketprint objavio kako treba, pa da budem na njihovoj strani. Ali nije.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/10/2003 : 19:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ne znam kako je u srbiji, ali kod nas je to jako jako rijetko. Ja sam primio i poslao stotine paketa i nista se nije zagubilo.



U Srbiji je kradja posiljaka praksa. Ponovicu pricu o paketu od 50$ koji je nestao u akciji. Jedan takav udarac po dzepu je sasvim dovoljan da se dooobro pripazis.

A za stripshopove i druge vidjenije fanove koji ne nabavljaju stripove preko e baya, vec traze nekoga da im ih donesu, neces me da ubediti da ljudi koji se navodno dopisuju sa Bosellijem ne znaju dovoljno italijanski da bi narucili nesto preko e baya? Pa ipak, traze i druge solucije. Zasto? Zato sto to nije prakticno resenje u Srbiji.

Ali, sve ovo se odnosi na nas nekoliko freakova. Pirati i nisu za nas, vec za obicne ljude, kojima je ovo u odnosu na Zlatnu seriju premija kvalitet.


"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2003 : 19:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Mali predah, pogledaj:
http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2198401327&category=64
http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2198398994&category=64
http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2197193057&category=64
http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2197193302&category=64

Sto se Torpeda tice, ne znam, mislim da nema gubitke, ali mislim da mu ipak treba jako dugo vremena da se pokrije.
Za pirate imamo izbora. Kako nemamo? Ja nisam htio kupiti Manaru ni Moebiusa. To je bar na engleskom, to se moze nabaviti lako na netu, dovoljno je pronjuskati okolo.

Evo npr.
http://search-desc.ebay.com/search/search.dll?query=moebius&catref=C3&ht=1&sosortproperty=1&from=R10&sacategory=63&sotextsearched=2&BasicSearch=
Ima dosta online comic shopova koji ga isto tako nude.
Ne znam pricu o Blistoku. Znam samo da su objavili prvi album i da su stali te da sada ide samo u Stripoteci. Sto nije bilo kako treba?


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 20:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Meni je ipak ovaj bio najbolji :-)))(hej Sejo evo ga , stigo Mister No :-) )!!!!
http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2197051271&category=64

The owls are not what they seem.

Edited by - seinfeld on 23/10/2003 20:30:39
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 23/10/2003 : 20:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Pametnije vam je nauciti talijanski.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

Ja sada preko jeseni pravim malu pauzu pa su mi pirati dobrodosli.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 23/10/2003 : 20:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

Meni je ipak ovaj bio najbolji :-)))(hej Sejo evo ga , stigo Mister No :-) )!!!!
http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2197051271&category=64

The owls are not what they seem.

ovo me pravo napalilo a iduci mjesec dolazi dupla plata!!!!

Hoces da ostanem bez dinara?

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 20:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by seinfeld

Meni je ipak ovaj bio najbolji :-)))(hej Sejo evo ga , stigo Mister No :-) )!!!!
http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2197051271&category=64

The owls are not what they seem.

ovo me pravo napalilo a iduci mjesec dolazi dupla plata!!!!

Hoces da ostanem bez dinara?

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?



kakvi crni dinari te spopali?

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 23/10/2003 : 20:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ja jos sve racunam u onim Markovicevim konvertibilnim dinarima!

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000