forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 DILAN DOG i BLUBERI-Pirati NOOOOOVOOO.....
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 20:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by seinfeld

Meni je ipak ovaj bio najbolji :-)))(hej Sejo evo ga , stigo Mister No :-) )!!!!
http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2197051271&category=64

The owls are not what they seem.

ovo me pravo napalilo a iduci mjesec dolazi dupla plata!!!!

Hoces da ostanem bez dinara?

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?


Ako brojis u dinarima onda je ovo preskupo za tebe

The owls are not what they seem.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 23/10/2003 : 20:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Kada brojim u dinarima onda mi i plata izgleda deset puta veca!

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 20:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Ne zaboravi 108€ postarine,dakle sve zajedno je 308€ :-)!

The owls are not what they seem.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 23/10/2003 : 20:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
opet je jeftino, komad kosta manje od 1 €

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/10/2003 : 20:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Jebiga... Slažem se da je najbolja opcija nauciti talijanski ali nije baš to lako izvedivo uz posao i obitelj kod kuce. Ipak, obecao sam sebi da cu 2005. poceti citati talijanska izdanja i od toga definitivno necu odustati! Uz to, lakše cu pratiti i talijanski CALCIO.

Ipak, do tada kupit cu sve moguce stripove bez obzira bili oni pirati ili ne i bez obzira kakav im je kvalitet. Znam, nekad je to necitljivo kao kod "Duginog mosta" ali 'ko ga jebe. Cinjenica je da su sve ove stvari jako jako kompleksne i ne postoji solucija da sve strane budu zadovoljene. Ma uostalom koji kurac se ja tu sada nerviram oko svega ovoga...

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2003 : 21:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Da, nema se smisla sekirati... Iako mi nije jasno kako mozes kupiti npr "Dugin most". Pa ne bi to kupio da kosta pola kune, nema sanse.
Sejo eto ti kolekcije. Sad pokazi jesi pravi MN fan ili ne:-))) Da znas da se i ja premisljam:-)
A evo nesto specijalno za Magica:-)
http://stripovi.gamer.hr/Temp/EraMorta1.gif
http://stripovi.gamer.hr/Temp/EraMorta2.gif

"Bila je mrtva" mi se cini puno boljim prijevodom. Ovo sam napravio u nesto vise od pola sata. Od skena do prijevoda do upisa.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 21:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by Markos


Sejo eto ti kolekcije. Sad pokazi jesi pravi MN fan ili ne:-))) Da znas da se i ja premisljam:-)




A da se vi malo smirite e!!
Da ga hoce tamo nedgje oko decembra ponovo postaviti...Plakat cete vi kad ga ja kupim!

The owls are not what they seem.
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/10/2003 : 21:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Iako mi nije jasno kako mozes kupiti npr "Dugin most". Pa ne bi to kupio da kosta pola kune, nema sanse.



Cuj, moram s nekim stvarima zabaviti klince. "Dugin most" je kao stvoren za to...

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 21:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

3. Da je to sve tako lako, ova nasa tri jadna strip shopa bi bila puna italijana, a ne bi neki od njih molili klince koji idu na maturantsku ekskurziju da im donose stripove.


Ko je BRE klinac?

Elem, vidim da su se ljudi opet ovde dotakli svina nam najomiljenije teme: piraterije. Pricali smo toliko puta o tome, javljali se pirati, legalci... i opet nista. Ja mogu samo reci da razumem i one koji ne podnose pirate, ali i one koji ce citati sve sto ime je ponudjeno u odsustvu boljeg. Mozete onda tek misliti koliko mi je tesko da glasam na izborima...
Nego samo par stvari, zbog kojih je i pokrenut ovaj topic:
ZASTO SU OBA STRIPA IZ NISA?
Zasto su se oba pojavila istovremeno? Da li nekome to nesto govori...
Ako je tako, zasto je onda Blueberry uradjen ovako kako je, a zasto DD ovako?
Sad kad me je proslo uzbudjenje oko izlaska prica iz Giganata (velika sam lozana, sta cete), vidim da nije sve tako sjajno. Korice su dobre, nemam zamerke.
SKEN! Ako dobro zagledate svaku liniju u stripu videcete kockice na kraju njih. To mi samo govori da je verovatno skenirano u niskoj rezoluciji! Od H. Tunguza sam oceekiva bolje. Isto tako boja je prilicno lose ociscena i sve su ostale mrlje i tackice po crtezu. A inace, tackice prate ceo strip. Ne mogu da verujem! NA svakoj stranici ako se zagledate duboko u belu boju videcete tackice!! Skandal!
POVEZ! Bolje je od Vanninija, ali opet ako ga malo jace otvorite - strip bi mogao da "kvrcne"!
Ali ima i par stvari koje nisu toliko lose. Dakle... izbor epizoda je po meni dobar. Nijedna se ne moze okarakterisati kao losa. Font je dobar i lepo je ukucan, tj. rasporedjen. Dobro je da ni pirati ne koriste vise Comic Sans i ne slazu tekstove van oblacica ili slicno. Naravno i legalni to dan danas rade...

U svakom slucaju (pazite sad ovo je vazno :)), mislim da bismo mi, clanovi foruma stripovi.com, trebali da napravimo pismo i posaljemo ga na pomenutu e-adresu! Da slozimo sve... koji mislimo da se propusti, eventualno da im kazemo da nesto i valja ;) i da vidimo koliko su oni ozbiljni u nameri da stampaju DD i dalje i naravno Dampyra i M. Venta. I pismo potpisemo sa "forum stripovi.com". Sta mislite? Naravno, svako ce moci da kaze sta misli da bi trebalo ili ne da se pojavi u pismu. Da vidimo hoce li nam odgovoriti i sta ce nam reci.
Ha? Bad idea? Recite...

Let there be light...
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 21:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by Markos


A evo nesto specijalno za Magica:-)
http://stripovi.gamer.hr/Temp/EraMorta1.gif
http://stripovi.gamer.hr/Temp/EraMorta2.gif

"Bila je mrtva" mi se cini puno boljim prijevodom. Ovo sam napravio u nesto vise od pola sata. Od skena do prijevoda do upisa.


Nisam Magic, al' cu da se javim! :)
Bez uvrede Marko, al' ovo piratski mi deluje bolje. Prevod je nekako lezerniji, tj. zvuci kao pravi govor, dok tvoje deluje nekako cisto bukvalno. Font im je bolji! ;) I formatiranje teksta...
Hehehe, nece nikad od tebe postati pravi pirat!

Let there be light...
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 23/10/2003 : 22:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
"p-p-pistolj!" ; "I ti isto" ???
Vidite kako je tesko prevesti dijalog, posebno Sclavijev. Ovo na nasem ne znaci nista...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2003 : 22:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Zox

"p-p-pistolj!" ; "I ti isto" ???
Vidite kako je tesko prevesti dijalog, posebno Sclavijev. Ovo na nasem ne znaci nista...



Dobro, mora ti biti jasno da sam ja covjek koji je talijanski ucio u 3. i 4. srednje i to je bilo to. Naravno da ne mogu to prevesti kako treba, pogotovo ne u pola sata.
A inace, "P-p-pistolj" je sigurno dobro, a ne znam kako bi preveo odgovor "Anche tu!". Mozda bi "I ti!" ili samo "Ti!" bilo bolje, ali eto... Da zivim tamo kao i ti to mi definitivno ne bi bio problem

I Dusman, naravno da to u piratu bolje izgleda. Ja niti sam profesionalni dizajner, niti prevoditelj, ovo sam samo napravio kao odgovor na Magicovo podbadanje o lijenosti. Ali daj mi dovoljno vremena i sigurno cu to napraviti bolje od njih. S tim da bi prijevod ipak dao nekom profesionalcu, uz moje eventualne sugestije posto znam i jezik i materiju. Dakle, anybody can be a pirat:-)

A to sto kazes da je kvalitet los, to je poanta cijele price. Ljudi se vesele nekom novom izdanju i kad ga konacno uzmu u ruke, sto vide?!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 23/10/2003 : 22:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Da, nema se smisla sekirati... Iako mi nije jasno kako mozes kupiti npr "Dugin most". Pa ne bi to kupio da kosta pola kune, nema sanse.
Sejo eto ti kolekcije. Sad pokazi jesi pravi MN fan ili ne:-))) Da znas da se i ja premisljam:-)
A evo nesto specijalno za Magica:-)
http://stripovi.gamer.hr/Temp/EraMorta1.gif
http://stripovi.gamer.hr/Temp/EraMorta2.gif

"Bila je mrtva" mi se cini puno boljim prijevodom. Ovo sam napravio u nesto vise od pola sata. Od skena do prijevoda do upisa.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



eto vidis da nisi lenj,pa mogli bi da se uortacimo pa da izdajemo nas dvojica pirate....sigorno niko ne bi mogao da dokaze....ti prevodis i obradjujes a ja stampam u srbiji,jer je srbija liberalnija zemlja
Aj uzmi pa mi prevedi onaj strip koji se sastoji od dilanovih naslovnih stranica...vido sam ga kod vj-a i mnogo mi se svideo
ako nepreedes mislicu da si vec svojim mutnim kanalima dosao do ovog pirata i samo malo izmenio tekst!

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 23/10/2003 : 23:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Zox

"p-p-pistolj!" ; "I ti isto" ???
Vidite kako je tesko prevesti dijalog, posebno Sclavijev. Ovo na nasem ne znaci nista...



Dobro, mora ti biti jasno da sam ja covjek koji je talijanski ucio u 3. i 4. srednje i to je bilo to. Naravno da ne mogu to prevesti kako treba, pogotovo ne u pola sata.
A inace, "P-p-pistolj" je sigurno dobro, a ne znam kako bi preveo odgovor "Anche tu!". Mozda bi "I ti!" ili samo "Ti!" bilo bolje, ali eto... Da zivim tamo kao i ti to mi definitivno ne bi bio problem

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Ma, ne zezam ja nikog zbog italijanskog, nemam ni nekog prava buduci da, koliko zivim u Italiji, i ne znam ga bas tako dobro. Samo kazem da je tesko prevesti strip. "Pistola" na italijanskom znaci i idiot.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 24/10/2003 : 00:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
pa dje si ti bolan Zox?
jesi nazad u italiju il si jos ovdje?
javi mi se jer sam izgubio tvoj broj telefona :(

Freddy, you're my older brother, and I love you. But don't ever take side with someone else against your own family.
Against your family, never.
Go to Top of Page

mephisto_III
Senior Member

Germany
2168 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 24/10/2003 : 00:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mephisto_III an ICQ Message  Send mephisto_III a Private Message
Meni se pirati gade.

Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 24/10/2003 : 00:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
Seinfelde, tog mister noa vise nema na ebayu?

IT is a fascinating novel.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 24/10/2003 : 00:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message




www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 24/10/2003 : 00:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
uh sto se Renky bacio na skeniranje i crtanje :)
svaka cast stari, mozda bi im trebao ponuditi kao flyer za kampanju: kupujmo pirate !!! :)

Freddy, you're my older brother, and I love you. But don't ever take side with someone else against your own family.
Against your family, never.
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 24/10/2003 : 02:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
DusMane da li si se ti ono stvarno zapitao da ovo nije legalan izdavac ili ti je na trenutke razum bio pomucen od prevelike srece sto je strip uopste izasao? Legalan izdavac ce se mozda i pojaviti, ali, veruj mi, this ain't them!
Pa imam neke informacije za vas:
- MV i Dampyr koje ovi tako pompezno najavljuju se nece nikad, i repeat NIKAD pojaviti. Covek u uvodniku pise: "u bliskoj buducnosti cemo objaviti junake te i te" a nekoliko redova ispod pise da je datum objavljivanja stripa 1998 godina?! Stoke piratske, nista drugo. I ne, to NIJE stamparska greska.
- objavljeni mail ne postoji i nema svrhe na isti pisati

Nemam nista protiv pirata ali majku mu neka urade nesto kako valja. Sta im je trebalo da sklapaju 6 pricica iz 6 razlicitih DD stripova? Zasto nisu objavili jedan kompletan Gigante, pa cak i u B5 formatu, stavili mu visu, proporcionalnu cenu i njega prodavali. Siguran sam da bi im zarada u najmanju ruku bila podjednaka. Ali ne, stoka meni prezentuje "najbolje od DD-a", kao da oni znaju sta valja. Jednostavno su skenirali ono sto su imali od originala.

I jel ja to samo umisljam ili je ovaj Hamdija Tunguz potpisan i na Vertigo 2/3?!

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 24/10/2003 : 04:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Prezime TUNGUZ NE POSTOI, kao sto NE POSTOI NI ZEMLJA TUNGUZIJA..
Po ovome se moze predpostaviti o kakvim se ozbiljnim ljudima radi..
Kosto rekli nasi stari (daj boze kceri date carevic ozeni..ali..) Mislim daje ovo vec propala stvar..
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 24/10/2003 : 07:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Najbolje bi bilo da nas Tally to objavi, Marvel mu ionako ne ide!

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 24/10/2003 : 08:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
quote:
Originally posted by KOLEKCIONAR

Prezime TUNGUZ NE POSTOI, kao sto NE POSTOI NI ZEMLJA TUNGUZIJA..
Po ovome se moze predpostaviti o kakvim se ozbiljnim ljudima radi..
Kosto rekli nasi stari (daj boze kceri date carevic ozeni..ali..) Mislim daje ovo vec propala stvar..



Ali zato postoji TUNGUSKA iz koje je izvedeno TUNGUZIJA. Nije država, ali me jebi ovako rano ujutro ako se mogu sjetiti koje je države ona dio. Isto tako ljudi tvrde da ne postoji Zanzibar.

"Every man dies. Not every man really lives."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/10/2003 : 09:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Mali predah, pogledaj:
http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2198401327&category=64
=64


Pa dobro, imas jeftine striopove na e-bay, to niko i ne spori, so what?


quote:
Originally posted by Markos

Sto se Torpeda tice, ne znam, mislim da nema gubitke, ali mislim da mu ipak treba jako dugo vremena da se pokrije.


Sto je i logicno za strip albume, koji imaju duzi "rok trajanja" od kiosk izdanja. Ali se ipak pokrije!

quote:
Originally posted by Markos

Za pirate imamo izbora. Kako nemamo? Ja nisam htio kupiti Manaru ni Moebiusa. To je bar na engleskom, to se moze nabaviti lako na netu, dovoljno je pronjuskati okolo.


I jos uvek ti ostaje ogromna verovatnoca da ce ti nervozni postar ukrati stripove.

A pride, ne zaboravi da je istorija narucivanja stripova preko neta u Srbiji (legalna, of course) stara svega godinu ipo dana. Pre toga smo mogli samo da gledamo sve te on-line shopove i da nam ide voda na usta, jer nisu postojale kreditne kartice.


"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."

Edited by - Djole on 24/10/2003 10:14:20
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/10/2003 : 09:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by dd fan

Nemam nista protiv pirata ali majku mu neka urade nesto kako valja. Sta im je trebalo da sklapaju 6 pricica iz 6 razlicitih DD stripova? Zasto nisu objavili jedan kompletan Gigante, pa cak i u B5 formatu, stavili mu visu, proporcionalnu cenu i njega prodavali. Siguran sam da bi im zarada u najmanju ruku bila podjednaka. Ali ne, stoka meni prezentuje "najbolje od DD-a", kao da oni znaju sta valja. Jednostavno su skenirali ono sto su imali od originala.


Ako su skenirali sta su imali od originala, zasto onda nisuubacili ceo DD gigante #4 iz koga su uzeili dve price?

btw, tebi se ne dopada izbor prica?

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000