forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 DILAN DOG i BLUBERI-Pirati NOOOOOVOOO.....
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 25/10/2003 : 21:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

Ako su skenirali sta su imali od originala, zasto onda nisu ubacili ceo DD gigante #4 iz koga su uzeili dve price?


My point exactly, zasto nisu?! Pa jasno je zasto nisu - zato sto nisu hteli da rizikuju i finansiraju strip od 240ak strana.
A vidim da si postavio pitanje zasto ima tako malo Zagor pirata. Pa verujem da je razlog samo jedan - rizik. Zagor je najcitaniji i najpopularniji kod nas pa je i najveci rizik njega izdavati. U takvoj situaciji mnogo je sigurnije okrenuti se Manari ili Moebiusu koji imaju koliku-toliku publiku a nikome nece stati na zulj.
quote:

btw, tebi se ne dopada izbor prica?


Svidja mi se(Komsiju odavno hocu da procitam :-)) ali to uopste nije bitno. Ne volim ama bas nikakve kompilacije a posebno ne nesto ovako.
I jos jedna stvar - 90% prica iz Giganata i svih ostalih kracih prica su listom izvanredne. E sad, to sto su nama takve stvari oduvek bile nedostupne, to je druga stvar. I sada treba prvom koji se pojavio i prezentovao nam nesto iz Giganata da celivamo noge?
quote:

meni sasvim odgovara ova koncepcija,jer su ovo zaista najblje price od dilana koje sam procitao,a procitao sam skoro sve stoje izaslo na nasim prostorima...dosta mi je sranja ,klisea i gluposti...dosta mi je kvantiteta na koji se vecina sajta poziva,ja hocu dobre price i kvalitet sadrzaja....a to je ovde,pa makar slucajno to bilo,ispunjeno skorz


Pa da, kao sto rekoh, u Gigantima autori uglavnom nisu ograniceni na broj stranica koji treba da ispune pa onda mogu da se razmasu kako im odgovara. I to daje rezultate. Samo sto mi na zatucanom Balkanu za te rezultate nikad nismo znali.
Ali budi uveren da bi ti se svidela sve i jedna prica iz Giganata!

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 25/10/2003 : 21:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Inace, Magic, ona DD prica koju si video kod Vedrana sacinjena od naslovnica nema texta uopste(odnosno vrlo malo)! :-) A i to je prica koja je originalno izasla u Gigantu pa ti vidi sta mi propustamo...

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 25/10/2003 : 21:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
sutra cu biti na sajmu oko 12.30 ocemo se vidimo?vidi mail

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/10/2003 : 22:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Tako je Miodraze, reci ti njima, da ne moram sve ja sam:-) Imamo petu kolonu na stripovi.com:-) Dole pirati i njihovi simpatizeri:-)))))

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 25/10/2003 : 22:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
hmm...a korto?

slazem se ali je naucna fantastika da kod nas izadje strip od 300 i kusur strana i da se to proda...pa je bolje bar nesto da izadje,bar dok nenaucim japanski i italijanski pa da mogu normalno sve da citam

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 26/10/2003 : 00:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
pitanje za marka i miodraga:
da li gresim,ili sam u pravu kada kazem da je MARGARITA najbolja prica koja se pojavila na nasem jeziku?

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 26/10/2003 : 01:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

pitanje za marka i miodraga:
da li gresim,ili sam u pravu kada kazem da je MARGARITA najbolja prica koja se pojavila na nasem jeziku?


Bas se secam te price, to je sa onom devojkom koja izgleda drugacije svaki put kada je Dylan ugleda, right? Dacu finalni sud kada procitam(samo sam je prelistao)... Mada ce Johnny Freak, Dok vas smrt ne rastavi, S' druge strane smrti i jos neke Sclavi/Marchesellieve epizode najverovatnije i dalje ostati No1.
Najgore od svega je, ponavljam, sto su Giganti puni takvih bisera...

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 26/10/2003 : 02:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
da i te price sto si nabrojao su neke od retkih koje mi se puno svidjaju...ali margarita mi je nekako specijalna,...jeste u pravu si da se o tome radi
ako su sve price u gigantima odlicne,onda ce biti dobro ako barem nastave sa kakvimtakvim izlazenjem,jer ja drugacije nemogu da procitam

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 26/10/2003 : 07:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

ako su sve price u gigantima odlicne,onda ce biti dobro ako barem nastave sa kakvimtakvim izlazenjem,jer ja drugacije nemogu da procitam


A sta da ti kazem, prava je steta sto mi to ne mozemo redovnije da citamo(btw DD Giganti izlaze u svome izvornom obliku, znaci A4 242 strane, u Turskoj i izaslo je vec 4-5 brojeva; a ako se Dylan vise cita u Turskoj nego kod nas onda jebiga), nego ovako kada nam daju na kapaljku mi se obradujemo kao dete u poslasticarnici.

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/10/2003 : 09:21:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Da su izbacili cijeli jedan gigante, u pravom formatu i bez njihovih preslagivanja, ne bi se toliko bunio. I da recimo objave 3-4 godisnje. Za Korta se nisam isto bunio zbog te cinjenice.
Margarita je samo jedna od briljentnih kratkih prica u gigantima kakvih ima dosta... ALi ne bi bas rekao da je najbolja od svih do sada na nasem jeziku.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 26/10/2003 : 11:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
ukusi su razliciti...ali po svakom kriterijumu mora da udje medju 5 najboljih.....

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/10/2003 : 11:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by dd fan

My point exactly, zasto nisu?! Pa jasno je zasto nisu - zato sto nisu hteli da rizikuju i finansiraju strip od 240ak strana.


Dok nije problem izdati Bluberija na isto toliko, ili nekad davno, Bergmana na 350 i kusur?

quote:
Originally posted by dd fan

A vidim da si postavio pitanje zasto ima tako malo Zagor pirata. Pa verujem da je razlog samo jedan - rizik. Zagor je najcitaniji i najpopularniji kod nas pa je i najveci rizik njega izdavati. U takvoj situaciji mnogo je sigurnije okrenuti se Manari ili Moebiusu koji imaju koliku-toliku publiku a nikome nece stati na zulj.


Dok sa DD-om koji se, jelte, uopste ne cita, to nije problem? O sukobu oko Blistoka da ne govorimo.

quote:
Originally posted by dd fan

Svidja mi se(Komsiju odavno hocu da procitam :-)) ali to uopste nije bitno. Ne volim ama bas nikakve kompilacije


Koliko bese Super Bookova imas?


quote:
Originally posted by dd fan

I jos jedna stvar - 90% prica iz Giganata i svih ostalih kracih prica su listom izvanredne.


To pricaj nekom ko nikada nije video Gigant. Chiaverotti je los, gde god bio. Da se vratimo na Gigante #4: njegova i Manfredijeva prica su ocajne, i meni i nije zao sto nisu objavljene.

quote:
Originally posted by dd fan

E sad, to sto su nama takve stvari oduvek bile nedostupne, to je druga stvar. I sada treba prvom koji se pojavio i prezentovao nam nesto iz Giganata da celivamo noge?


Za feet fetish se obrati Dushmanu.

A sa mnom ne vrsi zamenu teza, jer postoji znacajna razlika izmedju mog "pa dobro, nije lose", i toga sto ti insinuiras. Ono sto sam rekao, i iza cega stojim je: ovo nije losa stvar. Naravno da bih vise voleo da Giganti izlaze u A4, po mogucstvu (ali ne nuzno) legalno,ali jebi ga, ne izlaze, niti ce izlaziti.

quote:
Originally posted by dd fan

Pa da, kao sto rekoh, u Gigantima autori uglavnom nisu ograniceni na broj stranica koji treba da ispune pa onda mogu da se razmasu kako im odgovara. I to daje rezultate. Samo sto mi na zatucanom Balkanu za te rezultate nikad nismo znali.
Ali budi uveren da bi ti se svidela sve i jedna prica iz Giganata!


Ovo naprosto nije tacno. I pored "razmahivanja", price u gigantima su na 16, redje 32, redje 64, redje 128, a najcesce na standardnih 96 strana. Sada su poceli da svee Gigante prave na 240, sto je greh. I NISU sve price odlicne, ima djubreta kao i svugda drugde.



"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 26/10/2003 : 12:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Ehm... mala novost:
saznali smo juce da uskoro izlazi i drugi broj Kratkih prica! I to vec pocetkom novembra! Korice su navodno vec i odstampane!
Zanimljivo je reci da, izgleda, to nece raditi isti ljudi. Znaci nema Hamdije vise... smrc!

Let there be light...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 26/10/2003 : 12:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
a sta je sa MV i Dampyrom?

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

BOGI
Advanced Member

USA
6494 Posts

Member since 07/09/2002

Posted - 26/10/2003 : 14:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit BOGI's Homepage  Send BOGI a Private Message
magic, neda mi se citati svih 6 strana topica
da li bi mi mogao uzeti taj dd
ja dolazim sutra uvece u bg da vadim vizu
ostajem do subote
mozes li mi kako reci gdje mogu naci taj strip

some motherfuckers are allways trying to ski up hill
apis mecu za perecu
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 26/10/2003 : 15:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
posalji mi tvoj mobilni na mail pa cemo se cujemo sutra prekosutra...

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/10/2003 : 22:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by Barker

Zestoka rasprava nema sta!
Nego, Gastone, kad ne bi imao piratski CD Kings of Leon snimio bih ga sa pirata na TDK kasetu . To je obavezni materijal za muzicku kolekciju.



Drago mi je da se i u Makedoniji slušaju. Stvarno ih se vrijedi poslušati...

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

BOGI
Advanced Member

USA
6494 Posts

Member since 07/09/2002

Posted - 26/10/2003 : 22:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit BOGI's Homepage  Send BOGI a Private Message
magic, poslao sam mailic ;-)

some motherfuckers are allways trying to ski up hill
apis mecu za perecu
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 26/10/2003 : 22:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
i ja tebi

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

BOGI
Advanced Member

USA
6494 Posts

Member since 07/09/2002

Posted - 26/10/2003 : 23:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit BOGI's Homepage  Send BOGI a Private Message
opet mail ;))

some motherfuckers are allways trying to ski up hill
apis mecu za perecu
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 26/10/2003 : 23:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
i ja tebi ;-)))..ubice nas moderatori ;-)))))

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

BOGI
Advanced Member

USA
6494 Posts

Member since 07/09/2002

Posted - 26/10/2003 : 23:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit BOGI's Homepage  Send BOGI a Private Message
nista mi jos ne stize...

some motherfuckers are allways trying to ski up hill
apis mecu za perecu
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 27/10/2003 : 00:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
imas nesto pogrsno podeseno pa ti je jedan mail bogi a drugi bogi riper....pa kad pritisnem replay posalje na nsto drugo..sad sam poslo

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/10/2003 : 00:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Ej imate mail za ovo koji vam je penis :-).

The owls are not what they seem.
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 27/10/2003 : 03:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

Dok nije problem izdati Bluberija na isto toliko, ili nekad davno, Bergmana na 350 i kusur?


Blueberry ima samo 50 strana vise od Dylana(a cena 3 puta visa; veruj mi, to nije realni odnos) i budi siguran da je radjen u znatno manjem tirazu i da ga je prodano 5 puta manje od Dylana na ovom sajmu.
Sto se tice Bergmana, stvarno mi nije jasno kome se isplatilo da ono stampa. Iako je to verovatno najbolje Manarino delo(u kojem je kompletan autor), sadrzi minimum erotike i samim tim verujem da je vrlo nezahvalan za izbacivanje na (nase) trziste. Ponavljam da nemam pojma kako je tip uopste pokrio troskove stampe.
quote:

Dok sa DD-om koji se, jelte, uopste ne cita, to nije problem?


Naravno da jeste, isto kao kod Zagora. Pa koliko ima DD pirata? Samo 2(ako ne racunamo Horus za koje neki odlucno tvrde da nikada nisu ni imali prava, ali to nikada nije dokazano). I samo jedan dobar
quote:

Koliko bese Super Bookova imas?


Mislim da smo se slozili da Super Book nisu kompilacije. Pre ce biti sabrana dela
Uzgred, 3 manje od ukupnog broja
quote:

To pricaj nekom ko nikada nije video Gigant. Chiaverotti je los, gde god bio. Da se vratimo na Gigante #4: njegova i Manfredijeva prica su ocajne, i meni i nije zao sto nisu objavljene.


Ne zaboravi da je Il vicino di casa radio Ruju, verovatno najgori DD scenarista. A Cronache di straordinaria folia meni izgleda kao sasvim ok epizoda, barem koliko sam mogao vizuelno zakljuciti.
U svakom slucaju, neka gospoda pirati MENI prepuste pravo da odredjujem koja je epizoda dobra a koja nije. Uostalom, zar mislis da bi prodaja zavisila od izbora epizoda? Ni 1 promil!
quote:

A sa mnom ne vrsi zamenu teza


quote:

Za feet fetish se obrati Dushmanu.



quote:

Ono sto sam rekao, i iza cega stojim je: ovo nije losa stvar. Naravno da bih vise voleo da Giganti izlaze u A4, po mogucstvu (ali ne nuzno) legalno,ali jebi ga, ne izlaze, niti ce izlaziti.


Pazi ovako - ja generalno nemam ama bas nista protiv pirata, zaista. Ali dok god rade svoj "posao" kako valja. Moje misljenje o njima je slicno Stinkyjevom, briga me da li je strip stampan sa pravima ili bez, ja samo zelim da ga imam i da ga citam u makar podnosljivom kvalitetu. Pirati ne placaju prava, poreze, registraciju firme, zaposlene, distribuciju itd. itd. Odnesu pause i par filmova u stampariju, podignu stripove za par dana, pola odnesu Slobi, pola Miroslavu i broje pare(koje dobiju odmah ili u minimalnom vremenskom roku, znam sta pricam). Pa ako je to sve sto treba da urade, zar onda ne mogu maksimalno da se angazuju da taj njihov strip i lici na nesto?
Nije nemoguce da ce se jednom pojaviti izdavac koji ce biti sposoban da izdaje Gigante, a sta onda da radi u takvoj situaciji kada bude bila objavljena 1 prica iz prvog Giganta, 2 iz cetvrtog itd.?
I navedi mi jedan razlog zasto nisu mogli objaviti ceo Gigante, bilo koji? Da su to uradili, nikog srecnijeg od mene, jebe mi se sto nemaju prava. Jako mi se citaju Giganti. Redom i temeljno.
quote:

Ovo naprosto nije tacno. I pored "razmahivanja", price u gigantima su na 16, redje 32, redje 64, redje 128, a najcesce na standardnih 96 strana. Sada su poceli da svee Gigante prave na 240, sto je greh. I NISU sve price odlicne, ima djubreta kao i svugda drugde.


To je vec 5 razlicitih formata price. Svako neka odabere koji mu najvise odgovara(bilo crtac bilo scenarista) i automatski dobijas bolje price od onih iz regularne serije. Ruju-u slabo ide razrada, pa dobro, eto mu 16 stranica, neka sve sjebe na brzinu i napravi odlicnu pricu.
A da ima djubreta, ima, ali mnogo manje.
I ja ne odobravam Gigante na svih 240 strana(posebno kada ih radi Freghieri; dok je onaj Di Vincenzov bio milina za oci)ali da su tako radili od pocetka ne bi doveli u iskusenje nase pirate da nam kroje Dylana kako im odgovara

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000