forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 HELLINGEN!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

kasper
Advanced Member

10852 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/11/2001 : 17:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Nisam rekao da je Donatelli los nego samo da su ovi sada crtaci bolji od njega (od ovoga izuzimam Cesara). Sta da vam kazem ako volite vise Donatellija tuga vama sreca meni. E da neozbiljno je ovo za Bignotija pa necu ni komentarisati.

Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 15/11/2001 : 19:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Ma naravno dasu bolji, za koju godinu bitce bolji i od samog FERIJA.

Go to Top of Page

Gandalf
Junior Member

Croatia
481 Posts

Member since 03/11/2001

Posted - 15/11/2001 : 19:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Gandalf a Private Message
jedino nisam razumio sta ona ptica eddie znaci ravenu?
jel to kao neko sesto culo ili?

Diabolik lives!
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 15/11/2001 : 23:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Pa i ja mogu Kaspere da kazem da se ti ne razumes u Zagora kada kazes da je pretposlednji susret Zagora sa Hellingenom bila losa epizoda.Mislim da smo se svi slozili da je to odlicna epizoda.Stvarno jako,jako dobra...
A sto se tice Bignotia,njega sam nabrojao jer sam nabrojao sve crtace Zagora u tom pocetnom periodu pa sam tako nabrojao i njega.Uostalom ima on i dobrih epizoda mada nije po mom ukusu.A naravno da znam da je radio mister Noa(ma za koga me smatras?!) npr. epizoda "noc maceta" koja mi se dosta svidela;a takodje je radio i MM gde mi se i najvise svidja.Jesi TI cuo da je on radio MM??

Go to Top of Page

Wooo
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 02/11/2001

Posted - 16/11/2001 : 00:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Wooo an ICQ Message  Send Wooo a Private Message
Pa ona ptica tj. gavran, mislim da ima isti znacaj kao i u djelu E.A.Poea "Gavran"(ako se dobro sjecam), a to je da predstavlja smrt, opasnost i zlo.Ne znam sto bi drugo mogla znaciti osim toga navedenog buduci da je nacin na koji se gavran pojavljuje isti kao i u njegovom djelu.Ispravite me ako grijesim.

Word Up?!
I Gots My A.K. So Don't Try And Play Me!
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 16/11/2001 : 00:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
A i to pojavljivanje Edgara Alana Poa je stvarno kontraverzno.
Stvarno mi nije jasno zasto su to uradili.Meni se i nije bas svidelo.Ne uklapa mi se on bas u tu Zagorovu sliku...

Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 16/11/2001 : 11:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Meni se bas naprotiv Poe jako dobro uklopio u Zagorov svijet. Zanimljivo je vidjet u tim nasim stripovima stvarne licnosti! Da mi je netko rekoa prije 10-ak godina kako cu u Zagorovom stripu vidjeti Edgara Alana Poea i da ce mi se jako dobro sve to uklopiti samo bih se vjerovatno nasmijao i cijelu pricu zaboravio. Boselli je napisao jako dobru pricu i dajem palac prema gore!

-DD-
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10852 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/11/2001 : 13:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Ma nije samo tu Poe u pitanju. Cela prica kao da je razbijena na vise celina koje se neuklapaju i koje su u krajnjoj liniji bez smisla. Primer - u Sp8 Tonka okuplja najbolje ratnike koji krecu na Crnog Zagora ,a ovde na Vendiga + Hellingena krecu dva masna trapera i Heyoka (lik je truba). Dalje uloga Poea je krajnje cudna i vise je hermeticki nabijen u strip. Strip niti je horor niti je nesto narocito vezan za njegova dela. Dobro tu je i gavro ,ali mi se cini da je on tu cisto zato sto Bosseli nije znao kako da izvuce pricu. A ovo je za ddfana - za tu epizodu sam rekao da je dobra (meni je medju najboljima). Znam da je Bignotti radio MM, ali kako te stripove ne citam, nisam imao prilike da uzivam u njegovom radu. Uostalom on je radio i druge Bonellijeve likove.

Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 16/11/2001 : 22:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Hmm, kasper, covjek sa takvim nickom ne bi smio vrijedati No, dobro. Nije baš da je bez ikakve veze sa djelima Poea uklopljena njegova pojava. E, sad, treba ipak uzeti u obzir da je on gost u Zagorovoj kuci, da su ideje preuzete iz knjiga velikog pisca iz Baltimorea morale biti prilagodene potrebama stripa. A to je uradeno super! Sem toga, ja sam se zainteresovao za Poeova djela upravo zbog ovog strip-serijala.
Heyoka je mozda pomalo uraden kao da je u pitanju lik za djecu, ali to ne može biti razlog da ga se proglasi trubom.
Što se tice kvalitete cjelokupnog zadnjeg serijala sa Hellingenom, meni je on baš dobar, nikad nisam sa tolikom zebnjom ocekivao dolazak nekog stripa kao Specijalnog agenta, pa Hellingen je živ (mada je pomalo glupo što su ga tako nazvali jer se svaka neizvjesnost gubi), a da o Dvoboju u svemiru i ne govorim.
Novi nastavci sa Hellingenom? Sjetite se da je zaglavio u Wendigovom paklu i da je Wendigo rekao da ce tek kad izgubi svaki trun ljudskosti postati demon njegovog (Wendigovog) ranga. Cini se da ce biti još suradnje njih dvojice...

Go to Top of Page

Karlo
New Member

Croatia
280 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 17/11/2001 : 00:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Karlo's Homepage  Send Karlo an ICQ Message  Send Karlo a Private Message
---Hellingen je živ (mada je pomalo glupo što su ga tako nazvali jer se svaka neizvjesnost gubi)---

kakva neizvjesnost ???
to je Zagor !!
i da umre, vratio bi se !!!

Go to Top of Page

Wahoomi
Average Member

Croatia
705 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 17/11/2001 : 04:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Wahoomi a Private Message
Gavran u serijalu ima ulogu šestog cula E.A. Poea. Vidi ga samo on i pomalo je plod alkoholnog delirija. Tko je bio i sam u takvom stanju lakše ce shvatiti. Ne slažem se da gavran u ovom slucaju predstavlja zlo vec naprotiv igra pozitivnu ulogu. Npr. kad su bili u svemirskom brodu gavran je govorio koje tipke treba pritisnuti. Onda ga je mogao vidjeti i Zagor. E.A. Poe je preko gavrana citao Hellingenove misli, a gavran je to javljao Zagoru. Ako ste primjetili gavran ništa nije mogao dodirnuti jer ne pripada materijalnom svijetu vec nekoj drugoj dimenziji. Sve je to malo prekomplicirano za shvatiti, ali ja vjerujem da je Poe i u svom pravom životu vidao gavrane, jer covjek je zaista puno pio. Uglavnom, dobro se uklopio u Zagorov svijet, a možda ga ubace još koji put.

Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 17/11/2001 : 19:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Pa mogli su se makar praviti, Karlo. Kad smo vec kod Poea, zanimljiva je prica o njegovoj ženi Virginiji. Ona mu je bila rodica (incest?), njegovi i njeni su se protivili toj njihovoj vezi no Eddie je bio veoma zaljubljen. Nažalost, Virginia je umrla od tuberkuloze. Možda je zato i bio takav pijanac i mracan tip.

Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1893 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 17/11/2001 : 20:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message
Ako vas interesuje misteriozni Po-ov zivot, evo par pikanterija
-bio je zavisnik od opijuma
-nestao je na nekih godinu dana. Nakon toga je pronadjen izbezumljen u njujorskom metrou i nicega se nije secao(ko zna mozda je preziveo neku od svojih pripovetki)
-dugo posle njegove smrti jedan je tajanstveni gospodin u crnom, u crnoj kociji, sa skroz crnom pratnjom svake gogisnjice donosio cvece na grob(obozavalac?)

Ja licni mislim da je Po vise tema za Dilana Doga (tu je cini mi se vec i koriscen), nego za Zagora

Caramba
Go to Top of Page

zagor
New Member

227 Posts

Member since 02/11/2001

Posted - 17/11/2001 : 21:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit zagor's Homepage  Send zagor a Private Message
Slazem se da bi Poe bio bolje iskoristen u dylan dogu.
Poe je imao zivotnog iskustva o onome cemu je pisao ili je bio obdarem jakim suosjecanjem pa je mogao viditi ono cisto zlo i ljudsku ravnodusnost koju je znao ispisati na papiru.
Ne m ozete ocekivati da osoba sa takvim vrstom pisanja bude klasicni ozenjeni covjek u sretnom braku sa djecom.
Ovo u vezi incesta je smijesno, pa svi ljudi su jedna vrsta incesta.
Ozenis neku zenu a ne znas da je mozda prije nekoliko stotina godina ti bila dio porodice. Svi smo povezanii svi smo jedan veliki incest. Legalni naravno.

seks, erotika, bondage i lingerie
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 17/11/2001 : 21:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Da,naravno da je vise tema za Dilana nego za Zagora!Za njega sam se i zainteresovao nakon procitane jedne epizode DD(ne secam se tacno ali otprilike mislim da je to "zona sumraka"),ali na zalost kod mene nisu imali ni jednu njegovu knjigu.A mislim da se spominje i u jednom MM.

Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 17/11/2001 : 21:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Dobro, Zagore, pa nisam ja rekao da je on sad bio onako mracan zbog samog incesta (mada mu je ona bili neki bliži rod, onaj cije miješanje dovodi do neželjenih posljedica) vec zbog cinjenice da je izgubio voljenu osobu.

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 17/11/2001 : 21:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Da Zagore to je zaista zanimljiva teorija.Po cistoj logici bi se moglo reci da smo svi nastali od 2 majmuna(ili od Adama i Eve) cija su deca imala decu itd.Sto bi znacilo da su svi ljudi na svetu jedna velika porodica...

Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 17/11/2001 : 22:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Naravno i AMERKANCI su dosli do fenomenalnog otkrica, ljudi su na zemlju dosli sa MARSA, a zene sa VENERE.Smatraju daje postojalo oko 16 planeta u suncevom sistemu, koje suse uslijed raznih kosmickih uzroka, jednostavno izgubile (unistile) a dasu ADAM i EVA samo ASTRONAUTI koi su posluzili za EXPERIMENT opstanka ljudskog roda prije nekoliko miliona godina.Pa budi sad pametan, staje FANTASTIKA a sta zaista STVARNOST. Kad su ameri u pitanju sveje moguce.

Go to Top of Page

zagor
New Member

227 Posts

Member since 02/11/2001

Posted - 18/11/2001 : 00:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit zagor's Homepage  Send zagor a Private Message
Krv nije voda, sto znaci da prvo, peto ili deseto koljeno nema razlike sve je isto.
Incest ne dovodi do nezeljenih posljedica, to su samo predrasude i zgrazanje danasnjg drustva. U nekim drugim civilizacijama incest je bio normalna stvar, naravno ako neko ima zelju. U danasnje vrijeme incest je ocrnjen zbog cestog nasilnog incesta, sto bih ja okarakterisao kao silovanje kao i svako drugo ako je nasilno.

Poe je bio mracan zbog zivotnih okolnosti. Kao i mnogi drugi umjetnici, to ih je nagnalo da pretoce na papir, sliku ili neki drugi rad.
Zato to sto je on pisao ne moze svako pisati, mora se cesto imati i licnog iskustva sa materijom.
Problem je sto cesto ljudi poznate likove predstavljaju kao neke uzore i misle da su bolji od drugih.

seks, erotika, bondage i lingerie
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000