forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Gdje cuvati stripove i gdje ih ima na netu?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

tantus
Senior Member

Slovenia
1650 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 09/12/2003 : 08:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message

Jel' imaju ti aparati neki poseban naziv ili samo tražim "aparat za vakumiranje"? Jel' zna neko koliko to otprilike košta? To bi bilo dobro nabaviti...iako nemam baš neznam koliko toga vrednoga vakumiranja, al' ajde... Prvo cu vakumirati MrNo-a od SD, svih 22 posto imam duple, i otvoricu ih za jedno 20 godina...savrsene...

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)
[/quote]

Dule, imas takve aparate u Merkuru, kostaju od 10.000 navise. Nisi mi odgovorio na poslednji mail...
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 09/12/2003 : 09:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
quote:
Originally posted by igorpb

Mozda ja nisam normalan ali ja volim miris plesni starog stripa ili knjige.Sto ih stavljati u kesice ili nepromocive kutije kada ce nas u svakom slucaju nadzivjeti osim ako ne izgore.
Zato moj prijedlog je uzivajte u mirisu (ili smradu) stripova.


Nije to bas dobro... Ljudima koji imaju problema sa disnim putevima (alergije na prasinu i slicno, astma, bronhitis..) ne savjetuju boravak u sobama de ima previse takvih stvari koje skupljaju prašinu
ili su pljesnive... Meni se malo kiše od prašine pa ce neke od starijih stvati završiti u vrecici ne zato što su ocuvane nego da mi ne "mirišu" po sobi...

Jel' to znaci da je jednom kad je strip u vrecici moja briga s njim zavrsena? Šta im još smeta?
Jel' trebaju neke posebne vrecice za te vakum aparate?

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 09/12/2003 : 14:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
Ne trebaju ti nikakve posebne vrecice.Kupiš vrecice za meso i vakumiraš stripove.Inace to radim tamo negdje od svoje 10 godine.Kada sam prije godinu dana mijenjao sve vrecice na alan fordovima-otišao sam u ducan i kupio 8 paketa od po 50 vrecica od litre.Veli meni žena na kasi (bio je 11 mjesec) kao dobro smo klali ove godine.Velim ja njoj da nije za meso nego za stripove.Još i danas me cudno gleda kada dodem u ducan.Ma ljudi to ne razumiju.
Za fordove koristim vrecice od litre,a za albume mislim da su vrecice od 5 litara-nisam sto posto siguran.

Inace ja oblikujem vrecicu prema stripu-onda odrežem gornji kraj te ga presavinem preko stripa i zalijepim ultra malim komadicem selotejpa sa stražnje strane stripa.Kada ga hocu citati samo odlijepim taj komad.Inace to sada prvi put cujem-što stvarno postoje originalne vrecice za Alan Fordove.Koliko koštaju???

Meni je ideal u životu stripove koje posjedujem uvezati u knjige-mislim da se tako najbolje cuvaju-govorim o primjercima slobodne dalmacije,ludensa i albumima.Stare stvari ne bih uvezivao.

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 09/12/2003 : 15:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
jesam kolekcionar stripova, ali stripovi u vrecicama??!!, još malo pa ce neki poceti i postupke konzerviranja. Moji stripovi su na policama, na suhom, i koliko traju traju. Može li mi stvarno netko reci koliko treba stripu da istrune tako da se ne može citati, ukoliko takav postoji.
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 09/12/2003 : 17:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

Ne trebaju ti nikakve posebne vrecice.Kupiš vrecice za meso i vakumiraš stripove.Inace to radim tamo negdje od svoje 10 godine.Kada sam prije godinu dana mijenjao sve vrecice na alan fordovima-otišao sam u ducan i kupio 8 paketa od po 50 vrecica od litre.Veli meni žena na kasi (bio je 11 mjesec) kao dobro smo klali ove godine.Velim ja njoj da nije za meso nego za stripove.Još i danas me cudno gleda kada dodem u ducan.Ma ljudi to ne razumiju.


E, a da si koljac onda bi razumjela...

quote:

Inace ja oblikujem vrecicu prema stripu-onda odrežem gornji kraj te ga presavinem preko stripa i zalijepim ultra malim komadicem selotejpa sa stražnje strane stripa.Kada ga hocu citati samo odlijepim taj komad.


To su vec korisne formacije. Jel' onda opet stavis na stroj da izvuce zrak, nakon što si procitao?


to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Edited by - dule_car on 09/12/2003 17:21:52
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 09/12/2003 : 18:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Sto se tice vrecica, vec sam rekao gdje cete naci kvalitetne.

Malo reklame ne skodi.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

igorpb
Senior Member

Australia
1931 Posts

Member since 24/08/2003

Posted - 10/12/2003 : 08:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send igorpb a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

jesam kolekcionar stripova, ali stripovi u vrecicama??!!, još malo pa ce neki poceti i postupke konzerviranja. Moji stripovi su na policama, na suhom, i koliko traju traju. Može li mi stvarno netko reci koliko treba stripu da istrune tako da se ne može citati, ukoliko takav postoji.

Ako postoje knjige stare po 500g vjerovatno ce i stripovi jednog dana.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 10/12/2003 : 10:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
[[/quote]Ako postoje knjige stare po 500g vjerovatno ce i stripovi jednog dana.

hvala na inforamciji - toliko o vrecicama.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 10/12/2003 : 11:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
To su vec korisne formacije. Jel' onda opet stavis na stroj da izvuce zrak, nakon što si procitao?


Ne.Samo ga opet stavim u vrecicu,presavinem je na stražnju stranu stripa i opet zalijepim ultramalim komadicem selotejpa.Meni stripovi nisu vakumirani-taj stroj koristim samo za oblikovanje vrecice.

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Baron von Draugn
Average Member

Sweden
705 Posts

Member since 19/07/2002

Posted - 12/12/2003 : 02:44:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Baron von Draugn a Private Message
jesam kolekcionar stripova, ali stripovi u vrecicama??!!, još malo pa ce neki poceti i postupke konzerviranja. Moji stripovi su na policama, na suhom, i koliko traju traju. Može li mi stvarno netko reci koliko treba stripu da istrune tako da se ne može citati, ukoliko takav postoji.
________________________________________________________
imam isto misljenje,,, ja ih imam na polici u regalu napravljenu za format sd i ludensa,, isto tako imam drugi ormar napravljen za alan fordove.. sve staklelo zakriveno i na mjestima gdje nije drzim neki bezvezni papir,strip iznad stripova da ne kupi prasinu..
Go to Top of Page

igorpb
Senior Member

Australia
1931 Posts

Member since 24/08/2003

Posted - 12/12/2003 : 06:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send igorpb a Private Message
quote:
Originally posted by Baron von Draugn

jesam kolekcionar stripova, ali stripovi u vrecicama??!!, još malo pa ce neki poceti i postupke konzerviranja. Moji stripovi su na policama, na suhom, i koliko traju traju. Može li mi stvarno netko reci koliko treba stripu da istrune tako da se ne može citati, ukoliko takav postoji.
________________________________________________________
imam isto misljenje,,, ja ih imam na polici u regalu napravljenu za format sd i ludensa,, isto tako imam drugi ormar napravljen za alan fordove.. sve staklelo zakriveno i na mjestima gdje nije drzim neki bezvezni papir,strip iznad stripova da ne kupi prasinu..


Nije ti lako.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000