forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 NAJGORE U 2003 ILI LUDENS SUX
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 28/12/2003 : 22:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon
I ovdje se ne govori o Bernijevom privatnom mailu nego o oficijelnom e mailu firme Ludens.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?



a koliko si puta poslao mail na bonelijev official mail ili na dc ili marvel?
koliko su ti puta oni odgovorili?

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 28/12/2003 : 22:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by jgoran5

quote:
Originally posted by SejoSexon
I ovdje se ne govori o Bernijevom privatnom mailu nego o oficijelnom e mailu firme Ludens.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?



a koliko si puta poslao mail na bonelijev official mail ili na dc ili marvel?
koliko su ti puta oni odgovorili?

-------------
carpe diem...
-------------


nisam nikada. I kakav ti je to argument? Usporedjujes gigante sa malim Ludensom.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 28/12/2003 : 22:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ali sam jednom slao e mail Carlsen Verlagu i odmah sam dobio odgovor.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/12/2003 : 23:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Ali sam jednom slao e mail Carlsen Verlagu i odmah sam dobio odgovor.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?


Meni je odgovor dosao 6 mjeseci kasnije, pricao sam ti o tome...
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 29/12/2003 : 00:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
kad sam pisao na oficijalni dc-jev mail (istina jedno malo ostrije pismo) odgovor mi je stigao za manje od 24 sata. ;):))
ali, to nije bio odgovor urednika ili direktora kompanije vec sluzbenika zaduzenog za odnose s javnoscu putem interneta.
ok, ne moze se usporedjivati velika warner brossova strip fransiza i maleni izdavac iz hrvatske. pogotovo kada svi dobro znaju da ludens dosta toga radi iz entuzijazma i da puno stvari oko prodaje i distribucije doslovno "krpa" vlastitim vezama i poznanstvima, ne bi li cijela stvar oko izdavanja stripova uopce opstala na ovom nasem, stvarno zanimarivo malom i neisplativom trzistu. i zato mislim da je stvarno degutantno uopce raspravljati o ludensovim poslovnim potezima.
bernardu (takodjer i macanu) treba cestitati sto uopce rade sizifovski posao strip izdavastva na ovim prostorima, a ne ih navlaciti na sve strane s komentarima "ja bih ovo, ja bih ono". zelje i mogucnosti, svi znamo, ne idu zajedno.
a sto se tallyjevog izdavastva tice, dobro je goran rekao. ne mogu vjerovati da covjek trazi strip preko foruma zato sto nije uspio sluzbenim kanalima! no, izgleda da kod lm info nije potrebno profesionalno delati i uskladiti ulozeni novac i onaj koji ce se prodajom vratiti izdavacu kao kod drugih.

THERE, THERE

Edited by - zveles on 29/12/2003 00:21:45
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 29/12/2003 : 07:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

kad sam pisao na oficijalni dc-jev mail (istina jedno malo ostrije pismo) odgovor mi je stigao za manje od 24 sata. ;):))
ali, to nije bio odgovor urednika ili direktora kompanije vec sluzbenika zaduzenog za odnose s javnoscu putem interneta.
ok, ne moze se usporedjivati velika warner brossova strip fransiza i maleni izdavac iz hrvatske. pogotovo kada svi dobro znaju da ludens dosta toga radi iz entuzijazma i da puno stvari oko prodaje i distribucije doslovno "krpa" vlastitim vezama i poznanstvima, ne bi li cijela stvar oko izdavanja stripova uopce opstala na ovom nasem, stvarno zanimarivo malom i neisplativom trzistu. i zato mislim da je stvarno degutantno uopce raspravljati o ludensovim poslovnim potezima.
bernardu (takodjer i macanu) treba cestitati sto uopce rade sizifovski posao strip izdavastva na ovim prostorima, a ne ih navlaciti na sve strane s komentarima "ja bih ovo, ja bih ono". zelje i mogucnosti, svi znamo, ne idu zajedno.
a sto se tallyjevog izdavastva tice, dobro je goran rekao. ne mogu vjerovati da covjek trazi strip preko foruma zato sto nije uspio sluzbenim kanalima! no, izgleda da kod lm info nije potrebno profesionalno delati i uskladiti ulozeni novac i onaj koji ce se prodajom vratiti izdavacu kao kod drugih.

THERE, THERE




thanx my friend.
to je upravo ono o ccemu ja govorim

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 29/12/2003 : 07:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon


nisam nikada. I kakav ti je to argument? Usporedjujes gigante sa malim Ludensom.

-----------------------------------------------------------------

argument na mjestu.ipak je ludens najvecca izdavaccka kucca u u našoj maloj hrvatskoj


-------------
carpe diem...
-------------





-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 29/12/2003 : 07:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
To za mene nije nikakav argument nego ulizivanje Ludensu. Zasto stavlja e mail adresu ako ne odgovara potencijalnim kupcima?



Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 29/12/2003 : 07:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

To za mene nije nikakav argument nego ulizivanje Ludensu. Zasto stavlja e mail adresu ako ne odgovara potencijalnim kupcima?



Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?



e pa ja baš stvarno imam razloga ulizivati se bernardu i ludensu.neznam koja mi korist od toga.možda da bi izvukao šta...nešto od stripova ili ...neznam šta si mislio sa tim?
a ccinjenica da je ludens najvecca izdavaccka strip kucca u hrvatskoj je takva da ju nitko ne može pobiti bez obzira što ti misliš da se ja ulizujem bernardu.



-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 29/12/2003 : 08:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by jgoran5

quote:
Originally posted by SejoSexon

To za mene nije nikakav argument nego ulizivanje Ludensu. Zasto stavlja e mail adresu ako ne odgovara potencijalnim kupcima?



Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?



e pa ja baš stvarno imam razloga ulizivati se bernardu i ludensu.neznam koja mi korist od toga.možda da bi izvukao šta...nešto od stripova ili ...neznam šta si mislio sa tim?
a ccinjenica da je ludens najvecca izdavaccka strip kucca u hrvatskoj je takva da ju nitko ne može pobiti bez obzira što ti misliš da se ja ulizujem bernardu.



-------------
carpe diem...
-------------


bas kao najveca izdavacka kuca trebaju imati profesionalni odnos sa musterijama. Ako ne zele da odgovaraju na mailove onda ih i ne trebaju reklamirati.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

igorpb
Senior Member

Australia
1931 Posts

Member since 24/08/2003

Posted - 29/12/2003 : 08:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send igorpb a Private Message
A sta mislite koliko takvih mailova dobiju dnevno?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 29/12/2003 : 09:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by igorpb

A sta mislite koliko takvih mailova dobiju dnevno?

Moj su e mail dobili prije skoro dvije godine a radilo se o pretplati. Ne kuzim zasto postavljate glupa pitanja. Koji ce im kurac e mail ako ignoriraju one od kojih zive a to smo mi?
Kako bi bilo da kupci ignorisu Ludens????
LUDENS ZIVI OD NAS I AKO REKLAMIRAJU MAIL ONDA OCEKUJEM ODGOVORE!



Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

igorpb
Senior Member

Australia
1931 Posts

Member since 24/08/2003

Posted - 29/12/2003 : 10:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send igorpb a Private Message
Mozda su ljudi pretrpani poslom.Mozda nemaju vrmena da idu kroz svu tu postu i odgovaraju svakom.Vjerovatno odgovore na pojedine na koje oni smatraju da bi trebali odgovoriti.
Naravno da svaka kompanija zivi od potrosaca koji bi trebali da su uvijek u pravu, ali
na nesrecu priroda svakog bisnisa je takva da se gotovo nemoguce posvetiti svakoj potrosackoj individui.
Mislim da ste malo pretjerali sa ocekivanjima, pogotovo ako ljudi mozda ne mogu da priuste full time zaposlenu osobu za tu poziciju.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 29/12/2003 : 10:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by igorpb

Mozda su ljudi pretrpani poslom.Mozda nemaju vrmena da idu kroz svu tu postu i odgovaraju svakom.Vjerovatno odgovore na pojedine na koje oni smatraju da bi trebali odgovoriti.
Naravno da svaka kompanija zivi od potrosaca koji bi trebali da su uvijek u pravu, ali
na nesrecu priroda svakog bisnisa je takva da se gotovo nemoguce posvetiti svakoj potrosackoj individui.
Mislim da ste malo pretjerali sa ocekivanjima, pogotovo ako ljudi mozda ne mogu da priuste full time zaposlenu osobu za tu poziciju.


Ludens prije dvije godine nije bio tako poznat kao sada i sigurno su dobijali manje mailova. A ako nema nikoga da odgovara na mailove onda im i ne treba.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

Žiga
Senior Member



Slovenia
1980 Posts

Member since 10/11/2003

Posted - 29/12/2003 : 11:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Žiga a Private Message
quote:
Originally posted by comicman

quote:
Originally posted by jang

quote:
Originally posted by comicman

Dobro je bilo sto je MM ukinut.Sada imamo Texa na dva meseca
Sto se mene tice moze biti ukinut svaki strip osim Zagor i Tex(a mozda i Dylan Dog)
FORZA LUDENS




Quando vi dico"seguitemi miei prodi"voi potreste anche fare lo sforzo di seguirmi


ne klici hudica

Ajde ako moze da mi go prevedis ova sto go napisa Jangce.Ova ko da e nekoja fraza ili...

Quando vi dico"seguitemi miei prodi"voi potreste anche fare lo sforzo di seguirmi




Ovo znaci:"Ne zovi vraga" hudic-vrag, satan

SRETNU NOVU GODINU SVIMA
Go to Top of Page

igorpb
Senior Member

Australia
1931 Posts

Member since 24/08/2003

Posted - 29/12/2003 : 11:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Send igorpb a Private Message
quote:
Originally posted by Žiga

quote:
Originally posted by comicman

quote:
Originally posted by jang

quote:
Originally posted by comicman

Dobro je bilo sto je MM ukinut.Sada imamo Texa na dva meseca
Sto se mene tice moze biti ukinut svaki strip osim Zagor i Tex(a mozda i Dylan Dog)
FORZA LUDENS




Quando vi dico"seguitemi miei prodi"voi potreste anche fare lo sforzo di seguirmi


ne klici hudica

Ajde ako moze da mi go prevedis ova sto go napisa Jangce.Ova ko da e nekoja fraza ili...

Quando vi dico"seguitemi miei prodi"voi potreste anche fare lo sforzo di seguirmi




Ovo znaci:"Ne zovi vraga" hudic-vrag, satan

SRETNU NOVU GODINU SVIMA

Bolje zvuci-ne cackaj mecku u p....
Go to Top of Page

Žiga
Senior Member



Slovenia
1980 Posts

Member since 10/11/2003

Posted - 29/12/2003 : 11:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Žiga a Private Message
quote:
Originally posted by igorpb

quote:
Originally posted by Žiga

quote:
Originally posted by comicman

quote:
Originally posted by jang

quote:
Originally posted by comicman

Dobro je bilo sto je MM ukinut.Sada imamo Texa na dva meseca
Sto se mene tice moze biti ukinut svaki strip osim Zagor i Tex(a mozda i Dylan Dog)
FORZA LUDENS




Quando vi dico"seguitemi miei prodi"voi potreste anche fare lo sforzo di seguirmi


ne klici hudica

Ajde ako moze da mi go prevedis ova sto go napisa Jangce.Ova ko da e nekoja fraza ili...

Quando vi dico"seguitemi miei prodi"voi potreste anche fare lo sforzo di seguirmi




Ovo znaci:"Ne zovi vraga" hudic-vrag, satan

SRETNU NOVU GODINU SVIMA

Bolje zvuci-ne cackaj mecku u p....




Vidim da Australija seksualno utjece na tebe

SRETNU NOVU GODINU SVIMA
Go to Top of Page

igorpb
Senior Member

Australia
1931 Posts

Member since 24/08/2003

Posted - 29/12/2003 : 15:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send igorpb a Private Message
quote:
Originally posted by Žiga

quote:
Originally posted by igorpb

quote:
Originally posted by Žiga

quote:
Originally posted by comicman

quote:
Originally posted by jang

quote:
Originally posted by comicman

Dobro je bilo sto je MM ukinut.Sada imamo Texa na dva meseca
Sto se mene tice moze biti ukinut svaki strip osim Zagor i Tex(a mozda i Dylan Dog)
FORZA LUDENS




Quando vi dico"seguitemi miei prodi"voi potreste anche fare lo sforzo di seguirmi


ne klici hudica

Ajde ako moze da mi go prevedis ova sto go napisa Jangce.Ova ko da e nekoja fraza ili...

Quando vi dico"seguitemi miei prodi"voi potreste anche fare lo sforzo di seguirmi




Ovo znaci:"Ne zovi vraga" hudic-vrag, satan

SRETNU NOVU GODINU SVIMA

Bolje zvuci-ne cackaj mecku u p....




Vidim da Australija seksualno utjece na tebe

SRETNU NOVU GODINU SVIMA

Upraznjavam svoje sexualne frustracije na kengurima.
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2430 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 29/12/2003 : 16:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message
Mislim da se Joco (?) potrudio i napravio reklamu Ludensu za Martija :)

On, DusMan i jos neki sigurno znaju na sta mislim.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 29/12/2003 16:20:52
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 29/12/2003 : 19:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by jgoran5
pa gledaj samo šta taly izvodi.pa ja njega uopcce(nažalost)ne smatram ozbiljnim izdavaccem.ako sam ne može odlucciti šta cce izdavati onda neka ne izdaje ništa.pa vidi samo situaciju sa bannerom,tražiti od nekoga da mu posudi prve svešccice zato što nije dobio mastere.pa nemoj onda ni izdavati ako nemožeš osigurati da strip izade na vrijeme.
po meni je bernard ozbiljan izdavac koji si može dozvoliti da sam po svom nahodenju izabire specijalce ili druge stripove koje cce objaviti.
kak bi to izgledalo da mi odluccujemo o tome.ja bi htio br 5,ti 8,onaj treci 2 i tako u nedogled.nema šanse da se dogovorimo mi medusobno.i onda gledaj u kakvom se položaju nede izdavacc:ako ne objavi ništa od onog što smo mi htjeli bit cce popljuvan,ako pak objavi nešto po svome opet je popljuvan.zato je najbolje da bernard sam odluccuje šta cce izdavati a ne da prima sugestije fanova.


cekaj cekaj malo. sto te smeta to sto tally izvodi? pa to je njegov problem. ali opet ide na ruku fanovima stripa da mogu dobiti strip koji zele a ne da im se nametne naki strip junak koji vas uopce nezanima. mislim da je pitanje kojeg bi strip junaka vidjeli tallyev dobar potez
a sto se tice specijalaca zasto da se neizabere specijalac koji hoce publika pa bi i prodaja bila bolja. ovako specijalce izabere berni ili tko vec i dobijes specijalca po kojem se pljuje. zasto ovaj zasto ne onaj i tako unedogled. a opet se postavlja pitanje zasto nije berni poceo s prvim specijalcem koji je izasao u italiji? mislim da su ovi specijalci jeftiniji pa ih je zato izdao, mozda su losije epizode.
sto se tice epizode s bannerom pa to se svakome moze desiti. mozda su ih zaboravili staviti u posiljku i eto problema. kao da nitko nije nikada zaboravio nesto. pa nitko nije nepogresiv.
gledaj da si ti izdavac mislim da bi ti bilo zanimljivo vidjeti sugestije fanova stripva sto zele. tada ne bih imao hrpu neprodanih stripova na skladisku a za koje si platio pdv, tisak, skladiste... neprodana roba je najskuplja roba.
tally napravi popis svega sto su rekli na ovom topiku i vidi sta ima najvise glasova, a mozda i ja napravim pa da i sam vidim ako ti ne stignes jer znam da imas previse posla. svi misle da se strip (knjiga) napravi jednim pritiskom na tipku i eto gotovo.

pozdrav

"imao sam ideju sad ih imam dvije"

AUKCIJE, CHAT http://www.paucina.com/
Go to Top of Page

Nobody
Senior Member

Slovenia
2195 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 29/12/2003 : 20:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Nobody a Private Message
Zar u ovoj frki nitko ne podržava ideje o Marti specialc jednom godišnje, ili Mister No specialcu?
Bilo bi malo spremembe u jednolican godišnji redosled!
Go to Top of Page

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 29/12/2003 : 21:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message
[quote]Originally posted by BiDi

Mislim da se Joco (?) potrudio i napravio reklamu Ludensu za Martija :)

On, DusMan i jos neki sigurno znaju na sta mislim.

----------------------------------------------------------
si slišal ali videl?
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2430 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 29/12/2003 : 21:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message
dobil na mail

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 29/12/2003 : 23:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:

cekaj cekaj malo. sto te smeta to sto tally izvodi? pa to je njegov problem. ali opet ide na ruku fanovima stripa da mogu dobiti strip koji zele a ne da im se nametne naki strip junak koji vas uopce nezanima. mislim da je pitanje kojeg bi strip junaka vidjeli tallyev dobar potez



ja cu malo biti djavolji odvjetnik, pa odgovoriti dok gorana nema. bas smo zajedno raspravljali o nekim stvarima kod tallyjevog "izdavastva" koje ocigledno nemaju veze s vezom. recimo, tally je stavio topic u stilu "sto bi htjeli da lm objavi?". ok, on je takav urednik koji zeli slusati glas javnosti (no, bas me zanima hoce li ga ikad i poslusati?).
ja se onda pitam zasto ne komentira prijedloge na tom topicu? jel' on to nas zajebava? zasto tek ovlas svakih nekoliko dana spusti neki post koji ustvari uopce nema veze s topicom i njegovom molbom? mislim da to ni najmanje nije fer prema onih 7 stranica razlicitih prijedloga!
takodjer, obecao nam je dati na uvid listu koju je dao uredniku ("gazdi"). rekao je da je vec predao listu i da ce nam je uskoro dati na uvid. da li je netko vec vidio tu listu prijedloga, listu za koju je pomoc trazio ovdje od nas na forumu?

[quote]
sto se tice epizode s bannerom pa to se svakome moze desiti. mozda su ih zaboravili staviti u posiljku i eto problema. kao da nitko nije nikada zaboravio nesto. pa nitko nije nepogresiv.
gledaj da si ti izdavac mislim da bi ti bilo zanimljivo vidjeti sugestije fanova stripva sto zele. tada ne bih imao hrpu neprodanih stripova na skladisku a za koje si platio pdv, tisak, skladiste... neprodana roba je najskuplja roba.
tally napravi popis svega sto su rekli na ovom topiku i vidi sta ima najvise glasova, a mozda i ja napravim pa da i sam vidim ako ti ne stignes jer znam da imas previse posla. svi misle da se strip (knjiga) napravi jednim pritiskom na tipku i eto gotovo.



moze se desiti, ali nije problem u tome. nije problem da je strip mozda zaboravljen poslati. meni nije jasna jedna druga stvar - kakva je to logika objavljivati neki strip (bilo kakav strip; bio on fantastican poput bannera ili bio on neko zadnje smece), ako ti kao urednik prije toga taj strip nisi procitao. sorry, ali jedino je logicno da prvo dobijes strip, procitas ga, pa se tek onda odlucis: "ok, to bi bilo za nase trziste, to cu i objaviti". ovako tally sam nama kaze da on nema taj strip (nema ga ni u pricuvi kod nekog, recimo, frenda kod kojeg ga je, recimo, davno procitao i sada ga ponovo treba da bi preveo). sorry, ali za mene je to cisti diletantizam!

THERE, THERE

Edited by - zveles on 29/12/2003 23:50:03
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 30/12/2003 : 00:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Par sitnica oko Ludensa i Martija.

Kritikovati Bernieja sto je ukinuo (?) MM je onako, malo... bezveze. Ako nesto ne ide, ne ide. Ili mozes da ulozis znacajnu kolicinu novca u promociju toga, pa da vidis da li ce se isplatiti (praksa pokazuje da se ubicjaneo ne isplati), ili da ga ukines i time osnazis ostala izdanja i svoju firmu uopste, pa jednog dana, kada ti ne bude bila tolika frka oko novca, probas ponovo. Ili pokrenes nesto drugo. Bernie je izabrao drugu varijantu, i to je sasvim legitiman potez, na koji covek nema sta da prigovori. Kao ni na njegov format izdavanja stripova. Moze da zbog toga da mi ne bude pravo, ali logika iza toga se ne moze osporiti.

Verujem da ljudi ovde na Forumu znaju da nisam bas nezan prema nasim izdavacima i da ne pisem ovo zato sto mislim da svakog treba cuvati kao malo vode na dlanu - sve se svodi na onu "if you're gonna do ti, do it right" ... i Bernie to prilicno dobro radi. Naravno da imam primedbi, od kojih je najveca to sto NE ZNAMO da li je MM ukinut, ili ce izlaziti dva puta godisnje, ali u nacelu, covek se trudi, i za to mu treba dati kredita. Jos samo kada bi imali malo vise informacija...

Par packi sa strane: logika "da on to ne izdaje, nikada to ne bi videli" uvek moze da se primeni i na pirate, zar ne? Poenta je u kvalitetu, a ne u tome ko je legalan, a ko ne...

A one koji se RADUJU ukidanju stripovai likuju zbog toga bi trebalo ili banovati, ili u potpunosti iskljuciti tako sto niko ne bi odgovarao na njihove postove.

That's all from me, now back to my self-imposed exile and post-electional meditation...

"M'ENFIN!"
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000