forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Metamorfoze iliti ODRICETE LI SE BONELLIJA??
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 11/01/2004 : 09:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
Ja sam Bonellija davno prerastao.
Zagora još uvijek volim uzeti u ruke, djelomicno nostalgije radi, ad od svih Bonellijevih junaka najdraži mi je Marti Misterija.

"Tek kad sam s tobom, misli su jasne.
Tek kad sam s tobom, alarm ugasne."
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 11/01/2004 : 11:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message

>Zagora još uvijek volim uzeti u ruke

A zovess ga "Zagor"?

mcn

***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page

Kornboy
Senior Member



Croatia
2936 Posts

Member since 07/06/2002

Posted - 11/01/2004 : 11:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Kornboy a Private Message
Nikada nisam bio Bonelli ovisnik, niti sam pretjerano vezan za Bonellijeve stripove. Ali pojedini junaci su mi odlicni: Ken Parker (hvala Corto),Dylan Dog, Nathan Never, Marti Misterija, Mr. No.


-In Flames-

Edited by - Kornboy on 11/01/2004 11:07:56
Go to Top of Page

Žiga
Senior Member



Slovenia
1980 Posts

Member since 10/11/2003

Posted - 11/01/2004 : 12:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Žiga a Private Message
Meni su Bonellijevi stripovi dobri, jer kako kazano, nisu komplicirani.Mada sve ide po istom i zna se šta ce se dogoditi, ja to još uvijek rad citam.Ne svidaju mi se oni stripovi gdje ih precitaš pa zapravo ne znaš šta si procitao.Zapravo ovo je isto kao akcijski film.I tamo se zna da ce Bruce Willis na kraju riješiti svoju ženi i ubiti glavnog negativca ali film ipak gledamo.

HERE IS THE FORCE....I'M THE CANDYMAN....ALSO KNOWN AS DAVE, DAVE FROM SHEFFIELD....FURTHERMORE KNOWN AS THE SCREAMING LORD...
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 11/01/2004 : 12:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
SA 6-7 godina sam poceo citati Bonellia, evo imam 17 još uvijek ih citam. POkopace me sa njim. Mogu ja citati i Akiru i Bilala i Spider-Man-a i Hulk i ne znam više šta, ali Bonelli je Bonelli.

Trebao sam znati da se sa bandom meksickih pijanica ne može daleko dogurati.
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 11/01/2004 : 12:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
quote:
odricanjem bonelli stripova,odrekao bih se najsretnijeg razdoblja svoga života,kad SAM IMAO SAMO na pameti stripove,franje,balun na male branke,aute ne baterije i sve one jednostavne stvari koje su danas izumrle pred najezdom novog doba...


Ma bravo, legendo!

Go to Top of Page

Profa
Average Member

Croatia
933 Posts

Member since 08/03/2003

Posted - 11/01/2004 : 15:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Profa a Private Message
Nicega se ne odricem, ali sam sada svjesniji da ima kvalitetnijih (ali i losijih) i stripova i crtaca i scenarista nego sto su Bonellijevi. Zadnjih godina citam i skupljam "samo" DD, KP i MM, koji su i zabavni i edukativni. Ostale (prevedene)Bonellijevce ne vjerujem da cu vise ikad citati. A cinjenica je i da se polako preusmjeravam na anglo-saksonske(citaj Mooreove;)) stripove.
Go to Top of Page

Profa
Average Member

Croatia
933 Posts

Member since 08/03/2003

Posted - 11/01/2004 : 15:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Profa a Private Message
quote:
Originally posted by mcn


>Zagora još uvijek volim uzeti u ruke

A zovess ga "Zagor"?

mcn

***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***



:))))))))))))))))))))) Hahahahahahahahaha!
Go to Top of Page

Profa
Average Member

Croatia
933 Posts

Member since 08/03/2003

Posted - 11/01/2004 : 15:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Profa a Private Message
quote:
Originally posted by CortoMaltese
...I danas ga znam uzeti u ruke ako mi neki klinac iz ulice ponudi u razmjenu, ali davno sam presao na druge...



Pa dobro ljudi sto je to s vama i uzimanjem "Zagora" u ruke?!?:))))))

Go to Top of Page

Tiger Jack
Junior Member

Croatia
388 Posts

Member since 25/12/2003

Posted - 11/01/2004 : 19:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tiger Jack a Private Message

Definitivno: NE, NE ODRICEM SE, NIPOŠTO I NIKADA.
Uopce se ne namjeravam upuštati u diskusiju o kvaliteti Bonellijevih stripova, i zato što o teoriji stripa ne znam dovoljno i zato što je o ukusima teško raspravljati...ali odreci se Texa, Zagora, Mister Noa i ostalih, za mene bi znacilo odreci se dijela sebe.
Imam 34 godine, kad mi je bilo 5 naucio sam citati uz ZS i LMS. Uciteljice su nas maltretirale da je to šund, da ne citamo to "smece" nego "knjige iz lektire", pa eto preživjeli smo. Život te nekada vodi na razlicite strane, neke druge stvari postaju ti važnije. Dogadalo se da po 6 mjeseci ne nabavim nijedan strip, ali nikada se ta ljubav nije ugasila. I danas, idealno opuštanje mi je sjesti s neprocitanim Texom, otvoriti pivo i ...poci na Divlji zapad.
Imao sam i fazu Alana Forda i Modesty Blaise i drugih junaka, ali kada netko kaže "strip" meni je prva i jedina asocijacija Bonelli.
Jasno mi je da ono što su mojoj generaciji znacili ti stripovi 70-tih i 80-tih, "neki novi klinci" ne razumiju. Jasno mi je da krug obožavatelja Bonellija polako odumire...ali to ne znaci da i ja moram napustiti nešto što me još uvijek jako veseli i opušta.
I stara volkswagenova "buba" bila je bezveze, ali imala je nevjerojatan šarm. To vidim i kod ovih stripova, a neke loše epizode ili ponekad cijele loše faze u produkciji nekih likova, sve to mogu provariti.
BONELLI'S NOT DEAD!!
Go to Top of Page

Wahoomi
Average Member

Croatia
705 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 11/01/2004 : 19:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Wahoomi a Private Message
Tiger Jack, svaka cast na odgovoru. I ja sam takodjer poceo sa 5 godina sa Zagorom, pa onda Blek i ostali, naucio citati, pa pisati i krenuo u školu pa mi bilo dosadno jer sam sve to znao što se uci u prvom razredu. Jedan kolega i ja koji smo bili najveci manijaci dobili smo od "drugarice" zabranu citanja stripova, a ostali su dobili zadatak da nas kontroliraju, tako da smo se morali skrivati kad smo išli na trafiku i pogledavati ima li netko iz razreda u blizini jer mogao bi nas izdati ako vidi da kupujemo strip. Istina je da krug obožavatelja Bonellija polako odumire, ali ja planiram svojoj (buducoj) djeci to prenijeti, pa ako im se svidi neka izvole citati, a vjerujem da hoce. Jedino mi je žao što vecina prijatelja iz djetinjstva s kojima sam komentirao svaku novu epizodu sada se sjecaju Zagora samo kroz maglu(onaj u crvenoj majici). Masa ljudi koji su nekad gutali stripove uopce nema pojma da još i dan danas izlaze Zagor, Tex i ostali. Važno je da nas još uvijek ima dovoljno da se malim izdavacima poput Ludensa isplati to izdavati i nadam se da ce još dugo biti tako.

Eno ide ISTINA, dronjavo obucena;
Grbava i mršava, krvava, pretucena!!!
Go to Top of Page

darkwoodski kralj
Advanced Member



USA
3652 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 11/01/2004 : 20:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodski kralj an AOL message  Send darkwoodski kralj a Private Message
I ja sam jedan od "novih klinaca" kako kaze Tiger JAck ali ja nemam nista protiv Bonellievih stripova i jos uvik mislim da su to po momu najbolji i najkvalitetniji stripovi. Ja se isto nadan da cu se moci pohvaliti isto kao i ti da sa 34 godine citam stripove,svaka ti cast na tome.Ja sam mog prvog ZAgora procitao sa 13 godina (ples sjekire) i od tada sam lud za njima.Citao sam ja i druge bonellieve(tex,mm,dd..) isto tako sam probao sa spidermanom,superman,batman,xman i tim superheroes odi u americi i uopce mi se ne svidjaju.Ne mozes se uziviti u pricu kao u Bonellieve.Istina je da je crtez odlican i da je u boji i tako ali mene to bas ne odusevljava.SAmo koljaza, super moci i tako.Naravno ima ljudi koji to vole ali ja definitivno ne.Mozda necete cijeniti moje misljenje zbog susreta u proslosti.No sve u svemu ja podrzavam one koji su kao Tiger Jack i Wahoomi sto se tice ovakvih tema.

I mean to be mean but thats all I can be its just me...
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 11/01/2004 : 20:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
quote:
SAmo koljaza, super moci i tako


Ovo je zabluda u kojoj zive mnogi ljudi kad se govori o US stripovima.
S obzirom da tamo zivis, nabavi Watchmen, V for Vendetta, Invisibles,
Cable itd.

Bill Gates - "It's not a bug, it's an additional feature"
Go to Top of Page

Tiger Jack
Junior Member

Croatia
388 Posts

Member since 25/12/2003

Posted - 11/01/2004 : 23:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tiger Jack a Private Message
quote:
Originally posted by Wahoomi
Istina je da krug obožavatelja Bonellija polako odumire, ali ja planiram svojoj (buducoj) djeci to prenijeti, pa ako im se svidi neka izvole citati, a vjerujem da hoce. Jedino mi je žao što vecina prijatelja iz djetinjstva s kojima sam komentirao svaku novu epizodu sada se sjecaju Zagora samo kroz maglu(onaj u crvenoj majici). Masa ljudi koji su nekad gutali stripove uopce nema pojma da još i dan danas izlaze Zagor, Tex i ostali. Važno je da nas još uvijek ima dovoljno da se malim izdavacima poput Ludensa isplati to izdavati i nadam se da ce još dugo biti tako.



Ma, znaš, cini mi se je ima masa ljudi kojima je iz nekog razloga neugodno reci da citaju stripove. Stid ih je zapravo, jer su u nas stripovi na glasu kao nešto djetinjasto i bezvezno...i nisu za ozbiljne ljude.
Uostalom, prije par mjeseci jedan je politicar htio ocrniti drugoga pa je rekao: "Pa što da vam kažem, kakav je taj covjek, on još uvijek cita stripove...".
To je stav kojega treba tuci na svakom mjestu i u svakoj prilici.
Go to Top of Page

Wahoomi
Average Member

Croatia
705 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 12/01/2004 : 00:14:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Wahoomi a Private Message
quote:
Originally posted by Tiger Jack


Ma, znaš, cini mi se je ima masa ljudi kojima je iz nekog razloga neugodno reci da citaju stripove. Stid ih je zapravo, jer su u nas stripovi na glasu kao nešto djetinjasto i bezvezno...i nisu za ozbiljne ljude.
Uostalom, prije par mjeseci jedan je politicar htio ocrniti drugoga pa je rekao: "Pa što da vam kažem, kakav je taj covjek, on još uvijek cita stripove...".
To je stav kojega treba tuci na svakom mjestu i u svakoj prilici.



To je rekao Luka Bebic za Stipu Gabrica Jamba, mislim da sam to spomenuo na nekom topicu. Istina je da je mnogim ljudima to neugodno, ali ja to stvarno ne mogu razumjeti. Uopce mi nije neugodno prolistati ili kupiti strip na kiosku ili isticati u društvu da citam stripove, a ako netko to ne kuži i misli da je to djetinjasto tko mu je kriv. Meni je puno bolje biti djetinjast i za*ebavati se, a najgore mi je kad vidim smrknute, ozbiljne face, to me psihicki ubija. Jadan je covjek koji ne zna se opustiti, pobjeci u svijet mašte (jer ovaj realni svijet je grozan), zezati se i ponekad biti kao dijete. A kakve se sve gluposti mogu naci na kioscima: Glorija, Story, Moja tajna, Imperijal, Klik, Teen i ostale idiotarije. O dnevnom tisku da ne govorim, sve je puno crne kronike i zlo mi je kad to citam, jedino Sportske Novosti podnosim. Stripovi su nešto najpozitivnije što se može vidjeti u tom šarenilu. Stvarno živimo u društvu punom predrasuda i slažem se da protiv takvog stava o stripovima treba ici svim sredstvima, tj. pucati iz svih oružja.

Eno ide ISTINA, dronjavo obucena;
Grbava i mršava, krvava, pretucena!!!
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 12/01/2004 : 00:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Potpisujem sve (osim Sportskih novosti).
Ovaj je naoko "bezazleni" topic, izvukao najbolje od nas.
Idemo dalje...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/01/2004 : 01:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Tiger Jack


Ma, znaš, cini mi se je ima masa ljudi kojima je iz nekog razloga neugodno reci da citaju stripove. Stid ih je zapravo, jer su u nas stripovi na glasu kao nešto djetinjasto i bezvezno...i nisu za ozbiljne ljude.
Uostalom, prije par mjeseci jedan je politicar htio ocrniti drugoga pa je rekao: "Pa što da vam kažem, kakav je taj covjek, on još uvijek cita stripove...".
To je stav kojega treba tuci na svakom mjestu i u svakoj prilici.


Da, meni je to bilo toliko jadno da sam odmah otvorio topic kad sam to procitao...
http://www.stripovi.com/Forum/topic.asp?TOPIC_ID=10071&SearchTerms=Luka,Bebic

Ovaj drugi sto cita stripove mi je odmah postao simpatican, ne osvrcuci se na politiku
koja me ne zanima kao ni njihovo prepucavanje.
Mislim, u Francuskoj je strip dio njihove kulture, u Svicarskoj nema skole da nema
poznate stripove u svojim bibliotekama i to kompletne, u Italiji se takodje stripovi
kupuju u velikom broju, recimo 250 tisuca prodanog Texa u mjesecu govori dosta.
Japan ne trebam ni spominjati, tamo su mangake (crtaci stripova) zvijezde poput
najvecih glumaca ili glazbenika u Europi i USA.
I onda su neki nasi ljudi najpametniji jer one koji citaju stripove smatraju
manje vrijednim, djetinjastim, glupim i sto vec ne...
Bljak...
Tada sam mislio da napisemo jedno "prosvjedno" pismo Slobodnoj koje bi mozda objavili
kao nas zajednicki odgovor onima koji tako primitivno razmisljaju, ali nismo to napravili.

Edited by - Dado on 12/01/2004 01:16:39
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 12/01/2004 : 02:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
boneli je super,naravno ima tu dosta naive i peglativnih epizoda ali gledano u globalu moze se citati.jos uvijek jedva cekam da izadje DD ili neki specijalni broj.za NN-a ne moram posebno napominjati jer on je najbolji bonelijev lik.u posljednje vrijeme sam nabavio skoro sve kenove i promijenio sam misljenje o njemu(prije mi je bio izrazito dosadan)tako da rado procitam neku novu epizodu.zagor mi je poprilicno glup iako ga procitam s vremena na vrijeme,mikija i kita mogu procitati samo kad sam nevjerovatno opusten,a mark iako mi je poprilicno naivan procitam skoro svaku novu epizodu koju nabavim.teks mi je dosadan samo u onim prvim epizodama(sa malim slicicama),a u posljednje vrijeme je jako dobar.mister no mi je malo dosadio iz razloga sto sam svaku epizodu procitao po milion puta.volio bih da neko(citaj ludens)izda recimo magico venta ili nekog drugog novog zanimljivog bonelijevog junaka.
razlog sto malo slabije nego prije citam bonelija je to sto mi se poprilicno prosirio krug stripova koje preferiram(ponajvise zahvaljujuci stripovi.com).ali to nije razlog da prestanem citati boneli,i nadam se da nece biti u nekoj daljoj buducnosti.

AMERICKA NACIJO URADI MI FELACIO!!!
Go to Top of Page

darkwoodski kralj
Advanced Member



USA
3652 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 12/01/2004 : 05:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodski kralj an AOL message  Send darkwoodski kralj a Private Message
dobro byoman bas cu pokusati da ih nabavim premda nece biti tesko. No ne vjerujem da me moze iti jedan US strip oduseviti vise nego ikoji Bonellijev...

I mean to be mean but thats all I can be its just me...
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 12/01/2004 : 07:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
Mislim da je Bonelli OK i dobra ideja, mada citam samo DD, sto ne znaci da ostali nisu dobri, samo sam izabrala meni (bar odoka) najbolji strip (koja recenica!).
Ne bih nijedan strip nazvala losim, nego samo "za mene je" i "nije za mene" jer znam koliko je truda potrebno da se uradi i najlosiji strip.
Go to Top of Page

darkwoodski kralj
Advanced Member



USA
3652 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 12/01/2004 : 08:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodski kralj an AOL message  Send darkwoodski kralj a Private Message
Isitna biljo u pravu si.I ja sam pokusava raditi svoje stripove premda imam ka nekog malog dara za crtati(ne previse) bolji sam u pisanju teksta,definitivno odlican.Ali sve se uvik zavrsavalo,napravim par stana pa odustanem ili zbog toga sto vise nemam volje,ili sto nemam vremana ili vec nedjem neki razlog.
Istina je da je potrebno puno truda da se uradi i najlosiji strip.

I mean to be mean but thats all I can be its just me...
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 12/01/2004 : 09:27:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
Za svaki izvor kreativnosti treba puno truda.

Trebao sam znati da se sa bandom meksickih pijanica ne može daleko dogurati.
Go to Top of Page

igorpb
Senior Member

Australia
1931 Posts

Member since 24/08/2003

Posted - 12/01/2004 : 09:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send igorpb a Private Message
quote:
Originally posted by Verfalk2003

Za svaki izvor kreativnosti treba puno truda.

Trebao sam znati da se sa bandom meksickih pijanica ne može daleko dogurati.

Netreba da bi osto trudan.
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 12/01/2004 : 10:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
Kratko: ne odricem se, ali...

Ne odricem se: uz Bonellijeve stripove sam i ja naucio citati, davne '82. kad sam imao 4 godine. Nikad necu zaboraviti osjecaj zatvaranja korica i iscekivanja sljedece uzbudljive epizode, ili odlaska s mamom u grad jer je nakon obavljenog posla uvijek slijedio odlazak na kiosk. Netko tko ne voli stripove nikad nece moci shvatiti koliko su meni (i ovakvima kao meni) radosti pruzale te knjizice u dobro poznatom formatu. I danas jos redovito kupujem ZG i ZG EX, koji mi je uostalom oduvijek bio daleko najdrazi Bonellijev lik, a osim njega i Texa i DD EX. Danas mnogo vise (i bolje) volim stripove i mnogo sam pazljiviji prema njima (kad se samo sjetim koliko sam ih zasarao/podrapao/izrezao), ali nikad vise nijedan strip necu voljeti onako kao dijete, kako sam volio Bonellijeve stripove.

Ali: sve vise je to zbog sentimentalnih razloga (a ja sam stari ljigavi sentimentalac) i zbog "podrzavanja hrvatskog strip-izdavastva", kako to cesto volimo reci; a sve manje zbog kriterija kakvoce. Zbog kvalitete danas kupujem nesto drugo... s cisto racionalno-objektivnog stajalista, Bonellijevi stripovi nikako ne mogu izdrzati usporedbu s nekim drugim imenima, a pogotovo u danasnje vrijeme - nema vise epizoda kao sto su bile npr. prva Texova serija o Kamenu smrti ili Krug smrti/Teksova pravda, da sad ne nabrajam...

_______________________
"Aj vont brejk dens, Aj vont brejk fri,
Aj vont brejk prsljen kicmeni"
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 12/01/2004 : 11:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
ja jos nemam toliko vremena da citam sve ostale dobre stripove koji postoje, pa mi je vjerovatno zato jos uvijek bonelli 90% stiva.
a kad bude vise vremena, i nebude sta od bonellija za citati, mozda nadjem nesto bolje

*-*"The only thing we have to decide is what to do with the time that is given to us."*-*
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000