forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MAGICO VENTO U SRBIJI
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Winnetou
New Member

Serbia
277 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 03/02/2004 : 11:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Winnetou a Private Message
quote:
Originally posted by Barker

E da, DD koje je izdao Vaninni su vrlo vrlo dobre price. Covece tu su Lov na vestice, Maelstrom, Vampiri i Uzas beskonacnosti. Pa cak i Crna magija i Ramblin imaju prolaz. Prvo razmisli pa napisi red-dva.(Jasno je da se o ukusima ne raspravlja, ali ovo je bilo stvarno previse )

Bistro i duboko nebo utociste pruza!


barker poenta je bila da li su ti vaninijevi dylani mogli da zainteresuju i jednog coveka ,koji do tad nije uopste uzeo strip u ruke, ja sam ubedjen ne.
drugacije je sa ljudima koji vec dugo citaju doticnog, oni su kupili sve brojeve i ako su im bili dobri i ako nisu, ali to ovde nije bilo tema..

Howgh.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 03/02/2004 : 12:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Dokaz da nisi u pravu Winnetou:
pre Vanninija sam mozda prelistao najvise 2 Dnevnikova Dilana. Kad je Vannini krenuo da izlazi ja sam se vratio u strip vode i Dilan mi je sad jedan od najomiljenijih likova iz strip.
Dakle, te epizode nisu uopste toliko lose, cak stavise...

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!
Go to Top of Page

Winnetou
New Member

Serbia
277 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 03/02/2004 : 12:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Winnetou a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Zaista mi nije jasno zašto svi topici koji imaju neku konkretnu temu a ovaj je imao cak i dvi ( MV i KP ), moraju završiti sa pricom o Zagoru. Dobro, možda ne uvik o Zagoru, ali...
MIHA, dragi prijatelju, shvati kako hoceš ali mi namjera nije ni najmanje loša ili negativna no zašto moraš upadati sa dezinformacijama ili uopce bilo kakvim komentarom. Ako tebi tema topica nije zanimljiva ne moraš svojim upadicama okrenuti topic naglavacke. Ako ti tema nije zanimljiva jednostavno preskoci ovaj topic i javi se na neki drugi di ti je možda tema zanimljivija. Ima nas koji pratimo neke topice i kojima je možda zanimljivo procitati šta neki ljudi napišu. Nekad se valjda može nešto samo procitati, ne mora se svaki put krknuti rijec ili dvije ( test forum pa tamo nabijaj postove ) pa povuci odgovore na odgovore odgovora itd.
Ovdje je nekoliko ljudi pokrenulo vrlo konstruktivnu prici ( temu ). Daj pusti ih...

Evo i ja upadam sa necim što nema veze sa temom topica, no ovo se u posljednje pola godine precesto dogadja, ne od strane Mihe, nego opcenito. Zbog raznoraznih upadica vrlo zanimljivi topici su jednostavno postali necitki jer je odgovore na neke konkretne teme unutar topica postalo nemoguce pronaci od raznoraznih upadica.

Sorry ljudi, jednostavno sam mora prokomentirati.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr


Renky
ma meni je cool, kad neko udari neku zajebanciju, to sto je mihi sela ovde ok, bitno je da se malo nasmejemo...uvek prica moze da se nastavi...
s druge strane to za necitke topike, je nazalost tacno. Eto djole je napisao Watchmen, otisao sam na search i nisam mogao nikako naci sta je to zbog razvodnjenosti topika.....
jasno da je krivica upravo u tim upadicama, to sam i ja primetio, ali bitno je da temu neko sto pre vrati na kolosek.
ako je to u interesu onih koji vode razgovor, temu nece minirati ni 20 upadica

Howgh.
Go to Top of Page

Winnetou
New Member

Serbia
277 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 03/02/2004 : 12:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Winnetou a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

Dokaz da nisi u pravu Winnetou:
pre Vanninija sam mozda prelistao najvise 2 Dnevnikova Dilana. Kad je Vannini krenuo da izlazi ja sam se vratio u strip vode i Dilan mi je sad jedan od najomiljenijih likova iz strip.
Dakle, te epizode nisu uopste toliko lose, cak stavise...

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!


stvarno mi je drago ako sam pogresio.to bi znacilo da ima nade za strip kod nas... moguce da sam ja previse subjektivan po pitanju tih epizoda. Mozda me je sklavi razmazio, sa epizodama iz dnevnika. moracu ponovo da probam da procitam vaninija, mozda pogresno sudim.....

Howgh.
Go to Top of Page

Winnetou
New Member

Serbia
277 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 03/02/2004 : 12:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Winnetou a Private Message
eh da duSmane htao sam nesto da te pitam. Vidis generacija mog brata(inace tebi poznatijeg kao dzimi) je poslednja koja je odrastala uz bonelija kod nas. Vec u mojoj *82, strip je totalno bio nestao. U hrvatskoj je dosta brzo uspostavljen kontinuitet izlazenja, kod nas ne. E sad ja sigurno ne bih citao da nisam bio povezan sa burazovom generacijom.... Naime interesuje me kako si ti poceo da citas, tj ko te je navukao, takodje da li znas ikog iz tvoje ili okolnih generacija, ko cita stripove ili je citao (osim alan forda). interesuje me kako su oni prihvatili vaninijeva izdanja ako si im ponudio da procitaju. jer ti si ocigledno vec imao bar neko predznaje o stripovima...
haj ziveo

Howgh.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 03/02/2004 : 15:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Ah... ti si Milanov brat, znaci. :)
Kako sam poceo da citam? Ne znam. Dok jos nisam znao da citam tu su bili Mikijevi i Politikini zabavnici. Tu sam gledao slike, da bih kasnije cak naucio i da citam. :) Ostao sam medju Diznijevim izdanjima prilicno dugo (cak i danas volim da ih citam vise nego Zagora ) sa svim mogucim izdanjima sa kraja 80ih i pocetka 90ih. Tu dolazi krah! Tu dolazi rat. Tu dolazi hiperinflacija. Tu dolazi nestasica papira. Tu vise nema stripova. :( Tu dolaze ulicni prodavci, zahvaljujuci kojima sam ja i poceo/nastavio da citam stripove. U pocetku sam i dalje ziveo u Diznijevom svetu, da bih kasnije upoznao AF i Dnevnikova izdanja. Naravno, nista od toga nisam imao priliku da kupim na kiosku. I tako, negde do '96 sam intenzivno citao stripove svih vrsta, da bih tu negde jednostavno zaboravio na njih/prerastao ih/ne imao para za kupovinu/ubaciti izgovor po zelji. U sledecim godinama bih citao mozda po strip godisnje, ako i to. Celu kolekciju sam rasprodao/poklonio/izgubio, osim 20ak najdrazih mi Fordova. I to bi bilo to... ... da nije bilo Vanninija. Kad sam video da su oni krenuli da to (khmm...) "ozbiljno" rade, ja pocnem da ih kupujem. Posle 5 godina ponovo krecem da idem u AF. Otkrijem Darkwood. Otkrijem (sto je najvaznije) ZWS, and the rest is history...

Moje i okolne generacije & stripovi... Mrka kapa. Vazim za detinjastu osobu (kao i seksualnog manijaka, psihopatu, pedofila, sektasa, rasistu i vegetarijanca, ali to nema veze sa ovim) u drustvu, ali meni je dovoljno sto JA znam da sam pametniji od NJIH! Hmmm... Zar ne misle tako svi ludaci?
Ozbiljno gledajuci, recimo, moju skolu i nije toliko strasno stanje. Mislim, jeste, ali to je zato sto ljudi nemaju sta da citaju. Da mogu da na putu do skole svrate do kioska i za 100 dinara kupe 5 stripa, verovatno bi to uradili, ali... Ako mi se, ne daj boze, desi da donesem neki strip u skolu, mnogi bi ga uzeli na citanje, zbog radi prevelikog smora na casovima. I eto, bas se secam kako sma nosio te Vanninijeve Dilane u skolu. Ljudi su me svake nedelje pitali, jel' izasao novi Dilan. I ja sam negde duboko u svojoj mracnoj dusi osetio varnicu srece. Na stranu to sto sam posle morao da kupujem svaki broj duplo (zbog pazljivog citanja mojih saboraca i odlicnog kvaliteta izdanja, grrr), ali ni jedan rat ne prolazi bez zrtava. Opet, i dalje su me smatrali za poremecenu opsobu sto dajem 75 dinara za STRIP (!!!), ali ne moze mi posle niko reci da ne postoji publika za strip u Srbiji. Samo treba prilagoditi izdavaca publici, ili to bese obratno? :)

To je to. To su bili moji poceci, a za ove 3 (ili je vec 4?) godine u medjuvremenu sam postao stripovski gigant. Pa dobro... barem sa moje tacke gledista. Sakupio sam (skoro) sve sto sam zeleo da sakupim te 2000. i mnogo vise, na cemu moram pre svega zahvaliti ovom forumu. Osnovao sam sopstvenu izdavacku kucu (DusMan comics ;) i izdao prvi broj i to jos u boji! Polako, ali sigurno postajem konkurencija Systemu (da se malo vratimo na topic) i jednog lepog dana gospoda Rusalic i Markovic ce raditi za mene!

Tekst uzet iz knjige "Ja, genije! - autobiografija jos jednog" by DusMan.
Sva prava zadrzava DusMan pubishing.


So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!
Go to Top of Page

Winnetou
New Member

Serbia
277 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 03/02/2004 : 16:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Winnetou a Private Message

potresna prica
ne ozbiljno,
ma bas sam pricao sa milanom,pre dva tri dana, dal te je pitao nesto o prvim strip koracima, jer si u odnosu na mene zver sto se poznavanja stripova tice, a imas brate mnogo malo godina da bi to bio
ne moz to tako je li...
treba ispostovati starije pa i kad nisu u pravu samo klimnes glavom, tako je cika Winnetou
ustvari poenta celog mog pitanja je upravo vezana za moju i djoletovu raspravu, a ti si odgovorio u delu...
-----
I eto, bas se secam kako sma nosio te Vanninijeve Dilane u skolu. Ljudi su me svake nedelje pitali, jel' izasao novi Dilan. I ja sam negde duboko u svojoj mracnoj dusi osetio varnicu srece.
----------
meni je super sto sam fulao, sve u svemu, izgleda; samo da se nadje sposoban izdavac pa bi moglo mnogo ljudi da se zainteresuje... od doktora nauka pa do prosecno inteligentnog, polupijanog konduktera u vozu

e dusmane fala na memoarima....





Howgh.

Edited by - Winnetou on 03/02/2004 16:21:31
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 03/02/2004 : 16:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
ustvari poenta celog mog pitanja je upravo vezana za moju i djoletovu raspravu, a ti si odgovorio u delu...

Dakle, ja sam kljucna licnost za tu raspravu. Znao sam da ce nekad biti nesto od mene. :)
quote:
e dusmane fala na memoarima....

Ma nema na cemu. Uvek mi je drago da pricam o sebi. JA, JA, JA, JA!
Ocekujte drugi deo memoara pod nazivom "Ne znate vi, sta ja sve znam o meni!" uskoro... vrlo uskoro... :)

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 03/02/2004 : 16:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
A i sta ste se uhvatili tog jadnog polupijanog konduktera?
I majstori imaju dusu!

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!
Go to Top of Page

Winnetou
New Member

Serbia
277 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 03/02/2004 : 16:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Winnetou a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

A i sta ste se uhvatili tog jadnog polupijanog konduktera?
I majstori imaju dusu!

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!




Howgh.
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 04/02/2004 : 00:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
DusMan je isti ja.

Nitko ne jede crve dvaput, Avrame.
Go to Top of Page

Winnetou
New Member

Serbia
277 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 04/02/2004 : 00:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Winnetou a Private Message
quote:
Originally posted by Verfalk2003

DusMan je isti ja.

Nitko ne jede crve dvaput, Avrame.


svi smo mi dusmani

Howgh.
Go to Top of Page

dimi
New Member



Serbia
235 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 04/02/2004 : 00:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit dimi's Homepage  Send dimi a Private Message
Dusmane,u koju skolu ides?
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 04/02/2004 : 02:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
U specijalnu
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 04/02/2004 : 09:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
Fakat, jebote DusMan stariji samo godinu dana od mene. Jebote. Ja sam mislio da ima bar 28 god.

Nitko ne jede crve dvaput, Avrame.
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 04/02/2004 : 12:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Ja mu i dalje ne verujem da ima vise od 13

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 04/02/2004 : 16:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by Verfalk2003

DusMan je isti ja.

Hmmm... daaa... Citao sam negde da svaki covek na svetu ima svog dvojnika!

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 04/02/2004 : 16:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by dimi

Dusmane,u koju skolu ides?

Pravno-birotehnicku u Zemunu. Sto?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 04/02/2004 : 16:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

U specijalnu

A ti bi mogao, umesto sto podjebavas posten narod, da prokomentarises DD200. Ti si bio prvi u redovima kad sam trebao da se razapnem na krst zbog kasnjenja, a sad te nema ni za leka. CCCC...

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 04/02/2004 : 16:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by Verfalk2003

Fakat, jebote DusMan stariji samo godinu dana od mene. Jebote. Ja sam mislio da ima bar 28 god.

Hehe... cesto mi se desavalo da, kad upoznam nekog sa foruma uzivo, dobijem slican kompliment.
Sta da vam kazem... Ja sam napredan. :)

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 04/02/2004 : 16:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by dd fan

Ja mu i dalje ne verujem da ima vise od 13

Tebi odgovaram samo zato da bih spojio 5 uzastopnih postova.
CRKNI!


So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 04/02/2004 : 19:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by dd fan

Ja mu i dalje ne verujem da ima vise od 13

Tebi odgovaram samo zato da bih spojio 5 uzastopnih postova.
CRKNI!


So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!


Ali da je napredan za svojih 13 - napredan je!

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 04/02/2004 : 23:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
DusMan je isti kao i ja u smislu:''Ti si najvece narcisoidno dubre koje znam.'' (Citat mog prijatelja za mene.)

Nitko ne jede crve dvaput, Avrame.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8109 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/02/2004 : 22:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
odlicna vijest, SC uz sve kritike kojima ga se casti ipak ce izdavat dva odlicna stripa
inace, meni se svida papir na kojem izlazi ken parker, doduše ja bih volio da je i lošije kvalitete, kao onaj stari, hrapavi i mekani roto papir na kojem su izlazili ZS i LMS
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 06/02/2004 : 11:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Kada tocno bi trebao izaci 1. broj?

** Thommo was here! **
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000