forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zagor u Srbiji...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

Markos
Webmaster



Croatia
29246 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/02/2004 : 09:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Prava tesko da mogu biti vise od 1000 Eura. A i to je upitno. Koliko ja znam, ovi uzimaju 8-10% od ukupno prodanih primjeraka. Znaci ako je tiraz 10.000 oni racunaju da ih prodas otprilike 5.000. Cijena mu je 85 din tj. 1.3 Euro, znaci 5.000 komada = 6.500 Euro i provizija za prava je max 650 Euro. Tako da ne padam na te price o skupim pravima, to su bajke za malu djecu. Uostalom, tko ne vjeruje neka pita SAF za prava.

Sto se kvaliteta tice, nisam vidio, ali pretpostavljam na sto to lici. Ipak ne mogu previse pljuvati dok ne vidim. Medjutim, siguran sam u jedno, a to je da "bolje ovako nego nikako, mozda se i poprave..." se nece desiti. Ako im prodaja bude dobra sa ovakvom opremom, nema sanse da ce oni ici nesto mijenjati. Zaboravite to. Bar tako ja mislim.

Sto se tice cijene od 16kn i 85 dinara, pa dobro -dp- moram li ti govoriti kolike su prosjecne place u HR a kolike u Srbiji, npr? Pauza u izdavastvu je bila Djole, jedno 3 godine, SD je pocela 94 mislim, pred kraj...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29246 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/02/2004 : 09:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Mene zanima koliki su troskovi tiskanja na rotaciji i roto papiru, pa cu onda imati cijelu racunicu. Troskovi, skeniranja, upisa, prijevoda i filmova su vise manje svugdje isti, jedina razlika je u stampi. To bi zlatko mogao znati, posto se i Stripoteka stampa na istom papiru. A vec kad ga pitam, u koliko se primjeraka proda Stripoteka?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10863 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/02/2004 : 09:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Sta ja imam od toga sto ce Masa kupovati Zagora i sto ce izdavac trljati ruke. NISTA! Sta ja imam od toga sto je ocajan kvalitet, samo da bi se strip priblizio MASI. NISTA!
Na meni je samo da kazem da je ovakav kvalitet stripa nevidjeno DJUBRE na ovim prostorima, dok su nazalost epizode fenomenalne, mozda i najbolje.
Bernard nas je dve godine mucio onim sranjima iz preskocene 22(fala Bogu dosao im je kraj) epizode, dok mu je kvalitet stripa najbolji do sada. Nazalost tako stoje stvari! I isto vazi za DD!
Go to Top of Page

igorpb
Senior Member

Australia
1931 Posts

Member since 24/08/2003

Posted - 14/02/2004 : 10:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send igorpb a Private Message
Nek se nesto desava makar i nagore.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/02/2004 : 11:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Pa kasper nisi u pravu (osim u onome da su to odlicne epizode Zagora, možda i najbolje). Prvo: naravno da je bolje da strip bude što jeftiniji, kako ce izgledati to je nebitno. Drugo: naravno da je važno da strip kupuju citaci - putnici vlakom, radnici na baušteli, smetlari, medicinsko osoblje, portiri, osnovnoškolci, vojnici na dopustu i straži itd. Takvima kvaliteta izdanja nije bitna, vec cijena. Skupljci i zahtjevni kolekcionari su nebitni, oni cine manji broj populacije.
E sad, moguce je da ti nemaš ništa od toga, ali vecina nema ništa od toga da strip bude luksuzno opremljen i skup.
Osobno, najsretniji bih bio kad bi tog Zagora prodavali po tih 60din (ili manje, kako kaže Djole), pa da bar pokušaju napraviti tržište. Ako treba, nek i smanje troškove izdavanja, na uštrb tehnicke kvalitete stripa.

Luksuzna izdanja možeš naci u stranim knjižarama ili pak u striparnicama, pojedine albume i tako to.
Zahtijevati kvalitetno i skupo izdanje stripa za široke mase, izgleda mi suludo, upecali ste se na robovlasnicki sistem, treba odjebati te "prodamtilijepoupakirane" cake, bitan je sadržaj, kad to shvatiš, tek onda si slobodan

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 14/02/2004 : 11:30:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ima li ikakvih informacija o toj izdavackoj kuci u stripu? Tel., email adresa i sl.???

Bosna da prostis jedna zemlja imade, i posna i bosa da prostis, i hladna i gladna, i k tomu jos da prostis prkosna od sna!
Go to Top of Page

Ado
Average Member

Denmark
582 Posts

Member since 15/05/2002

Posted - 14/02/2004 : 12:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Ado a Private Message
Ja sam se razocarao odmah kad sam saznao da ce nastaviti gdje je Vannini stao tj da ce ici uporedo sa Ludensom sto je za mene katastrofa. Zar ti idioti nemaju nimalo vizije u glavurdama niko izvan Srbije im to sranje nece kupovati.
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 14/02/2004 : 12:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
bravo stinky nista nemam da dodam...

ima sejo, i adresa i email i tel

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 14/02/2004 : 12:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
Ljudi, zna li se hoce li DD se moci naci u BiH? Kojim ritmom ce dolaziti? Išta?
85 dinara=2.5 KM?

Prije sam bio uobražen, ali sad sam i tu manu iskorijenio. Sad sam savršen.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 14/02/2004 : 12:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Stinky, dobro razmisljas, moram se i ja pridruziti Magicovom pohvalama...
Sto se tice Adine vizije, sumnjam da neko racuna na prodaju izvan SiCG jer, koliko znam, izvan SiCG prava drzi Bernard.
Ja sam odavno prestao brinuti o kvalitetu. Meni je i "Ludens" nedovoljno dobar, i polako popunjavam svoju italijansku kolekciju, dobio sam sad oko Nove godine od Tantusa nekoliko specijalaca, nekoliko redovnih, jedan Maxi i dva Almanaha avventura, tako da mi sad od svih tih "posebnih" izdanja fali jos jako malo toga.
Go to Top of Page

fishleg
Advanced Member



Slovenia
3341 Posts

Member since 03/09/2002

Posted - 14/02/2004 : 12:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send fishleg a Private Message
Dobro da se izdaje Zagor, ima mnogo potencialnih kupaca, ili ne znam koliko ce ga kupiti po 85 dinara i zbog lose kvalitete...
Ali vidjet cemo. Nikad ne reci nikad.

Ima dana kad se smijem ima noci kada pijem
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2434 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 14/02/2004 : 12:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message
a prije neko vreme dosta ljudi se bunilo da ne treba za Zagora takva kvaliteta kao sto ju ima Ludens, da je dosta dobro ono sto je imao Dnevnik... a i onako je 1/2 originalne cjene Ludensa.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



724 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 14/02/2004 : 13:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Prava tesko da mogu biti vise od 1000 Eura. A i to je upitno.



A sta ako je slucajno i vise od tog!?!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6157 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 14/02/2004 : 13:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Izvan SCG,stvarno ne znam tko ce to kupiti.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 14/02/2004 : 13:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
Kupicu ja. Ali Dylana.

Prije sam bio uobražen, ali sad sam i tu manu iskorijenio. Sad sam savršen.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/02/2004 : 13:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Ja bih kupio i Zagora da je recimo ovdje na kioscima, rade bih uzeo taj po 10kn nego ludensov po 16kn. Ovako necu buduci nece biti na kioscima ovdje.
DD cu svakako uzeti.

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 14/02/2004 : 13:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Odoh ja napolje da vidim je li stigao kod mene na kiosk... Nadam se da je danas manje hladno nego juce, premda sam jos uvek jako, jako pospan...
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 14/02/2004 : 13:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

Pa kasper nisi u pravu (osim u onome da su to odlicne epizode Zagora, možda i najbolje). Prvo: naravno da je bolje da strip bude što jeftiniji, kako ce izgledati to je nebitno. Drugo: naravno da je važno da strip kupuju citaci - putnici vlakom, radnici na baušteli, smetlari, medicinsko osoblje, portiri, osnovnoškolci, vojnici na dopustu i straži itd. Takvima kvaliteta izdanja nije bitna, vec cijena. Skupljci i zahtjevni kolekcionari su nebitni, oni cine manji broj populacije.
E sad, moguce je da ti nemaš ništa od toga, ali vecina nema ništa od toga da strip bude luksuzno opremljen i skup.
Osobno, najsretniji bih bio kad bi tog Zagora prodavali po tih 60din (ili manje, kako kaže Djole), pa da bar pokušaju napraviti tržište. Ako treba, nek i smanje troškove izdavanja, na uštrb tehnicke kvalitete stripa.

Luksuzna izdanja možeš naci u stranim knjižarama ili pak u striparnicama, pojedine albume i tako to.
Zahtijevati kvalitetno i skupo izdanje stripa za široke mase, izgleda mi suludo, upecali ste se na robovlasnicki sistem, treba odjebati te "prodamtilijepoupakirane" cake, bitan je sadržaj, kad to shvatiš, tek onda si slobodan

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih



pametno zboris.
samo nek izdaju, bolje to za srpsko trziste pase nego ludensova skupljai kvalitetnija izdanja. koliko rekoste d je 85 dinara u eurima? izgleda da cu ja ostati pri kupnji ludensa, jer ipak mi skoro isto dodje poslije postarine, al u svakom slucaju, stvari idu nabolje. jedinonenam koliko ce ludensu pasti prodaja u srbiji? dal ce to uticati na njegov rad???

*-*"The only thing we have to decide is what to do with the time that is given to us."*-*
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



724 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 14/02/2004 : 13:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message
Ne bi trebalo da smeta Bernardu. Iskreno se nadam jer je zasluzio svojim trudom vise da mu posao dobro ide
Najverovatnije ce to biti razlicite publike. Oni koji su kupovali Ludensa do sada nastavice i dalje zbog kvaliteta, jedino mogu ponekad da ulete i kod novog izdanja zbog aktuelnosti. Ali ce se i dalje kolekcionari drzati Ludensa.
Ovo novo ce vecinom kupovati ljudi koji inace ne kupuju Ludensa, da li zbog cene, da li zbog nemogucnosti da dodju do njih.

Mada je generalno steta da se na nasim prostorima pojavljuju dva izdavaca za iste stripove

Ali, sta je tu je, valda ce se i to vremenom srediti.

Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 14/02/2004 : 13:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
da imas pravo. moglo bi se reci da ciljaju na dva razlicita segmenta. sta bi od magico venta? hoceli to krenuti ili sta?

*-*"The only thing we have to decide is what to do with the time that is given to us."*-*
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/02/2004 : 13:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Top

jedinonenam koliko ce ludensu pasti prodaja u srbiji? dal ce to uticati na njegov rad???

*-*"The only thing we have to decide is what to do with the time that is given to us."*-*



Pa ne vjerujem da ce se to toliko bitno osjetiti, jer po mom misljenju tu su dva
sasvim razlicita prilaza trzistu. Ludensov Zagor se u Srbiji moze naci
samo kod preprodavaca i preko veza a nije na kioscima sto znaci da i nije dostupan
siroj publici, tako da ne vjerujem da ce izgubiti veci dio dosadasnjih kupaca u SICG.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/02/2004 : 13:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by zmcomics

quote:
Originally posted by Markos

Prava tesko da mogu biti vise od 1000 Eura. A i to je upitno.



A sta ako je slucajno i vise od tog!?!


Ne vjerujem.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 14/02/2004 : 14:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote by Top:
_________________
pametno zboris.
samo nek izdaju, bolje to za srpsko trziste pase nego ludensova skupljai kvalitetnija izdanja. koliko rekoste d je 85 dinara u eurima? izgleda da cu ja ostati pri kupnji ludensa, jer ipak mi skoro isto dodje poslije postarine, al u svakom slucaju, stvari idu nabolje. jedinonenam koliko ce ludensu pasti prodaja u srbiji? dal ce to uticati na njegov rad???
_________________

Mislim da ce sada kiosci biti jos sareniji stripovima, i to ce povuci jedno drugo. Naime, vecini publike nije bitno da li je strip vise ili manje kvalitetan po pitanju opreme. Uz to, "Ludensovi" Tex i Nathan iz rimitende su na nasim kioscima 95 dinara, tako da mislim da ce sve to ipak uticati na potpuniju ponudu stripova kod nas. Pored njih imamo i Ken Parkera a ocekujemo i Magica Venta (dakle, Zlatko, ako racunamo "Ludens", to su onda TRI izdavaca Bonelijevih stripova kod nas)
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/02/2004 : 14:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by kasper

LAzu kada kazu u onoj pesmi da jutro leci sve. Ljudi znam sta nam valja CINITI. Nemojte samo da ostane na praznim recima. Jeb... seremo ovde ko babe, a bagra radi i skrnavi i onanise i razvaljuje i.....
Zamislite jednog Johny Frek-a u ovakvoj opremi.
Nemojmo to da dozvolimo!


Cekaj malo, zar nisi ti branio System pre par nedelja?!!!!!

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/02/2004 : 14:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Pauza u izdavastvu je bila Djole, jedno 3 godine, SD je pocela 94 mislim, pred kraj...


Uporedi to sa pauzom kod nas i videces zasto sam rekao da pauza "skoro" da nije postojala.

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000