forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zagor u Srbiji...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/02/2004 : 14:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by kasper

Sta ja imam od toga sto ce Masa kupovati Zagora i sto ce izdavac trljati ruke. NISTA!


Mozda imas to sto se strip nece ugasiti posle tri broja?

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/02/2004 : 14:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Ima li ikakvih informacija o toj izdavackoj kuci u stripu? Tel., email adresa i sl.???


abaton@ptt.yu

pa udrite.

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/02/2004 : 14:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Ado

Zar ti idioti nemaju nimalo vizije u glavurdama niko izvan Srbije im to sranje nece kupovati.


Naprotiv, to pokazuje da je imaju veoma puno. Zagora, koga izdaju za raju, stampaju odakle hoce, jer je broj Ludensovih primeraka ovde u najbolju ruku trocifren, gde je prva cifra 2.

Dylana, koji ima manju, ali shall we say profilisaniju publiku, stampaju tamo gde su ostali preskakali.

Ta logika je vise nego legitimna.

Za razliku od svega ostalog.

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/02/2004 : 14:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by BiDi

a i onako je 1/2 originalne cjene Ludensa.


i 1/4 kvaliteta. I tu je problem.

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/02/2004 : 14:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Izvan SCG,stvarno ne znam tko ce to kupiti.


Vise nego dovoljno trziste, ako se mudro igra.

Sto ovi ne rade.

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/02/2004 : 14:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by zmcomics

Ali, sta je tu je, valda ce se i to vremenom srediti.



Ummmm... da ponovim ono Markosovo pitanje o ceni printanja na roto papiru i tirazu/broju prodatih primeraka Stripoteke....

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 14/02/2004 : 14:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Uf Djole, ti si izgleda vremenom postao takav sakupljac postova da ti jos samo Sani moze konkurisati
Go to Top of Page

Ado
Average Member

Denmark
582 Posts

Member since 15/05/2002

Posted - 14/02/2004 : 14:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Ado a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Ado

Zar ti idioti nemaju nimalo vizije u glavurdama niko izvan Srbije im to sranje nece kupovati.


Naprotiv, to pokazuje da je imaju veoma puno. Zagora, koga izdaju za raju, stampaju odakle hoce, jer je broj Ludensovih primeraka ovde u najbolju ruku trocifren, gde je prva cifra 2.

Dylana, koji ima manju, ali shall we say profilisaniju publiku, stampaju tamo gde su ostali preskakali.

Ta logika je vise nego legitimna.

Za razliku od svega ostalog.

I živa daje crn talog.


Pa ja bih uzimao tog Zagora da su poceli sa nekim aktuelnijim brojevima(mislim na talijanske) a sigurno bi i stotinjak drugih fanatika sa ovoga foruma. Ovako izdavac samo moze da se osloni na domacu publiku, a nazalost necemo zakrpiti rupu u odnosu na talijane.(sto me najvise zulja)
A za DD si upravu.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29246 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/02/2004 : 15:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by zmcomics

quote:
Originally posted by Markos

Prava tesko da mogu biti vise od 1000 Eura. A i to je upitno.



A sta ako je slucajno i vise od tog!?!



Zlatko, prilicno te cijenim, ali ovaj angry smile ti nije trebao. Ja sam iznijeo kalkulaciju po kojoj se racunaju prava i ukoliko mislis ili znas da sam u krivu iznesi konkretne podatke, a ovako neargumentirane tvrdnje ispadaju smijesne. 1000 Eura je cifra koju nisam ispalio tek tako, nego zato sto znam dosta podataka o pravima za Bonellija inace.

Ali evo, neko je spominjao prava koja kostaju i preko 3.000 eura, ja kazem 1000. Nek je istina na pola, neka su prava recimo 2000.
Cijena stripa na kioscima je 1.3 Eura. Od toga kiosci uzimaju bar 30%, ali dobro, recimo da je manje, pa nek im ostane 1 Euro po stripu. Dakle, oni trebaju prodati 2000 komada samo da pokriju prava?!!!! Ma daj molim te...

I nisi odgovorio na pitanje o stampi na roto papiru i tirazu stripoteke. Vec kad odgovaras onda odgovori na pitanja o kojima sigurno imas tocne podatke.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 14/02/2004 : 15:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Evo i ja da se oglasi po ovom pitanju. Mogu samo da sumiram ono sto je gore izreceno. Kvalitet - los (kakav Zagor i zasluzuje), tehnicka priprema - zadivljujuce nije losa, cena - bezobrazna.
Zanimljivo je, a jos nije receno, da ceo tim koji rade ovaj strip sacinjavaju dve osobe!
Za izdavaca: Milos Pavlovic
Prevod: Milos Pavlovic
Urednik: Lana Pavlovic - Aleksic
Tehnicka realizacija: Lana Pavlovic - Aleksic

I to je sve.

Ispostavilo, jos, da je ulica u kojoj je Abaton i ulica u kojoj je moja skola. I to samo 10 brojeva razlike izmedju jedne i druge zgrade. Ocekujte u toku nedelje da se prosetam do njih, i... khm... "raspitam"... o par stvari.

I jos ovo... copyright je iz 2003. sto potvrdjuje price koje su kruzile, ali zar ne bi bilo logicno da sad pise 2004?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 14/02/2004 : 15:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Sledeca epizoda za mesec dana - Atlantis. Tu se nisu morali muciti oko prevoda epizode. :)


So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



724 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 14/02/2004 : 15:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message
quote:


Pored njih imamo i Ken Parkera a ocekujemo i Magica Venta (dakle, Zlatko, ako racunamo "Ludens", to su onda TRI izdavaca Bonelijevih stripova kod nas)



Magico Vente jos nije krenuo, dakle ipak dva
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



724 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 14/02/2004 : 16:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message
quote:

Zlatko, prilicno te cijenim, ali ovaj angry smile ti nije trebao. Ja sam iznijeo kalkulaciju po kojoj se racunaju prava i ukoliko mislis ili znas da sam u krivu iznesi konkretne podatke, a ovako neargumentirane tvrdnje ispadaju smijesne. 1000 Eura je cifra koju nisam ispalio tek tako, nego zato sto znam dosta podataka o pravima za Bonellija inace.

Ali evo, neko je spominjao prava koja kostaju i preko 3.000 eura, ja kazem 1000. Nek je istina na pola, neka su prava recimo 2000.
Cijena stripa na kioscima je 1.3 Eura. Od toga kiosci uzimaju bar 30%, ali dobro, recimo da je manje, pa nek im ostane 1 Euro po stripu. Dakle, oni trebaju prodati 2000 komada samo da pokriju prava?!!!! Ma daj molim te...

I nisi odgovorio na pitanje o stampi na roto papiru i tirazu stripoteke. Vec kad odgovaras onda odgovori na pitanja o kojima sigurno imas tocne podatke.





Kopirajti i tirazi su u domenu poslovnih tajni
ali, zamisli da su kopirajti za svesku bonelija izmedju 1000 i 2000 eura. Zamisli da kiosci uzimaju NAJMANJE 35% rabata, ako drzis duze od mesec dana na kioscima onda i 55%.

Da, jako puno mora da se proda da bi takva izdanja bila rentabilna!!!
Zato je i malo izdavaca stripova. Zato se moraju baviti dodatnim izdanjima i poslovima kako bi izdrzavali strip edicije dok ne postranu rentabilne. Albumi su druga prica.

Cene roto stampe neznam, a i to se razlikuje od stamparije do stamparije, ovde je rec o lepljenju a nasa izdanja se vezuju zicom. jedna je cena kada radis u nekoj stampariji 15 izdanja mesecno a druga kada radis 2. Cene drasticno padaju sa velicinom tiraza...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/02/2004 : 16:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Zmcomics, ne okolišaj:)))
Lupi cifru pa makar i ostao bez posla.

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/02/2004 : 16:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Ado

Pa ja bih uzimao tog Zagora da su poceli sa nekim aktuelnijim brojevima(mislim na talijanske) a sigurno bi i stotinjak drugih fanatika sa ovoga foruma. Ovako izdavac samo moze da se osloni na domacu publiku, a nazalost necemo zakrpiti rupu u odnosu na talijane


Da, ali ti nisi ciljna grupa ovog izdvaca. Boli ga uvo za tebe. Ne izdaje taj strip u dovoljno kvalitetnoj opremi da bi ga fanovi cenili, pa ne vidim zasto bi se osvrtao na izabir brojeva.

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/02/2004 : 16:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by zmcomics

Kopirajti i tirazi su u domenu poslovnih tajni


Majkumu, a Rusalic izbaci tiraze ko iz topa. Nije da mu verujem...

quote:
Originally posted by zmcomics

Cene roto stampe neznam


Cek, a znas da bi Akira sa ovim kvalitetom kostao 45 dinara?! Kako?!


I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 14/02/2004 : 16:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
djole's on the road again ;-))))

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/02/2004 : 16:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Daleko bilo, za razliku od nekih drugih, cenim Zlatka i mislim da je za strip u nas uradio vise nego iko drugi.

Samo me nervira kad neko vrda.

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/02/2004 : 17:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Evo i zadnje stranice.
http://www.echopper.com/upload/zadnjaabaton1.jpg


I'm the hand up Mona Lisa's skirt. I'm a surprise. They don't see me comin'.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 14/02/2004 : 17:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote by Djole:
____________________
Majkumu, a Rusalic izbaci tiraze ko iz topa. Nije da mu verujem...
____________________

Pa svi smo mu poverovali (kao i ti)
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 14/02/2004 : 18:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
nije vala iz mene izbacio nista

*-*"The only thing we have to decide is what to do with the time that is given to us."*-*
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29246 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/02/2004 : 19:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by zmcomics

quote:

Zlatko, prilicno te cijenim, ali ovaj angry smile ti nije trebao. Ja sam iznijeo kalkulaciju po kojoj se racunaju prava i ukoliko mislis ili znas da sam u krivu iznesi konkretne podatke, a ovako neargumentirane tvrdnje ispadaju smijesne. 1000 Eura je cifra koju nisam ispalio tek tako, nego zato sto znam dosta podataka o pravima za Bonellija inace.

Ali evo, neko je spominjao prava koja kostaju i preko 3.000 eura, ja kazem 1000. Nek je istina na pola, neka su prava recimo 2000.
Cijena stripa na kioscima je 1.3 Eura. Od toga kiosci uzimaju bar 30%, ali dobro, recimo da je manje, pa nek im ostane 1 Euro po stripu. Dakle, oni trebaju prodati 2000 komada samo da pokriju prava?!!!! Ma daj molim te...

I nisi odgovorio na pitanje o stampi na roto papiru i tirazu stripoteke. Vec kad odgovaras onda odgovori na pitanja o kojima sigurno imas tocne podatke.





Kopirajti i tirazi su u domenu poslovnih tajni
ali, zamisli da su kopirajti za svesku bonelija izmedju 1000 i 2000 eura. Zamisli da kiosci uzimaju NAJMANJE 35% rabata, ako drzis duze od mesec dana na kioscima onda i 55%.

Da, jako puno mora da se proda da bi takva izdanja bila rentabilna!!!
Zato je i malo izdavaca stripova. Zato se moraju baviti dodatnim izdanjima i poslovima kako bi izdrzavali strip edicije dok ne postranu rentabilne. Albumi su druga prica.



Jos uvijek me nisi uvjerio da su prava BITNO veca od 1000 Eura. Ja sam svojevremeno obavio neke razgovore oko objavljivanja Magico Venta i ni u kojoj kalkulaciji ta prava nisu bila skuplja.

quote:
Originally posted by zmcomicsCene roto stampe neznam, a i to se razlikuje od stamparije do stamparije, ovde je rec o lepljenju a nasa izdanja se vezuju zicom. jedna je cena kada radis u nekoj stampariji 15 izdanja mesecno a druga kada radis 2. Cene drasticno padaju sa velicinom tiraza...


Sve ja to znam, ali ti meni nisi odgovorio na pitanje.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



724 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 14/02/2004 : 19:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message
quote:
Originally posted by Djole
Majkumu, a Rusalic izbaci tiraze ko iz topa. Nije da mu verujem...



Da sam sam izdavac i ja bih mozda govorio o tirazima, ovako izmedju mene i tiraza ima par ljudi

quote:
Originally posted by zmcomics
Cek, a znas da bi Akira sa ovim kvalitetom kostao 45 dinara?! Kako?!



Kad je pokretana Akira na stolu su bila dva predloga sa svim kalkulacijama, to jes finalnim cenama. Ili da ide na roto hartiji za 45 dinara i nesto vecem broju strana ili da ide ovako kako sada ide


Ima nas puno u firmi i svako radi svoj deo posla, niti imam vremena niti mi je nuzno da se petljam u sve. I ovoga, sto sam preuzeo na sebe, mi je previse
Izvestaji o prodaji stizu parcijalno i po nekoliko meseci jer se radi sa preko 20 razlicitih distributera, a Stripoteka se razlicito prodaje od meseca do meseca jer ima razlicite serijale u njima. Tako da ni nepitam o prodaji. Pogotovo sto ja u glavi imam carobnu cifru od 20.000 koja je po meni realna za ex-yu trziste. Pa bi me svaki izvestaj opasno razocarao

Za 20.000 jedino su vazni niska cena i popularan strip.

Edited by - zmcomics on 14/02/2004 19:28:02
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/02/2004 : 19:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Dobro bre, ko je ovde politicar?

I give up, necemo izvuci nista od tebe...

I živa daje crn talog.
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



724 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 14/02/2004 : 19:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Jos uvijek me nisi uvjerio da su prava BITNO veca od 1000 Eura. Ja sam svojevremeno obavio neke razgovore oko objavljivanja Magico Venta i ni u kojoj kalkulaciji ta prava nisu bila skuplja.



Dakle priznajes da su iznad 1000 eura (iznenadi me pa resi da su izmedju 1000 i 1500). Znas kol'ko su, nisi pod nekom obavezom poslovne tajne a ne kazes?! Ha

Da sam ja izdavac nikad ne bih za Bonelija plati vise od 5 eura po tabli (realnije je ok 3, ali nema veze), a to je oko 470 po svesci. Ne zato sto ne postujem te radovi ali je forma takva da ne moze da se meri sa Francuskim albumima i ne moze tabla Zagora da se placa vise i li jednako kao table... Loazela, Ziroa, Marinija, Juliarda,...

quote:
Originally posted by zmcomicsCene roto stampe ne znam, a i to se razlikuje od stamparije do stamparije, ovde je rec o lepljenju a nasa izdanja se vezuju zicom. jedna je cena kada radis u nekoj stampariji 15 izdanja mesecno a druga kada radis 2. Cene drasticno padaju sa velicinom tiraza...


Sve ja to znam, ali ti meni nisi odgovorio na pitanje.

[/quote]

Ne znam cene stvarno. To direktor dogovara sa stamparijom. Ali isto tako mi u toj stampariji radimo jos 15 ljubavnih romana i postoje drugaciji-dugorocniji dogovori tako je odnos drugaciji nego sa nekim ko dodje sa strane. Znam samo garantovano da su neuporedivo nize nego kada se ide sa tabacnom stampom. A i posebno se placaju filmovi koji se radi na drugom mestu tako da se cene moraju sabirati.

A, k'o sto rekoh u prethodnom post, nemam vremena da to sve sabirem i racunam. Neki drugi ljudi u firmi za to dobijaju pare. Meni je vise cilj da pokusavam da se izborim za neke nove projekte i neke nove stripove.


Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000