forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 TEX,DYLAN,NATHAN...mesecno?!?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/04/2004 : 08:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
DeDa, ipak su radene za americkog izdavaca.

Nice and smooth.
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 06/04/2004 : 09:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
quote:
Originally posted by zosko

@byo
ma ima i u boneliju dobrih stvari, si citao onu teksovu epizodu gdje karson cuva drvo, "zakon roja bina"?



Oh Boze moj. Pa ne kazem da nema dobrih stvari. Ali omjer smeca i "dobroga" je po meni 70-30

Darkraver:
meni su isto ovi Marvelovi koji kod nas barem izlaze bezvez...možda ih jest zanimljivo procitat ali...slažem se,djecje štivo što se mene tice,svi ti ?superjunaci?...a tu bi dodao i Zagora.:PP

Ovo sto izlazi kod nas je djecje. Jest. Ali ne govorimo o onom sto izlazi kod nas vec u USA

"I otac i deda su mu bili opancari, pa je imao prilike da pronikne u sve tajne zanata."
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 06/04/2004 : 10:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
Slazem se s cinjenicom da je sve Marvelovo sto izlazi kod nas za djecu,i ja sam referirao na ono sto izlazi u USA...ili sto je izlazilo u 70-ima i 80-ima...
Nikad nisam volio one koji su omalovazavali strip govoreci da je to infantilna zabava,kic i da nema nikakvu umjetnicku vrijednost.S druge strane,mrski su mi i oni ljudi koji svaku pricu u stripu analiziraju na 6 podnivoa i traze simboliku u svakom jebenom panelu.Istina je negdje u sredini.A ovaj sukob Bonelli vs. Amerika (tu se pretezno sere po Marvelu)mi je potpuno apsurdan jer su ti stripovi toliko slicni da se ponekad covjek zapita tko je kome ukrao ideju.I jedni i drugi balansiraju na granici popularnog kica i stripa koji ima ambicije za nesto vece.A sad neke paralele:
Superman/Batman & Zagor/Tex Willer :Sluzbeni zastitnici svojih teritorija,uzivaju veliki ugled,uglavnom larger than life likovi...
Spider-man & Mister No:totalni outsideri,baksuzi kojima ništa ne polazi za rukom usprkos njihovim sposobnostima (jedan je obdaren paukovim mocima,a drugi je svjetski prvak u ulicnim sorama).Da,u Spider-manu je prisutan onaj motiv :"...uhrgh...zadnjim snagama....ne smijem odustati....urgh...moram to uciniti za Aunt May/Mary Jane/New York/",ali ako mislis da je to tipicna americka izmisljotina,varas se.Mister No u LMS 603 "Zov Agvanura",nakon sto je pobjegao Indiosima lezi u camcu i razmislja o tome kako je umoran od zivota ,a onda kaze,ne,treba se boriti do kraja...
Pateticno?Svakako,ali bez toga strip ne bi bio to sto je.Luda zabava...
Go to Top of Page

zosko
Senior Member

1506 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/04/2004 : 12:40:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zosko a Private Message
mene sta najvise odbija kod amera je crtez, ne prica
djeluje isto kao kad bi teks piskio okolo da markira tu svoju teritoriju
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 06/04/2004 : 13:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

DeDa, ipak su radene za americkog izdavaca.

Nice and smooth.


OK, Stanislave


I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/04/2004 : 13:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Miodraže, Miodraže... ;)

btw, reci kako ti ponajviše odgovara da ti vratim "Il lago nel cielo" (i kalendar koji sam da sa njim)...

Nice and smooth.
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 06/04/2004 : 13:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
Nadam se da se nitko nece uvrijediti, ali ova rasprava je pocela tako što je neke od nas zasmetalo Draskovo omalovažavanje
ne-Bonellijevih stripova, a sada se topic pretvorio u nadmetanje "tko je lošiji, Marvel ili Bonelli". Mislim da je to krivo usmjerenje za razgovor. Cilj cijelog ovog sajta bi, po mom videnju stvari, trebao biti kreativna rasprava, a ne gaženje odredenih stripova. Podjednako me smeta generalizacija u stilu "svi Marvelovi stripovi su smece" kao i ona "Mister No je bez veze". Možda bi bilo ljepše da podignemo cijelu stvar na jedan nijansu civiliziraniji i argumentiraniji nivo.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/04/2004 : 13:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pih, civilizacija.

Jesmo li balkanci ili nismo?! ;)

Nice and smooth.
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 06/04/2004 : 15:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
quote:
Originally posted by Damjan

Nadam se da se nitko nece uvrijediti, ali ova rasprava je pocela tako što je neke od nas zasmetalo Draskovo omalovažavanje
ne-Bonellijevih stripova, a sada se topic pretvorio u nadmetanje "tko je lošiji, Marvel ili Bonelli". Mislim da je to krivo usmjerenje za razgovor. Cilj cijelog ovog sajta bi, po mom videnju stvari, trebao biti kreativna rasprava, a ne gaženje odredenih stripova. Podjednako me smeta generalizacija u stilu "svi Marvelovi stripovi su smece" kao i ona "Mister No je bez veze". Možda bi bilo ljepše da podignemo cijelu stvar na jedan nijansu civiliziraniji i argumentiraniji nivo.



Ma,u potpunosti se slazem s tobom.I meni isto smeta to trpanje u isti koš.Samo,stvar se tako ispolarizirala da jedan kritizira americke stripove,a ovi s kontra-argumentima kritiziraju Bonellija,i onda imam dojam da svi s**u po meni.Uvukli su me u taj zacarani krug mrznje i osvete,i posatao sam kao oni,ogorcen i osvetoljubiv...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/04/2004 : 15:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
quote:
Originally posted by Damjan

Nadam se da se nitko nece uvrijediti, ali ova rasprava je pocela tako što je neke od nas zasmetalo Draskovo omalovažavanje
ne-Bonellijevih stripova, a sada se topic pretvorio u nadmetanje "tko je lošiji, Marvel ili Bonelli". Mislim da je to krivo usmjerenje za razgovor. Cilj cijelog ovog sajta bi, po mom videnju stvari, trebao biti kreativna rasprava, a ne gaženje odredenih stripova. Podjednako me smeta generalizacija u stilu "svi Marvelovi stripovi su smece" kao i ona "Mister No je bez veze". Možda bi bilo ljepše da podignemo cijelu stvar na jedan nijansu civiliziraniji i argumentiraniji nivo.


U potpunosti te podržavam.
Go to Top of Page

Žiga
Senior Member



Slovenia
1980 Posts

Member since 10/11/2003

Posted - 06/04/2004 : 15:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Žiga a Private Message
Pa tako ljudi samo govore.To je vec navika.Naravno da nekome MN je sranje, nekome nije, ali to je samo stvar ukusa.Ali ako bi se svatko tako pravilno izrazio, bilo bi pisanje previse komplicirano:)

Davay, davay, davay!
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 06/04/2004 : 21:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
Ovakvih razgovora na forumu je vec bilo milijun puta. I Marvel i Bonelli izdaju gomilu smeca, ali se i tu zna naci dragulja. Iz Marvelove produkcije drag mi je Buscema, a bilo bi grijeh reci da su baš sve epizode Zagora infantilne. Sjetimo se samo epizoda "Invazija Akronjana", "Na granici stvarnog", "Hellingen je živ", "Divovi dobra i zla" itd... U pravim rukama i Zagor može biti remek-djelo, ništa lošiji od nekih tamo eksravagantnih džentlemena!

As I went out one morning
To breathe the air around Tom Paine's,
I spied the fairest damsel
That ever did walk in chains.
I offer'd her my hand,
She took me by the arm.
I knew that very instant,
She meant to do me harm.
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 06/04/2004 : 21:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message
MA LJUDI JA SAM POKRENUO PITANJE MESECNOG IZLAZENJA OSTALIH BONELLIJEVIH JUNAKA U IZDANJU
NAMA DRAGOG "LUDENSA"!

drale
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 07/04/2004 : 00:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

btw, reci kako ti ponajviše odgovara da ti vratim "Il lago nel cielo" (i kalendar koji sam da sa njim)...


Daj Dusanu, on ce posle Dekari i to je to.

Kalendar slobodno zadrzi ;-))


I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 07/04/2004 : 08:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
OK, dogovoreno. Zahvaljujem još jednom (na stripu, ne na kalendaru ;) )

Nice and smooth.
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 17/04/2004 : 08:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message
MESECNO IZLAZENJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

drale
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000