forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Završen je rat
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 22/09/2004 : 12:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
Odlicno.

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/09/2004 : 15:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
btw, tantus, gde si na UBC našao recenzije ratnih brojeva? Poslednje što sam ja video je Un caso per Darver, ili kako se vec zove...

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 22/09/2004 : 15:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
ma nathanova faca im nikako neuspjeva sa ovom tehnikom crtanja. sve ostalo izgleda fascinantno, al lica....

*-*"The only thing we have to decide is what to do with the time that is given to us."*-*
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 22/09/2004 : 20:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

btw, tantus, gde si na UBC našao recenzije ratnih brojeva? Poslednje što sam ja video je Un caso per Darver, ili kako se vec zove...

"Well, wobble my webs and call me shaky!"


A mislio sam da proverim pre nego što pošaljem post da li sam recenziju procitao na ubc-u ili negde drugde. Iskreno, trenutno se i ne secam gde sam procitao recenziju, kada se setim javicu ti.

Na ubc-u imaš i recenzije epizoda 155 i 156 posle epizode Un caso per Darver.

Btw Djole, kada si pre nabavio epizode iz ratnog serijala NN?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/09/2004 : 20:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Samo jednu.

Forum member djuna išao na odmor na Siciliju i napravio užasnu grešku - pitao me: "Jel ti treba nešto odande?" ;)

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/09/2004 : 20:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Odnande je gotivan sleng za otuda :-).

"They say this one has a surprise ending."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/09/2004 : 20:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Nope, otuda je gotivan sleng za odande! ;)

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/09/2004 : 22:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ma ovo mi prosto ne da mira...

SPOILER TIME AGAIN!

Odokativni prevod najave za brojeve 160 i 161 sa SBE: Konacno smo tu! Tokom poslednjih meseci na stranicmama Natha Nevera predstavili smo vam jedan zamršen scenario spletki i igara moci, epskih bitaka u svemiru i na kugli zemaljskoj, groznih zavera i slavnih akata herojstva... Videli smo Nathana - našeg Nathana! - kako dobija nevinu krv na svojim rukama, bili smo zapanjeni padom u pakao i paktom sa demonima Andyja Havyllanda, plašili smo se za Legs Weaver, ostavljenu za mrtvu svemiru, i ispustili dah olakšanja kada je spašena, svedocili smo neverovatnu žrtvu pukovnika Patricka Shea i posade Skarletnog meteora, prvog broda zemaljske flote... Sada je došao trenutak za uzbudljivi i pirptehnicki kraj sage koja je - ako cemo suditi po broju vaših pisama koja su stigla u redakciju - povecala broj citalaca ovog stripa. Sa brojevima koji izalze u septembru i oktobru, rat izmedu Zemlje i svemirskih stanica dostiže svoj dramaticni kraj, koji ce povezati sve zaplete razbacane po ovj dugoj prici. Ko ce pobediti u ratu? Šta se krije Bersabei? Koja je to opasna misija lepe May Frayn na Marsu? Sa kojim ciljem je Ada Morgan, predsednik Melpomene, naredila napad na zemaljsku stanicu Khaad? Odgovor na ova i druga pitanja imate u brojevima 160 i 161, a u broju od novembra cete poceti da otkrivate koje užasne posledice ima rat na živote naših heroja...

Što ce reci, izgleda da su oni koji su bili u svemiru u momentu udara Uranije u Zemlju ostali živi. Što ce reci - baj baj City. Definitivno tipujem na Ala, on je ionako bio izostavljen iz akcije zbog porodice, što ce reci da je ostao u gradu...

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/09/2004 : 10:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
e pa ja sam nabavio sve tri ratne epizode i uživam u ne tako dojmljivim slicicama. Siguran sam da bi me prica ocarala, ali jezicna barijera talijanskog jezika je preglomazna, bar za mene (kako je najbolje uciti talijanski?). Bar mi neko zadovoljstvo pruža cinjenica da ih imam doma kraj sebe.

Al doci ce dan!

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/09/2004 : 10:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pošalji mi te brojeve, prevešcu ti ih, casna titova pionirska... ;)

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 15/10/2004 : 12:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
eto,tek podsjetnik...:)))

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 15/10/2004 : 14:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
jel se može kak ubrzati da ovi nathani što prije dodu do nas?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/10/2004 : 14:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
btw, ne volim da najavljujem stvari, jer je to siguran znak da ce kasniti, ali u par narednih nedelja bice preveden Viettijev intervju u kome se prica o ratu, pa proveravajte home page... i za to, i za druge stvari koje slede! ;)

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 16/10/2004 : 13:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
ne kužim,buš ti to tu na stripovi.com ili da gledam SBE?

ma znaš, jebamu mrkvicu,nevolim ni citat take stvari... sam mi teže što to necu za svog života moc citat

al naucicu ja taj talijanski,uuuu....naucicu ga bogami!!!da,da...imam opak plan.;)

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/10/2004 : 19:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pa pošto me još nisu primili da pišem za SBE, onda probably ovde. ;)

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/10/2004 : 15:46:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ko je citao najavu na Ayaku za koju je Markos postavio link, mogao je da vidi da ce se posle poslednjeg ratnog broja Nathan preskociti ni manje ni više nego tri godine - što ce reci da ce se vremenski dogadati u isto vreme kada i Legs. Interesantan potez, mada možda ne baš najmudriji... ali, sve zavisi od finala rata...

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 29/10/2004 : 19:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
ma što ne,što povezanije to bolje...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 30/10/2004 : 10:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ko je citao najavu na Ayaku za koju je Markos postavio link, mogao je da vidi da ce se posle poslednjeg ratnog broja Nathan preskociti ni manje ni više nego tri godine - što ce reci da ce se vremenski dogadati u isto vreme kada i Legs. Interesantan potez, mada možda ne baš najmudriji... ali, sve zavisi od finala rata...

"Well, wobble my webs and call me shaky!"



Djole, procitah ove poslednje dve ratne epizode što ih je radio De Angelis. Hoceš da te držim u neizvesnosti ili...?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 30/10/2004 : 11:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Uh... samo mi reci jel nisu zeznuli stvari? Jel se ne zavrava sa "puf" umesto sa "BANG"?

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 30/10/2004 : 16:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message


DOPO L’APOCALISSE! Se credevate che, una volta conclusa la saga dedicata alla guerra tra la Terra e le stazioni orbitanti, tutto sarebbe tornato come prima, dovrete ricredervi! Con l’albo di Nathan Never in edicola a fine novembre, inizia una nuova avventura in tre albi, che getterr le basi per il futuro della serie. Sono passati alcuni anni dalla fine del conflitto; nella Cittr Est, un enorme cratere sembra voler testimoniare la stupiditr della guerra. In questo desolante scenario, Nathan dovrr affrontare un ennesimo, dolorosissimo lutto: il procuratore Sara McBain, la donna con cui si trovava quando sua moglie fu barbaramente assassinata da un maniaco, c morta in circostanze misteriose... Nel suo primo Maxi, il nostro Agente Speciale si ritrova a vivere tre avventure, affrontando prima la furia omicida di un emulo di Jack lo Squartatore, poi un regolamento di conti tra famiglie mafiose; infine, deve scortare una spedizione scientifica incaricata di indagare sull’origine di un labirinto “impossibile” che potrebbe essere stato progettato per scopi bellici… Nel quattordicesimo Speciale, una nota autrice di fumetti, Theresa Maddox, muore in circostanze poco chiare durante una manifestazione che doveva celebrare la sua lunga carriera creativa. Nathan Never e May Frayn vengono incaricati dell’indagine. Nel frattempo, in un laboratorio nascosto, William Campbell, proprietario di una multinazionale legata alle tecnologie piu innovative, sta per sottoporsi a un esperimento che potrebbe cambiare per sempre non soltanto la sua vita, ma anche le sorti di un mondo devastato dalla guerra...

Nešto ne bih rekao da se završava sa "puf"...

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/12/2004 : 12:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
I evo, gotovo je, i kao što ste vec videli u tantusovom topicu, na UBC-iju su ga ispljuvali, uglavnom s pravom. Pocetak je dobar, kraj je skoro pa fenomenalan, ali sredina...

Suviše toga je ostalo nedoreceno. Mister Alfa, telepate, S.I.M., pretorijanci, Andy, i uopšte stanje Cityja nakon pada Uranije, sve je ostalo kao iznenadenje za sledeci broj.


E sad, taj broj, kao da nije bilo dovoljno nejasnoca, startuje tri godine kasnije, i postavlja više pitanja nego što daje odgovora. A Maxi nam baš ne daje puno razloga za optimizam. No, videcemo.

Sve skupa, da, veliko je, da, ništa više nece biti kao pre, ali moglo je i bolje da se izvede.

Videcemo na šta ce liciti posleratni Nathan...

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/02/2006 : 20:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Fast forward godinu i kusur dana kasnije...

Nathan Never posle rata lici - na Nathana Nevera pre rata. O, naravno, kada pogledate naslovnice, videcete kracu kosu i crni mantil (cas duži, cas kraci - ni De Angelis ne može da se smisli koji dizajn da upotrebi), na unutrašnjoj korici imamo Nathana u razorenom Sitiju, i covek bi mogao da pomisli da zaista ništa više nije kao ranije.

Ali to naprosto nije tacno.

Zaista, sa Prokonzolima, Agencijom Alfa u politickoj nemilosti, borbom za Solarni sistem izmedu nezavisnih Orbitalnih stanica, teraformiranog Marsa pod kontrolom Pretorijanaca i totalno sludene i pogubljene Zemlje, Vietti je dosta toga posejao. Ali ništa nije požnjeo. Jednostavno, nijedan od tih elemenata nije presudan za nove price, one prate standardne neverijanske šablone koji su prakticno isti još od nastanka serijala, i umesto Pretorijanaca možete lepo da ubacite Bratstvo senki - ništa bitno se nece promeniti u epizodi.

Ni novi Serrin element, Kvantni covek, nije se baš proslavio. Serra je izgleda prestao da cita Claremonta i poceo da cita Kirbyja, te hoce obracun kosmickih bica koji gospodare prostorom i vremenom. Super, a kakve to veze ima sa Nathanom?

Jedino Medda daje kakve takve rezultate, i to samo u prvoj trilogiji nakon Rata, Posle Apokalipse, u kojoj je Rat fizicki prisutan, ne samo narativni trik za pokretanje radnje, i u kojoj je Nathan zbilja osakacen onim kroz šta je prošao. No, i Medda je kasnije pokleknuo, i Spletke na Melpomeni su 1028. varijacija na temu Nathana koji cuva politicara od atentata.

I to je Nathan Never danas, iste price, negativci kojima se ne vidi lice bar 5 epizoda, politicke spletke u kojima se menjaju akteri ali one same ostaju iste, i potpuno nekoherentan lik koji je i mucenik i akcioni heroj, ali ipak više ovo drugo. Cak nema više ni Mister Alfe i tog 2strip u stripu" elementa... a Skotos je odavno mrtav.

A moglo je i bolje - ruinirani grad pruža gomilu vizuelnih, ako ne nužno i narativnih mogucnosti; opresivni režim Prokonzola je dušu dao za prikiriveni pokret otpora; borba za Suncev sistem ne mora da izgleda kao trzavice izmedu Zemlje i Orbitalnih stanica.

Ali ne, ovo nije promena, ovo je iluzija promene.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 04/02/2006 : 21:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
fantasticno! sve ove najave, kratki rezimei i ova savršenstva od strip naslovnica samo me još više drže u uvjerenju i podsjecaju da mi je ovo najbolji strip ikada i sve više jaca "glad i žed" za novim epizodama, kao što jaca i ljutnja i strašno ogorcenje da vec punih šest !!!! mjeseci jedan ovako fantastican strip ne izlazi na našim prostorima.

Edited by - I like girlz on 04/02/2006 21:45:13
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 04/02/2006 : 21:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
A otkad su naslovne strane garancija dobre price unutra?;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 04/02/2006 : 21:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

A otkad su naslovne strane garancija dobre price unutra?;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



senko, ne citaj izmedu redova, nije to fino . tamo piše (osim naslovnica) i najave i rezimei.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000