forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Završen je rat
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 04/02/2006 : 21:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by prozirna senka

A otkad su naslovne strane garancija dobre price unutra?;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



senko, ne citaj izmedu redova, nije to fino . tamo piše (osim naslovnica) i najave i rezimei.

Ma inspirisan sam bio sa onim topikom o maxi texu gde se sudi o kvalitetu prica po naslovnim stranama

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/02/2006 : 14:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Fast forward godinu i kusur dana kasnije...

A moglo je i bolje - ruinirani grad pruža gomilu vizuelnih, ako ne nužno i narativnih mogucnosti; opresivni režim Prokonzola je dušu dao za prikiriveni pokret otpora; borba za Suncev sistem ne mora da izgleda kao trzavice izmedu Zemlje i Orbitalnih stanica.

Ali ne, ovo nije promena, ovo je iluzija promene.



Iako je ovo i iluzija promjene kako ti veliš, sve što si natuknuo pruža barem malo dobre SF razbibrige koju ne volem dok mi je uskraæena Ove fore u stilu superherojskih fajtova galaktièkih entiteta za prevlast nad svemirom i Zemljom vjerojatno su lagani vjetriæ X-mena, Silver Surfera i inih u Bonelliju. Nastranu sad BB-a i onog drugog Serrinog... SF-u ipak dajem veæu prevlast nad westernom koji vlada Balkanom.

A jel Orbitalni rat završio do kraja? Ove trzavice izmeðu Zemlje i Stanica su više politièke prirode? Za koju stranu stoji Mars?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 10/02/2006 : 15:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
U principu se potpuno slažem sa Djoletom. Iskoristili su rat da izbace likove koje nisu hteli dalje da razvijaju u Nathan serijalu, a sam serijal je ostao vrlo slièan u svojoj osnovi.

A da su imali potencijal da bolje razrade stvari, imali su... Da ne govorim o ratu, koji se sveo na "koškanje" i pojedinaène "incidente".
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 10/02/2006 : 20:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
Djole, izvini, možda postavljam glupo pitanje, ali ja mislim da još nije završio rat u BIH.Zna se èija je Bosna!!!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/02/2006 : 22:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ajmo moderatori, brza akcija, ne bih da mi se topic locka ni kriv ni dužan.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 10/02/2006 : 22:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message


'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 10/02/2006 : 23:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
bemti...
što me ovakve najave sve više tjeraju da...
plaèem od jada što æu to,i ako,èitat u 40 i nekoj godini!

a opet postoji i teèaj talijanskog...

ma bem ti sve i našu western publiku zbog koje Nathan ispašta...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 25/02/2006 : 23:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
Nisam znao na koji Topik da postavim ovaj post, pošto ce u principu biti zanimljiv samo onima koji prate italijanski serijal NN-a...
Procitao sam 10-i Neverone i baš je OK.

Smestili su pricu 30-ak godina u buducnost sadašnjeg Nathanovog univerzuma. Mars je teraformiran, na njemu vladaju Pretorijanci diktaturom. Vecina Suncevog sistema, ukljucujuci i Zemlju, zavisi od njihovog izvoza poljoprivrednih i industrijskih proizvoda.

Zahvaljujuci tehnologiji koju im je ostavio u naslede Mr. Alfa, imaju sistem zaštite Marsove orbite, koju ni jedna poznata vojna tehnologija ne može da probije. Sve to koriste da bi pripremili postepeno osvajanje i dominaciju nad celim Suncevim sistemom.
Pokret otpora, upravljan sa Fobosa, poseduje podatke kojim može da izazove pad odbrambenog sistema Mr. Alfe (kako, ispostavice se na kraju Giganta), ali da bi se to ostvarilo, moraju da ih ubace u samo srce odbrambenog sistema Pretorijanaca, koje je naravno izuzetno dobro cuvano i nalazi se u Glavnom gradu Marsa.

U trenutku kada prica u Gigantu pocinje, jedan od "pobunjenika", koji poseduje spomenute podatke, uspeva da sleti na površinu Marsa i poveže se sa lokalnim pokretom otpora. Ispostavlja se da on ima isti DNK kao Nathan Never, koji u to vreme u dubokoj starosti, zaboravljen od svih, provodi vreme u svom malom stanu na Zemlji. Posle rastanka u broju 99 (kada je Ann otišla sa Gabrijelom i Bratstvom Sene), nikad više nije video svoju cerku Ann, tako da dane provodi u samoci, pomiren sa svojim secanjima. Tih dana mu se na vratima pojavljuje Layla, psihijatrinja koja je mnogo godina ranije lecila njegovu cerku Ann i kaže mu da je te noci sanjala strašno živ san u kome je videla Ann i Gabriela i da oseca da to nešto znaci. Istovremeno se na drugom kraju Suncevog sistema pojavljuje svemirski brod, na osnovu cijih kvantnih tragova u prostor-vremenu vlade Zemlje i Pretorijanci zakljucuju da je putovao unazad kroz vreme i da se na njemu nalazi Ann. Ni jedna postojeca tehnologija ne pruža takve mogucnosti i njeno posedovanje bi stvorilo znacajnu vojnu prednost za jednu od strana u sukobu koji se vec cini neizbežan. Posle mnogo mnogo godina, zbog nepoznatog svemirskog broda i Ann, kao i cudne podudarnosti u DNK strukturi izmedu "pobunjenika" i Nathana, važan faktor u nastupajucoj meduplanetarnoj krizi postaje Nathan Never, koga Pretorijanci otimaju i krišom odvode na Mars.
Dobar zaplet, zar ne?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/02/2006 : 23:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Interesantno zvuci, baš me zanima jel' "Nathaniel" sin, klon, unuk ili nešto petnaesto...

Ali to je Vigna, strah me je. Veoma me je strah. ;)

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 26/02/2006 : 02:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
quote:
Originally posted by tantus

Nisam znao na koji Topik da postavim ovaj post, pošto ce u principu biti zanimljiv samo onima koji prate italijanski serijal NN-a...
Procitao sam 10-i Neverone i baš je OK.

Smestili su pricu 30-ak godina u buducnost sadašnjeg Nathanovog univerzuma. Mars je teraformiran, na njemu vladaju Pretorijanci diktaturom. Vecina Suncevog sistema, ukljucujuci i Zemlju, zavisi od njihovog izvoza poljoprivrednih i industrijskih proizvoda.

Zahvaljujuci tehnologiji koju im je ostavio u naslede Mr. Alfa, imaju sistem zaštite Marsove orbite, koju ni jedna poznata vojna tehnologija ne može da probije. Sve to koriste da bi pripremili postepeno osvajanje i dominaciju nad celim Suncevim sistemom.
Pokret otpora, upravljan sa Fobosa, poseduje podatke kojim može da izazove pad odbrambenog sistema Mr. Alfe (kako, ispostavice se na kraju Giganta), ali da bi se to ostvarilo, moraju da ih ubace u samo srce odbrambenog sistema Pretorijanaca, koje je naravno izuzetno dobro cuvano i nalazi se u Glavnom gradu Marsa.

U trenutku kada prica u Gigantu pocinje, jedan od "pobunjenika", koji poseduje spomenute podatke, uspeva da sleti na površinu Marsa i poveže se sa lokalnim pokretom otpora. Ispostavlja se da on ima isti DNK kao Nathan Never, koji u to vreme u dubokoj starosti, zaboravljen od svih, provodi vreme u svom malom stanu na Zemlji. Posle rastanka u broju 99 (kada je Ann otišla sa Gabrijelom i Bratstvom Sene), nikad više nije video svoju cerku Ann, tako da dane provodi u samoci, pomiren sa svojim secanjima. Tih dana mu se na vratima pojavljuje Layla, psihijatrinja koja je mnogo godina ranije lecila njegovu cerku Ann i kaže mu da je te noci sanjala strašno živ san u kome je videla Ann i Gabriela i da oseca da to nešto znaci. Istovremeno se na drugom kraju Suncevog sistema pojavljuje svemirski brod, na osnovu cijih kvantnih tragova u prostor-vremenu vlade Zemlje i Pretorijanci zakljucuju da je putovao unazad kroz vreme i da se na njemu nalazi Ann. Ni jedna postojeca tehnologija ne pruža takve mogucnosti i njeno posedovanje bi stvorilo znacajnu vojnu prednost za jednu od strana u sukobu koji se vec cini neizbežan. Posle mnogo mnogo godina, zbog nepoznatog svemirskog broda i Ann, kao i cudne podudarnosti u DNK strukturi izmedu "pobunjenika" i Nathana, važan faktor u nastupajucoj meduplanetarnoj krizi postaje Nathan Never, koga Pretorijanci otimaju i krišom odvode na Mars.
Dobar zaplet, zar ne?




nenadjebivo...

pa koji još strip ima ovakve zaplete???!

mislim,mogu tek sad shvatiti zašto je NN Djoletu iritantan zbog nezavršenih zapleta...

ali ja to baš volim u tom stripu,prica koja se konstantno i konstantno nadograduje...
zahtjeva i mozga za citati,za razliku od nekih drugih junaka...

ma...nenadjebivo...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 26/02/2006 : 12:02:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Interesantno zvuci, baš me zanima jel' "Nathaniel" sin, klon, unuk ili nešto petnaesto...

Ali to je Vigna, strah me je. Veoma me je strah. ;)

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"



Da te odmah utešim, rešenje za "Nathaniela" je OK, ali sacekaceš valjda da sam otkriješ (možda cak i uskoro)?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/02/2006 : 12:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by darkraver

mislim,mogu tek sad shvatiti zašto je NN Djoletu iritantan zbog nezavršenih zapleta...


Ma nije mi iritantan toliko zbog nezavršenih zapleta, nego zbog toga što kad zaplet bude završen, konacno, posle 10 ili koliko vec godina - onda bude završen loše.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"

Edited by - Djole on 26/02/2006 13:23:58
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/02/2006 : 13:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by tantus

Da te odmah utešim, rešenje za "Nathaniela" je OK, ali sacekaceš valjda da sam otkriješ (možda cak i uskoro)?


Superiška.

Nadam se da je ceo gigant OK, još od cetvorke nismo imali jedan dobar (OK, pretprošli je imao dva odlicna momenta, ali to je to).

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 26/02/2006 : 17:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
pošto nemam nikakve mogucnosti da pratim talijanski NN serijal (osuden sam na ovo što je objavila SD i što objavljuje ludens), može li mi neko reci u kojem broju u orginalnoj seriji pocinje rat?
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 26/02/2006 : 23:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

pošto nemam nikakve mogucnosti da pratim talijanski NN serijal (osuden sam na ovo što je objavila SD i što objavljuje ludens), može li mi neko reci u kojem broju u orginalnoj seriji pocinje rat?



na koji rat tocno misliš girlz?
ima ih više,u više frakcija

jeben strip a?

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 27/02/2006 : 00:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
mislio sam na pocetak rata izmedu zemlje i orbitalnih stanica. ali vec sam vidio da se radi o broju 157. suludo mi je i pricati o tome kad smo mi na broju 57, a i osuden sam na samo na onu kolicinu nathana kojeg dobijem od ludensa, za razliku od nekih koji imaju mogucnost da nabavljaju talijanske orginale i budu u toku sa svim dešavanjima.
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 27/02/2006 : 00:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
Uh, što si nestpljiv. Pa za manje od 20 godina i u nas ce izaci broj 157 pa ceš moci vidjeti sve što te zanima.

...resistance is futile...
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 27/02/2006 : 09:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by tantus

Da te odmah utešim, rešenje za "Nathaniela" je OK, ali sacekaceš valjda da sam otkriješ (možda cak i uskoro)?


Superiška.

Nadam se da je ceo gigant OK, još od cetvorke nismo imali jedan dobar (OK, pretprošli je imao dva odlicna momenta, ali to je to).

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"


Baš tako, posle 4-ke jedini koji je imao produ je 9-ka, onaj serijal od 5-ice do 8-ice je bolje što pre zaboraviti... Milsim da ce ti se ovaj svideti...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/02/2006 : 09:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Meni 5 i 6 nisu bili toliko losi...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 27/02/2006 : 10:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Meni 5 i 6 nisu bili toliko losi...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



...giganti? što je to?

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 27/02/2006 : 10:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Meni 5 i 6 nisu bili toliko losi...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


5-ica je još i OK, ali 6-ica mi je vec slabija. Ako cemo iskreno, mislim da na tu ocenu utice i to što su prva 3 Giganta kao celina bila toliko dobra da je teško ne biti kritican prema serijalu od 5-ice do 8-ice.
To ti se dešava kada ti na pocetku postave visoke kriterijume...
Mislim da je slican problem i sa Gigantima Martija, gde smo posle 1-ice i dvojke imali prilicno kriticka mišljenja prema kasnijim brojevima (bar na ovom forumu), medu kojima ima ipak jako dobrih MM epizoda. A da ne govorim ako ih uporediš sa onim što je izlazilo poslednjih 5-6 godina redovnoj seriji...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/02/2006 : 13:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Za Martija, meni je veoma, veoma OK i trojka, šestica, pa i Tajna prozirnih senki koja je cesto pljuvana. Ostalo... tjah.

Za Nathana, petica je pricica, i ništa više. Simpaticno, ali zaboravljivo. A šestica je u postavci rip off filma Lost in space, plus sad eto novi rat, plus logicka glupost da je jedna jedina matica izrodila milijarde sivih... Ne pasuje mi.

Osmica ima odlican moment gde Nathan prica koliko su otišli u aut - (spoileri) - on je umor, pa je kloniran, pa je opet umro, pa je bio AI, pa je opet kloniran, a Susan je umrla, pa je došla iz druge dimenzije... Cist nonsens i depresivnost de situacije mi se dopadaju.

Ostalo je fuj, ukljucujuci i logicku grešku porekla Imperatorke Ann u odnosu na prethodni gigant.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 27/02/2006 : 13:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Za Martija, meni je veoma, veoma OK i trojka, šestica, pa i Tajna prozirnih senki koja je cesto pljuvana. Ostalo... tjah.

Za Nathana, petica je pricica, i ništa više. Simpaticno, ali zaboravljivo. A šestica je u postavci rip off filma Lost in space, plus sad eto novi rat, plus logicka glupost da je jedna jedina matica izrodila milijarde sivih... Ne pasuje mi.

Osmica ima odlican moment gde Nathan prica koliko su otišli u aut - (spoileri) - on je umor, pa je kloniran, pa je opet umro, pa je bio AI, pa je opet kloniran, a Susan je umrla, pa je došla iz druge dimenzije... Cist nonsens i depresivnost de situacije mi se dopadaju.

Ostalo je fuj, ukljucujuci i logicku grešku porekla Imperatorke Ann u odnosu na prethodni gigant.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"


Kada vec pricamo o MM Gigantima, meni su se svidele 3-ka, 10-ka i Tajna prozirnih senki, dok mi 6-ica nije legla. Jako mi smeta u MM-u crtež Esposito Bros., a oni po pravilu crtaju epizode gde je zaplet u vezi sa mitologijom nordijskih naroda koju ne volim previše, pa iz toga sledi...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/02/2006 : 14:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Espozitovi su mi hit or miss. Šestica je OK, ali recimo poslednji SDA koji su radili je u-ž-a-s. Najogri crtež u tom serijalu ikada.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 27/02/2006 : 15:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Espozitovi su mi hit or miss. Šestica je OK, ali recimo poslednji SDA koji su radili je u-ž-a-s. Najogri crtež u tom serijalu ikada.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"


I crtež i prica, taj broj je prilican promašaj...A na njega se nadovezuje Il Re Rosso...
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000