forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Završen je rat
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 27/02/2006 : 18:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Ej, vas dvojica, sta me prozivate po forumu, a? Skupile se babe pa ko vele...:)))

>pa i Tajna prozirnih senki koja je cesto pljuvana

PLJUC jos jedared!

>ali recimo poslednji SDA koji su radili je u-ž-a-s. Najogri crtež u tom serijalu ikada.

Bice da je pre preposlednji;) I jeste, bez veze je.

>I crtež i prica, taj broj je prilican promašaj...A na njega se nadovezuje Il Re Rosso...

E, al' se Karlo potrudio svojski da produbi likove iz SDA i Specijala te da im da veci znacaj. Il re rosso bas lepo zaokruzujue ovu trilogiju SP-SDA-GIG. Ono sto ne valja vec sam iskritikovao, ali kad se sve sabere - sjajno delo.

>Kada vec pricamo o MM Gigantima, meni su se svidele 3-ka, 10-ka i Tajna prozirnih senki, dok mi 6-ica nije legla. Jako mi smeta u MM-u crtež Esposito Bros., a oni po pravilu crtaju epizode gde je zaplet u vezi sa mitologijom nordijskih naroda koju ne volim previše, pa iz toga sledi...

Pa, nordijsku mitologiju crtaju ili Espoziti ili Torti (!). Sad, ako cu da biram, znam cijem bih se carstvu privoleo:-P Al' mi nije jasno Nikola sta konkretno fali sestici, izuzev crteza? Vidim da ni na ubcju nije bas prosla najbolje... A meni je jedna od boljih.

Inace, 5, 8, i 10 su lose, dok je 4 tragedija nad tragedijama...



Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/02/2006 : 20:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Bice da je ipak poslednji koji su radili. :P

Što se tice mucene Tajne Sahare... pa, dobar je crtež, iako avangardan za Martija.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 27/02/2006 : 20:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Aaaah, akcenat je bio na koji su radili. Ups!

Avangardan? Well... yeah, moze se to i tako nazvati. Srbi bi kazali nije ni za kurac, ali dobro;) Vidim da se nekome i crtez cetvorke svideo...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 28/02/2006 : 00:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by tantus

Da te odmah utešim, rešenje za "Nathaniela" je OK, ali sacekaceš valjda da sam otkriješ (možda cak i uskoro)?


Superiška.

Nadam se da je ceo gigant OK, još od cetvorke nismo imali jedan dobar (OK, pretprošli je imao dva odlicna momenta, ali to je to).

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"

AAAARRGGH! Sad ne mogu tantusa da pitam ono sto sam hteo! DAMN! Ah, odoh na mail

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 28/02/2006 : 09:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Ej, vas dvojica, sta me prozivate po forumu, a? Skupile se babe pa ko vele...:)))

Dok Istocna obala spava...

E, al' se Karlo potrudio svojski da produbi likove iz SDA i Specijala te da im da veci znacaj. Il re rosso bas lepo zaokruzujue ovu trilogiju SP-SDA-GIG. Ono sto ne valja vec sam iskritikovao, ali kad se sve sabere - sjajno delo.

Lepo je dopunio Specijalac, pa i SDA, ali mi je Marti mnogo otišao u fantasticne sfere.



Pa, nordijsku mitologiju crtaju ili Espoziti ili Torti (!). Sad, ako cu da biram, znam cijem bih se carstvu privoleo:-P

Od dva zla.... U stvari necu da vredam Esposito Bros., Torti je bez konkurencije kod Martije...

Al' mi nije jasno Nikola sta konkretno fali sestici, izuzev crteza? Vidim da ni na ubcju nije bas prosla najbolje... A meni je jedna od boljih.

Znate šta? Pošto vam se obojici toliko svidela 6-ica procitacu je ovih dana ponovo, zajedno sa brojevima MM na koje se nadovezuje, pa cu onda da dam svoje mišljenje. Koliko se secam procitao sam je na brzinu, pa možda i zbog toga imam slab utisak...

Inace, 5, 8, i 10 su lose, dok je 4 tragedija nad tragedijama...

8-ica i 10-ka su OK, ali o ukusima se teško raspravlja .



Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 05/03/2006 : 01:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Evo sam proccitao prvi NN gigant i to je najbolje ssto je Serra ikad napisao. Jebote, da je cijela serija takva, imala bi puno visse smisla.

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 05/03/2006 : 11:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Evo sam proccitao prvi NN gigant i to je najbolje ssto je Serra ikad napisao. Jebote, da je cijela serija takva, imala bi puno visse smisla.

mcn



Prvi NN Gigant je pravo remek delo, kao i jedinica kod Martija.
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 05/03/2006 : 20:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
hmmm.... a zašto mi onda još uvijek cekamo na to remek-djelo?!?!

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/03/2006 : 01:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Zato što svi cekaju da ga ti objaviš.

No, to po strani, procitah novog giganta (i MM i NN - komentari o MM su na onom SBE MM topiku).

Spoilers abound..

Ovo je trebalo dati Meddi, a nikako, ali nikako Vigni. OK, jeste u pitanju sitna zadovoljština za Vignu što je na ovaj ili onaj nacin svog matorog Nathana koji je bio pripovedac prvih par Almanaha uspeo da koliko toliko ubaci u kontinuitet - ali prica ne poseduje patos koji bi trebala da poseduje.

Naime, dušu je dala za "one last job" tip price, u kome bi Nathan suprotno svojim željama bio nateran da dode i reši stvar. Suprotno svojim željama, ali ipak SVOJEVOLJNO, a ne da ga kidnapuju i onda on u sto godina skakuce, puca, šiba se sa androidima i sve to.Ova prica je mogla biti prica o starosti, o poslednjim šansama svemu onome što je Vigna blaaago naceo sa pogibijom Leyle Duchateau, no nije hteo/smeo da kopa dublje.

Da ne govorimo o tome da izgleda da Ann koju ovde vidimo NIJE Ann koja je ucestvovala u tehnobiološkom ratu, te samim tim i naša Ann (romansa sa Gabrielom? kakva crna romansa sa Gabrielom?!), da ne govorimo što Nathaniel nikako ne može da ima dvajes' i kusur godina (Sylvia Anderson spominje da se Agenzia Alfa #2 desila pre više od 50 godina - dakle, ovaj gigant se dešava cirka 2150), a Jana se spominje u Alamnacco SF 1994 - i dok se sama prica nije nužno desila tada, odnosno 2094, pošto je u pitanju secanje matorog Nathana - ocito se desila pre rata sa orbitalnim stanicama, dakle pre 2104, što opet znaci da Nathaniel ima minimum 46 godina).

I kroz sva puškaranja, kroz sve eksplozije, kroz sva otkrivenja, stogodišnji Nathan ni u jednom trenutku da kaže "Prestar sam za ovo!" ili "Nedostajalo mi je ovako nešto!", ili nešto u tom fazonu? Ma hajte.

Ribelli di Marte je prakticno Vignina posveta tim starim Almanasima sa matorim Nathanom kao naratorom, prica o njegovoj sudbini. Ali nije neka prica.

Sve skupa, od koga je još je i dobro, ali moralo je bolje - i bilo bi, da su dali Meddi da piše scenario...

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 23/03/2006 : 09:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Djole



Da ne govorimo o tome da izgleda da Ann koju ovde vidimo NIJE Ann koja je ucestvovala u tehnobiološkom ratu, te samim tim i naša Ann (romansa sa Gabrielom? kakva crna romansa sa Gabrielom?!), da ne govorimo što Nathaniel nikako ne može da ima dvajes' i kusur godina (Sylvia Anderson spominje da se Agenzia Alfa #2 desila pre više od 50 godina - dakle, ovaj gigant se dešava cirka 2150), a Jana se spominje u Alamnacco SF 1994 - i dok se sama prica nije nužno desila tada, odnosno 2094, pošto je u pitanju secanje matorog Nathana - ocito se desila pre rata sa orbitalnim stanicama, dakle pre 2104, što opet znaci da Nathaniel ima minimum 46 godina).

I kroz sva puškaranja, kroz sve eksplozije, kroz sva otkrivenja, stogodišnji Nathan ni u jednom trenutku da kaže "Prestar sam za ovo!" ili "Nedostajalo mi je ovako nešto!", ili nešto u tom fazonu? Ma hajte.

Sve skupa, od koga je još je i dobro, ali moralo je bolje - i bilo bi, da su dali Meddi da piše scenario...



Baš sam se pitao tokom citanja ovog Giganta, kako je uklopljen vremenski kontinuitet cele price, pošto nisam dovoljno pratio Nathana da bih mogao da ispratim tacan kontekst vremenskog dogadanja istog.

Sve primedbe su na mestu (posebno za matorog Nathana, koji ponavlja u više situacija iz kojih se ni James Bond ne bi živ izvukao "Prestar sam za ovo" - podseti me na Martija u poslednjih stotinjak epizoda MM serijala ;-)), ali mi je van toga Gigant OK.
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 23/03/2006 : 09:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ono naslovnici jeste robot, ali na slikama su Sivi...

"Laura... e' stata colpa mia... tutta colpa mia..."



Misicav neki robot...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/03/2006 : 14:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by tantus

Baš sam se pitao tokom citanja ovog Giganta, kako je uklopljen vremenski kontinuitet cele price, pošto nisam dovoljno pratio Nathana da bih mogao da ispratim tacan kontekst vremenskog dogadanja istog.


Ako zažmurimo na jedno ipo oko, ovo se dešava tik pred izgnanstvo Tehnodroida na Jupiter (videti Bonelli timeline topic), cetrdesetak godina posle sadašnje regularne serije, tridesetak godina pre prvog giganta i sedamdesetak godina pre "L' ultimo viaggio di Nautilus" - što bi moglo da objasni kako to da se Ann vraca iz buducnosti...

Ali...

Serra se u prošlom gigantu polomio da objasni kako je Ann koja je završila u Tehnobiolšokom ratu ipak ona naša Ann iz regularne serije, koja dolazi u pomoc Nathanu koga u nekoj od paralelnih dimenzija napadaju Tehnodroidi, što se ne uklapa.

Osim ako ne zažmurimo na oba oka i kažemo da je to u stvari bio samo jedan beznacajan napad Tehnodroida negde oko 2130., on je odbijen i sve super, onda se 2149. dešava ovaj gigant u kome se Ann vraca iz buducnosti i "naš" Nathan sa njom odlazi u svemir, u meduvremenu se broj Tehndroida poveca, prognani su na Jupiter, vracaju se, pocinje Tehnobiološki rat, i onda tu stiže Ann direktno iz giganta #9, nakon cega krece prvi gigant, pa i ostali, osim cetvrke, i onda se Ann posle Giganta #8, L'ultimo viaggio di Nautilus vraca u prošlost - u Gigant #10.

Što bi, glavobolje na stranu, bilo pismeno objašnjenje, da Vigna nije ubacio romansu sa Gabrielom od koje nema ni traga u ranijim pricama.

Evo, mislim da sam lepo objasnio kako se uklapa u kontinuitet. ;)

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 23/03/2006 : 14:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Djole
[brOsim ako ne zažmurimo na oba oka i kažemo da je to u stvari bio samo jedan beznacajan napad Tehnodroida negde oko 2130., on je odbijen i sve super, onda se 2149. dešava ovaj gigant u kome se Ann vraca iz buducnosti i "naš" Nathan sa njom odlazi u svemir, u meduvremenu se broj Tehndroida poveca, prognani su na Jupiter, vracaju se, pocinje Tehnobiološki rat, i onda tu stiže Ann direktno iz giganta #9, nakon cega krece prvi gigant, pa i ostali, osim cetvrke, i onda se Ann posle Giganta #8, L'ultimo viaggio di Nautilus vraca u prošlost - u Gigant #10.





quote:
Originally posted by Djole
Evo, mislim da sam lepo objasnio kako se uklapa u kontinuitet. ;)


Ti si u stvari lepo objasnio kako se ovaj Gigant lepo uklapa u kontinuitet . U svakom slucaju hvala na dodatnom objašnjenju.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/03/2006 : 20:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Nego, interesantno je ono sa Mister Alfom. Dok je njegova uloga u samoj prici loša da lošija ne može biti, interesantno je da spominje kako sve gleda iz svog skloništa "van vremena", i onda ga na poslednjem panelu vidimo kao prati Nathanov brod na monitoru, ništa stariji nego što je bio u regularnoj seriji, pre 40 godina... Jel' on to postao još više alter ego scenarista (odnosno, Viettija) serijala nego što je bio ranije? Verovatno cemo saznati za nekih 10 godina...

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000