forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 magico vento
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/08/2004 : 00:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Ludens ima prava za HR, BIH i SLO a SC/Abaton samo za SCG, kratko i jasno.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?



al' zato dekara ima prava za scg, hr, bih, mk, i jos neke neistrazene teritorije!

DON'T PLAY NO BOOGIE-WOOGIE ON THE KING OF ROCK 'N' ROLL!!!
Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 19/08/2004 : 07:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message
Ako Ludens ima prava za Hrvatsku,Sloveniju I BIH,a SC i ABATON za SCG onda mi nije jasno kako se Tex (bar je tako bilo govora ) preko Marketprinta prodaje u SCG.
Ja mislim da Abaton ili Ludens imaju prva samo na ono šta objavljuju.Ne vjerujem da npr.Ludens ima prava za MV u Hrvatskoj ili SC na Mister No-a u SCG.Prema tome ne vidim prepreku da oni sa te strane dolaze na kioske u Hrvatsku.
A što se tice to što Sejo govori da je lakše kupit meni MV u MC nego njemu u Austriji samo ovo:Jedna stvar je kupit roman na kiosku kad je mene volja i kad ja to želim,a druga stvar je narucit pa cekaj kad dode,a isto tako ne želim placat poštanske troškove putem otkupnine pa mjesto jednog MV placat dva.
Ali u krajnjem slucaju to je stvar vlasnika i ako njemu nije u interesu šta mu ko ima nametati pravila igre.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/08/2004 : 07:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by chemako

Ako Ludens ima prava za Hrvatsku,Sloveniju I BIH,a SC i ABATON za SCG onda mi nije jasno kako se Tex (bar je tako bilo govora ) preko Marketprinta prodaje u SCG.
Ja mislim da Abaton ili Ludens imaju prva samo na ono šta objavljuju.Ne vjerujem da npr.Ludens ima prava za MV u Hrvatskoj ili SC na Mister No-a u SCG.Prema tome ne vidim prepreku da oni sa te strane dolaze na kioske u Hrvatsku.
A što se tice to što Sejo govori da je lakše kupit meni MV u MC nego njemu u Austriji samo ovo:Jedna stvar je kupit roman na kiosku kad je mene volja i kad ja to želim,a druga stvar je narucit pa cekaj kad dode,a isto tako ne želim placat poštanske troškove putem otkupnine pa mjesto jednog MV placat dva.
Ali u krajnjem slucaju to je stvar vlasnika i ako njemu nije u interesu šta mu ko ima nametati pravila igre.

Na Texa i NN niko u Srbiji nema prava, zato se prodaje u SCG, koliko znam Berniju je trebala dozvola od ministarstva Republike Srbije (ne znam kojeg) za prodaju stripova u Srbiji.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 19/08/2004 : 08:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message
A ima li ko prava na MV u Hrvatskoj?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/08/2004 : 09:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by chemako

A ima li ko prava na MV u Hrvatskoj?

nema

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 19/08/2004 : 09:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message
pa eto vidiš da nije razlog to šta neko ne smije da nego nece.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/08/2004 : 09:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by chemako

pa eto vidiš da nije razlog to šta neko ne smije da nego nece.

Pa srpski MV se ne smije prodavati na HR kioscima, a osim Srba niko ne izdaje MV na prostorima ex yu.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/08/2004 : 09:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

je li neka mudrolija dovest stripove iz srbije na kioske u hrvatsku (ili obrnuto), pa ako može njemacka i talijanska štampa dolazit s dan-dva zakašnjenja onda bi i stripovi mogli za recimo 7, ili se izdavacima ne ulaže u proširenje tržišta



Jeste, mudrolija je. Ukoliko ne nadeš nekoga ko ce da ti otkupi remitendu, i onda se sam bakce sa distribucijom i ubiranjem prihoda (tipa Ludens/Marketprint), jezivo je komplikovano. Nisam od sorte koja brani SC, ali ovde zaista ništa ne mogu.

Poukram!
Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 19/08/2004 : 10:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message
A dobro ko se ovima durgima bavi sa remitendom,distribucijom itd.Sad ima srpskih casopisa na kioscima "Tiska" koliko hoceš.Iako doduše mogu primjetiti da ih je recimo u turistickim mjestima kao npr.Hvar,Sucuraj i Drvenik uopce ga nije bilo ili ga ja nisam vidio.
Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 19/08/2004 : 10:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message
Nije mi Sejo jasno to što ti kažeš da se smije prodavat po kioscima u Hrvatskoj.Ako se prodaje ostali srpski tisak,a konstatirali smo da niko nema pravo na MV u Hrvatskoj onda stvarno ne vidim razlog zašto se ne smije prodavat?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/08/2004 : 10:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by chemako

Nije mi Sejo jasno to što ti kažeš da se smije prodavat po kioscima u Hrvatskoj.Ako se prodaje ostali srpski tisak,a konstatirali smo da niko nema pravo na MV u Hrvatskoj onda stvarno ne vidim razlog zašto se ne smije prodavat?

SC je kupio prava za MV samo za podrucje SCG. Sta je tu nejasno?

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6407 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 19/08/2004 : 10:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
I meni bilo drago da uz Stripoteku na kioscima imamo i KP-a i MV-a.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/08/2004 : 10:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by chemako

A dobro ko se ovima durgima bavi sa remitendom,distribucijom itd.Sad ima srpskih casopisa na kioscima "Tiska" koliko hoceš.Iako doduše mogu primjetiti da ih je recimo u turistickim mjestima kao npr.Hvar,Sucuraj i Drvenik uopce ga nije bilo ili ga ja nisam vidio.



Pod jedan, da li misliš da ima više interesenata za srpske CASOPISE ili stripove? Samim tim, da li misliš da ima više interesenata distribuciju srpskih casopisa ili stripova?

Pod dva, neko ocigledno u CRO ocigledno otkupljuje izvesnu kolicinu KP i MV cim se mogu naci u MC. Ne znam da li je potpisan neki ugovor po tom pitanju, ali protok robe postoji. E sad, saznaj ko je taj neko, pa ga pitaj zašto više voli da stripove koje otkupi šalje u MC, a ne na kioske.

Problem nije kod Systema, problem je kod vas.

Poukram!
Go to Top of Page

XIII
Senior Member



Serbia
1013 Posts

Member since 05/05/2002

Posted - 20/08/2004 : 03:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send XIII a Private Message
protok robe sigurno postoji,ali da li ce se pored piratskih izdanja pojavljivati i piratski distributeri po srbiji.
Naime, do sada su sva hrvatska izdanja stripova koje je distribuirao marketprint bila u najlonskim kesicama i sa papiricem distributera i cenom, a prosle nedelje su se u Nisu na pojedinim kioscima pojavili stripovi iz hrvatske bez najlonske kesice i sa zalepljenom cenom na klasicnoj nalepnici za cene.
Sto je jos cudnije pored NN 50, na kioscima su se mogli naci i Lazarus Led i Marti Misterija br.46
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/08/2004 : 09:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Jaaaako interesantno.

Zlatko?

Poukram!
Go to Top of Page

The_Punisher
New Member

USA
242 Posts

Member since 15/07/2004

Posted - 20/08/2004 : 12:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send The_Punisher a Private Message
"Magicni vetar", bas fino smisljeno, djeluje mi pomalo kao Zagor u svojim najboljim epizodama, pa cak me podsjeca i na Ken Parkera, mozda zbog crteza.

Well, well...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 20/08/2004 : 16:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Vrsnjaci su...

UMPAH!
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 20/08/2004 : 16:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
Ma, dobro da se MV uopce i može nabaviti u Hrvatskoj...I to je vec dosta.
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



726 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 21/08/2004 : 20:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Jaaaako interesantno.

Zlatko?
Poukram!



To je neko verovatno kupio neku kolicinu pa rasporedjuje po kioscima, verovatno neko ko ima par kioska pa kolicina nije velika niti uocljiva. Verovatno je i nelegalno ali ko pita. Dokle god ne udu imali fiskalne kase moci ce to da rade.

Inace, problem sa distribucijom u CRO postoji. Naime mogu se dobiti samo kiosci sa izdanjima sa stranom stampom, a tu ljudi uglavnom ne traze stripove, pa je prodaja mala. Stripoteka ide OK, ali nije velika kolicina. Takodje je veeeeeliki problem sto nam se ta remitenda ne vraca vec se cupaju korice i tako prikazuje kolicina neprodatih primeraka. Znaci sve sto se ne proda je trajno izgubljeno Ali Stripoteka ima solidan tiraz i moze racunati na taj gubitak, zato verovatno drugi ne idu jer ne mogu pristati na to.

Jednostavnije je plasirati preko CRO knjizara i striparnica koje to otkupljuju pa nema gubitaka.


Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000