forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Novi DD spec.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/02/2005 : 22:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Stoji sve to, ali iz ovoga mi nije jasno kakve veze po tebi imaju pirati sa kašnjenjem Abatona?

--
"To me, my board!"
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 25/02/2005 : 22:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
da bi se onda ovi pojavili i digli lovu na brzinu (nemoj mi samo reci da im to nije cilj).



A zna li se ko su "ti drugi"? Pirat je ocigledno neko ko obitava pri ovom forumu jer cudno da su bas taj zadnji Specijalac i Gigant odabrani, za koje je bila jaka kampanja na ovom boardu

/ Reason is always a kind of brute force /
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/02/2005 : 22:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Nije zadnji gigant, vec 11.

--
"To me, my board!"
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 25/02/2005 : 22:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Abaton poštivam koliko god mogu,ipak se ljudi trude,maksimalno.
Pa šta da kasne?Ipak dolaze epizode...a ovo su Dylanove i najbitnije,radi popunjavanja prostora izmedju Dnevnika i SD-a.
Pirate mrzim,jer su loši,jer su skupi,jer mi idu na nerve.
Ali pirati postoje.
I ja sam za to da ih se tuži,ako možeš.Nema Bernie tu puno utjecaja,ali dok god postoje rupe,pirata ce biti,nažalost.
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 25/02/2005 : 22:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
okej, ali specijalac je zadnji. call me paranoid bat i to mi dovoljno smrdi

/ Reason is always a kind of brute force /

Edited by - SANdMAN on 25/02/2005 22:59:34
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/02/2005 : 23:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ne kažem da nije tako, ne bilo ni prvi ni poslednji put da se to dešava. Oni banjalucani što su štancovali Zagora su bili ovde, Dark House pod drugim nickom je bio ovde, ništa cudno ako ih ima još ovde.

--
"To me, my board!"
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 25/02/2005 : 23:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
Ne znam zasto ali ovo me vrlo podseca na onaj "Frankenstaj" pirat. Sve krajnje pretenciozno, sa bibliografijom, istorijom Dilana Doga, pa cak i kratkim objasnjenjem zasto je to izdanje "posebno", koliko ga fanovi dugo cekajaju blablabla.. uz jednu MALENU omasku: Frankenstajn pirat postojao je godinama ranije, to bi svaki fan morao zna, da je malo pratio Dilana

tako i ovi sada sa tim fusnotama o "Dzoni Friku" a svu vajnu mudrost su posisali sa ovog boarda i iz tvoje recenzije Djole

muka mi je takvih sto samo vagaju sta dobro ide medj kolekcinarima i fanovima pa se uvlace nekom kvazi-pedanterijom sa fusnoticama i bibliografijama i slicnim a nikad da izvuku kesh za ljude koje citavu famu iniciraju u fandomu ili bar ono sto je najosnovniji red - DA PLATE AUTORIMA

/ Reason is always a kind of brute force /
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/02/2005 : 23:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pazi, licno mi je draže da mi neko koristi recenziju za nešto ovako (ukoliko je zaista to pokupljeno iz moje recenzije) nego da je dila na skeniranim stripovima ispred SKC-a... a zabeleženi su i takvi slucajevi.

--
"To me, my board!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/02/2005 : 23:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Enivej, svakom po volji. Nisam javio ovo da bih opet glumio advokata pirata, po ko zna koji put.

--
"To me, my board!"
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 25/02/2005 : 23:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
imam informaciju da je izašao i novi M.No pirat. broj 13
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 26/02/2005 : 00:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
quote:
Originally posted by Djole
nego da je dila na skeniranim stripovima ispred SKC-a... a zabeleženi su i takvi slucajevi.




idi...

/ Reason is always a kind of brute force /
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/02/2005 : 01:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ne konkretno za moje recenzije, za to ne znam, nego za neke Martijeve... Ima neki topic ovde o tome, uradi search...

--
"To me, my board!"
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 26/02/2005 : 01:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
nasao sam poust...pazi jednu stvar: te recenzije sa stripovi.com su se u tom folderu mogli naci i sasvim nenamerno

nisam jednom zatekao da su kompilacije koje se prodaju ispred SKC stripovi koje sam JA LICNO I PERSONALNO downloadovao i pozajimo svojim najblizim ortacima, u netaknutom redosledu direktorijuma i imenovanja fajlova. a ja sam imam obicaj da, kad se radi o facama tipa Gaiman, Moore ili Morrison stvarno svasta turam na diskove, ne vodeci racuna u cijim rukama to posle moze da zavrsi. Decko koji je skinuo Martija mogao se povesti slicnom logikom i napraviti tu kompilaciju for the private use only sa recenzijama sa stripovi.com a da ipak ona zavrsi kao kolektivno dobro

i ko je tu onda kriv, sem ljudi koji ih bezglavo prodaju ispred SKC i opet isti redosled grehova kao kod piratskih izdavaca: pohlepa, pare, fundamentalni amaterizam u sprezi sa dubinskim neznanjem

/ Reason is always a kind of brute force /

Edited by - SANdMAN on 26/02/2005 01:34:19
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/02/2005 : 10:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Stoji sve to, ali iz ovoga mi nije jasno kakve veze po tebi imaju pirati sa kašnjenjem Abatona?




Pa ocito je da se Abaton muci sa prodajom i da nekako jedva uspijevaju drzati glavu iznad vode, ali i dalje idu, izdaju brojeve i trude se, sve to uz nemale troskove za autorska prava. Sto ne bi bilo puno lakse to napraviti piratski?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/02/2005 : 10:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by SANdMAN


tako i ovi sada sa tim fusnotama o "Dzoni Friku" a svu vajnu mudrost su posisali sa ovog boarda i iz tvoje recenzije Djole

muka mi je takvih sto samo vagaju sta dobro ide medj kolekcinarima i fanovima pa se uvlace nekom kvazi-pedanterijom sa fusnoticama i bibliografijama i slicnim a nikad da izvuku kesh za ljude koje citavu famu iniciraju u fandomu ili bar ono sto je najosnovniji red - DA PLATE AUTORIMA



Potpuno se slazem.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/02/2005 : 10:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ne kažem da nije tako, ne bilo ni prvi ni poslednji put da se to dešava. Oni banjalucani što su štancovali Zagora su bili ovde, Dark House pod drugim nickom je bio ovde, ništa cudno ako ih ima još ovde.

--
"To me, my board!"



Vrlo vjerojatno netko tko njuska po forumu...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 26/02/2005 : 10:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
Istine o piratima:
1.Nijedan fan ne bi pao toliko nisko da njuska forumima sta se od neizdatog trenutno dobro kotira medju fanovima i gde moze da pokupi najveci kajmak za sebe pre nego sto neko taj strip uzme da legalno izda

2. Nijedan pirat nikada ne moze biti pravi fan, ma koliko se zestoko trudio da isfolira pred kolekcinarima i drugim jer svaki bi pravi fan pre svega ostalo platio autore


/ Reason is always a kind of brute force /
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/02/2005 : 11:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
A posebno me nervira to sto se to sve provlaci kao "ljubav prema stripu".

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/02/2005 : 11:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by SANdMAN

Ne znam zasto ali ovo me vrlo podseca na onaj "Frankenstaj" pirat. Sve krajnje pretenciozno, sa bibliografijom, istorijom Dilana Doga, pa cak i kratkim objasnjenjem zasto je to izdanje "posebno", koliko ga fanovi dugo cekajaju blablabla.. uz jednu MALENU omasku: Frankenstajn pirat postojao je godinama ranije, to bi svaki fan morao zna, da je malo pratio Dilana



Zar je bilo nekakve bibliografije, istorije Dylan Doga u "Frankenštajnu"? U mojem primjerku je samo strip, nikakav dodatni text...

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/02/2005 : 11:40:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Imaš onaj stari pirat od pre neku godinu, a onda imaš i pirat pirata, od prošle godine... ;)

Inace, jedini pirat koji bi u današnje vreme imao moju veliku podršku je piratizovanje nekih krajnje opskurnih mangi... ;)

--
"To me, my board!"
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 26/02/2005 : 12:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
jedini pirat koji bi u danashnje vreme imao moju podrshku je bilo koji neboneli, neerotski i neobjavljeni naslov od nekog nama nepoznatog i neobjavljivanog autora:)))

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3972 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 26/02/2005 : 13:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
a u slucaju svega gore navedenog (jel', gosp. dekara?), autorska prava bi bila tek simbolicna i sigurno ne bi bilo komplicirano, umjesto bootlega, taj i takav strip napraviti kao pravo sluzbeno izdanje.


http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/02/2005 : 14:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
"Inace, jedini pirat koji bi u današnje vreme imao moju veliku podršku je piratizovanje nekih krajnje opskurnih mangi... ;)"

Upravo tako.

"jedini pirat koji bi u danashnje vreme imao moju podrshku je bilo koji neboneli, neerotski i neobjavljeni naslov od nekog nama nepoznatog i neobjavljivanog autora:)))"

Ili ovako:)

"a u slucaju svega gore navedenog (jel', gosp. dekara?), autorska prava bi bila tek simbolicna i sigurno ne bi bilo komplicirano, umjesto bootlega, taj i takav strip napraviti kao pravo sluzbeno izdanje"

A na kraju se to svodi na ovo:-)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 26/02/2005 : 14:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Imaš onaj stari pirat od pre neku godinu, a onda imaš i pirat pirata, od prošle godine... ;)

Inace, jedini pirat koji bi u današnje vreme imao moju veliku podršku je piratizovanje nekih krajnje opskurnih mangi... ;)

--
"To me, my board!"


Pirat pirata?
Svašta!-prvi put cujem....imam samo onaj otprije tri-cetiri godine.
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 26/02/2005 : 16:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
Jedini pirat koji ce imati moju punu podsku je Pirat sa Kariba, drugi deo

/ Reason is always a kind of brute force /
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000