forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mislio sam da sam NEPOBEDIVI, a sad sam...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

VJ
Advanced Member



Croatia
5946 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 31/08/2004 : 08:48:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe
najbolje je po vuku!!!
Ovo je cak po 2 Vuka. :)

Go to Top of Page

forsaken demon
Junior Member



Pitcairn Island
468 Posts

Member since 13/08/2004

Posted - 31/08/2004 : 09:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit forsaken demon's Homepage  Send forsaken demon a Private Message
Ma ne znam, sto vam to toliko smeta... Pravilnije je, a i nikad vasm se nece desiti da chijete nekoga kako to pogrshno chita(da, da zamislite likove kojima engleski bash i nije najjachi, a takvih ima mnogo vishe nego shto vi mislite, pa invicible prochitaju kao ajvincible, i posle vas ubedjuju kako je to 100% tachno! <Ovo ja iz iskustva:)).

______________________

I like them: Michael Turner, Jeff Scott Campbell, Joe Madureira, Jim Lee, humberto Ramos,!

Ako imash stripove ovih crtacha na prodaju javi mi se!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2004 : 09:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by forsaken demon

Ma ne znam, sto vam to toliko smeta... Pravilnije je, a i nikad vasm se nece desiti da chijete nekoga kako to pogrshno chita(da, da zamislite likove kojima engleski bash i nije najjachi, a takvih ima mnogo vishe nego shto vi mislite, pa invicible prochitaju kao ajvincible, i posle vas ubedjuju kako je to 100% tachno! <Ovo ja iz iskustva:)).



A tko garantira da ce vas prevod po Vuku biti ispravan. Bio sam u Beogradu prije 2 godine i u tri novine sam procitao Olažuan, Olažuon i Olažuvan

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 31/08/2004 : 14:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Zato sto u novinama rade nepismeni:)
Enivej, srpski je srpski, hrvatski je hrvatski, svaki jezik ima svoj pravopis, i dac it. Ja bih i latinicu u Srbiji ukinuo (ionkao je Ustavom predvidjena kao alternativno, neobavezujuce pismo, a vidi stanje... Uzas).;)

UMPAH!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 31/08/2004 : 16:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Nemojte da unistavate topic, probisveti jedni! Bitange!
Hocu da cujem da vas je sto vise kupilo strip, a ne da raspravljate o cinjenicama. Arghhh!
Elem, da reknem par stvari:
Tiraz - nije onoliki koliko sam ja pomenuo, naravno, i izuzetno je ogranicen. Naime, ukoliko to vec niste znali (a mnogi jesu), tiraz je samo 500 komada. Pa vi sad vidite dal' cete pozuriti da kupite prvi broj. :) Ehm... da... tiraz je naravno profesionalna tajna svakog izdavaca, ali ja nisam izdavac te mogu da iznosim tajne podatke.
Sami stripovi - su naravno vrhunski. Ali, mnogima je Walkind Dead bolji od Invinciblea. Zasto? Zato sto Nepobedivi mora da vam legne. Morate da udjete u pricu. Zato su prva 4 broja uvod u pricu, a onda pocinje prava stvar. NARAVNO, kupite prva 4 broja, jer vam u suprotnom nista nece biti jasno, a izdanje nece doziveti 5. broj. :)) Dobar je i WD i njegova je prednost sto odmah prelazi na stvar.
Naslovnice - nisu originalne. I radice ih domaci crtaci. U prvom broju je vec zapoceta takva tradicija sa Mrtvacima, a Nepobedivi je sa USA naslovnicom koja nije izasla u USA. Od drugog broja naslovnice za Nepobedivog crta nas poznati crtac Milan Jovanovic! Igrom slucaja, clan ovog foruma vama poznatiji kao Dzimi Gitara se isto zove, ali ne plastie se - on nece crtati. Nikad i nista u zivotu. ;))

Dugo se pitam vredi li truda, ali sigurno da mi se svidja. Zato zelim da sacekam malo u odluci ovoj, ne bih hteo da stradam. Necu da kopam po djubristu srece, ne bih da zaprljam ruke. Moc pociva negde iza debelih vrata, ja bih hteo da vladam.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/08/2004 : 16:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by forsaken demon

Ma ne znam, sto vam to toliko smeta... Pravilnije je, a i nikad vasm se nece desiti da chijete nekoga kako to pogrshno chita(da, da zamislite likove kojima engleski bash i nije najjachi, a takvih ima mnogo vishe nego shto vi mislite, pa invicible prochitaju kao ajvincible, i posle vas ubedjuju kako je to 100% tachno! <Ovo ja iz iskustva:)).



A tko garantira da ce vas prevod po Vuku biti ispravan. Bio sam u Beogradu prije 2 godine i u tri novine sam procitao Olažuan, Olažuon i Olažuvan

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



nije stvar u prevodu vec u fonetskoj transkripciji licnih imena za sta postoje jasna pravila (koja ja ponekad ne postujem). novine to ne koriste i zato postoje odstupanja. no, da ne tupimo vise oko toga.

DON'T PLAY NO BOOGIE-WOOGIE ON THE KING OF ROCK 'N' ROLL!!!
Go to Top of Page

forsaken demon
Junior Member



Pitcairn Island
468 Posts

Member since 13/08/2004

Posted - 31/08/2004 : 19:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit forsaken demon's Homepage  Send forsaken demon a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

A tko garantira da ce vas prevod po Vuku biti ispravan. Bio sam u Beogradu prije 2 godine i u tri novine sam procitao Olažuan, Olažuon i Olažuvan




Ok, sorry, ostalima, slazhem se sa kasnijim postovima! Ja sam samo hteo da se MENI vise svidja kad su imena vec prevedana, sto se nazalost kod nas sve manje i manje primenjuje To sto ti spominjes u novinama je totalna glupost, i to i sam dobro znas, ja sam se milion puta nasmejao i zapanjio kad sam na HRTu chuo komentatora sa Bekhemom(tako je bash prochitao), nekad i samo sa Bekem, pa Urvajn(U je neki nepoznat samo-suglasnik, nesto kao Uhh! onomatopeja ) ... To su naravno gluposti kao sto kazem, to ne prati samo stripove i televiziju nego i neke nove pojmove, ali 'ajde da se ostavimo gluposti ;) i da hvalimo malo izdavanje ovakvog naslova! BTW sajt im je zhestok, odvalio sam se, svaka chast ljudi !

Ima li kakve shanse da bude drugih prevedenih izdanja Imagea(HINT: pogledajte signaturu )?

______________________

I like them: Michael Turner, Jeff Scott Campbell, Joe Madureira, Jim Lee, humberto Ramos,!

Ako imash stripove ovih crtacha na prodaju javi mi se!
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 31/08/2004 : 19:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Emire- kupljeno!

Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 31/08/2004 : 20:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by forsaken demon

Ima li kakve shanse da bude drugih prevedenih izdanja Imagea(HINT: pogledajte signaturu )?

Ima. AKO se ovo isplati, Dekara planira da radi jos nesto od Imagea (sta, to je tajna), ali po svom specificnom ukusu (blago gorak:)). Dakle, kupujte svi po 5 primeraka kao MAGIc i Djole. :)

Dugo se pitam vredi li truda, ali sigurno da mi se svidja. Zato zelim da sacekam malo u odluci ovoj, ne bih hteo da stradam. Necu da kopam po djubristu srece, ne bih da zaprljam ruke. Moc pociva negde iza debelih vrata, ja bih hteo da vladam.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 31/08/2004 : 20:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Ja necu 5, dosta je i jedan. Jel' mozes da to sa mojom sestrom raspravis kao prosli put?

UMPAH!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 31/08/2004 : 20:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Ovaj put moze ona i bez mene. Znas nasta mislim. ;)))
Dakle, ima u Darkwoodu da se kupi, a ona ionako tebi povremeno pazari tamo stvari, zar ne? A ima i u Alanu Fordu. A ima i u Beopolisu. Dakle, ima svuda. Ja ih nemam.

Dugo se pitam vredi li truda, ali sigurno da mi se svidja. Zato zelim da sacekam malo u odluci ovoj, ne bih hteo da stradam. Necu da kopam po djubristu srece, ne bih da zaprljam ruke. Moc pociva negde iza debelih vrata, ja bih hteo da vladam.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 31/08/2004 : 21:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
O, dobro. Hvala na informacijama. Moze ovaj put i sama:) Nego, koja je cena, pitam reda radi.

UMPAH!
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 31/08/2004 : 21:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
Da, strip je odlican!

Zato nema cekanja! Odmah svi kupite!

KlingonDOS error: Command or filename without honor

Edited by - Dr. Westax on 31/08/2004 21:59:29
Go to Top of Page

The_Punisher
New Member

USA
242 Posts

Member since 15/07/2004

Posted - 01/09/2004 : 01:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send The_Punisher a Private Message
Kupio, procitao, nije SUPER, nije BISER, nije MAXI ;) ali je VRLO DOBAR! Ostajem vjeran citatelj......................................................................................................................................................................................

Well, well...
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 01/09/2004 : 01:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Cena u Darkwoodu je 140 kt.

I da, da ponovimo jos jednom, strip je odlican! Kupuj!!! :)

Punisheru, cekaj dok se naviknes na stripove. Kod americkih stripova magija nikad ne pocinje u prvom broju. Videces, do 10. broja ces reci da je Super maximalno biserno!!! ;)
Dugo se pitam vredi li truda, ali sigurno da mi se svidja. Zato zelim da sacekam malo u odluci ovoj, ne bih hteo da stradam. Necu da kopam po djubristu srece, ne bih da zaprljam ruke. Moc pociva negde iza debelih vrata, ja bih hteo da vladam.

Edited by - DusMan on 01/09/2004 01:16:11
Go to Top of Page

The_Punisher
New Member

USA
242 Posts

Member since 15/07/2004

Posted - 01/09/2004 : 01:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send The_Punisher a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Zato sto u novinama rade nepismeni:)
Enivej, srpski je srpski, hrvatski je hrvatski, svaki jezik ima svoj pravopis, i dac it. Ja bih i latinicu u Srbiji ukinuo (ionkao je Ustavom predvidjena kao alternativno, neobavezujuce pismo, a vidi stanje... Uzas).;)

UMPAH!



Slazem se da treba cuvati jezicno blago jednako kao i jedinstveno pismo ali cirilica nije komercijalna i univerzalno iskoristiva, to nije prakticno za recimo stripove. A opet, ja bih bas volio citati Zagora na cirilici , koji bi to tek fetish bio! Jel' da? Zagor na cirilici u Beogradskom slengu kaze Ciku "de si brate" i sl. Cool! Ili recimo Mr. No na cirilici "u bre, sto je dobra ona riba". Citao sam ova Ultimate izdanja Spidermana od LM Info kad Peter Parker kaze Tetki i tetku da su "luzeri", al' sam se odvalio na prijevod!

Well, well...
Go to Top of Page

The_Punisher
New Member

USA
242 Posts

Member since 15/07/2004

Posted - 01/09/2004 : 01:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send The_Punisher a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

Cena u Darkwoodu je 140 kt.

I da, da ponovimo jos jednom, strip je odlican! Kupuj!!! :)

Punisheru, cekaj dok se naviknes na stripove. Kod americkih stripova magija nikad ne pocinje u prvom broju. Videces, do 10. broja ces reci da je Super maximalno biserno!!! ;)
Dugo se pitam vredi li truda, ali sigurno da mi se svidja. Zato zelim da sacekam malo u odluci ovoj, ne bih hteo da stradam. Necu da kopam po djubristu srece, ne bih da zaprljam ruke. Moc pociva negde iza debelih vrata, ja bih hteo da vladam.




Ha ha...Super Maxi Biserkovich Cekammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.
Od stripova bih se trebao odviknuti jer sam u stanju i bankrotirati radi njih. 30 godina uz papir se zove benificirani comic staz!

Well, well...
Go to Top of Page

The_Punisher
New Member

USA
242 Posts

Member since 15/07/2004

Posted - 01/09/2004 : 01:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send The_Punisher a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

Cena u Darkwoodu je 140 kt.

I da, da ponovimo jos jednom, strip je odlican! Kupuj!!! :)

Punisheru, cekaj dok se naviknes na stripove. Kod americkih stripova magija nikad ne pocinje u prvom broju. Videces, do 10. broja ces reci da je Super maximalno biserno!!! ;)
Dugo se pitam vredi li truda, ali sigurno da mi se svidja. Zato zelim da sacekam malo u odluci ovoj, ne bih hteo da stradam. Necu da kopam po djubristu srece, ne bih da zaprljam ruke. Moc pociva negde iza debelih vrata, ja bih hteo da vladam.




Sta je to ili jos bolje gdje je taj Darkwood u kojem se prodaju stripovi? U More Comics nemaju ono sto mi treba!!!!!!!!

Well, well...

Edited by - The_Punisher on 01/09/2004 01:26:54
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 01/09/2004 : 01:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Darkwood je u Beogradu. :)
A kako mislis da nema u More comicsu? Ima u MCu.

Dugo se pitam vredi li truda, ali sigurno da mi se svidja. Zato zelim da sacekam malo u odluci ovoj, ne bih hteo da stradam. Necu da kopam po djubristu srece, ne bih da zaprljam ruke. Moc pociva negde iza debelih vrata, ja bih hteo da vladam.
Go to Top of Page

The_Punisher
New Member

USA
242 Posts

Member since 15/07/2004

Posted - 01/09/2004 : 01:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send The_Punisher a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

Darkwood je u Beogradu. :)
A kako mislis da nema u More comicsu? Ima u MCu.

Dugo se pitam vredi li truda, ali sigurno da mi se svidja. Zato zelim da sacekam malo u odluci ovoj, ne bih hteo da stradam. Necu da kopam po djubristu srece, ne bih da zaprljam ruke. Moc pociva negde iza debelih vrata, ja bih hteo da vladam.




U Beogradu? Ah to ce pricekati neka bolja vremena ili barem dok mi netko od frendova ne ode u shoping u SiCg. Pa u More Comics nemaju komplete ili bar pojedinacne brojeve nekih stripova iz moje mladosti koje bih volio imati.

Well, well...
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4647 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 02/09/2004 : 00:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Kupio u A.Fordu uz Usagija, Bone-a, Corta i hrpu knjiga( jel'te kad sam ono skoro bio u Beogradu - sam ) i prekratko mi je da bih znao na cemu sam. Nepobedivi mi je prvi superherojski strip koji citam kao ozbiljniji (i stariji) citalac
i stvarno me zanima kako ce sve to da se razvija.
U svakom slucaju cekam nastavke.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 02/09/2004 : 08:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by The_Punisher

quote:
Originally posted by prozirna senka

Zato sto u novinama rade nepismeni:)
Enivej, srpski je srpski, hrvatski je hrvatski, svaki jezik ima svoj pravopis, i dac it. Ja bih i latinicu u Srbiji ukinuo (ionkao je Ustavom predvidjena kao alternativno, neobavezujuce pismo, a vidi stanje... Uzas).;)

UMPAH!



Slazem se da treba cuvati jezicno blago jednako kao i jedinstveno pismo ali cirilica nije komercijalna i univerzalno iskoristiva, to nije prakticno za recimo stripove. A opet, ja bih bas volio citati Zagora na cirilici , koji bi to tek fetish bio! Jel' da? Zagor na cirilici u Beogradskom slengu kaze Ciku "de si brate" i sl. Cool! Ili recimo Mr. No na cirilici "u bre, sto je dobra ona riba". Citao sam ova Ultimate izdanja Spidermana od LM Info kad Peter Parker kaze Tetki i tetku da su "luzeri", al' sam se odvalio na prijevod!

Well, well...


Svasta. Kakav veze ima sleng sa pismom. Meni je Doktor Misterija super u Zabavnikovom izdanju, bez obzira sto isti imam i u Stripotekinoj i Bernardovoj obradi. Sva tri izdanja imaju korektne prevode. Ma, zamisli da ja kazem da je fetis citati mangu na bilo kojem pismu osim na ideogramskom. Budalastina, zar ne?
Neka svako izdaje stripove na sopstvenom jeziku i pismu, samo da izdaje. I vuci siti i ovce na broju.

UMPAH!
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 02/09/2004 : 09:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
procitao
cist crtez, super prica
zbog vaseg jezika nisam se mogao oteti dojmu kao da je junak nepobedivi cijelo vrijeme negdje u beogradu ;) nema veze :)
crtezi mladena oljace i milana jovanovica su po meni nepotrebni

naslovna stranica, goran josic
cista 5ica! a ideja da domaci autori crtaju naslovne je za svaku pohvalu

kupujem i drugi broj u svakom slucaju

jos jednom
odlican odabir stripova!!
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/09/2004 : 14:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by degman

procitao
cist crtez, super prica
zbog vaseg jezika nisam se mogao oteti dojmu kao da je junak nepobedivi cijelo vrijeme negdje u beogradu ;) nema veze :)



boze, kakva neobavestenost. pa svi znaju da nepobedivi operise po beogradu!

DON'T PLAY NO BOOGIE-WOOGIE ON THE KING OF ROCK 'N' ROLL!!!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 02/09/2004 : 17:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
:)))

UMPAH!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000