forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 100 bullets, PITANJE
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 31/08/2004 : 02:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
zanima me kakav je strip i o cemu se radi,da sad ne trazim po netu.ako neko zna(a cini mi se da je magic spominjao ovo jednom davno)bilo bi lijepo da mi odgovori

takodje me zanima misljenje svih ljudi koji su citali ovaj strip sta mislim o njemu i kakav im je

sve ovo me zanima iz razloga sto postoji mogucnost da ga nabavim pa da znam dal da narucujem ili ne

AMERICKA NACIJO URADI MI FELACIO!!!

vang0gh24
New Member



Canada
203 Posts

Member since 17/01/2004

Posted - 31/08/2004 : 04:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vang0gh24 a Private Message

nezans koliko sam besan, upravo sam ispisao jedan poduzi referat o ovom stripu za kojji mi je trebalo dobrih 20 min i neko sranje se desilo i sve mi je nestalo!!
sad imam zivaca i vremena da ti samo napisem da ga obavezno uzmes ali samo ako ti je poznavanje engleskoj jezika odlicno ( ima puno slenga u pocetku )

devojke su lude za mnom, prosle noci jedna je satima kucala na moja vrata ali je nisam pustio da....izadje
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3938 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 31/08/2004 : 08:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
meni je jedan od najboljih stripova ikada. super.

Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1919 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 31/08/2004 : 08:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
poslije zeca,jedan od najboljih stripova koje sam citao

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2004 : 09:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Verter ne pitaj nista, samo kupi! Sjajan strip, neces pozaliti! A kad ga procitas onda napisi tekst:-)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 31/08/2004 : 13:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message
Imas za sada 7 TPB-ova, pa navali...

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 31/08/2004 : 14:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
pa ljudi mislim da ste me uvjerili

hej vangogh ako ti se bude dalo opet iskucaj taj referat

"A kad ga procitas onda napisi tekst:-)"



AMERICKA NACIJO URADI MI FELACIO!!!
Go to Top of Page

Čoro
Starting Member

Croatia
26 Posts

Member since 02/05/2004

Posted - 31/08/2004 : 21:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Čoro a Private Message
Evo da se ja suprostavim kolegama s foruma - nije to baš tako dobar strip, moja ocjena bi bila jedna solidna trojka. Zabavan ali ne i genijalan. Procitao sam deset petnaest brojeva,a onda mi se nekako više nije dalo. Ako možeš nabavit mukte ili za 20-30 kuna po trejdu onda se definitivno isplati, a inace ne.
Ali možda je najbolje da si daunloudaš ili spržiš negdje par brojeva da vidiš kako ti se svida.
Go to Top of Page

PiHKAL
Starting Member

Croatia
17 Posts

Member since 05/07/2004

Posted - 31/08/2004 : 21:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send PiHKAL a Private Message
Slazem se sa corom.Strip je cisto ok (solidna 4),al malo mi je glupo slusati da ga proglasavate jednim od najboljih stripova.

Edited by - PiHKAL on 31/08/2004 21:49:47
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3938 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 31/08/2004 : 21:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
dobro decki, zasto vam nije nista posebno? i koji su vama dobri stripovi? sto citate?

Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1919 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 31/08/2004 : 22:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by PiHKAL

Slazem se sa corom.Strip je cisto ok (solidna 4),al malo mi je glupo slusati da ga proglasavate jednim od najboljih stripova.



pa naravno kad nije zagor

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1919 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 31/08/2004 : 22:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by PiHKAL

Slazem se sa corom.Strip je cisto ok (solidna 4),al malo mi je glupo slusati da ga proglasavate jednim od najboljih stripova.



pa naravno nije ni zec al je ipak jedan od najboljih uradaka u zadnjih par godina

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

vang0gh24
New Member



Canada
203 Posts

Member since 17/01/2004

Posted - 01/09/2004 : 00:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vang0gh24 a Private Message
ajde sad da probam opet ali trudicu se da ne davim previshe i da se ne gubim u detaljima .
ako uzivas u stripovima tipa zagor, komandant mark, metabaroni, zagor i sl..onda ovo nije za tebe. strip je visheslojan, zahteva rad vijuga i oko za detalj a uz to vec sam napomenuo, i poznavanje engleskog slenga. nema ni magije, vanzemaljaca, nekakvih fantazija, superheroja, sve je ovozemaljsko u stripu.
osnovne kvaliteteu su mu sama ideja price, likovi koji ostavljaju snazan utisak i teraju te da ih volis, mrzis, suosecas se. ja sam bukvalno plakao kada sam citao pricu "suny side up" iz drugog TPB-a, a posle TPB-a "counterfit detective" sam bio u totalnom bedaku (I'll miss you Milo... )
crtez je po meni fenomenalan kao i kolor (pogotovo od 3 TPB-a kolor). Riso je majstor sekvenci, kompozicije table ali iapk mu najbolje idu razne perspektive iz svih uglova i udaljenosti. njegov stil je vishe stilisticki nego realan a ja bash takav gotivim.
azzarello je genije, takvu kompleksnu visheslojnu pricu do sada sam video samo kod moore-a i nikog vishe. monolozi i dijalozi su mu fantazija cak i bolji od moore-ovih. a svaki detalj je kao komadic slagalice koji se tu negde uklapa. samo otidji do veritgo-vog web sitea na njehov message board od 100 bullets i videces do koliko fanatici analiziraju svaki minijaturni detalj, podebljanu rec iz oblacica. puno je kratikih prica, neke u pozadini, iz kojih se opet da isto puno spekulisati, o njhovom zancenju na tok glavne price.
za mene licno ova prica je na nivou Watchmen-a ( sto znaci vrh vrhova!), ali tek smo na pola, tako da cemo jos videti sta ce jos biti.
sta vishe da ti kazem sem da mi je posle citanja 100 bullets, sve ostalo, plitko, glupo, naivno i predvidljivo...

devojke su lude za mnom, prosle noci jedna je satima kucala na moja vrata ali je nisam pustio da....izadje
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 01/09/2004 : 16:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"Ne treba zuriti s textom, serijal je tek odnedavno presao svoju prvu polovinu "

pa dobro ne mora se serijal zavrsiti da bi se napisao tekst.nije bit teksta da isprica radnju stripa vec da zainteresovanima i onima koji tekst citaju onako, malo opise strip,informise ih i zaintrigira da ga pocnu citati,te eventualno ukaze na neke zaimljivosti vezane za taj strip/autore onima koji ga citaju.bar ja tako dozivljavam tekstove na ovom sajtu


zasto imam neki osjecaj da je kolekcionarev i sanijev duh medju nama

vangogh tnx na tekstu!zagor i mark su mi odavno prestali biti zanimljivi tako da mislim da ce mi se svidjeti 100 bullets




AMERICKA NACIJO URADI MI FELACIO!!!
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 01/09/2004 : 18:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Postoji li neki link sa kog mogu skinuti neku epizodu 100Bullets...
Hvala.
Go to Top of Page

Čoro
Starting Member

Croatia
26 Posts

Member since 02/05/2004

Posted - 01/09/2004 : 20:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Čoro a Private Message
quote:
Originally posted by vang0gh24
strip je visheslojan, zahteva rad vijuga i oko za detalj a uz to vec sam napomenuo, i poznavanje engleskog slenga. nema ni magije, vanzemaljaca, nekakvih fantazija, superheroja, sve je ovozemaljsko u stripu.
osnovne kvaliteteu su mu sama ideja price, likovi koji ostavljaju snazan utisak i teraju te da ih volis, mrzis, suosecas se. ja sam bukvalno plakao kada sam citao pricu "suny side up" iz drugog TPB-a, a posle TPB-a "counterfit detective" sam bio u totalnom bedaku (I'll miss you Milo... )
crtez je po meni fenomenalan kao i kolor (pogotovo od 3 TPB-a kolor). Riso je majstor sekvenci, kompozicije table ali iapk mu najbolje idu razne perspektive iz svih uglova i udaljenosti. njegov stil je vishe stilisticki nego realan a ja bash takav gotivim.
azzarello je genije, takvu kompleksnu visheslojnu pricu do sada sam video samo kod moore-a i nikog vishe. monolozi i dijalozi su mu fantazija cak i bolji od moore-ovih. a svaki detalj je kao komadic slagalice koji se tu negde uklapa. samo otidji do veritgo-vog web sitea na njehov message board od 100 bullets i videces do koliko fanatici analiziraju svaki minijaturni detalj, podebljanu rec iz oblacica. puno je kratikih prica, neke u pozadini, iz kojih se opet da isto puno spekulisati, o njhovom zancenju na tok glavne price.
za mene licno ova prica je na nivou Watchmen-a ( sto znaci vrh vrhova!), ali tek smo na pola, tako da cemo jos videti sta ce jos biti.
sta vishe da ti kazem sem da mi je posle citanja 100 bullets, sve ostalo, plitko, glupo, naivno i predvidljivo...




Opet imam dojam da to nije baš tako kao što si nabrojao. Prica je kompleksna i slojevita samo na nivou radnje (zapetljane su te zavjere, dava ih odnija!), a što se tice karakterizacije likova, nacina pripovijedanja i drugih nebitnih stvari sve ostaje na nivou klasicnog krimica. Ne da je to loše, tako i treba biti u tom tipu stripa, ali ipak se nemože usporedivati sa Watchmenom.

Crtež je stvarno vrlo dobar, ali opet nema "ono nešto" što bi me natjeralo da citam strip samo radi njega.

I ko još place kad cita neki strip? Jesi šonjo!
Ja sam zadnji put plakao još tamo kad je Hajduk ispao od Shelbournea , a dok sam citao 100 bullets smijao sam se tim pateticnim bijednicima koji nemaju snage uzeti sudbinu u svoje ruke!

Blek Steno, što se tice skidanja s neta, ja neznam adresu ali cini mi se da je nedavno neko na burzi prodavao cijeli katalog Vertiga na 3 DVDa za sitne para (nekih 50 60 kn)...
Go to Top of Page

PiHKAL
Starting Member

Croatia
17 Posts

Member since 05/07/2004

Posted - 01/09/2004 : 22:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send PiHKAL a Private Message
Zasto se jednostavno nemozete sloziti sa tudim misljenjem.
Ja nisam rekao da je strip los (cak stovise dao sam mu 4) ,samo sam rekao da nije toliko dobar koliko ste rekli.

Sto se tice stripova sto ih volim to su vecinom Vertigovi serijali (Sandman,Books of Magic,Preacher...) ,Alan More (SVE!!!) ,Corto Maltese ...

Edited by - PiHKAL on 01/09/2004 22:17:43
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3938 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 01/09/2004 : 23:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
ufff... bez da omalovazavam znanje engleskog jezika, mislim da je najveci problem u neznanju americkog slenga kojeg azzarello majstorski upotrebljava. njegovi likovi dvosmisleno izricu jednostavne recenice, vrlo "hard boiled", a istovremeno su te jednostavne recenice bogate skrivenim aluzijama. tu lezi raskos njegovih dijaloga i to je ono sto ameri nazivaju "pun".

karakterizacija likova? pa ona je u najmanju ruku maestralna. vrhunska. cak i oni koji ne vole azzove stripove zbog njegovih "poetskih" zavrsetaka (tj. njegovi stripovi na kraju skoro pa uvijek ostaju visiti u zraku, ali o tome nekom drugom prilikom...), dakle, cak i kriticari se slazu da su likovi odlicno razradjeni. u prvih 7-8 storyarca 100b stalno se pojavljuju novi likovi, nosioci tih malih prica, i svi oni su fantasticno scenarijski ocrtani. svi redom u ovom stripu su tragicni likovi (kakvi u dobrom krimicu, noireu, jel'te, jednostavno moraju biti) i portretirani su iz vise uglova - iz vlastitog (nekad oni pricaju svoju pricu), ali i iz tudjeg (gledano iz ociju njihove djevojke ili najboljeg prijatelja - nekog tko ce karakteru lika dati protutezu, odnosno dubinu).

ako gledas osnovnu fabulu, koja se vuce kroz cijeli serijal i koja je poveznica tih malih storyarcova (zasebnih prica), kao jedinu radnju u stripu koju valja pratiti, onda gubis 90% stripa i, naravno, promasio si citanje. bog je, kako se kaze, u detaljima. male price o malim ljudima kojima je odjednom dana mogucnost da rijese probleme iz proslosti i da se obracunaju sa svojim duhovima (price o ljudima koji su odjednom dobili torbu s pistoljem i 100 metaka, neoborive dokaze o tome tko je kriv za sranje u kojem se trenutno nalaze, te, najvaznije, koji su dobili "licence to kill"), te njihove REAKCIJE na takvu mogucnost - ono su sto ovaj strip cini velikim. stvarno velikim. nije vazno kako ce serijal zavrsiti ili sto ce se dogoditi u buducnosti kad i ako "trust" izvede svoj naum. vazno je da je milo svijesno odbio vratiti se starom zivotu! koja drama! "the counterfifth detective" je klasika. jedan od najboljih stripova svih vremena. nema veze sto je taj storyarc izvucen iz jednog dugackog ongoing serijala kao sto je 100b, ta prica sama za sebe stoji. ili "hang up on the hang low", ili "chill in the oven"...

i meni dodje da zaplacem... ali od jada kad netko ne vidi bisere ispred sebe. ;)


Edited by - zveles on 01/09/2004 23:23:48
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/09/2004 : 10:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Od Sandmana i Watchmena svakako nije bolji, ali od Preachera definitivno je. A meni je Risso fantastican crtac, zaista je sjajan.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3938 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 02/09/2004 : 11:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
sandman, watchmen, 100b, corto maltese... svaki od ovih stripova spada u drugu kategoriju/vrstu i medjusobno se ne mogu usporedjivati (jednostavno nemaju dodirnih tocaka).

sandman je fantasy-sapunica, watchman je super-hero drama, 100b je noire (moglo bi ga se usporediti sa sin city, recimo...), corto je pustolovno-realisticna romanticna avantura...

osobno mi je od svih navedenih najbolji (mozda bi bolje bilo reci najdrazi) corto maltese, ali on sada vec spada u klasiku (uz bok npr. princea valianta), ali uvijek cu se radije odluciti za neki novi/suvremeni strip i u njemu traziti neke nove/suvremene (drugacije) strip vrijednosti.

watchmen su nakon prvog maxija od 12 nastavaka trebali nastaviti dalje izlaziti, ali je zbog lose prodaje originalnih sveskica dc stavio crveno svijetlo. ocigledno da je serija bila ispred svog vremena i to se mooreu cesto dogadjalo kad je bio mlad. ampak, danas mi je watchmene malo nagazilo vrijeme i taj strip mi takodjer (kao i corto maltese) ostaje nekako u proslosti.

kod preachera smo svi, izgleda, prosli jednako (kao i kod npr. spawna). na prvu je bio savrsen, na drugu je bio odlican, na trecu dobar... a kasnije je postao lagano zamoran i blijed strip. meni od prvog dana najvise smeta dillonov crtez. odbojan mi je toliko da nekad vrlo lucidne i duhovite ennisove dijaloge nemogu sazvakati u takvoj likovnoj izvedbi. ovih dana pratim novi ennisov mini "authority: more kev" (crta fabry) i ennisa sam ponovno dozivio kao jako dobrog pisca. steta sto su u vertigu na preacheru inzistirali kao na kravi muzari i sto nisu serijal zaokruzili na 30-ak sveski.

ps. risso je zakon! ucio se na crtezima franka millera, ali ima covijek osjecaja za crtez. ni'ko ga ne moze optuziti da kopira millera!

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 02/09/2004 : 12:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Watchmen onoging?! Imaš neki link za tu pricu, pošto prvi put cujem.

Poukram!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3938 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 02/09/2004 : 12:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
imam interview negdje na hardu. potrazit cu. :)

Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 02/09/2004 : 17:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
zveles odlicno!ljudi samo nastavite razgovarati uzivam u citanju

AMERICKA NACIJO URADI MI FELACIO!!!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 03/09/2004 : 01:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Karakterizacija, zveles? Znacci u 100B se ne radi samo o varijacijama na nadrkane likove koji ne vole nikog oko sebe i govore frajerski da bi izgledali kao face. Jebote, mogao sam pogrijessiti...

mcn
- proccitao nekoliko poccetaka, nikad pozzelio zavrssetak

***Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi!*** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!***Ne zaboravite ni MCNov ORMAR!***
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3938 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 03/09/2004 : 08:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
> proccitao nekoliko poccetaka, nikad pozzelio zavrssetak

don't give up! ;)

Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 03/09/2004 : 08:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>don't give up! ;)

To je neka pjesma iz osamdesetih, je li?

mcn


***Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi!*** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!***Ne zaboravite ni MCNov ORMAR!***
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000