forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Vertigo u Srbiji?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 17/09/2004 : 00:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
quote:
Originally posted by degman

quote:
Originally posted by dule_car

Degi, ja ne duvam, ne pijem kavu, i ne kockam- de da ja skupim pare?:)))


PA KAKAV SI TI TO COVJEK



Pa ima i drugih nacin zabave, koji uz to ne štete zdravlju...

Nego, ja nemam niti jedan (ali baš ni jedan) od tih stripova koje spominjete u stilu "pa to svi imaju"... I ako budu kako pristupacni trudicu se da ih nabavim...

Ko je to reko 24 trejda u godini? I još je neko spomeno nekih 7 €... Jel to kao po komadu?
Može li to neko potvrditi...

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 17/09/2004 : 01:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
Nemam ni ja, niti jedan od tih stripova i takodjer cu se truditi da dodjem do njih.

Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/09/2004 : 09:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Dr. Westax

Nemam ni ja, niti jedan od tih stripova i takodjer cu se truditi da dodjem do njih.





pa, naravno. o tome vam govorim. "svi to imaju, svi vec nabavili", bah! gde vi zivite, ljudi?

DON'T PLAY NO BOOGIE-WOOGIE ON THE KING OF ROCK 'N' ROLL!!!
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 17/09/2004 : 10:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Niti ja!
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 17/09/2004 : 11:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
Mala ispravka- imam "N" for nothing:))

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

Kornboy
Senior Member



Croatia
2936 Posts

Member since 07/06/2002

Posted - 17/09/2004 : 15:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Kornboy a Private Message
sasvim sam siguran da ce bit interesa za ova izdanja... ja sam veliku vecinu tih stripova procitao, ali naravno u skeniranom obliku, tako da ce ovo biti sasvim fina prilika za kompletiranje mojih omiljenih serijala (preacher, books of magic...) po pristupacnoj cijeni. jos nam se ostaje malo strpit i vidit kako ce sve to izgledat...

-velvet darkness they fear-
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 18/09/2004 : 01:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
Ja osobno jedva cekam ta izdanja.
Ovo je vijest koja me jako razveselila. Nadam se da ce biti kako je i najavljeno.

Radje cu uzimati ta nova izdanja, nego kupovati vise kopija jednog stripa u razlicitim izvedbama.

Welcome to Hell, sinner. Here is your 386SX with Windows and DoubleSpace.
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 18/09/2004 : 01:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by Kornboy

ja sam veliku vecinu tih stripova procitao, ali naravno u skeniranom obliku, tako da ce ovo biti sasvim fina prilika za kompletiranje mojih omiljenih serijala (preacher, books of magic...) po pristupacnoj cijeni.


Procitao sam ih i ja u skeniranom obliku, ali to nije to. Pravo zadovoljstvo je imati strip u rukama, a ne na CD-u.
Od originala malo zazirem. Draza su mi "domaca" izdanja.

Welcome to Hell, sinner. Here is your 386SX with Windows and DoubleSpace.
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 18/09/2004 : 01:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Svodi se na stvar finansija.

Ukoliko ovo krene, a svi su izgledi da hoce, ja licno cu morati da se odreknem nekih drugih stripova koje sam kupovao. A ako cu ja to uciniti, koji dajem veoma znacajne sume novca za stripove, verujem da to itekako važi za druge.

Ni Bernieju nece biti svejedno. Sekundarni naslovi, tipa Tex i Nathan Never ce imati znacajno opadanje u prodaji, zato što ONA SORTA KOJA KUPUJE SVE ŠTO IZAÐE VIŠE NECE POSTOJATI.

Tržište, koje je prošle godine doživelo ekspanziju, sada ce biti zatrpano novim naslovima, i pocece da važe nova pravila, na koja domaci izdavaci (mada vidim da ih neki ovde dele na srpske i hrvatske - way to go, moracu da zapamtim da i ja to radim na dalje) nisu navikli.

Drugim recima, prošlo je vreme amaterizma, sad cemo da gledamo cenu i kvalitet. Konacno. DA vidimo ko ce to da preživi.




Istina. Slazem se.
Ja sam do sada kupovao sve, ali doslovno sve, sto je izlazilo.
Vec sada sam poceo razmisljati, sto ce prvo morati otpasti, kako bi napravilo mjesta novim izdanjima.
Nazalost, to je tako.
Nije mi lako povlaciti takav potez, ali financijsko stanje to diktira.
Prvo otpadaju kvalitetna HC Bernardova izdanja koja se, na moju veliku zalost, pojavljuju nakon sto sam kupio isti strip na kiosku.
Radje bih uzeo HC, ali imati dva ista stripa u kolekciji ne moze podnijeti moj proracun.

Welcome to Hell, sinner. Here is your 386SX with Windows and DoubleSpace.
Go to Top of Page

Kowalsky
stripovi.com kum

Croatia
2204 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 18/09/2004 : 01:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kowalsky a Private Message
definiranje kriterija je takodjer stvar kvalitete!

sasvim je normalno da netko ne kupuje SVE knjige koje se pojavljuju na trzistu ili recimo sve filmove na DVD-u (ili VHS-u). Zasto onda SVE stripove? Zanima li nas medij ili sadrzaj?
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 18/09/2004 : 01:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
Zelio sam samo reci da je u zadnjih 10 godina bilo lako kupovati sve stripove.
Sada se trziste siri i kriteriji mijenjaju. Tako ce i navike o kupovanju svega, polako nestajati.
To vidim na svom primjeru i nece mi biti lako odustati od nekih izdanja :(

Welcome to Hell, sinner. Here is your 386SX with Windows and DoubleSpace.
Go to Top of Page

Kowalsky
stripovi.com kum

Croatia
2204 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 18/09/2004 : 01:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kowalsky a Private Message
ma nac ces ti nacina da sve to nabavis. jedino nece ici ODMAH, na sto smo mozda navikli!
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 18/09/2004 : 02:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
Mozda ce ovako biti sladje?! :)


Welcome to Hell, sinner. Here is your 386SX with Windows and DoubleSpace.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/09/2004 : 10:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
meni to nece biti problem, jer
ionako ne kupujem sve niti sam ikad kupovao niti bih ikad kupovao

a to je fino objasnio kowalsky:
"Zanima li nas medij ili sadrzaj?"

kad svako riješi to jednostavno pitanje, lako je napraviti slijedeci korak.

a što se tice ovih izdanja vertiga, nešto od toga cu svakako uzeti

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6131 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 18/09/2004 : 23:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Citam ovo i ne mogu vjerovati.Lijepo je to ali tko zna kako e publika reagirati.Ja cu pricekati reakcije poznavatelja i tek onda odluciti ali pošto engleski nije talijanski,možda se ipak odlucim za originale..

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/09/2004 : 16:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Citam ovo i ne mogu vjerovati.Lijepo je to ali tko zna kako e publika reagirati.Ja cu pricekati reakcije poznavatelja i tek onda odluciti ali pošto engleski nije talijanski,možda se ipak odlucim za originale..

Bond.James Bond.



sta te briga za publiku, kakve reakcije poznavatelja? ako je tebi dobro - pici, ako nije jebes "poznavatelje". veruj samo sebi, aco.

DON'T PLAY NO BOOGIE-WOOGIE ON THE KING OF ROCK 'N' ROLL!!!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6131 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/09/2004 : 16:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
A cuj marlowe,ako mi Magic ili npr. Djole kažu da je prijevod OK i da su srpska izdanja dobra,možda se odlucim to kupovati.A ako kažu da ne valja onda je jasno kako cu postupiti.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/09/2004 : 00:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

A cuj marlowe,ako mi Magic ili npr. Djole kažu da je prijevod OK i da su srpska izdanja dobra,možda se odlucim to kupovati.A ako kažu da ne valja onda je jasno kako cu postupiti.

Bond.James Bond.




magic & djole nemaju pojma. samo ti slusaj mene! a ja kazem: buy first, ask questions later!

DON'T PLAY NO BOOGIE-WOOGIE ON THE KING OF ROCK 'N' ROLL!!!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4642 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 20/09/2004 : 00:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Naravno da nemamo svi te originalne TPB-ove, mozda nesto od ovog, nesto od onog, pa cemo sad(daj boze) kompletirati. Kad krene sve to. Hopefully.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/09/2004 : 10:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

magic & djole nemaju pojma.


You don't say?

btw, malko razmišljanja na temu niske cene:

Ako uvozni trejdovi recimo Spajdija na 140 strana u Platou koštaju oko 1000 dinara, kad se od toga oduzme transport, carina i naravno ovde veoma znacajno ugradivanje prodavca, dobijemo neku cenu od maksimalno 850 - 900 dinara. Odbijmo i ugradivanje inostranog prodavca - 800 dinara. Pošto je rec o engleskim reprintima, uzecemo prava kao nepoznatu konstantu, a ugradnja proizvodaca spušta cenu na 750 dinara. Dakle, cista proizvodnja plus prava koštaju u UK oko 750 dinara. E sad, uzmimo u obzir da su kod nas:

* porezi manji
* radna snaga je jeftinija
* sirovine su jeftinije

Dakle, naše izdanje bi trebalo da košta u proizvodnji barem 20% jeftinije od onog iz UK. Ne zaboravimo prevod, koji može da poveca cenu max 3% (a verovatnije 1%, ali hajde), i tiraž, koji povecava još recimo 7%, cisto da se lepo uglavi. Dakle, cena našeg izdanja bez ugradivanja je 675 dinara (veoma okvirno).

Ostatak zavisi od rizika, tj. od toga koliko ozbiljna firma radi ceo projekat. Ako iza nje stoji veliki (ili solidan) kapital, onda im nece biti problem da se ne ugradjuju previše, i da na duge staze zarade vece pare.

Ukoliko su pak u pitanju amateri, ugradice se više, da bi brže povratili novce.

Ali, nije nerealno ocekivati cenu od 750-800 dinara za trejd od 140 strana.

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/09/2004 : 10:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Naravno, racunica je okvirna da okvirnija ne može biti, i ko god hoce da me demantuje tacnijim podacima is welcomed to do so.

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 20/09/2004 : 12:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
pa na znaku sagite je vec receno da cijena bit manja od 10 eura.

i to je ok. prihvatljive cijene bi vjerojatno bile i npr. 60kn/80kn (usporedjujuci s originalnim $15 i $20 cijenama).
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/09/2004 : 13:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pa da, ali ovde je bilo reci o tome kako je to moguce. Ja sam samo dao jednu racunicu po kojoj bi to bilo izvodljivo.

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 20/09/2004 : 20:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
hm... fali tu previse faktora da bi se davala nekakva procjena, makar i okvirna.
al ako neki strip u bg kosta 1000d, budi siguran da je cijena koju treba platit da se izda u britaniji puno manja od 750d.

takodjer, ne mislin da je broj stranica toliko vezan uz cijenu. ok, sigurno da nije beznacajan, al npr. preacher i sandman su vertigova izdanja iste proizvodjacke kvalitete pa imas slucaj di preacher koji ima vise stranica kosta manje od sandmana.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/09/2004 : 20:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
To je vani. Kod nas broj strana itekako ide uz cenu.

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000