forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Misterija na kvadrat:Karter i vremenski tokovi
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/09/2004 : 21:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Vremenski tok se odvaja UPRAVO za vreme trajanja NN (tamo negde oko broja 80, beše, kada je izašao NN Gigante #3).

Što se paradoksa tice - imaš nekoliko škola misli, moguce je i ono što je Daglas Adams (a verovatno i neki fizicar, ali bolje stojim sa SF literaturom nego sa fizikom) sugerirao - buducnost je nemoguce promeniti. Dakle, ako putujem kroz vreme, naletim na nekog lika, i koknem ga, nema veze što je on bio moj cuku deda, to se sve VEC dogodilo, znaci da je i moj dolazak u tu istoriju takode deo istorije koji je oblikovao buducnost. Ima logike, više nego buducnost koja se stalno menja zato što je neko iz nje zabrljao nešto u prošlosti. Doduše, sve zavisi od toga da li posmatramo vreme kao nešto što konstantno postoji, a mi kroz njega samo prolazimo, ili se ono tek odvija kako se nama dešava. (damn, al' odosmo daleko!)

Dakle, ako su se Tehnodroidi vratili kroz vreme i stvorili sami sebe, sam fakat što Tehnodroidi postoje u buducnosti pokazuje da je to TREBALO tako da se desi.

Drugim recima, jeste paradox, ali univerzum leci samog sebe.

Osim što je do svega toga došlo baš zbog poremecaja u vremensko-prostornom kontinuumu, i zbog anomalije/vortexa koja putuje unazad kroz vreme - a kad imaš svemirski vrtlog koji ide unazad kroz vreme, ne trebaju ti druga objašnjenja i fiziku možeš da okaciš o rep...

To je kaokad mi je devojka jednom skrenula pažnju da je na nekom Casinijevom crtežu sencenje fizicki potpuno ocajno - svetlost ne može da pada tako (ali je na oko fenomenalno izgledalo). Na šta sam ja odgovorio: "Otkud znaš kako svetlo pad u 22. veku?"

Ponekad fiziku treba ostaviti na miru...

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 24/09/2004 : 21:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Vreme i jeste problematican pojam. Jos niko nije uspeo da ga definise valjano. Za mene je u stvari vise nesto sto smo mi (covecanstvo/civilizacija) izmislili da bi olaksali stvari sebi samima, pre nego da je priroda sama iznedrila taj pojam. Kako bilo, u pravu si sto se tice anomalije i kacenja fizickih zakona macku o rep. Samo, sta je uzrok poremecaju? Vaseljena, a i Priroda sama, tezi da bude krajnje jednostavna, pa nema mesta lutajucim anomalijama. Verovatno postoji neki uzrok. Koji?

Koekude
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/09/2004 : 21:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pa imaš to, napisao sam vec. Covecanstvo je pocelo da istražuje svemir uspomoc pogona svemirskih brodova na mini crne rupe. Medutim, ono što se nije znalo je da te mini crne rupe kidaju vreme-prostor. I otud i anomalija. A zašto se baš krece unazad kroz vreme? Pa ne bi imali pricu da nije tako! ;)

Još samo sitnica o prirodi vremena: tamo negde 1994. sam izložio svojoj profesorki fizike teoriju da je vreme u stvari talas. Žena umrla od smeha, naravno. Pet godina kasnije, surfujem ja tako i naletim na radove matematicara Terensa MekKene koji je 1997. i matematicki DOKAZAO da je vreme talas.

Pobeže mi Nobel zbog nerazumavanja u mojoj okolini. ;)

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 25/09/2004 : 07:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Pa imaš to, napisao sam vec. Covecanstvo je pocelo da istražuje svemir uspomoc pogona svemirskih brodova na mini crne rupe. Medutim, ono što se nije znalo je da te mini crne rupe kidaju vreme-prostor. I otud i anomalija. A zašto se baš krece unazad kroz vreme? Pa ne bi imali pricu da nije tako! ;)

E, dobro, sad je sve jasno, barem sto se tice vremenskih tokova.
quote:
Još samo sitnica o prirodi vremena: tamo negde 1994. sam izložio svojoj profesorki fizike teoriju da je vreme u stvari talas. Žena umrla od smeha, naravno. Pet godina kasnije, surfujem ja tako i naletim na radove matematicara Terensa MekKene koji je 1997. i matematicki DOKAZAO da je vreme talas.

Ja sam svom mentoru iz Prakticne astronomije i inih predmeta svojevremeno izneo stav da je vreme krajnje metafizicki pojam, suludi proizvod mracnog stanja svesti covecanstva, i da nije dato ni od Boga ni od Prirode. Sta zna kamen sta je vreme? On se, za razliku od tvog slucaja, nije nasmejao, ali je dodao da je ipak ubedjen da je vreme fizicki pojam. Bas kao i da su rasprave na tu temu besmislene. Ocigledno ni on ni ja nismo znali za tu teoriju talasne prirode vremena Baci neki link, cisto da proverim tu teoriju, skoronobelovce

Jos i da utvrdimo sta je sa Karterom...

Koekude
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/09/2004 : 09:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Baci pogled ovde, pa posle prati linkove:

http://www.levity.com/eschaton/bombshell.html

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 25/09/2004 : 17:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Hvala, skinuo sam rad i jos jedan clanak-review, pa kad budem iamo vremena isprintacu ga i procitati. Zivo me interesuje dokaz.

Koekude
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/09/2004 : 15:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Evo na ubcfumetti.com 3 nove recenzije martija,2 ispod 30% ,1 45 %

"They say this one has a surprise ending."
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 26/09/2004 : 18:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
A jel' pominju Kartera?
:)

Koekude
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/08/2007 : 18:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Premalo je tema o Martinu i Neveru na prvoj stranici, a i da vas podsjetim na teorije naše dvojice kvazinobelovaca!

ispocetka nešto o temi Beverly howard carter hogan, a onda udri po vremensko-prostornim dimenzijama...

_____________
flatline
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 28/08/2007 : 19:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
kako to da se zenska zove bas howard carter, da nije ustvari ona nasla grobnicu tute-u-kamenu:))?

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/08/2007 : 19:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by dule_car

kako to da se zenska zove bas howard carter, da nije ustvari ona nasla grobnicu tute-u-kamenu:))?



malo copy&pastea:

Možda je Vietti samo slijedio niz, svako sljedece pojavljivanje, novo prezime. Imam tezu, možda je Castelli ispocetka zamislio sira Waltera Howarda po tom arheologu (epizode Ra i Proklet pleme), nazvao Beverly samo polovicno kao Howard, a kad je radio Africku magiju, zaboravio je da je dao liku samo prezime Howard, i tako je slucajno nastala Beverly Howard-Carter. A Vietti ne bi bio Vietti kad ne bi dao svoju interpretaciju... Zapravo, pravo Howard Carter nije ni bio pravi arheolog, vec ga povijest opisuje kao priprostog covjeka bez neke formalne naobrazbe (slicno kao i Belzonija), no imao je nos za pronalaženje grobnica.

A znamo i da Bonelli sve temelji na necemu, bilo to hommage ili plagijat...

_____________
flatline
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000