forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ALAN FORD - gdje ste povukli crtu? :)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/10/2004 : 16:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
[
da, i mene nervira razlika u ceni izmedju mekog i tvrdog poveza. tvrdi je 2,5 puta skuplji!!! zasto??? nijedno izdanje nigde nema toliku razliku izmedju tvrdog i mekog. ko tu koga...

DON'T PLAY NO BOOGIE-WOOGIE ON THE KING OF ROCK 'N' ROLL!!!
[/quote]

Ona misli na Borgisova AF, ne na Strip Agent. A tvrdo izdanje je skuplje jer proizvodnja kosta dosta skuplje i tiraz je visestruko manji.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
[/quote]

dobro, ja mislim na SA izdanje. naravno da je tvrdo skuplje, meni samo nije jasno zasto je toliko skuplje! stampa se u isto vreme kad i meko, stoga prica o malom tirazu nema veze. ne pravi se novi tiraz koji je mali vec je samim time tiraz veci posto se sve radi zajedno. samo uvez dakle kosta tih 24 kn?! meni to nije jasno.

DON'T PLAY NO BOOGIE-WOOGIE ON THE KING OF ROCK 'N' ROLL!!!
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 08/10/2004 : 17:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
i meni je kvalitet AF-a uzasno opao oko broja crveni auto,pa OZV,pa cudo od djeteta sve sranje do sranja

DA LI STE SE UKLJUCILI U AKCIJU "Pomozimo djeci Srebrenice"???
AKO NISTE, STA CEKATE?!?!?
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 08/10/2004 : 17:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
marlowe kako 24kn?zar nije 30kn AF HC?

DA LI STE SE UKLJUCILI U AKCIJU "Pomozimo djeci Srebrenice"???
AKO NISTE, STA CEKATE?!?!?
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 08/10/2004 : 17:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>dobro, ja mislim na SA izdanje. naravno da je tvrdo skuplje, meni

Cijena tvrdog poveza ti je po komadu fiksno skuplja od mekoga, bez obzira na format pa je postotak na jeftinijim izdanjima dakako vechi. A i postotak koji duchan stavi je uvijek isti, ovisno od cijene, pa opet poraste.

Uostalom, kupuj meko, nemoj ko sva raja povampiriti za HC...:)

mcn

*** Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi! (pauza do listopada) *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!***Ne zaboravite ni MCNov ORMAR!***

Edited by - mcn on 08/10/2004 17:26:49
Go to Top of Page

galan
New Member

167 Posts

Member since 14/07/2004

Posted - 08/10/2004 : 17:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send galan a Private Message
alana forda nemam niti jedan strip i uopce ga necitam//
davno sam prestao.druzina od vjesala je puno bolja i smjesnija i
od bilo kojeg alana forda.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 08/10/2004 : 18:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by verter

marlowe kako 24kn?zar nije 30kn AF HC?

DA LI STE SE UKLJUCILI U AKCIJU "Pomozimo djeci Srebrenice"???
AKO NISTE, STA CEKATE?!?!?

U MCu je 40kn.

God created Adam and Eve, He didn't create Adam and Steve.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 08/10/2004 : 18:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Ja imam oko 220 epizoda u raznim izdanjima, iako je od ovih borgisovih i Zagor bolji strip, ja ne mogu d prestanem da ih kupujem. AF mi je prirasto srcu bez obzira koliki krs bile te novije epizode.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 08/10/2004 : 18:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Zadnja "nova" epizoda koju sam procitao tamo negdje u prosincu 1994. je ona u kojoj se ispostavi da je Veliki Cezar sef Mangie. Citao sam sve dotad, hebiga, bio sam klinac, trosio sam kolekcijui AF-a koju je skupio moj stari i sve mi je bilo manj-vise ok za citati.

Jedan od stripovskih prizora uopce koji su mi se zauvijek urezali u pamcenje je onaj iz epizode "Povratak Superhika" (br. 51.) - prikaz bolnice, primanja i razvrstavanja pacijenata; genijalno!

ameri pjevaju aleluja glori, kineska zastava se veselo vijori,
DON'T HAPPY, BE WORRY
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 08/10/2004 : 18:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER


Jedan od stripovskih prizora uopce koji su mi se zauvijek urezali u pamcenje je onaj iz epizode "Povratak Superhika" (br. 51.) - prikaz bolnice, primanja i razvrstavanja pacijenata; genijalno!

ameri pjevaju aleluja glori, kineska zastava se veselo vijori,
DON'T HAPPY, BE WORRY



Jel' to ona 'SLAMA SE MIJENJA SVAKOG DRUGOG CETVRTKA'?
Pa onda onaj dijalog: 'Ali ja sam ovdje na oporavku, ne spadam u neizljecive slucajeve...' 'Ne? A zasto si onda tako blijed?'
Doista genijalno...

________________
"But if of ships I now should sing, what ship would come to me,
What ship would bear me ever back across so wide a Sea?"
Go to Top of Page

Čoro
Starting Member

Croatia
26 Posts

Member since 02/05/2004

Posted - 08/10/2004 : 20:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Čoro a Private Message
quote:
Originally posted by Force

Sad ste me zbunili - jer ja nikad nisam vidio epizodu "Crveni auto". Do sada sam citao na dva mjesta da je to katastrofalno loša epizoda nakon koje je sve otišlo kvragu. A sada je nekome to "remek djelo i jedna od najboljih epizoda Alan Forda ikad"???

(...možda zato jer je on coro...)

:)) sorry :))


Gledaj, i corava koka ponekad ubode koje zrno.
Nemoj biti zbunjen, nabavi negdje i procitaj taj strip i sve ce ti biti jasno. Kontroverze koje ga prate mogu biti samo preporuka vise.
Iako, moram priznati da su i moja vjerovanja malo poljuljana tim pricama o katastrofalnoj epizodi.

U Rijeci se medju stripofilima ta epizoda uvijek spominjala po dobru, makar nije bila posebno na cijeni jer je bila relativno nova i lako nabavljiva.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6134 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 08/10/2004 : 21:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Meni je do prije par godina Alan Ford bio apsolutni broj 1.Prvih 50 epizoda sam znao gotovo napamet.Nisam pristalica teorije da je prvih 75 epizoda ono najbolje.Naime,i medu njima ima nekoliko lošijih a i kasnije ima par dobrih(Ružicasta majica za Boba itd.).Smrt Broja 1 i nastavci su mi dosta loši(posebno crtacki)a serijal o Mangii vrlo vrlo dobar i uvijek ga rado ponovno procitam.I pojava Anten-mana nije loš potez.

Ja sam crtu povukao nakon epizode u kojoj ubiju Velikog Cezara-Primamljiv poziv.Nakon toga više nisam vidio smisla u izlaženju AF(serijal je trebalo ugasiti)i kupovao sam samo epizode u kazalištu.Nije da su nešto posebno dobre ali eto.Ovo smeca koje trenutno izlazi od Borgisa ne bih ni štapom dirao.Pa to je gore i od Chica!

Bernijev potez je naravno vrijedan svake pohvale iako sam u dilemi što napraviti sa Vjesnikovim stripovima..

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 09/10/2004 : 02:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message
glup topic....pravi ljubitelj Alan Forda kupuje sve stripove- i nove epizode...a onaj koji pametuje govori o prvih 75 epizoda...a meni je dojadilo reprintovanje prvih epizoda...u zbirci imam prvi broj Alan Forda bar 8 komada(u razlcitim izdanjima i jezicima)...

da dam kontra pitanje: kad ste povukli onda crtu izpod Zagora???...ja osobno, kad je izašao strip Ciko svemirac (1984?)...ali stripove od Zagora još uvijek kupujem, ali istina je da jih ne citam. Znaci: 100% glanceri!!!

www.mojradio.com/discobooom/fotoshow.htm
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 09/10/2004 : 02:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"U MCu je 40kn."

ma ja to sve kupujem direktno od bernija


DA LI STE SE UKLJUCILI U AKCIJU "Pomozimo djeci Srebrenice"???
AKO NISTE, STA CEKATE?!?!?
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 09/10/2004 : 08:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Da, htedoh reci da me ovi moji preprodavci "deru";) 10 kuna po komadu, malo li je. Koliko im to dodje Ozujskoga?:)))

God created Adam and Eve, He didn't create Adam and Steve.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 09/10/2004 : 10:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by big joco

glup topic....pravi ljubitelj Alan Forda kupuje sve stripove- i nove epizode...a onaj koji pametuje govori o prvih 75 epizoda...a meni je dojadilo reprintovanje prvih epizoda...u zbirci imam prvi broj Alan Forda bar 8 komada(u razlcitim izdanjima i jezicima)...

da dam kontra pitanje: kad ste povukli onda crtu izpod Zagora???...ja osobno, kad je izašao strip Ciko svemirac (1984?)...ali stripove od Zagora još uvijek kupujem, ali istina je da jih ne citam. Znaci: 100% glanceri!!!

www.mojradio.com/discobooom/fotoshow.htm

Ovo ti je dobro pitanje

Kakav je Bože ovo doš'o vakat i zeman? Ljudi zlo ni ne zapamte a vec zaborave.
Go to Top of Page

dobricina
Advanced Member

Croatia
4507 Posts

Member since 02/09/2004

Posted - 09/10/2004 : 11:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit dobricina's Homepage  Send dobricina a Private Message
"ALAN FORD - gdje (kad) ste povukli crtu? :)"

Davne 1990 godine....i nedavno ih ponovo poceo sakupljati. Imam ih vec dvadesetak :)

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6134 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 09/10/2004 : 12:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Kod Zagora još uvijek nisam podvukao crtu jer mi je još uvijek dobar.Prije godinu-dvije je bio katastrofa(i Extra i redovni i Spec.)ali sad se popravlja.Maxi mi je odlican a i redovna serija je solidna(Krvna braca,Blago Jean Lafittea..).Chica i pirate ne kupujem,baš kao ni stare ZS/LMS.

Pošto se ne ubrajam u kolekcionare,stripove koje ne citam i ne kupujem.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 09/10/2004 : 14:51:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message
Poslednji broj alan forda za koji sam smatrao da jos uvek ima prelaznu ocenu je, cini mi se 16?.(ona epizoda Hitna pomoc). Sve posle toga je jednostavno necitljivo i tacka. Crveni auto je samo kap koja je prelila amforu (sto bi rekli Gali). Crveni auto je samo nus-produkt Bunkerovog skretanja u demenciju. Naravno da se prvih 75 brojeva ne mogu ponoviti. Neki ljudi jednostavno ne prekinu na vreme. Sto se Zagora tice, jos ga citam jer nije uzasno los kao alan ford. Nije ni nista posebno dobar ali to je vec druga prica. Isti slucaj je i sa ovim novim Mr Noom. To je ipak jace od mene.

Nobody expects the spannish inquisition!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 09/10/2004 : 15:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Zagor, novi, je bolji od onog starog. Pri tome mislim na ove epizode koje sada izlaze kod nas, znaci Blago Jeana Laffita, Krvna braca i one prije njih, Vampir, Grenland, Morska strava itd. Ne znam kakve su najnovije epizode, buduci ih nisam još vidio.

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6134 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 09/10/2004 : 16:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Apsolutno si u pravu mada se najtvrdi fanovi nece složiti.Naime,epizode koji si naveo ne crta Ferri što automatski znaci da "to nije to".

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/10/2004 : 17:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
I meni je novi zagor bolji.Dakle ima nas troje.
Back to AF,uvijek sam ga mogao citati cak i Borgisovog.Hej znam se cak i nasmijesiti kad citam Borgis AF.

"Signature".
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 09/10/2004 : 17:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Jel' se to poceses po tabanima dok citas?:)

God created Adam and Eve, He didn't create Adam and Steve.
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 09/10/2004 : 17:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Jel' se to poceses po tabanima dok citas?:)

God created Adam and Eve, He didn't create Adam and Steve.




Nobody expects the spannish inquisition!
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 09/10/2004 : 18:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
I meni je novi Zagor bolji. Evo nas cetiri.

A što se tice Crvenog auta, meni je to prilicno bezvezna epizoda. Sjecam se da mi je crtež ostao u posebno negativnom sjecanju.

Prije sam bio uobražen, ali sad sam i tu manu iskorijenio. Sad sam savršen.
Go to Top of Page

Žiga
Senior Member



Slovenia
1980 Posts

Member since 10/11/2003

Posted - 09/10/2004 : 19:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Žiga a Private Message
I meni je bolji novi Zagor.Stare price su mi sve previše iste i nisu uzbudljive kao ove nove.Ova sa Laffitom je nešto potpuno za sebe, prica, koja odstupa od klasicnih mjerila, baš je super.I Chiarolla mi je super, ali trebalo mi je vremena da se naviknem na njega.I on odstupa od klasicnih crtackih mjerila kod Zagora.

No, extra kod Zagora mi trenutno nije nešto posebno, ocekivao sam bolje od ove price Kapetan Zmija(zašto prica nosi takav naslov, kad umre Zmija vec na prvim stranicama-glupo-a ja sam se nadao cijeloj prici nekako posvecenoj njemu)

Uncore, hardcore bold and proud
D.J. play the record, play the record out loud!

Edited by - Žiga on 09/10/2004 19:09:30
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000