forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ALAN FORD - gdje ste povukli crtu? :)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 10/10/2004 : 00:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
quote:
Originally posted by big joco

glup topic....pravi ljubitelj Alan Forda kupuje sve stripove- i nove epizode...a onaj koji pametuje govori o prvih 75 epizoda...a meni je dojadilo reprintovanje prvih epizoda...u zbirci imam prvi broj Alan Forda bar 8 komada(u razlcitim izdanjima i jezicima)...

da dam kontra pitanje: kad ste povukli onda crtu izpod Zagora???...ja osobno, kad je izašao strip Ciko svemirac (1984?)...ali stripove od Zagora još uvijek kupujem, ali istina je da jih ne citam. Znaci: 100% glanceri!!!


E, to je pravo pitanje...

AF imam preko 100 komada uglavnom Superstrip. Drugih imam par komada ali me ne zanimaju i ne kupujem ih ( barem namjerno ne:)). Volio bi npr prvih 100-200 epizoda, bilo Vjesnikovih bilo Bernijevih... Nebi bilo loše nabaviti ni HC izdanje ali mi se ipak 40 kuna cini previše.
(De ima jeftnije, jel' izravno kod Bernija???)

Što se tice Zagora- povuko sam granicu davno ali je to stvar ciste nostalgije (i malo da sinu pokazujem kako Zagor maše sjekirom)...
Tu i tamo naletim na neku dobru epizodu...

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15478 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 10/10/2004 : 09:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Prvih 75 su odlicne, no i poslje toga ima dobrih epizoda, tamo do 200 i nekog broja,
kasnije je sve rijedje bilo nesto dobro.
Kupujem sve, (na zalost) i ova nova izdanja koji po kvaliteti mogu posluziti
jedino kao podmetac za kavu ili negdje podbaciti ispod klimavog stola...
No kolekcionarski uzimam sve to, jer kad bih uzimao samo kvalitetu, dosta stripova
iz opsega ZS i LMS bi takodje bilo izbaceno, i tamo ima doslovce SVASTA...



ja kao i Dado imam sve kupujem ih sve i stavim na mjesto (ispod klimavog stola )

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15478 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 10/10/2004 : 09:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
uostalom kupita današnji vecernji list koj ima na cak dvije stranice interviju sa bunkerom - isplati se procitati

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 10/10/2004 : 13:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
ovde se tocno na ovom topicu vidi i osjeca podjela po godinama starosti
ja sam npr totalno sentimentalan
pokuša sam citat ove nove zagore i to mi je smece
alan forda novog odavno ni ne primjecujem
al poštujem da je nekome dobar
stari zagori su u dosta epizoda stvarno tragicni al kako rekoše neki ja i to s ljubavlju citam
al ne mogu virovat da neko ima muda kazat da stare epizode alana nisu smiješne
ko je da je taj nema smisla za humor
jer je to vrhunska nenadjebiva zajebancija i svakom ko je to cita moglo je samo pomoc da se što prije razvije i skuži da se mora samo uzdat u se i u svoje kljuse i da nas se samo laže i da ne pušimo price i da bi ja moga prestat kenjat
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 10/10/2004 : 14:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Samo osoba bez imalo smisla za humor može reci da baš ništa od Alana Forda nije bilo smiješno i zabavno. Ispustio sam i ja dušu od smijanja za vrijeme citanja nekih starijih epizoda... ima tu dosta praVIH bisera od epizoda, ali ta vremena dobrog starog AF-humora su vec davno prošla...
A kad vec pricamo o kvaliteti nekih drugih stripova u zadnje vrijeme, mogu sa žaljenjem reci da je Dylan Dog u zadnje vrijeme, po mom mišljenju, i dalje u konstantnom padu. Slabo, slabo, slabo... skoro mi dodje da zaplacem kad vidim kako se svaki mjesec sve više i više srozava moj idol. Na svakih 5 epizoda, jedna dobra. A kad vidim koliko nas još Rujuovih epizoda ceka u buducnosti... možda najjadnije od svega toga je što cu ja to sve i dalje redovno kupovat. -:)


if I make a lot of tinsel then people will want to if I am hardened no fear of further abandonment if I am famous then maybe I feel good in this skin if I am cultured my words will somehow garner respect
Go to Top of Page

dobricina
Advanced Member

Croatia
4507 Posts

Member since 02/09/2004

Posted - 10/10/2004 : 14:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit dobricina's Homepage  Send dobricina a Private Message
Mozda bi netko trebao napraviti pricu koja povezuje Alana Forda (i ekipu) i Dylana (i ekipu) :)) Chushpajz, svima po chefu! :)

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas!
Go to Top of Page

dobricina
Advanced Member

Croatia
4507 Posts

Member since 02/09/2004

Posted - 10/10/2004 : 15:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit dobricina's Homepage  Send dobricina a Private Message
quote:
Originally posted by risbozg

uostalom kupita današnji vecernji list koj ima na cak dvije stranice interviju sa bunkerom - isplati se procitati

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --




Bum kupil...
Ajmo kolekcionari! Pravi stripoljubac nece propustiti interview s Bunkerom!!!

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas!

Edited by - dobricina on 10/10/2004 15:01:43
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5943 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 10/10/2004 : 15:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
A tko nema 6 kuna za bacit moze to procitat i na netu. :)

http://www.vecernji-list.hr/home/nedjeljni/119155/index.do

Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 10/10/2004 : 17:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Clanak je vrlo zanimljiv.

God created Adam and Eve, He didn't create Adam and Steve.
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 10/10/2004 : 17:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Clanak je vrlo zanimljiv.

God created Adam and Eve, He didn't create Adam and Steve.



moglo je i bolje
Go to Top of Page

dobricina
Advanced Member

Croatia
4507 Posts

Member since 02/09/2004

Posted - 10/10/2004 : 17:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit dobricina's Homepage  Send dobricina a Private Message
VJ je opet dobricina :) odlucio je biti ponovo na usluzi narodu ;)

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas!
Go to Top of Page

dobricina
Advanced Member

Croatia
4507 Posts

Member since 02/09/2004

Posted - 10/10/2004 : 17:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit dobricina's Homepage  Send dobricina a Private Message
Bunkerova slika podsjeca na Krimice 60ih i 70ih. :)

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas!
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5943 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 10/10/2004 : 18:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
A da ustedite jos koju kunu evo link na danasnji clanak iz Vjesnika. Nije o Alan Fordu ali je o...

http://www.vjesnik.hr/pdf/2004/10/10/21A21.PDF

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6134 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 10/10/2004 : 18:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Jel Bunker piše price i za ove nove,Borgisove Alan Fordove ?

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5943 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 10/10/2004 : 19:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
Ako ih i ne pise onda se umjesto pravih pisaca potpisuje.

Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 10/10/2004 : 19:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
nikad me alan ford nije baš oduševljavao, mislim, citao sam ga, vjerojatno sve epizode, ima tu fora, ali nikad se nisam upustio u stvaranje kolekcije, išlo mi na živce to vjecno ponavljanje
sad kupujem klasika i to je sve
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6134 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 10/10/2004 : 19:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
ken2,dobro si postupio.Klasik je zakon:originalna naslovnica,prava numeracija i na hrbatu se vidi naziv epizode - sve to Vjesnik nije imao i to mi je išlo na živce.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15478 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 10/10/2004 : 20:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

ken2,dobro si postupio.Klasik je zakon:originalna naslovnica,prava numeracija i na hrbatu se vidi naziv epizode - sve to Vjesnik nije imao i to mi je išlo na živce.

Bond.James Bond.



apsolutno se slažem da je pariranje af-a od bernarda najbolje od najboljeg o ona hc verzija nešto najljepše i najbolje kaj sam videl

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/10/2004 : 23:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Koliko uopce košta jedan Alan Ford klasik?

Osobno sam procitao skoro sve do Borgisovih prvih dvadeset. Sad se sjecam da su mi oni najstariji do oko broja 100 bili najbolji, kad je umro Broj jedan, i sjecam se da sam napeto pratio kad se dešavalo ono sa nestankom Veliko Cezara i kad su agenti TNT morali srediti zlocince Mangie...

Poslije su zabrijali s onim Antenmanima, Antenboyima i Antengirlima i to je to, više mi se nije dalo citati, a i poceli su izlaziti MM, DD, NN i Zagor pa sam rade izdvajao za to nego za AF.

A Zagori novi su nešto pametnije epizode i bolje mracnije, što mi se dopada. Za razliku od Extra Zagora i onih 12-tak preskocenih

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 11/10/2004 : 00:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
U mojoj kolekciji se nalazi prvih 200 AF, naravno po talijanskoj numeraciji, u originalnim, prvim izdanjima. Dakle, "Hik, Hik, Hura!" je zadnji broj kojega imam, a kupovao sam ih još dosta nakon toga ali kad sam vidio prema cemu to sve vodi jednostavno sam ih podijelio klincima.

Što se tice teorije da vrijedi samo prvih 75 brojeva - ja se tu ne bih složio. Pa evo sama cinjenica kako u tih 75 brojeva nema Klodovika dovoljno govori da postoje razlozi zašto bi trebalo imati i ostatak epizoda. E sada, da li ce crta biti serijal "Mangie", "Crveni auto" ili "Hik, hik, hura!" - individualna je procjena. Po meni je bilo nekako logicno zaokružiti sve sa epizodom povratka Broja 1 iz mrtvih koju autorski takoder potpisuje Magnus.

Sada kupujem HC izdanje jer smatram da je Alan Ford zaslužio najbolju opremu i jedva cekam da na red izdavanja dodu brojevi koji su preskoceni u originalnoj seriji.

Sve u svemu, Alan Ford je ZAKON. Klasicni, nenadjebivi ZAKON!!!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 11/10/2004 : 01:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston
Što se tice teorije da vrijedi samo prvih 75 brojeva - ja se tu ne bih složio. Pa evo sama cinjenica kako u tih 75 brojeva nema Klodovika dovoljno govori da postoje razlozi zašto bi trebalo imati i ostatak epizoda.


tako je

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
DRUKALI SMO ZA HAJDUKA,MLADOST,STAROST,ŽIVOT CILI!
Go to Top of Page

Force
Starting Member

Croatia
35 Posts

Member since 02/10/2004

Posted - 11/10/2004 : 02:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Force a Private Message
Gaston - my man! :)) Sve što je kazao dva posta iznad ovog mog, potpisujem - kao da sam ja rekao. :)
Razlika postoje samo u sitnicama, detaljima...
Npr. - i ja sam kupovao Fordove sve tamo do epizode 282 "Vidimo se uskoro"... a onda sam nedavno shvatio da imam nekoliko desetaka brojeva "viška" - tj. da su te epizode toliko loše da mi nema smisla držati ih. ALI ja ih nisam "jednostavno podijelio klincima" (jer love za bacanje baš i nemam), nego sam ih prodao - i za te pare nabavio - stare epizode Forda koje su mi nedostajale!!! :))) S tim da se Gaston zaustavio na broju 200, a ja na broju 212... jednostavno zato jer su mi "Terorizam" (211) i "Ukleti idol" (212) medu omiljenim epizodama - vec punih 17 godina! :)))
A HC izdanja sam narucio i s nestrpljenjem ocekujem jutro da mi dodu... još samo nekoliko sati... :))) ...a to bih mogao odraditi igrajuci Medal of Honor na netu... :)))
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15478 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 11/10/2004 : 10:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

U mojoj kolekciji se nalazi prvih 200 AF, naravno po talijanskoj numeraciji, u originalnim, prvim izdanjima. Dakle, "Hik, Hik, Hura!" je zadnji broj kojega imam, a kupovao sam ih još dosta nakon toga ali kad sam vidio prema cemu to sve vodi jednostavno sam ih podijelio klincima.

Što se tice teorije da vrijedi samo prvih 75 brojeva - ja se tu ne bih složio. Pa evo sama cinjenica kako u tih 75 brojeva nema Klodovika dovoljno govori da postoje razlozi zašto bi trebalo imati i ostatak epizoda. E sada, da li ce crta biti serijal "Mangie", "Crveni auto" ili "Hik, hik, hura!" - individualna je procjena. Po meni je bilo nekako logicno zaokružiti sve sa epizodom povratka Broja 1 iz mrtvih koju autorski takoder potpisuje Magnus.

Sada kupujem HC izdanje jer smatram da je Alan Ford zaslužio najbolju opremu i jedva cekam da na red izdavanja dodu brojevi koji su preskoceni u originalnoj seriji.

Sve u svemu, Alan Ford je ZAKON. Klasicni, nenadjebivi ZAKON!!!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...



veliko je pitanje dali ce biti izdana preskocena izdanja cisto sumljam

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5943 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 11/10/2004 : 10:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
quote:
Originally posted by risbozgveliko je pitanje dali ce biti izdana preskocena izdanja cisto sumljam
Zasto mislis da nece biti izdano?

Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15478 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 11/10/2004 : 10:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
zbog prijevoda ? ili prava

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000