forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MV 6 - Dugi nož
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/10/2004 : 19:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by solar



In my dream I was drowning my sorrows, but my sorrows they learned to swim...




Drago mi je vidjeti da su nam slicni potpisi.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...


HTDAAB Pozdrav

In my dream I was drowning my sorrows, but my sorrows they learned to swim...
Go to Top of Page

maksras
New Member



Canada
164 Posts

Member since 23/09/2002

Posted - 29/10/2004 : 21:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send maksras a Private Message
quote:

maksras, ne znam na koga misliš kada kažeš da ga kritikuju oni koji ga nisu citali. Ja sam svojevremeno bio najglasniji kriticar SC-a (ne više, ni meni živci ne rastu na drvetu), a svakako sam citao njihova izdanja. S druge strane, o korisnosti bunjenja, Inkal je izašao u HC varijanti, zar ne? Nije neka produkcija, ali je izašao. Što je ranije bilo nezamislivo. Pa su se neki bunili, pa eto, sad imamo HC. ;)



nisam na tebe mislio kada sam to napisao jer znam da si ti citao MV. vjerovatno se ponekad vrijedi buniti, ali NE i kad su u pitanju KP i MV. zasto? ako prvih 10 brojeva KP (ili prvih 5 brojeva MV) nije uradjeno kako treba, onda mi zaista nije stalo kakvog ce kvaliteta biti ostatak serijala. odustacu od SC onda kad se neka druga izdavacka kuca odluci uraditi ove stripove u daleko kvalitetnijoj formi, a sve do tada cu i dalje kupovati Systemove KP i MV brojeve iz prostog razloga sto na takav nacin, smatram, koliko-toliko podrzavam strip-izdavastvo u Srbiji.

nego, ako mi ne javis koji strip da ti kupim, ja cu vec sam nesto izabrati pa poslati...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/10/2004 : 21:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Heh, i zaboravio sam na to. :)

Ma daj, nemoj ništa da šalješ za taj gmail, toga ima koliko hoces, a ionako je fraj. Noj idealizam se buni na pomisao da mogu da imam neku korist od toga. ;)

Povodom MV - nikad se ne zna. Mislim da se kritikom (a narocito nekupovanjem) itekako može uticati na izdavace. U krajnjoj liniji, ako je u pitanju izdavac koji od svih stvari koje je objavljivao nije objavio ništa kako treba (ogradujem se od njihovog Calvina i Hobbsa, nisam ga citao, pa ne znam da li je dobro uraden, ali izrazicu zdravu dozu skepse), zašto ga podržavati? Strip secan više nije toliko krhka da ce se raspasti ako pukne System. Marketprint fenomenalno gura, Abataon se batrga, ali još uvek nije umro, a uskoro ce krenuti i Vertigo.

Drugim recima, ako mi se nešto ne dopada, necu samo prestati da ga kupujem i to zadržati za sebe - pricacu o tome i tako pokušati da uticem i na ostale da urade to isto. Pa kad padne prodaja, da vidimo da li ce biti promena ili ne.

Mada, naravno, izdavac kome padne prodaja uvek može da izbaci poneko piratsko izdanje da bi se pokrio...

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

maksras
New Member



Canada
164 Posts

Member since 23/09/2002

Posted - 29/10/2004 : 23:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send maksras a Private Message
Bogu hvala da imamo Marketprint gdje se strip shvata mnogo ozbiljnije.

Systemu zelim mnogo uspjeha, mada smatram da trenutna cijena njihovih izdanja ipak ne pokriva ocekivani kvalitet. Moze se tu uraditi mnogo vise i mnogo bolje.

A ti imas strip od mene, jer obecanje je obecanje :)
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 29/10/2004 : 23:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
quote:
Bogu hvala da imamo Marketprint gdje se strip shvata mnogo ozbiljnije.


vala ce ti marketprint izaci na usi, kad dobijes sledeca dva paketa


So many people have come and gone,Their faces fade as the years go by;
Yet I still recall as I wander on,As clear as the sun in the summer sky.
Go to Top of Page

maksras
New Member



Canada
164 Posts

Member since 23/09/2002

Posted - 29/10/2004 : 23:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send maksras a Private Message
quote:
Originally posted by MAGIC

quote:
Bogu hvala da imamo Marketprint gdje se strip shvata mnogo ozbiljnije.


vala ce ti marketprint izaci na usi, kad dobijes sledeca dva paketa


So many people have come and gone,Their faces fade as the years go by;
Yet I still recall as I wander on,As clear as the sun in the summer sky.




jedva cekam a, upravo ti pisem mail!
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 29/10/2004 : 23:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
aj, bas da vidim sta ima novo u canadi

So many people have come and gone,Their faces fade as the years go by;
Yet I still recall as I wander on,As clear as the sun in the summer sky.
Go to Top of Page

maksras
New Member



Canada
164 Posts

Member since 23/09/2002

Posted - 29/10/2004 : 23:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send maksras a Private Message
quote:
Originally posted by MAGIC

aj, bas da vidim sta ima novo u canadi

So many people have come and gone,Their faces fade as the years go by;
Yet I still recall as I wander on,As clear as the sun in the summer sky.




jos malo i postacu specijalista za pastu
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 30/10/2004 : 00:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message


So many people have come and gone,Their faces fade as the years go by;
Yet I still recall as I wander on,As clear as the sun in the summer sky.
Go to Top of Page

panasonik
New Member

105 Posts

Member since 23/09/2003

Posted - 31/10/2004 : 01:41:09  Show Profile Show Extended Profile  Send panasonik a Private Message
Djole,zar su svi nasi albumi lose uradjeni - Korrigansi,Bic,Kalvin i Hobbs,Inkal meki.
Osnovno pravilo kada kritikujes je da ako je nesto uradjeno kvalitetno da to i pohvalis posto si nas glavni kriticar. I nije rec o gramatickim greskama nego slovnim greskama.
PS.
Kao pravi kolekcionar predpostavljam da si dosada imao sva izdanja koja je Marketprint objavio a od sada ih kupujes samo radi gledanja.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/10/2004 : 09:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Milane, pohvalio sam to što ste izdali Inkala u HC i cak i kupio dva komada u HC varijanti kao znak podrške (vidi topic Zbogom occe). Rec nisam rekao zbog toga sto taj HC, kao sto znamo, nije ispao najsrecnije na svakom primerku.

Takode, kao što se secaš, kada je izašao MV #1, rekao sam da je dobar, jer jeste bio.

Dakle, da, poštujem onu give credit where credit iz due.

Ne razumem ovo za Marketprint.

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/10/2004 : 11:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
btw, nisam više niciji glavni kriticar, pa ni Systemov. Ništa nisam rekao za grešeke kod HC-a. Marketprint nisam pljunuo zbog prevoda Krejzi Ket. Neke druge izdavace nisam kritikovao zbog sumnjivih odluka.

Dosadilo mi je više da se raspravljam, a i da me silni ljudi gledaju mrko jer su neciji drugari, ili su mutili nešto sa nekim, ili su jednostavno fanaticni obožavaoci lika i dela nekog izdavaca, a ja to kritikovao. Ko šta muti nek muti, ko šta kome prodaje nek prodaje, ko koga obožava nek obožava, ko je šta umislio nek je umislio, fine by me.

Pri svojim stavovima ostajem, ali nemam nameru da se svadam sa bilo kime oko njih.

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6163 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 31/10/2004 : 14:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Ha bih iskoristio priliku i upitao g.panasonika kako je zadovoljan prodajom MV.Ne zanimaju me brojevi,samo želim znati nastavlja li SC sa njim(a iskreno se nadam da nastavlja).

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 31/10/2004 : 15:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
Usprkos groznoj opremi pojedinih epizoda, isto mislim da trebaju nastaviti dalje...

In my dream I was drowning my sorrows, but my sorrows they learned to swim...
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 01/11/2004 : 14:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message
Ogradjujem se od kritika i pohvala na racun kvaliteta obrade MV-a. Interesuje me nesto drugo. Zna li iko da li SC makar uspeva da pokrije troskove jer meni to deluje nezamislivo. znam da kad ja kupujem strip, uvek bude jedini pristigli na tu trafiku tako da stvarno ne mogu da zamislim da to moze biti iole profitabilno.

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - me say war
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/11/2004 : 20:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Top:

Dnevnik je imao odredenu logiku - sekli su strane, cenzurisali prevod, ubacivali Mikicine naslovnice... ali ja se ne secam da su imali ijedan tipfeler, ijednu gramaticku grešku. To što je radeno, radeno je zbog uštede, ili nekakve partijske direktive, i OK, to razumem. System pak pravi greške iz cistpg nemara, a ne uštede.


Imali su i oni tipfelera, imali su i gramatickih gresaka.
Cesto se moze naici na to...
Samo jedan primjer...Komandant Mark ZS 685, stranica 66 umjesto "i ne samo on, vec i njih
dvojica." napisano je "i ne samo on vec i vas dvojica".
Ako se cita redom, s obzirom da recenicu prije toga izgovara Mark, a ovu drugu Blaf,
ispada kao da on to govori Marku i Zalosnoj sovi a ne banditima ispred njih.
Mark ZS 674 stranica 57 "istina je da smo Tumbs i ja poslali onu dvojicu da ubiju i obljackaju Tumbsa"
Mislim to su samo neke sitnice koje sam vise manje znao gdje cu naci, ima toga dosta.
No najgore mi je kad su stranice zamijenili pa npr. umjesto ono sto bi trebalo
biti stranica 46, nalazi se na stranici 48, a 48 na stranici 46.
Pa onda dolaze pogreske upisa teksta u baloncice, pa sto puta nadjem tekst koji je
trebao biti upisan kod junaka upisan je kod drugog lika, a tekst tog lika kod junaka stripa.
Dakle ima toga dosta i kod dnevnika a to su upravo te greske iz nemarnosti.
Naravno da se greska moze potkrasti, no kad se to konstantno ponavlja, znaci da se
malo ucinilo u ispravljanju gresaka...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/11/2004 : 21:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Rasprave radi: uporedimo output Dnevnikovih i output stripova sadašnjih izdavaca. Dnevnik nije mogao da se izbori sa redakturom osam izdanja mesecno. Ovi ne mogu sa dva. Not quite the same.

--
"...Una citta' aldila' dello spazio e del tempo, malincolica, pigra, affascinante... e chissa' come doveva essere quando questi canali erano pieni dell'acqua della laguna..."
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/11/2004 : 21:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Naravno da ja ne uporedjujem to, niti mi je svejedno za greske nastale iz nemarnosti.
Samo sam zelio reci kako ni dnevnik u tom polju nije bio dobar, a da nisu mogli
nisam siguran a nisu samo radili sve isti ljudi.
Samo sto u ona vremena nikoga nije ni bilo briga, strip je bio za velike mase,
pa sto sad tu ima veze ako ima poneka greskica.
Od 100000 ljudi koji kupi strip ionako ce ih 70% (a siurno i vise) ubrzo baciti nakon citanja
ili iskoristiti kao podmetac ili blok za kartanje.
Danas je situacija drukcija, strip na nasim prostorima nije bas za mase,
neke stvari bi se trebale popraviti i na neke obratiti pozornost.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 01/11/2004 : 22:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Naravno da ja ne uporedjujem to, niti mi je svejedno za greske nastale iz nemarnosti.
Samo sam zelio reci kako ni dnevnik u tom polju nije bio dobar, a da nisu mogli
nisam siguran a nisu samo radili sve isti ljudi.
Samo sto u ona vremena nikoga nije ni bilo briga, strip je bio za velike mase,
pa sto sad tu ima veze ako ima poneka greskica.
Od 100000 ljudi koji kupi strip ionako ce ih 70% (a siurno i vise) ubrzo baciti nakon citanja
ili iskoristiti kao podmetac ili blok za kartanje.
Danas je situacija drukcija, strip na nasim prostorima nije bas za mase,
neke stvari bi se trebale popraviti i na neke obratiti pozornost.



Dado vec brani buduceg kolegu mr. Panasonika, he he.
Meni su SC stripovi zadovoljavajuci. Price su sjajne i izbor je sjajan. Pri MV smeta mi da je previše tamno sve skupa. Ali najviše mi smeta zunanji oblik; Ako ih postaviš jednog pored drugog brojevi nikako nisu u jednoj ravnini. Isto tako broj 1 je dva, tri milimetara viši od ostalih. Ove simpl stvari mene najviše razljute.
Aha, za kraj: crko mi je Panasonicov video. mogu li se ovdje potužiti?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/11/2004 : 22:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Naravno da ja ne uporedjujem to, niti mi je svejedno za greske nastale iz nemarnosti.
Samo sam zelio reci kako ni dnevnik u tom polju nije bio dobar, a da nisu mogli
nisam siguran a nisu samo radili sve isti ljudi.
Samo sto u ona vremena nikoga nije ni bilo briga, strip je bio za velike mase,
pa sto sad tu ima veze ako ima poneka greskica.
Od 100000 ljudi koji kupi strip ionako ce ih 70% (a siurno i vise) ubrzo baciti nakon citanja
ili iskoristiti kao podmetac ili blok za kartanje.
Danas je situacija drukcija, strip na nasim prostorima nije bas za mase,
neke stvari bi se trebale popraviti i na neke obratiti pozornost.


Ma mislim... vracamo se na ono staro: Dnevnik je objavljivao stripove (uglavnom) za široke mase, po ceni za široke mase. I to je OK, širi se/održava strip tržište, pa im se dosta toga da progledati kroz prste (mada moram priznati da se ne secam toliko velikog broja grešaka iz osamdesetih, iz kog perioda je veci deo moje ZS/LMS kolekcije, no hajde). Ovi danas objavljuju stripove koji nisu za široke narodne mase, po ceni koja nije za široke narodne mase, uz greške koje samo široke narodne mase mogu da tolerišu. Cemu?

--
"...Una citta' aldila' dello spazio e del tempo, malincolica, pigra, affascinante... e chissa' come doveva essere quando questi canali erano pieni dell'acqua della laguna..."
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/11/2004 : 22:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Ne branim nikoga, dapace, upravo govorim suprotno.
Danas je strip za mali broj ljudi, nije za mase, i za novac koji daju su zasluzili
da se neke greske isprave, koje se daju ispraviti.
Nemoj misliti da nisam spreman na Djoletove kritike, dakako da sam spreman...
No kritike mogu biti korisne, jako korisne ako su objektivne i ako ih na pametan
nacin prihvatis.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/11/2004 : 22:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
ups ovo je bilo upuceno jangu...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/11/2004 : 22:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hehehe... pa ja rekoh da više ne kritikujem kao nekada... a barem za Libellus (uz Lavirint i Q) smatram da može da ima moje blanko poverenje... na tri meseca. ;)

--
"...Una citta' aldila' dello spazio e del tempo, malincolica, pigra, affascinante... e chissa' come doveva essere quando questi canali erano pieni dell'acqua della laguna..."
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/11/2004 : 22:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Dobro je kad ima i malo kredita...
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 01/11/2004 : 22:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

ups ovo je bilo upuceno jangu...


samo da svi budi istog formata i da su brojevi na hrbtu u istoj ravnini, pa ce biti matura napravljena
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.81 seconds. Snitz Forums 2000