forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Koliko je tesko napisati scenario za strip
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

BOGI
Advanced Member

USA
6494 Posts

Member since 07/09/2002

Posted - 24/11/2004 : 10:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit BOGI's Homepage  Send BOGI a Private Message
Biljo, Kobejna je ubila Kortni a ne opijati ;)

some motherfuckers are allways trying to ski up hill
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 24/11/2004 : 10:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
quote:
Originally posted by BOGI

Biljo, Kobejna je ubila Kortni a ne opijati ;)



Da ali da nije bio pod opijatima, ne bi on to nikad ozenio, pa mu opet dodju opijati krivi
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/11/2004 : 10:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Kobejn se ubio sam. Hteo i jare i pare, tj. pare od slave, ali bez toga da snosi negativne posledice slave. E jebi ga, sve ima svoju cenu, a on nije hteo da je plati.

--
"...Una citta' aldila' dello spazio e del tempo, malincolica, pigra, affascinante... e chissa' come doveva essere quando questi canali erano pieni dell'acqua della laguna..."
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 24/11/2004 : 11:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
SAd cu da skrenem sa teme, ali problem sa slavom je sto kad postanes slavan neumitno postajes proizvod, reklama, sopstvena parodija. I ako imas iole ponosa i soli u glavi, to postaje ogroman problem. Mozda nekim holivudskim ribicama tipa Beyonse ili Pink ili Britney ili Timberlake ne smeta da budu proizvodi, super, jos se i zaradi, pa i pogledajmo Eminema, koji je poceo kao buntovnik i marginalac a zavrsio kao cist proizvod... ali mozda je Kobejnu smetalo i nimalo ga ne krivim zbog toga. Ipak, mogao je to da resi elegantno i inteligentno kao grupa Chumbawumba, na primer.

Drugi primer, a u svetu stripa su Bill Watterson i Jim Davis kao dva totalno razlicita shvatanja i prihvatanja slave u svetu stripa. Dok Watterson ima utemeljene i zestoke principe po pitanju "ne dam prava, ne zelim da budem proizvod, necu da se prodam, pa makar skroz propao", Davis se prodao sve u sesnaest. Nije da ga skroz krivim za to, covek valjda mora i da zivi od neceg, ali ipak vise postujem Wattersona zbog njegove odluke.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 24/11/2004 : 11:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by Maximuss

Emire! U koja doba ces dangubit po CRSu da ti znam doteglit onaj cijeli jedan strip! :)




pa ne sjecam se da si mi imao doteglit neki strip??? nije valjda da si nesto nasao od onog sto smo ranije dogovrali
no bicu ja tu svako vece, a nekad i po danu, tako da se necemo moci fulit... mada i prosle godine smo se skoro dva dana mimoilazili

------------------------
Apsurdno je priccat o užitku koitusa nekome ko je rodjen impotentan.
Neki hodza kad je vidio sa kojim ga 'razumjevanjem' slusaju vjernici u dzamiji
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/11/2004 : 12:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
@Bilja

Poštujem i ja više Wattersona nego Davisa.

Ali Watterson nije sebi razneo sebi glavu dvocevkom jer "nije mogao da podnese teret slave", covek je od prvog momenta znao šta znaci uspeh, lepo rešio kako da izade na kraj sa njim, i ciao tutti. Nije rekao, "e jebi ga, ja ne bih da budem proizvod,al' bih da dobijam pare, al' to je sve strašno teško, pa cu da se ubijem".

--
"...Una citta' aldila' dello spazio e del tempo, malincolica, pigra, affascinante... e chissa' come doveva essere quando questi canali erano pieni dell'acqua della laguna..."
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 24/11/2004 : 12:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by Bilja

Mozda nekim holivudskim ribicama tipa Beyonce


Biljo, ne miješaj mi Beyonce sa Timberlakeom i Britney! Zapravo, nisam siguran da je i Pink u toj grupi.

U principu se slažem sa tobom no svako ima razlicito fleksibilna koljena, tj. nivo do kojeg se može sagnuti.

Djole, ne diraj u Cobainea. Znam jedan primjer gdje je djevojku, usprkos njenoj fasciniranosti alkoholom, cigaretama, heavy-metalom te samim Cobaineom, Cobaineovo samoubistvo (još uvijek se pitam šta je Cobaineu posljednje prošlo kroz glavu - pun intended ) sprijecilo da se proba drogu. Kako mi je sama rekla: "Ne želim završiti prosutog mozga kao on!"
"Bez brige, mala. Sumnjam da si toliko precizna."
SLAP!!!



"...nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stecak na kome Bosanac kleci i moli. Na kom je prikazan kao sužanj." M.Krleža

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/11/2004 : 12:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hehehe...

Fazoni na stranu, imaš gomilu slucajeva gde su klinci pokušali da ga imitairaju, manje ili više uspešno. Bem li ga, u to vreme, i meni je izgledalo k'o da je sve palo u vodu kad se on roknuo.

A onda sam malko odrastao...

--
"...Una citta' aldila' dello spazio e del tempo, malincolica, pigra, affascinante... e chissa' come doveva essere quando questi canali erano pieni dell'acqua della laguna..."
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 24/11/2004 : 12:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
OK je imati uzora no treba postojati granica. Oca mu ocinjeg, sa 6 godina sam mislio da cu moci ispaljivati lasersku vatru iz ociju kao Superman ako nakapam narandžastu vodenu bojicu u oci. Sreca pa nikad nisam probao, sljedeci uzor bi mi bio Stevie Wonder. Pardon: .

Po meni je veci ludak od Cobainea Edward Norton. Obojica su genijalni umjetnici no Norton je valjda jedini covjek na svijetu koji bi nogirao Selmu Hayek zbog Courtney Love, žene koja u sebi vjerovatno ima više bolesti nego ona Olena Popik.

Što se tice uzora u pisanju scenarija za stripove (back to topic)... Volio bih da pišem kao Sclavi nakon što dobije redovnu voltažu pa ispadne sjajna prica poput Dugackog pozdrava ili Uspomene Nevidljivog. Nikad ne bih htio biti kao narcis Castelli kojem je osjecaj misaona imenica. Svaka cast Castelliju na njegovoj erudiciji no... Bilo bi fino uporediti sarkazam Sclavija/Dylana i Castellija/Martina - Dylanov sarkazam je uglavnom na njegov racun dok Martinu sarkazam služi za pokazivanje intelektualne nadmoci.

"...nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stecak na kome Bosanac kleci i moli. Na kom je prikazan kao sužanj." M.Krleža

Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 24/11/2004 : 12:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
quote:
Ali Watterson nije sebi razneo sebi glavu dvocevkom jer "nije mogao da podnese teret slave", covek je od prvog momenta znao šta znaci uspeh, lepo rešio kako da izade na kraj sa njim, i ciao tutti. Nije rekao, "e jebi ga, ja ne bih da budem proizvod,al' bih da dobijam pare, al' to je sve strašno teško, pa cu da se ubijem".



Izvini Djole, ali ovaj si pasus napisao tako da nisam bas sve shvatila. Ko je razneo sebi glavu dvocevkom? Nije valjda Watterson???? Zar se Cobain nije udavio u bazenu (bazenu? Znaci ipak je bio pun para...) dok je bio mrtav-pijan?
A dobijati pare a ne biti proizvod nije tesko, tesko je biti SLAVAN a ne biti proizvod.

quote:
Biljo, ne miješaj mi Beyonce sa Timberlakeom i Britney! Zapravo, nisam siguran da je i Pink u toj grupi.

U principu se slažem sa tobom no svako ima razlicito fleksibilna koljena, tj. nivo do kojeg se može sagnuti.

Djole, ne diraj u Cobainea. Znam jedan primjer gdje je djevojku, usprkos njenoj fasciniranosti alkoholom, cigaretama, heavy-metalom te samim Cobaineom, Cobaineovo samoubistvo (još uvijek se pitam šta je Cobaineu posljednje prošlo kroz glavu - pun intended ) sprijecilo da se proba drogu. Kako mi je sama rekla: "Ne želim završiti prosutog mozga kao on!"



Evo jos neko ko spominje "prosuti mozak". Zar se nije Cobain udavio? Ili sam ga pomesala sa nekim drugim?
Ej, Heyoka, zgodna je Beyonce i zna i da peva, ali cim je snimila onu reklamu za Pepsi... sorry, ode ravno u proizvode. Pa i njena fascinacija "glamurom" nije bas nekomerijalna. Sve te haljine i fascinacija njenim privatnim zivotom-nije nekomercijalna i zato sam je i uvrstila sa Britney. Za Pink vazi, na zalost, isto. Pocela kao autenticka buntovnica, cool devojka sa stavom, sa muzikom, individualac, a zavrsila u skrnavoj reklami za Pepsi i sa, na koncu, ipak komercijalnim spotovima i testovima.
Eminem mi se ogadio kad sam naletela na prilog o njegovom "jadnom, pateticnom i teskom zivotu" i da ne spominjem kolicinu para i kica u tom prilogu kao i propisan broj placenih devojaka. Na stranu to, njegovi najnoviji spotovi sa podsmevanjima Dzeksonu ili Britney su vise parodije kojom ide niz dlaku povrsnim obozavateljima koji bas to zele da gledaju, ali u tome nema pravog sadrzaja.

Cobain je, medjutim, stvarao odlicnu muziku i bio je dobar pisac i umetnik, i njegova umetnost uopste nije stigla da postane komercijalna a mozda ne bi ni postala i da je ostao ziv.

quote:
OK je imati uzora no treba postojati granica. Oca mu ocinjeg, sa 6 godina sam mislio da cu moci ispaljivati lasersku vatru iz ociju kao Superman ako nakapam narandžastu vodenu bojicu u oci. Sreca pa nikad nisam probao, sljedeci uzor bi mi bio Stevie Wonder. Pardon: .



Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 24/11/2004 : 13:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
quote:
Po meni je veci ludak od Cobainea Edward Norton. Obojica su genijalni umjetnici no Norton je valjda jedini covjek na svijetu koji bi nogirao Selmu Hayek zbog Courtney Love, žene koja u sebi vjerovatno ima više bolesti nego ona Olena Popik.

Što se tice uzora u pisanju scenarija za stripove (back to topic)... Volio bih da pišem kao Sclavi nakon što dobije redovnu voltažu pa ispadne sjajna prica poput Dugackog pozdrava ili Uspomene Nevidljivog. Nikad ne bih htio biti kao narcis Castelli kojem je osjecaj misaona imenica. Svaka cast Castelliju na njegovoj erudiciji no... Bilo bi fino uporediti sarkazam Sclavija/Dylana i Castellija/Martina - Dylanov sarkazam je uglavnom na njegov racun dok Martinu sarkazam služi za pokazivanje intelektualne nadmoci.



Edvard Norton igra u nekim filmovima za koje stvarno treba imati muda. Fight Club je, na primer, nesto sto definitivno treba videti, a i knjigu bih vrlo rado nabavila, da je kod nas ima.
Courtney Love mi nekako nije ni cool propala ko npr Janice Joplin sto je bila, nego mi je bas pateticna, onako kao lik na ekranu, ne mogu bre ni da je gledam. A Selma je apsolutno prelepa. Cudna stvar.

BAck to our subject...
Sclavi ima losih epizoda, sto ne znaci da je los pisac i scenarist, nego brate, svako ponekad presusi, a nije lako imati spremnu pricu svakih mesec dana. Uostalom, i za najlosije epizode ima onih kojima se to svidja i to je nesto. A sumnjam da bih ja mogla i da tri put godisnje smislim dobru horor pricu za DD na 96 strana.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/11/2004 : 13:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Biljo, razneo je sebi glavu dvocevkom, nije se udavio. Film Fighting club je bolji od knjige, btw, thanks to Fincher, a izašla je kod nas pre više godina u nekom bezveznom izdanju. Skoro sigurno možeš da je nadeš u nekoj biblioteci.

Heyoka, nisu li Uspomene nevidljivog nastale pre elektrošokova? A licno smatram da je Il lungo addio više Marchesellijevo delo, nego Sclavijevo...

--
"...Una citta' aldila' dello spazio e del tempo, malincolica, pigra, affascinante... e chissa' come doveva essere quando questi canali erano pieni dell'acqua della laguna..."
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 24/11/2004 : 15:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Dobro, ja sam uzeo spomenute epizode kao (za mene) Dylanov vrh vrhova. Ne znam kad je tacno Sclavi postao Electricman no pesimizam kojim je ispunjen Nevidljivi mi nekako vuce na to da je u to vrijeme ili odlucio da krene na terapiju ili vec dobrano iscrpljivao talijansku Elektroprivredu. Kod DP-a ne znam koji je dio Marchesellijev, a koji Sclavijev.

Znaci, možemo Sclavijev rad podijeliti na vrijeme prije šokova i vrijeme poslije šokova (Djole je vec otkrio da je Sclavi TOKOM šokova davao savjete Rujuu i Chiaverottiju ). Da li je onda Sclavijev rad na Dylanu DVOFAZAN ili TROFAZAN? (again, pun intended )

Fight Club je genijalan film. Nije tu briljantan samo Norton nego i Brad Pitt (koji je vrhunski glumac; pogledajte 12 majmuna), a Tyler Durdene mi je kultni lik. U neku ruku, Tyler Durdene ima veze i sa Dylanom (Mracna polovica). Da Nortona prepuste vrhunskom šminkeru i malo ga izduže, mislim da bi on mogao odglumiti Dylana u nekoj filmskoj ekranizaciji.

Eh, da: jedan od mojih scenaristickih uzora je Chiaverotti. Ja sam po prirodi provokator, a niko ne može izazvati takav gnjev kod citaoca kao dobri stari CC.

"...nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stecak na kome Bosanac kleci i moli. Na kom je prikazan kao sužanj." M.Krleža

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/11/2004 : 15:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Very funny, very, very...

--
"...Una citta' aldila' dello spazio e del tempo, malincolica, pigra, affascinante... e chissa' come doveva essere quando questi canali erano pieni dell'acqua della laguna..."
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 24/11/2004 : 16:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
quote:
Originally posted by Bilja
[



Eto Renky, imam i ja isti problem. KAko uopste nakon tolikih gomila knjiga, stripova i filmova izbeci da makar nesvesno "pozajmis" koju idejicu? Ili da citajuci nemas utisak da se malko oseca "plagijatic" sto se meni X puta desilo kad sam pisala ili crtala. Roman koji sam zapocela jos daleke 1991 iz cistog zezanja i viska vremena, a nastavila nesto kasnije na racunaru, sad mi je tako ocigledno inspirisan Stivenom Kingom da mi prosto vristi "Plagijat!" kad ga danas citam.
Moja "Smesna devojka", s druge strane, originalno je nastala 1998 godine mnogo pre nego sto je iko cuo za glupu Bridzit Dzons, ali posto nisam imala petlje da taj strip tada pokazem i/ili dovrsim, sada deluje kao plagijat tog filma/romana i to me jako vuce da sopstveni rad bacim u djubre iako sam ga ipak okacila na net. Ali ocito, ne znajuci za godinu porekla scenarija (1997-1998) i crteza (1998) velika vecina onik koji bace pogled na to reci ce: "A evo jos jedna koja misli da postane nova Bridzit Dzons!" Grrrrrr! To. Je. Moja. PoluAutobiografija. Nije. Izmisljen. Lik. Nema veze sa glupom trapavom engleskinjom koja misli da je debela.

[quote]Sve velike price su vec ispricane.



Ja sam kao klinac kreirao strip-junaka "Turboman" (kreativno,zar ne?) koji je imao neki mlazni turbo ninja pogon na le#273;ima i koji je bio neustrašivi borac za pravdu (hibrid Spidermana i Thora).Sve sam to lijepo zaboravio dok nije izašao onaj film sa Schwarzeneggerom gdje kupuje božicnu igracku svom klincu.Ta igracka je,naravno,Turboman koji je u dlaku identican kao i moja umotvorina.Steta sto se kao klinac nisam zanimao za copyright i autorska prava,sad bih svima slao razglednice iz Kalifornije.

Inace,izme#273;u slave i novca,uvijek bih odabrao samo novac.A na teoriju da je nemoguce pobrati samo novac bez negativnih efekata slave ponudit cu Davida Gilmoura.Koliko bi ga ljudi prepoznalo na ulici?A opet,ima dovoljno love za sljedeca tri života...

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 24/11/2004 : 20:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by Bilja

SAd cu da skrenem sa teme, ali problem sa slavom je sto kad postanes slavan neumitno postajes proizvod, reklama, sopstvena parodija. I ako imas iole ponosa i soli u glavi, to postaje ogroman problem. Mozda nekim holivudskim ribicama tipa Beyonse ili Pink ili Britney ili Timberlake ne smeta da budu proizvodi, super, jos se i zaradi, pa i pogledajmo Eminema, koji je poceo kao buntovnik i marginalac a zavrsio kao cist proizvod... ali mozda je Kobejnu smetalo i nimalo ga ne krivim zbog toga. Ipak, mogao je to da resi elegantno i inteligentno kao grupa Chumbawumba, na primer.

Drugi primer, a u svetu stripa su Bill Watterson i Jim Davis kao dva totalno razlicita shvatanja i prihvatanja slave u svetu stripa. Dok Watterson ima utemeljene i zestoke principe po pitanju "ne dam prava, ne zelim da budem proizvod, necu da se prodam, pa makar skroz propao", Davis se prodao sve u sesnaest. Nije da ga skroz krivim za to, covek valjda mora i da zivi od neceg, ali ipak vise postujem Wattersona zbog njegove odluke.



Watterson je pravi covjek, "Calvin & Hobbes" su zaokružen strip koji ima svoj kraj, ali ne definitivan, vec divan i otvoren. A uz Franquinove boleštine meni je to najduhovitiji serijal, i svakako jedan od maštovitijih. A "Garfield"? Boooring! Bar zadnjih godina.

Sinoc, mala, cudan san sam usnio,
Oružje skriveno u sijenu i zamak što je gorio
Vatre u šumi, culi su se bubnjevi, a
Jedna zvijezda na nebu nad Balkanom poce jace sjati
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 24/11/2004 : 20:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by Heyoka

OK je imati uzora no treba postojati granica. Oca mu ocinjeg, sa 6 godina sam mislio da cu moci ispaljivati lasersku vatru iz ociju kao Superman ako nakapam narandžastu vodenu bojicu u oci. Sreca pa nikad nisam probao, sljedeci uzor bi mi bio Stevie Wonder. Pardon: .

Po meni je veci ludak od Cobainea Edward Norton. Obojica su genijalni umjetnici no Norton je valjda jedini covjek na svijetu koji bi nogirao Selmu Hayek zbog Courtney Love, žene koja u sebi vjerovatno ima više bolesti nego ona Olena Popik.

Što se tice uzora u pisanju scenarija za stripove (back to topic)... Volio bih da pišem kao Sclavi nakon što dobije redovnu voltažu pa ispadne sjajna prica poput Dugackog pozdrava ili Uspomene Nevidljivog. Nikad ne bih htio biti kao narcis Castelli kojem je osjecaj misaona imenica. Svaka cast Castelliju na njegovoj erudiciji no... Bilo bi fino uporediti sarkazam Sclavija/Dylana i Castellija/Martina - Dylanov sarkazam je uglavnom na njegov racun dok Martinu sarkazam služi za pokazivanje intelektualne nadmoci.

"...nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stecak na kome Bosanac kleci i moli. Na kom je prikazan kao sužanj." M.Krleža





Norton je mrak glumac al je budala. Jel taj lik svjestan da minimum 70% populacije planeta uzdiše za Salmom Hayek? Neka, samo nek ju spuca, ne bu ju više vratil. Da meni u narucje padne Salma cuvo bi ju ko kap vode na dlanu. A onu lešinu Courtney 'ko jebe!

Sinoc, mala, cudan san sam usnio,
Oružje skriveno u sijenu i zamak što je gorio
Vatre u šumi, culi su se bubnjevi, a
Jedna zvijezda na nebu nad Balkanom poce jace sjati
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 24/11/2004 : 20:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by Bilja

Cobain je, medjutim, stvarao odlicnu muziku i bio je dobar pisac i umetnik, i njegova umetnost uopste nije stigla da postane komercijalna a mozda ne bi ni postala i da je ostao ziv.




To što kažeš ne stoji. Nirvana ne samo da je za postojanja bila nevjerojatno komercijalan bend, nego je i do tada opskurni alternativni rock katapultirala u mainstream, što do tada nikome nije uspjelo (pa ni Pixiesima). Da nije bilo Nirvane, ne bi bilo ni punk rock rivajvala 90-ih i proboja pop-punk i avangardnijih rock bendova u mainstream. A onda možda ne bi postojala ni odlicna scena koja postoji i danas.

Sinoc, mala, cudan san sam usnio,
Oružje skriveno u sijenu i zamak što je gorio
Vatre u šumi, culi su se bubnjevi, a
Jedna zvijezda na nebu nad Balkanom poce jace sjati
Go to Top of Page

BOGI
Advanced Member

USA
6494 Posts

Member since 07/09/2002

Posted - 24/11/2004 : 22:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit BOGI's Homepage  Send BOGI a Private Message
danasnja rock scena je vecinom shit
nirvana ce zauvijek biti zapamcena po pjesmi koja je unistila svijet
smells like teen spirit
inace, bila je zanimljiva storia na VH1 kanalu o Kobejnu (na njegov rodjendan), i zaista se sumnja da ga je kotni ubila, sto i nebi bilo cudo ako ste gledali storiu o kortni ;))
inace, na mtv kanalu (vh1 je produznica mtv koliko znam) je objavljena top lista najboljih pjesama na svijetu
a tu je dosta rocka koji se nikada nee ponoviti na zalost
tu su bile pored teen spirita
i paranoid od black sabbatha
a i sweet shild of mine od gansa
da li ce to neko ikad ponoviti, tj. da li ce svijet ponovo poluditi za rockom zbog nekog super hita?
tesko
ovih dana caruju neki novi klinci, kao usher i yeah

some motherfuckers are allways trying to ski up hill
Go to Top of Page

BOGI
Advanced Member

USA
6494 Posts

Member since 07/09/2002

Posted - 24/11/2004 : 22:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit BOGI's Homepage  Send BOGI a Private Message
i jos nesto, mada cu biti streljan zbog off topic diskusije
na vh1 kanalu (najbolji kanal za muziku)
je par puta bilo top 100 pjesama svih vremena
4. je bio teen spirit
dok je prvi bio queen i bohemian rapsody
to se nikada nece ponoviti
p.s. tu su bili i spin doctorsi sa two princes ;))

some motherfuckers are allways trying to ski up hill
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/11/2004 : 00:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Nah, teen spirit je izvikana. Meni su mnogo draže Lounge Act i School.

--
"...Una citta' aldila' dello spazio e del tempo, malincolica, pigra, affascinante... e chissa' come doveva essere quando questi canali erano pieni dell'acqua della laguna..."
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 25/11/2004 : 07:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
quote:
Originally posted by BOGI

i jos nesto, mada cu biti streljan zbog off topic diskusije
na vh1 kanalu (najbolji kanal za muziku)
je par puta bilo top 100 pjesama svih vremena
4. je bio teen spirit
dok je prvi bio queen i bohemian rapsody
to se nikada nece ponoviti
p.s. tu su bili i spin doctorsi sa two princes ;))



Queen rules!!!!

Udaljismo se malo od teme. Znaci da bi bio pisac bez prepreka u vidu preterane samokritike ili straha od publike, moras da budes u najmanju ruku cudak ili alkoholicar??? Ili prosto beskrupulozan?
Go to Top of Page

BOGI
Advanced Member

USA
6494 Posts

Member since 07/09/2002

Posted - 25/11/2004 : 15:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit BOGI's Homepage  Send BOGI a Private Message
djole, jeste izvikana, ali milis li se da ce se negdje nekada pojaviti pjesma koja ce postati toliki hit i prekretnica u muzici

some motherfuckers are allways trying to ski up hill
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/11/2004 : 15:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Naravno da hoce.

Samo što mi necemo biti u godinama kada ce nam to nešto posebno znaciti, ili barem ne koliko je tada.

Što bi rekao moj matori, posle Beatlesa, nema više velikih prekretnica u muzici... ;)

--
"...Una citta' aldila' dello spazio e del tempo, malincolica, pigra, affascinante... e chissa' come doveva essere quando questi canali erano pieni dell'acqua della laguna..."
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 25/11/2004 : 15:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Ccovjecce koliko ste u ovom topicu nabacali ideja za neki scenario... Smijem li to iskoristiti
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000